Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω πρόβλημα το τελευταίο καιρό το τηλ κάνει νερά. Κάποιες στιγμές μιλάω στο τηλ και δε με ακούνε (ενώ με viber με ακουνε). Όταν αρχίσει το πρόβλημα (κυρίως βραδυνές ώρες περιεργως) κρατάει για αρκετές ώρες. Επίσης, μου έρχεται sms και δεν κάνει  ήχο ειδοποίησης ώστε να ξέρω ότι ήρθε μήνυμα. Ακούσατε κι άλλοι να χουν παρόμοια προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 ώρες πριν, basil1972 said:

Εκεί είναι το θέμα σου. Πρέπει στην εφαρμογή της τράπεζας να φαίνεται ότι υπάρχει η κάρτα και μετά θα την περάσεις στο πορτοφόλι.

Πως θα γίνει να μπει εκεί? 

Link to comment
Share on other sites

Η απώλεια χρημάτων δεν έγινε με τη μια. Έγιναν 4 χρεώσεις απανωτές από 25 Ε η καθεμία. Τώρα αν το τηλέφωνο ήταν  και ξεκλείδωτο μέσα στο τσαντάκι δεν μπορώ να το ξέρω. Κάποια στιγμή που άκουγα από bluetooth μουσική και το κοίταξα δεν είδα το NFC στην γραμμή ειδοποιήσεων και δε σκέφτηκα να κατεβάσω την κουρτίνα να το ελέγξω. Γι αυτό και λέω πως είναι σημαντικό να φαίνεται ότι το NFC είναι ΟΝ. Δεν έχει και τόση σημασία αφού αυτά πάνε πλέον. Απλώς επειδή η Samsung είπε για δυσλειτουργία γι αυτό του δίνω σημασία. Γενικά η eurobank μου είπε πως η σωστή πολιτική είναι: ανοίγω NFC, πληρώνω ανέπαφα και ΚΛΕΙΝΩ το NFC.
έφτιαξα μια ρουτίνα που να ανοίγει το nfc μόνο όταν ανοίγω την εφαρμογή wallet. την έχει φτιάξει κανείς άλλος; δουλεύει σωστά; cc2c80a982ad5a5487bd2486eac68b8a.jpg
Link to comment
Share on other sites

έφτιαξα μια ρουτίνα που να ανοίγει το nfc μόνο όταν ανοίγω την εφαρμογή wallet. την έχει φτιάξει κανείς άλλος; δουλεύει σωστά; cc2c80a982ad5a5487bd2486eac68b8a.jpg
Εχω φτιάξει κ γω ακριβώς την ίδια (σε άλλο τηλέφωνο) κ λειτουργεί μια χαρά.
Κ πριν την ρουτίνα, το άνοιγα μόνο πριν την συναλλαγή και το έκλεινα.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

adi32 δεν κάνεις κάτι εσύ. Η eurobank ;έχει πρόβλημα. Αν η κάρτα που αντιστοιχεί στο pass έχει εκδοθεί σωστά θα φαίνεται στις κλάρτες σου όπως κάθε κάρτα που έχεις στην eurobank και η εφαρμογή σου την παρουσιάζει. Αν δεν φαίνετα στην εφαρμογή της eurobank δοκίμασε αν φαίνεται με e-banking. Διαφορετικά τηλέφωνο στην τράπεζα και κυνηγητό...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να μετακινήσω της εφαρμογές μου στην αρχική οθόνη; Μου γράφει ότι αρχική οθόνη κλειδώθηκε. Πώς έγινε αυτό χωρίς να κάνω τίποτα; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, ilka71 said:

έφτιαξα μια ρουτίνα που να ανοίγει το nfc μόνο όταν ανοίγω την εφαρμογή wallet. την έχει φτιάξει κανείς άλλος; δουλεύει σωστά; cc2c80a982ad5a5487bd2486eac68b8a.jpg

Έχω φτιάξει και εγώ την ίδια ρουτίνα αλλά δεν λέει να δουλέψει με τίποτα. Αν βάλω άλλη εφαρμογή αντί για το Wallet, λειτουργεί. Με το Wallet δεν θέλει.

Edited by alex_1982
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, evris2013 said:

Γιατί δεν μπορώ να μετακινήσω της εφαρμογές μου στην αρχική οθόνη; Μου γράφει ότι αρχική οθόνη κλειδώθηκε. Πώς έγινε αυτό χωρίς να κάνω τίποτα; 

Πατάς παρατεταμένα σσε κενό στην αρχική οθόνη και μετά πατάς ρυθμίσεις..εκει μεσα εχει να ξετικάρεις κατι που λέει για κλείσωμα διάταξης αρχικής οθόνης

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, evris2013 said:

Γιατί δεν μπορώ να μετακινήσω της εφαρμογές μου στην αρχική οθόνη; Μου γράφει ότι αρχική οθόνη κλειδώθηκε. Πώς έγινε αυτό χωρίς να κάνω τίποτα; 

 

1 hour ago, Nikos_96 said:

Πατάς παρατεταμένα σσε κενό στην αρχική οθόνη και μετά πατάς ρυθμίσεις..εκει μεσα εχει να ξετικάρεις κατι που λέει για κλείσωμα διάταξης αρχικής οθόνης

Ότι σου είπε ο Νίκος 

1578120290_Screenshot_20230918_140927_OneUIHome.thumb.jpg.2b11520d7f912ade0e019f9a40090fa4.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, alex_1982 said:

Έχω φτιάξει και εγώ την ίδια ρουτίνα αλλά δεν λέει να δουλέψει με τίποτα. Αν βάλω άλλη εφαρμογή αντί για το Wallet, λειτουργεί. Με το Wallet δεν θέλει.

Και εγώ την έφτιαξα αλλά και σε μένα δεν δουλεύει.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, sotosok said:

 

Ότι σου είπε ο Νίκος 

1578120290_Screenshot_20230918_140927_OneUIHome.thumb.jpg.2b11520d7f912ade0e019f9a40090fa4.jpg

 

 

6 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Πατάς παρατεταμένα σσε κενό στην αρχική οθόνη και μετά πατάς ρυθμίσεις..εκει μεσα εχει να ξετικάρεις κατι που λέει για κλείσωμα διάταξης αρχικής οθόνης

Ευχαριστώ και τους δυό σας!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2023 at 6:11 ΜΜ, awueu said:

Καλησπέρα, επειδή θορυβηθηκα από το γεγονός ότι έγινε πληρωμή τέτοιου ποσού από το wallet του κινητού, καθώς νόμιζα ότι μόνο μέχρι 25euro ήταν το μέγιστο με κλειδωμένο κινητό, για μεγαλύτερη προστασία σου προτείνω να πας στις ρυθμίσεις του NFC και να ενεργοποιήσεις την επιλογή να είναι ενεργή η εφαρμογή  του wallet για να γίνει η πληρωμή. Αυτό μέχρι να βρεθεί η λύση που επιθυμείς. 

Μπορείς επίσης να πας από τις ρουτίνες και να το ρυθμίσεις ώστε ανοίγοντας την εφαρμογή wallet να ανοίγει και το nfc. Και το αντίστοιχο στο κλείσιμο. Έτσι έχεις το nfc ανοιχτό μόνο όταν το χρειάζεσαι! 

Link to comment
Share on other sites

τελικά με την εφαρμογή wallet της google με ρουτίνα δεν ενεργοποιεί το NFC. με την εφαρμογή όμως της viva για πληρωμές που δέχομαι και το ανοίγει και το κλείνει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή και σε εμένα με ρουτίνα δεν δουλεύει η ενεργοποίηση nfc από το πορτοφόλι, δοκίμασα να φτιάξω ρουτίνα με macro χρησιμοποιώντας το good lock. Δείχνει όταν την ενεργοποιείς να δουλεύει αλλά δεν είμαι έξω για να το διαπιστώσω σε πληρωμή. 

Όποιος θέλει δοκιμάζει. 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή και σε εμένα με ρουτίνα δεν δουλεύει η ενεργοποίηση nfc από το πορτοφόλι, δοκίμασα να φτιάξω ρουτίνα με macro χρησιμοποιώντας το good lock. Δείχνει όταν την ενεργοποιείς να δουλεύει αλλά δεν είμαι έξω για να το διαπιστώσω σε πληρωμή. 
Όποιος θέλει δοκιμάζει. 
με ποιο module;
Link to comment
Share on other sites

 

6 ώρες πριν, ilka71 said:
8 ώρες πριν, apogee said:
Καλημέρα. Επειδή και σε εμένα με ρουτίνα δεν δουλεύει η ενεργοποίηση nfc από το πορτοφόλι, δοκίμασα να φτιάξω ρουτίνα με macro χρησιμοποιώντας το good lock. Δείχνει όταν την ενεργοποιείς να δουλεύει αλλά δεν είμαι έξω για να το διαπιστώσω σε πληρωμή. 
Όποιος θέλει δοκιμάζει

 

Routines+

6 ώρες πριν, ilka71 said:
8 ώρες πριν, apogee said:

 

Το δοκίμασα στην πράξη και δουλεύει.

Edited by apogee
Size

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα το νέο τζαμακι. 

Ποτέ δε με έχει απογοητεύσει. 

Μπαίνει πάντα τέλεια δεν κάνει δαχτυλιές και δε χαλάει με τον καιρό 

https://www.protectionfilms24.com/article/3x-brotect-airglass-glass-screen-protectorsamsung-galaxy-a52s-5g-3842653.html

Link to comment
Share on other sites

Επηρεασμένος και ανήσυχος από το θέμα που προέκυψε με την συσκευή μας όσο αφορά τις πληρωμές NFC με το πορτοφόλι της Google δοκίμασα σήμερα πληρωμή ποσού κάτω των 10€ σε φαρμακείο με ενεργοποιμένο NFC και κλειστή οθόνη και φυσικά η πληρωμή δεν έγινε. Μόλις το ξεκλείδωσα πέρασε κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επηρεασμένος και ανήσυχος από το θέμα που προέκυψε με την συσκευή μας όσο αφορά τις πληρωμές NFC με το πορτοφόλι της Google δοκίμασα σήμερα πληρωμή ποσού κάτω των 10€ σε φαρμακείο με ενεργοποιμένο NFC και κλειστή οθόνη και φυσικά η πληρωμή δεν έγινε. Μόλις το ξεκλείδωσα πέρασε κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όπως τα λες είναι, αλίμονο να περνούσε πληρωμή με κλειστή οθόνη.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες είναι, αλίμονο να περνούσε πληρωμή με κλειστή οθόνη.
όχι κλειστή, κλειδωμένη. γιατί με κλειστή αλλά ξεκλείδωτη περνάει η πληρωμή. γιαυτό προσοχή
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, adi32 said:

Ήρθε σήμερα το νέο τζαμακι. 

Ποτέ δε με έχει απογοητεύσει. 

Μπαίνει πάντα τέλεια δεν κάνει δαχτυλιές και δε χαλάει με τον καιρό 

https://www.protectionfilms24.com/article/3x-brotect-airglass-glass-screen-protectorsamsung-galaxy-a52s-5g-3842653.html

Όντως εδώ και 3 χρόνια η brotec η μία άλλη που έχει μια χαρά είναι!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Εδω και αρκετό καιρό έχω ρουτίνα με χρονικό όριο να ανοίγει το bluetooth. Οταν λήξη το όριο δεν κλείνει, όπως θα έπρεπε, το bluetooth αν και είναι τσεκαρισμένο να γίνεται αντιστροφή της αρχικής ενέργειας. Σε s22 λειτουργεί κανονικά η αντίστοιχη ρουτίνα. Το έχει δοκιμάσει κανείς; απόψεις;

Screenshot_20230922_173552_Modes and Routines.jpg

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το μήνυμα περί υγρασίας στη usb , το είχε πετάξει στης μικρής το κινητό και θυμάμαι έσβησα την cache στο USB settings και το φόρτισα μέσω υπολογιστή και έπαιξε τότε.
Τώρα το πέταξε ξανά στο άκυρο και δεν έπιασε αυτό με την cache
Μήπως θυμάται κάποιος ακριβώς την διαδικασία μήπως ξεχνάω κάποιο βήμα;
Υγρασία πάντως δεν έχει ούτε καν

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το μήνυμα περί υγρασίας στη usb , το είχε πετάξει στης μικρής το κινητό και θυμάμαι έσβησα την cache στο USB settings και το φόρτισα μέσω υπολογιστή και έπαιξε τότε.
Τώρα το πέταξε ξανά στο άκυρο και δεν έπιασε αυτό με την cache
Μήπως θυμάται κάποιος ακριβώς την διαδικασία μήπως ξεχνάω κάποιο βήμα;
Υγρασία πάντως δεν έχει ούτε καν

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Πως πας στο usb settings?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο redbull show στην παραλία Θεσσαλονίκης χθες και 3 ώρες κόντρα στον ήλιο και μούσκεμα στον ίδρωτα έβγαλε χθες μήνυμα υγρασίας. Και τι δεν το έκανα. Μέχρι έβαλα να φυσάει το σεσουάρ κρύο αέρα για μισή ώρα στην θύρα. Τελικά έφυγε μόνο του το μήνυμα σήμερα το μεσημέρι με 15% μπαταρία.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...