Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 minutes ago, johnkarak said:

κι αν η οθόνη σου είναι μια χαρά και πας για αλλαγή για να χεις νέα μπαταρία και σου βγει προβληματική η νέα οθόνη!?!? 😛 😛 

Συνήθως δεν παίζεις όταν το τηλέφωνο σου δεν έχει θέμα καλύτερα να πληρώσεις μια μπαταρία από το να πας για μαλλί και βγεις κουρεμένος

23 minutes ago, adi32 said:

καθε επισκευη δεν εχει εγγυηση ενα χρονο? 

Η περίοδος ισχύος της εγγύησης κατόπιν της επισκευής (με ή χωρίς αντικατάσταση ανταλλακτικών) θα είναι ίση με το υπόλοιπο της αρχικής περιόδου εγγύησης. Όλα τα μέρη που αντικαθίστανται στο πλαίσιο της εκτέλεσης υπηρεσιών εγγύησης θα περιέρχονται στην ιδιοκτησία της Samsung και τα νέα μέρη ή τα μέρη αντικατάστασης θα περιέρχονται στην ιδιοκτησία του Πελάτη.

Από τη σελίδα της Samsung

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εννοείται ότι αν δεν έχει πρόβλημα το κινητό, δεν το πας στο service. 

Αν όμως έχει τα γνωστά μικροπροβλήματα, αλλά είναι λειτουργικό, είναι προτιμότερο για μένα να το πας 2-3 μήνες πριν τη λήξη της εγγύησης. 

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο και 9 μήνες  στην κατοχή μου και ουτε με τρώει το χέρι μου για αλλαγή ούτε καν κοιτάω για το επόμενο. Όλα πολύ καλά  σχεδόν  σαν να το πήρα τωρα. Ίσως η πιο ολοκληρωμένη συσκευή Sammy ever

Οι δικές σ;ς εμπειρίες  παιδιά? Πως τα βλέπετε και σκεφτήκατε το διάδοχό του Α52s?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, christos_087 said:

1 χρόνο και 9 μήνες  στην κατοχή μου και ουτε με τρώει το χέρι μου για αλλαγή ούτε καν κοιτάω για το επόμενο. Όλα πολύ καλά  σχεδόν  σαν να το πήρα τωρα. Ίσως η πιο ολοκληρωμένη συσκευή Sammy ever

Οι δικές σ;ς εμπειρίες  παιδιά? Πως τα βλέπετε και σκεφτήκατε το διάδοχό του Α52s?

1μιση χρόνο σχεδόν μετά με το άσπρο 8/256 και το ευχαριστιεμαι σαν την 1η μέρα σχεδόν... Δεν αισθάνθηκα στιγμή ότι δεν κάνει κάτι όπως πρέπει. Και το όνομά της "ρουφιάνας" της Samsung μεγάλη υπόθεση πίσω από τη συσκευή. Και δεδομένου ότι (α) το A54 είναι απλώς ένα A52s με γυαλί από πίσω και ανεπαισθητες βελτιώσεις και (β) ότι ΠΟΤΕ δεν πρόκειται να δικαιολογήσω προσωπικά 900-1000+ ευρώ για ένα τηλέφωνο, όταν μπορώ να έχω τόσο καλή εμπειρία με ένα mid-ranger, το συζητάμε πάλι του χρόνου, και ΜΟΝΟ αν κάνει πάλι το θαύμα η Samsung. 😉

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν δύο χρόνια μαζί του με κανένα θέμα μέχρι τώρα εργάτης κανονικός κάθε μέρα χωρίς το παραμικρό θέμα, τελευταίες μέρες δουλεύω παράλληλα ένα Α54 χωρίς να αφαιρεθεί τίποτα από το λειτουργικό και χωρίς να στήσω κάτι δηλαδή όπως το έβγαλα από το κουτί του, η εμπειρία χρήσης στο Α54 είναι καλύτερη και το τηλέφωνο είναι αρκετά πιο γρήγορο, δακτύλικο ακαριαία και γενικά όλες οι εργασίες γίνονται πιο smooth, σύνδεση με bluetooth και WiFi πιο γρήγορα, φώτο μικρή διαφορά μεταξύ τους αλλά είναι κάτι που δεν με ενδιαφέρει γιατί η χρήση είναι για τηλέφωνο επαγγελματικό, και τελευταίο η μπαταρία του που έχει βελτίωση αλλά δεν έχω σαφή εικόνα ακόμα 

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, sotosok said:

Σχεδόν δύο χρόνια μαζί του με κανένα θέμα μέχρι τώρα εργάτης κανονικός κάθε μέρα χωρίς το παραμικρό θέμα, τελευταίες μέρες δουλεύω παράλληλα ένα Α54 χωρίς να αφαιρεθεί τίποτα από το λειτουργικό και χωρίς να στήσω κάτι δηλαδή όπως το έβγαλα από το κουτί του, η εμπειρία χρήσης στο Α54 είναι καλύτερη και το τηλέφωνο είναι αρκετά πιο γρήγορο, δακτύλικο ακαριαία και γενικά όλες οι εργασίες γίνονται πιο smooth, σύνδεση με bluetooth και WiFi πιο γρήγορα, φώτο μικρή διαφορά μεταξύ τους αλλά είναι κάτι που δεν με ενδιαφέρει γιατί η χρήση είναι για τηλέφωνο επαγγελματικό, και τελευταίο η μπαταρία του που έχει βελτίωση αλλά δεν έχω σαφή εικόνα ακόμα 

Το Α54 αυτη τη στιγμή αποτελεί την καλύτερη εναλλακτική 

52 minutes ago, akumiris said:

1μιση χρόνο σχεδόν μετά με το άσπρο 8/256 και το ευχαριστιεμαι σαν την 1η μέρα σχεδόν... Δεν αισθάνθηκα στιγμή ότι δεν κάνει κάτι όπως πρέπει. Και το όνομά της "ρουφιάνας" της Samsung μεγάλη υπόθεση πίσω από τη συσκευή. Και δεδομένου ότι (α) το A54 είναι απλώς ένα A52s με γυαλί από πίσω και ανεπαισθητες βελτιώσεις και (β) ότι ΠΟΤΕ δεν πρόκειται να δικαιολογήσω προσωπικά 900-1000+ ευρώ για ένα τηλέφωνο, όταν μπορώ να έχω τόσο καλή εμπειρία με ένα mid-ranger, το συζητάμε πάλι του χρόνου, και ΜΟΝΟ αν κάνει πάλι το θαύμα η Samsung. 😉

Χαχαχ κάτι μου λέει πως λιγο δύσκολα θα ξαναδούμε snapdragon στη μεσαία κατηγορία της Samsung...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, christos_087 said:

Χαχαχ κάτι μου λέει πως λιγο δύσκολα θα ξαναδούμε snapdragon στη μεσαία κατηγορία της Samsung...

Ναι, αυτό το μόνο σίγουρο. Βλέπω και στη σειρά S το ίδιο. Πιθανόν τα S23 να είναι κι αυτά τα πρώτα και τελευταία με snap. 

1 ώρα πριν, christos_087 said:

1 χρόνο και 9 μήνες  στην κατοχή μου και ουτε με τρώει το χέρι μου για αλλαγή ούτε καν κοιτάω για το επόμενο. Όλα πολύ καλά  σχεδόν  σαν να το πήρα τωρα. Ίσως η πιο ολοκληρωμένη συσκευή Sammy ever

Οι δικές σ;ς εμπειρίες  παιδιά? Πως τα βλέπετε και σκεφτήκατε το διάδοχό του Α52s?

Κι εγώ κανένα θέμα δεν έχω. Όλα ρολόι δουλεύουν στους 9 μήνες που το έχω. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό 
Screenshot_20230627_225959_Settings.thumb.jpg.a99f8736bdbf7985cc8e64850788f68e.jpg
Το δοκίμασα και σε ευχαριστώ αλλά πάλι τα ίδια κάνει. Θα ξεκινήσω το Σαββατοκύριακο το backup για να το στείλω την επόμενη εβδομάδα για επισκευή

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία περίοδο που άλλαζα συσκευή κάθε 6 μήνες,  ήρθε η ώρα εκεί στο 2020 να ηρεμήσω και να απολαμβάνω όποια καλύτερη συσκευή μπορούσα να έχω, ανάλογα με το budget μου.

Έτσι έμεινα για 18 μήνες με το εκπληκτικό galaxy S10 lite (8/128). Το πούλησα εύκολα και σε πολύ καλή τιμή. 

Αγόρασα το ισορροπημένο και αξιόπιστο Redmi Note 10 pro, με το οποίο πορεύτηκα για 14 μήνες. 

Πριν από 3 μήνες το έδωσα για να αγοράσω το καλύτερο από όλα τα προηγούμενα,  A52s 5g. Το απολαμβάνω, με καλύπτει απόλυτα και σίγουρα είναι για μένα συσκευή για διετία. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, evris2013 said:

Ναι, αυτό το μόνο σίγουρο. Βλέπω και στη σειρά S το ίδιο. Πιθανόν τα S23 να είναι κι αυτά τα πρώτα και τελευταία με snap. 

Κι εγώ κανένα θέμα δεν έχω. Όλα ρολόι δουλεύουν στους 9 μήνες που το έχω. 

Να δούμε τι θα βάλουν στα Fe..Ίσως εκεί υπάρξει κάτι..  Δυστυχώς η Qualcomm πουλάει πολύ ακριβά πλέον..

 

1 ώρα πριν, green dragon said:

Μετά από μία περίοδο που άλλαζα συσκευή κάθε 6 μήνες,  ήρθε η ώρα εκεί στο 2020 να ηρεμήσω και να απολαμβάνω όποια καλύτερη συσκευή μπορούσα να έχω, ανάλογα με το budget μου.

Έτσι έμεινα για 18 μήνες με το εκπληκτικό galaxy S10 lite (8/128). Το πούλησα εύκολα και σε πολύ καλή τιμή. 

Αγόρασα το ισορροπημένο και αξιόπιστο Redmi Note 10 pro, με το οποίο πορεύτηκα για 14 μήνες. 

Πριν από 3 μήνες το έδωσα για να αγοράσω το καλύτερο από όλα τα προηγούμενα,  A52s 5g. Το απολαμβάνω, με καλύπτει απόλυτα και σίγουρα είναι για μένα συσκευή για διετία. 

S10 lite  πολυ καλη περίπτωση με τoν Snapdragon 855.πως ήταν η εμπειρία σου με το συγκεκριμενο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!! Ερώτηση: Ram Plus ενεργό ή όχι? Έχετε παρατηρήσει σημαντική διαφορά στην ταχύτητα της συσκευής με ανενεργό το ram plus?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnkarak said:

Καλημέρες!! Ερώτηση: Ram Plus ενεργό ή όχι? Έχετε παρατηρήσει σημαντική διαφορά στην ταχύτητα της συσκευής με ανενεργό το ram plus?

Όχι καμία διαφορά. Αν το απενεργοποιησεις θα δεις και βελτιωση στην μπαταρία 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχει κανεις εμπειρια απο το σερβις στην ανω γλυφαδα?.  Γουναρη 137 νομιζω ειναι, μου διαφευγει η επωνυμια τωρα.

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποία είναι η διαφορά τους?  Ο ένας είναι 6 ευρώ φθηνότερα. Είναι και οι δύο φορτιστές των 25W με καλώδιο type C.

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ep-ta800nb-25watt-usb-type-c-cable-white-bulk-p-TEL.205824

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ep-ta800xb-25watt-usb-type-c-1m-black-p-TEL.063711

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panoslvd said:

Ποία είναι η διαφορά τους?  Ο ένας είναι 6 ευρώ φθηνότερα. Είναι και οι δύο φορτιστές των 25W με καλώδιο type C.

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ep-ta800nb-25watt-usb-type-c-cable-white-bulk-p-TEL.205824

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ep-ta800xb-25watt-usb-type-c-1m-black-p-TEL.063711

 

Νομίζω ότι το δεύτερο έρχεται μαζί με συσκευασία, ενώ το πρώτο είναι σκέτο, σε σακουλάκι. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, rebelos2019 said:

Νομίζω ότι το δεύτερο έρχεται μαζί με συσκευασία, ενώ το πρώτο είναι σκέτο, σε σακουλάκι. 

Επειδή το μαύρο το πήρα κι εγώ από e-shop, τον φορτιστή στον δίνουν έτσι όπως είναι χωρίς συσκευασία και το καλώδιο σε σακουλάκι. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα στη συσκευή να ανοίγει ο φακός με διπλό πάτημα του Power Button όπως το είχα και στο Xiaomi; 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, evris2013 said:

Υπάρχει δυνατότητα στη συσκευή να ανοίγει ο φακός με διπλό πάτημα του Power Button όπως το είχα και στο Xiaomi; 

Ρυθμίσεις--> Σύνθετες λειτουργίες-->Πλαϊνό πλήκτρο, ενεργοποιείς το διπλό πάτημα και στο γραναζάκι επιλέγεις τον φακό.. Άν κατεβάσεις την κουρτίνα ειδοποιήσεων και με παρατεταμένο πάτημα στο εικονίδιο του φακού σου εμφανίζει και το επίπεδο έντασης φωτισμού του φακού που θέλεις να έχει..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, evris2013 said:

Υπάρχει δυνατότητα στη συσκευή να ανοίγει ο φακός με διπλό πάτημα του Power Button όπως το είχα και στο Xiaomi; 

Συνθέτες λειτουργίες, πλαϊνό πλήκτρο, Ενεργοποίησε το διπλό πάτημα επέλεξε εφαρμογή φακός

Πρώτη φορά ρώτας κάτι σοβαρό γιαυτό σου απάντησα βελτιώνεσαι 

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sotosok said:

Συνθέτες λειτουργίες, πλαϊνό πλήκτρο, Ενεργοποίησε το διπλό πάτημα επέλεξε εφαρμογή φακός

Πρώτη φορά ρώτα κάτι σοβαρό γιαυτό σου απάντησα βελτιώνεσαι 

Μόνο που άργησες λίγο! Ευχαριστώ!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

To τηλεφωνο κανει τα εξης κουλα :

Στην αρχη στο viber τρεμοπαιζε η φωτεινοτητα της οθονης και χιονανια στιγμιαια στο μισο της οθονης .

Τωρα αρχισε να εχει χιονια καποιες φορες κι στην αρχικη οθονη στιγμιαια σαν παρασιτα 1 -2 φορες την μερα .

Δεν ειμαι απο αθηνα κι δεν πηρα το κινητο απο καταστημα της πολης μου τι μπορω να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, powerup said:

To τηλεφωνο κανει τα εξης κουλα :

Στην αρχη στο viber τρεμοπαιζε η φωτεινοτητα της οθονης και χιονανια στιγμιαια στο μισο της οθονης .

Τωρα αρχισε να εχει χιονια καποιες φορες κι στην αρχικη οθονη στιγμιαια σαν παρασιτα 1 -2 φορες την μερα .

Δεν ειμαι απο αθηνα κι δεν πηρα το κινητο απο καταστημα της πολης μου τι μπορω να κανω ?

Αρχικά,

ΑΜΕΣΑ τα αρχεία σου αντίγραφο κάπου για παν ενδεχόμενο.

Αν έχεις απόδειξη αγοράς, μιλάς με τη samsung για να σε καθοδηγήσουν που και πως θα το στείλεις. Λογικά θα σου πουν να καλέσεις το κοντινότερο επισκευαστικό σου κέντρο και να σου πουν εκείνοι πως το στέλνεις σε αυτούς.

 

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...