Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

2 ώρες πριν, Shinig said:

Όντως την έχω εδώ και κάνα 2 μέρες περίπου και δεν είδα διαφορά!Οπότε πλέον περιμένουμε τα τις 3μηνες αναβαθμίσεις?

3μηνες μετα το 2025 . . .

Εχει γινει αναβαθμιση στην καμερα μπηκαν τα 64mp στο 3:4 στο 9:16 στο full και αλλα...και τα 32mp της σελφι μπηκε σε ολα τα καδρα . . .αρε σαμμυ εισαι μεγαλη  . . . . .

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

να πω την αλήθεια δεν έχω δοκιμάσει, σκέφτομαι την απεγκατάσταση και στήσιμο από την αρχή και διστάζω . . .. . 
Το δοκίμασα μόλις και όντως αν το πας με προσβασιμοτητα δεν σε αφήνει, αν το πας όμως σαν device admin (διαχειριστής) δουλεύει μια χαρά.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Shinig said:

Όντως την έχω εδώ και κάνα 2 μέρες περίπου και δεν είδα διαφορά!Οπότε πλέον περιμένουμε τα τις 3μηνες αναβαθμίσεις?

3μηνες;.... 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα μόλις και όντως αν το πας με προσβασιμοτητα δεν σε αφήνει, αν το πας όμως σαν device admin (διαχειριστής) δουλεύει μια χαρά.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Το θέμα είναι ότι ως admin κάνεις δυο κινήσεις στο ξεκλείδωμα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_nova said:

 

 

3μηνες μετα το 2025 . . .

Εχει γινει αναβαθμιση στην καμερα μπηκαν τα 64mp στο 3:4 στο 9:16 στο full και αλλα...και τα 32mp της σελφι μπηκε σε ολα τα καδρα . . .αρε σαμμυ εισαι μεγαλη  . . . . .

καλησπερα.εμενα παρ ολο που οταν επιλεγω φουλ η 16;9 λεει αναλυση 64m οταν τραβαω την φωτο και παω στις πληροφοριες της φωτογραφιας η αναλυση δυστυχως δεν ειναι 64μ.θα μπορουσες σε παρακαλω να το κοιταξεις να μου πεις αν ισχυει το ιδιο και σε εσενα?ευχαριστω

Edited by pdrima
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο.

Μόλις το δοκίμασα στα 64Μ μου την εμφανίζει σαν 38,5 MP 9248 × 4164 στα 3,8 MB.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pdrima said:

καλησπερα.εμενα παρ ολο που οταν επιλεγω φουλ η 16;9 λεει αναλυση 64m οταν τραβαω την φωτο και παω στις πληροφοριες της φωτογραφιας η αναλυση δυστυχως δεν ειναι 64μ.θα μπορουσες σε παρακαλω να το κοιταξεις να μου πεις αν ισχυει το ιδιο και σε εσενα?ευχαριστω

Λογικό είναι αυτό αφού πρέπει να κάνει crop για αναλογίες διαφορετικές από τις αναλογίες του αισθητήρα. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pdrima said:

καλησπερα.εμενα παρ ολο που οταν επιλεγω φουλ η 16;9 λεει αναλυση 64m οταν τραβαω την φωτο και παω στις πληροφοριες της φωτογραφιας η αναλυση δυστυχως δεν ειναι 64μ.θα μπορουσες σε παρακαλω να το κοιταξεις να μου πεις αν ισχυει το ιδιο και σε εσενα?ευχαριστω

Εννοειται οτι ειναι μειωμενη η αναλυση λογο διαφορετικου καδρου απλα πριν στο OneUi 5 δεν υπηρχει καν αυτη η επιλογη .

Link to comment
Share on other sites

Εγω που είμαι διστακτικός ακομα με αυτα που αναφέρονται να την παρω την 6.  @s_nova??

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, tsiou55 said:

Εγω που είμαι διστακτικός ακομα με αυτα που αναφέρονται να την παρω την 6.  @s_nova??

Να την πάρεις. Δεν είναι θέμα της 6 το παραπάνω. Είναι θέμα επιλογής που δεν υπήρχε πριν.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_nova said:

Εννοειται οτι ειναι μειωμενη η αναλυση λογο διαφορετικου καδρου απλα πριν στο OneUi 5 δεν υπηρχει καν αυτη η επιλογη .

Δεν είναι κάτι πραγματικά...Μπορείς απλώς να βγάλεις κανονικά μια 64mp 4:3 και να την κάνεις μετά crop σε ότι θέλεις, και μέσα στο πρόγραμμα επεξεργασίας μπορείς να το κάνεις με 2 κλικ. 

 

1 hour ago, evris2013 said:

Να την πάρεις. Δεν είναι θέμα της 6 το παραπάνω. Είναι θέμα επιλογής που δεν υπήρχε πριν.

Ειλικρινά έως τώρα, εγώ προσωπικά δεν ξέρω καν τι παραπάνω προσφέρει η 6. Γιατί να ρισκάρει κάποιος τα προβλήματα αν δεν έχει κάποιο παράπονο έως τώρα; 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, johngamer said:

Ειλικρινά έως τώρα, εγώ προσωπικά δεν ξέρω καν τι παραπάνω προσφέρει η 6. Γιατί να ρισκάρει κάποιος τα προβλήματα αν δεν έχει κάποιο παράπονο έως τώρα; 

Γιατί να μην την κατεβάσει αφού δεν έχει σοβαρά θέματα. Κι αυτά που έχει είναι μεμονωμένα. Όλες οι αναβαθμίσεις όλο και κάτι θα έχουν. Να μείνουμε με την αρχική τότε. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, evris2013 said:

Να την πάρεις. Δεν είναι θέμα της 6 το παραπάνω. Είναι θέμα επιλογής που δεν υπήρχε πριν.

Δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο θεμα αλλα γενικα με την 6

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση εάν έχει τύχη σε κανέναν.

Δεν το έχω δει εγώ αλλά φίλος με A52s όταν ανοίγει το τηλέφωνό του του βγάζει μήνυμα ότι ( το πρόγραμμα εκκίνησης δεν ανταποκρίνεται ) και ενώ το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά ΔΕΝ φορτώνει τις εφαρμογές.

Και επανεκκίνηση να το κάνει του βγάζει το ίδιο.

Το έχει αντιμετώπιση κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Ποια προβληματα  στην 6 ? Δεν εχω δει κατι με την χρηση που κανω...Βεβαια μολις την κατεβασα και την εγκατεστησα μετα  εκανα κλασικα hard-reset οπως κανω σε καθε αναβαθμιση λειτουργικου καθε τελος του χρονου  προληπτικα.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, evris2013 said:

Γιατί να μην την κατεβάσει αφού δεν έχει σοβαρά θέματα. Κι αυτά που έχει είναι μεμονωμένα. Όλες οι αναβαθμίσεις όλο και κάτι θα έχουν. Να μείνουμε με την αρχική τότε. 

Τι να σου πω, είμαι μινιμαλιστής 😂...Πέρα από την πλάκα, αν μια αναβάθμιση δεν έχει αρκετά ουσιώδη χαρακτηριστικά να βελτιώσει και επιπλέον να προσθέσει, και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την ήδη υπάρχουσα έκδοση, για ποιον λόγο να ρισκάρεις; αυτό σκέφτομαι... 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά ήθελα να γράψω ένα ευχαριστώ στον φίλο που λίγα μηνύματα πίσω με ενημέρωσε για την σμαρτεκ.
Οι άνθρωποι είναι ορισμός της εξυπηρέτησης, μου άλλαξαν οθόνη μπαταρία και μέσα σε 65 λεπτά το είχαν έτοιμο!!
Είναι λόγος για να αγοράζεις Samsung οι άνθρωποι, τι να λέμε

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε Cosmote Rom η ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου. 305,26MB. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, johngamer said:

Έχει κανένας προβλήματα με Gcam στην νέα έκδοση 6? 

H έκδοση που έχει διανεμηθεί εδώ συνεχίζει να δουλεύει όπως πριν. 

Αγόρασα τον φορτιστή της xiaomi στα 65W που αν θυμάμαι καλά κάποιοι τον είχαν δοκιμάσει με το Α52s και δούλευε. Δυστυχώς έχω μόνο γρήγορη φόρτιση όχι πολύ γρήγορη φόρτιση. Με άλλον φορτιστή  το καλώδιο που είχε δουλεύει κανονικά σε πολύ γρήγορη φόρτιση. 

Ο φορτιστής φορτίζει το MS surface pro πιο γρήγορα και από τον μαμά φορτιστή οπότε δεν έχει θέμα. Κρίμα γιατί όσα ένα μόνο φορτιστή για ταξίδια. 

Έχει δουλέψει σε κανέναν; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, crAss said:

H έκδοση που έχει διανεμηθεί εδώ συνεχίζει να δουλεύει όπως πριν. 

Αγόρασα τον φορτιστή της xiaomi στα 65W που αν θυμάμαι καλά κάποιοι τον είχαν δοκιμάσει με το Α52s και δούλευε. Δυστυχώς έχω μόνο γρήγορη φόρτιση όχι πολύ γρήγορη φόρτιση. Με άλλον φορτιστή  το καλώδιο που είχε δουλεύει κανονικά σε πολύ γρήγορη φόρτιση. 

Ο φορτιστής φορτίζει το MS surface pro πιο γρήγορα και από τον μαμά φορτιστή οπότε δεν έχει θέμα. Κρίμα γιατί όσα ένα μόνο φορτιστή για ταξίδια. 

Έχει δουλέψει σε κανέναν; 

Πολύ γρήγορη φόρτιση μόνο των 25W δέχεται. Γιατί η συσκευή αυτόν υποστηρίζει ως πολύ γρήγορη φόρτιση. Τα παραπάνω Watt είναι άχρηστα αν δεν το υποστηρίζει η συσκευή. Αυτό ισχύει απ' ότι ξέρω. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, crAss said:

H έκδοση που έχει διανεμηθεί εδώ συνεχίζει να δουλεύει όπως πριν. 

Αγόρασα τον φορτιστή της xiaomi στα 65W που αν θυμάμαι καλά κάποιοι τον είχαν δοκιμάσει με το Α52s και δούλευε. Δυστυχώς έχω μόνο γρήγορη φόρτιση όχι πολύ γρήγορη φόρτιση. Με άλλον φορτιστή  το καλώδιο που είχε δουλεύει κανονικά σε πολύ γρήγορη φόρτιση. 

Ο φορτιστής φορτίζει το MS surface pro πιο γρήγορα και από τον μαμά φορτιστή οπότε δεν έχει θέμα. Κρίμα γιατί όσα ένα μόνο φορτιστή για ταξίδια. 

Έχει δουλέψει σε κανέναν; 

Άν θέλεις να με ακούσεις, φόρτιζε με όσο ποιο αργό φορτιστή μπορείς άν θέλεις να κρατήσεις την μπαταρία σου normal και σε βάθος χρόνου..¨Οτι χειρότερο να ζεστένεις την μπαταρία με γρήγορους φορτιστές.. και το ακόμα χειρότερο που κάνουν κάποιοι είναι την ώρα της φόρτισης που το χρησιμοποιούν κιόλας..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...