Jump to content

Εμβόλιο covid 19


Fotisapple
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kανένας διχασμός! Υπάρχει η λογική και ο παραλογισμός.Το ότι θα φτάναμε στον 21ο αιώνα και αντι να εμπιστευτούμε την επιστήμη εμπιστευόμαστε τον κάθε τσαρλατάνο σκοταδιστή είναι η απόλυτη κατάντια του ανθρώπου. Ευτυχώς είναι η μειοψηφία.

  • Like 4
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 658
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φιλε μου μην ψαχνεις λογικη....

Ενα απλο παραδειγμα θα σου πω....

Για ποσους θανατους ευθυνεται καθε χρονο το καπνισμα; Και οι καπνιστες ενω το ξερουν συνεχιζουν να το κανουν.... Επιλογη τους.  

Δεν θα πεισεις ποτε τους παντες να κανουν κατι που δεν θελουν... Οσο και να τους πιεσεις. 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, GMF80 said:

Διχασμος παντου. Κατακρινουμε την αποψη και κανουμε επιθεση σε οποιον δεν συμφωνουμε. Η χειροτερη παρενεργεια του κοβιντ....

Απο τη στιγμη που δεν μπορουμε να μιλησουμε πολιτισμενα δεν υπαρχει λογος να υπαρχουν τετοια θεματα.

Το να κατακρίνεις τις απόψεις κάποιου είναι απολύτως θεμιτό. Εάν η επίκληση των απόψεων κάποιου θεωρείται υποτιμητική, ας αλλάξει απόψεις.

Εάν θέλετε να συγκρίνουμε με το κάπνισμα, πολύ ευχαρίστως. Όποιος θέλει, μπορεί να καπνίζει, αλλά δεν επιτρέπεται να καπνίζει σε κλειστούς χώρους παρουσία τρίτων. Όποιος θέλει μπορεί να πίνει, αλλά δεν επιτρέπεται να οδηγεί. Επομένως είναι απολύτως αποδεκτό νομικά και κοινωνικά να τίθενται περιορισμοί σε κάποιον βάσει των επιλογών του.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμιτο να χαρακτηριζεις τον αλλο επειδη δεν συμφωνεις με τις αποψεις του.

 

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή μου να μην κάνω το εμβόλιο αφορά εμένα και μόνο εμένα ...

Δεν αφορά εσάς ούτε έχω καμμιά ευθύνη εγώ που δεν έχω πάει ποτέ σε νοσοκομείο για τον πατέρα σου που δεν το δέχονται στο χειρουργείο

Ο πιο φασιστικός τρόπος συζήτηση είναι η συλλογική ευθύνη και βλέπω εδώ ότι την αποδέχεστε εύκολα...

Εύχομαι κάποια στιγμή να καταλάβετε ότι το να σας εμβολιάζουν κάθε τετράμηνο σαν τα μοσχάρια δεν είναι η καλύτερη επιλογή, και δεν το λέω μονο εγώ το λένε και αυτοί που έφτιαξαν τα εμβολοα

ΥΓ
οσο για τα κεφάλαια είναι απλά να πω φωναχτά αυτό που θέλω να πω....ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΒΌΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ....

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

  • Haha 3

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή μου να μην κάνω το εμβόλιο αφορά εμένα και μόνο εμένα ...

Δεν αφορά εσάς ούτε έχω καμμιά ευθύνη εγώ που δεν έχω πάει ποτέ σε νοσοκομείο για τον πατέρα σου που δεν το δέχονται στο χειρουργείο

Ο πιο φασιστικός τρόπος συζήτηση είναι η συλλογική ευθύνη και βλέπω εδώ ότι την αποδέχεστε εύκολα...

Εύχομαι κάποια στιγμή να καταλάβετε ότι το να σας εμβολιάζουν κάθε τετράμηνο σαν τα μοσχάρια δεν είναι η καλύτερη επιλογή, και δεν το λέω μονο εγώ το λένε και αυτοί που έφτιαξαν τα εμβολοα

ΥΓ
οσο για τα κεφάλαια είναι απλά να πω φωναχτά αυτό που θέλω να πω....ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΒΌΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ....

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk


εάν φτάσεις στο σημείο 0 λίγο πριν την διασωληνωση θα διασωληνωθεις η θα παίρνεις τηλέφωνα για να *γλυτώσεις * την διασωληνωση;;; ; εν δυνάμει αυτοκτονία λέγεται αυτό. αλλά που να το σκεφτείς και εσύ και όλα τα άλλα ζώα που αφήνουν ΟΡΦΑΝΆ τα παιδιά τους και πεθαίνουν! πόσο ηλιθιοι θεέ μου! ψυχοπαθολογια τεράστια!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα ας μη το συνεχίσουμε γιατί δυστυχώς δεν βγαίνει άκρη.

Πιθανότατα θα σβηστούν και τα posts.


Είναι σα να μιλάμε ΠΑΟΚτσήδες με Αρειανούς, και Ολυμπιακοί με Παναθηναϊκούς.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

  • Like 1

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή μου να μην κάνω το εμβόλιο αφορά εμένα και μόνο εμένα ...

Δεν αφορά εσάς ούτε έχω καμμιά ευθύνη εγώ που δεν έχω πάει ποτέ σε νοσοκομείο για τον πατέρα σου που δεν το δέχονται στο χειρουργείο

Ο πιο φασιστικός τρόπος συζήτηση είναι η συλλογική ευθύνη και βλέπω εδώ ότι την αποδέχεστε εύκολα...

Εύχομαι κάποια στιγμή να καταλάβετε ότι το να σας εμβολιάζουν κάθε τετράμηνο σαν τα μοσχάρια δεν είναι η καλύτερη επιλογή, και δεν το λέω μονο εγώ το λένε και αυτοί που έφτιαξαν τα εμβολοα

ΥΓ
οσο για τα κεφάλαια είναι απλά να πω φωναχτά αυτό που θέλω να πω....ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΒΌΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ....

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk


εσύ που δεν έχεις εμβολιαστεί πως ξέρεις ότι είμαστε μοσχάρια και δεν είσαι εσύ βόδι ?
ειλικρινά το χω απορία ....για πες
τι συλλογική ευθύνη κοπανας εδώ ?
υποχρέωση μας είναι άλλα που να καταλάβεις εσύ που έχεις ταμπουρωθεί από ένα υπέρμετρο εγώ
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, HEO said:

Δεν θέλω να με προστατεύσει ΚΑΝΕΙΣ....

ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ σας.....ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟ.....

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk


 

Για την υγεία μας μιλάμε.Γιατί τα χειρουργεία είναι κλειστά πάλι επειδή ανεμβολίαστοι έχουν γεμίσει τα νοσοκομεία.Επειδη τυποι σαν εσενα βλέπουν μονο μεχρι την μύτη τους.Επειδή σε μια κοινωνία πρέπει να προστατευονται ακόμα και αυτοί που θελουν να αυτοκτονήσουν.Οποιος δεν θέλει   υπάρχουν πολλές σπηλιές .

3 ώρες πριν, GMF80 said:

Φιλε μου μην ψαχνεις λογικη....

Ενα απλο παραδειγμα θα σου πω....

Για ποσους θανατους ευθυνεται καθε χρονο το καπνισμα; Και οι καπνιστες ενω το ξερουν συνεχιζουν να το κανουν.... Επιλογη τους.  

Δεν θα πεισεις ποτε τους παντες να κανουν κατι που δεν θελουν... Οσο και να τους πιεσεις. 

 

Το παθητικό καπνισμα όμως δεν επιτρέπεται.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

εάν φτάσεις στο σημείο 0 λίγο πριν την διασωληνωση θα διασωληνωθεις η θα παίρνεις τηλέφωνα για να *γλυτώσεις * την διασωληνωση;;; ; εν δυνάμει αυτοκτονία λέγεται αυτό. αλλά που να το σκεφτείς και εσύ και όλα τα άλλα ζώα που αφήνουν ΟΡΦΑΝΆ τα παιδιά τους και πεθαίνουν! πόσο ηλιθιοι θεέ μου! ψυχοπαθολογια τεράστια!
Τις υποθέσεις κρατά τες για τον εαυτό σου...

Όσο για το ποιος είναι το ζώο άσε το μέλλον να το κρίνει

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν πεθάνουμε σε 4 χρόνια όπως λένε όλοι οι ψεκασμένοι θα είστε πιο άνετα στον πλανήτη. Τυχεροί ανοιχτομάτηδες που έχετε δει ότι οι άλλοι δεν μπορούν να αντιληφθούν. Τσακάλια!

  • Haha 1
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τις υποθέσεις κρατά τες για τον εαυτό σου...

Όσο για το ποιος είναι το ζώο άσε το μέλλον να το κρίνει

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

μα είμαστε ζώα αλλά δεν είμαστε μοσχάρια όπως μας αποκαλείς σαν βόδι που είσαι,αυτή είναι η διαφορά
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, HEO said:

και δεν το λέω μονο εγώ το λένε και αυτοί που έφτιαξαν τα εμβολοα

Αυτο που λες είναι ψέμα. Εκτός από εριστικός είσαι και άσχετος και ψεύτης.

Μήπως θα μας πεις ότι πολεμάνε και το ελληνικό DNA.?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες είναι ψέμα. Εκτός από εριστικός είσαι και άσχετος και ψεύτης.
Μήπως θα μας πεις ότι πολεμάνε και το ελληνικό DNA.?
https://www.ygeiamasnews.gr/astheneies/epidimies/77201/den-einai-anagkaios-o-emvoliasmos-olon-kathe-tesseris-me-eksi-mines-gia-ton-covid-19/

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

  • Like 1
  • Haha 1

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Χοντρικά στην Ελλάδα το 20% του πληθυσμού που είναι ανεμβολίαστοι δημιουργεί άμεσα τουλάχιστον το 80% των νοσηλειών CoViD-19 (ως νοσηλευόμενοι). 

Με στοιχειώδεις γνώσεις και μέση αντιληπτική ικανότητα βλέπεις πως ο μη εμβολιασμός δημιουργεί πρόβλημα στο κοινωνικό σύνολο. Εάν κάποιος θέλει να δημιουργήσει πρόβλημα στο κοινωνικό σύνολο μπορώ να το καταλάβω, αλλά και η κοινωνία πρέπει να προστατευθεί από αυτόν!

Εάν οι κατ' επιλογή ανεμβολίαστοι παρέμεναν σε σπίτια ή μοναστήρια ή ιδωτικές κλινικές όταν χρειαζόντουσαν νοσηλεία δεν θα είχα πρόβλημα. Όσο όμως επιβαρύνουν δυσανάλογα τον κρατικό προϋπολογισμό και την εθνική οικονομία, τότε ναι... έχω πρόβλημα μαζί τους και χαίρομαι όταν καταλήγουν αυτοί οι εγωπαθείς αντικοινωνικοί συμπολίτες. Στεναχωριέμαι για ανθρώπους που δεν έκαναν εγκαίρως τις απαραίτητες προληπτικές εξετάσεις, που δεν έκαναν εγκαίρως τις προγραμματισμένες χειρουργικές επεμβάσεις, που δεν πρόλαβαν αντικειμενικά να εμβολιαστούν διότι δεν είχε ανοίξει η ηληκιακή τους ομάδα, που δεν επιτρέπεται να εμβολιαστούν διότι έχει τεθεί σε αναστολή η λειτουργία του ανοσοποιητικού τους συστήματος. Δεν θα στεναχωρηθώ όμως για τους αυτοκτονικούς που τα κατάφεραν να φύγουν ανεμβολίαστοι!

Quote

"Ο εμβολιασμός όλου του πλανήτη σε μόνιμη βάση δεν είναι ούτε βιώσιμη λύση, ούτε μπορούμε να την αντέξουμε οικονομικά.

Πρέπει να δοθεί προτεραιότητα σε εκείνους που διατρέχουν τον μεγαλύτερο κίνδυνο".

Μιλώντας στο BBC Radio 4 ο Πόλαρντ , τόνισε πως «δεν έχουμε ακόμη καταφέρει να εμβολιάσουμε τον πληθυσμό της Αφρικής με μια δόση, άρα δεν πρόκειται να φτάσουμε σε ένα σημείο κατά το οποίο τέσσερις δόσεις για όλους τους ανθρώπους θα είναι κάτι διαχειρίσιμο».

@HEO, δηλαδή εσύ δεν κάνεις το εμβόλιο μέχρι να στείλουμε επαρκή αριθμό εμβολίων στις χώρες της Αφρικής; Ερμηνεύεις όπως θέλεις τις δηλώσεις του ανθρώπου, αλλά ο κύριος Άντριου Πόλαρντ δεν απευθύνεται σε αρνητές της πραγματικότητας... και αντιλαμβανόμαστε τι λέει και δεν έχει άδικο: πρέπει να προχωρήσει ο εμβολιασμός σε όλη την υφήλιο με ευθύνη των οικονομικά ισχυρων.

  • Like 3
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites



και δεν το λέω μονο εγώ το λένε και αυτοί που έφτιαξαν τα εμβολοα
https://www.ygeiamasnews.gr/astheneies/epidimies/77201/den-einai-anagkaios-o-emvoliasmos-olon-kathe-tesseris-me-eksi-mines-gia-ton-covid-19/

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk



Αυτό κατάλαβες εσύ από τη δήλωση;
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

βρε εγώ συμφωνώ μαζί του ως προς το άγνωστο των παρενεργειών του εμβολίου η ακόμα και και σε ένα απλό χάπι ασπιρίνης αλλά με λογικά επιχειρήματα που να μου καθιστούν την προσοχή μου αλλά όλο αυτό των αρνητών του εμβολίου δεν είναι τίποτα άλλο παρά φοβία και ως προς ένα σημείο δικαιολογημένη αλλα το τι θα μπει στο σώμα μου αποφασίζω μόνο εγώ είναι σαν να σε ρώτησαν πριν γεννηθείς αν θέλεις από ωάριο να γίνεις μωρό,κανένας δεν μας ρώτησε όπως και για πολλά άλλα πράγματα ,έτσι είναι η ζωή!!!
εγώ πάντως κάνω τον σταυρό μου που βγήκαν τα εμβόλια σχετικά νωρίς,φανταστείτε τώρα να βγει μια καινούριο παραλλαγή που και σούπερ μεταδοτική θα είναι και θανατηφόρα που η όμικρον μπροστα της θα μοιάζει αθώα τι έχει να γίνει?τι θα γίνει αν δεν την πιάνουν τα εμβόλια παιδιά ? ούτε να το φανταστώ δεν θέλω γιατί το πρώτο Lock down θα είναι παιδική χαρά που θα μας πληρώνουν να βγούμε έξω αντί να μας βάζουν πρόστιμα
ο Θεός να βάλει το χέρι του!!!








  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η ουσια ειναι μια και ο μπακλαβας γωνια...

Οπως ειπε και ο Λιαγκας στο πρωιναδικο του Αντεννα σε μια κοντρα με ενα καλεσμενο για τα εμβολια , του λεει :

"Ρε εγω ειμαι μακακας και τοκανα  εσυ γιατι δεν το κανεις αφου το εκανα και γω?

Χαχαχαχ

Συμπερασμα:

Ειναι δυνατον ρε παιδια ενας που κανει χρηση φαρμακολογιας, εμβολια κτλ.να μη ξερει ο ιδιος το ρισκο που πηρε ?

Δηλαδη πατε να τον  κοντραρετε να του πειτε τι γιατι ξυπνησε ενα πρωι και το εβαλε στο αιμα του?

Δεν μπορειτε να καταλαβετε οτι γνωριζει ο ιδιος το ρισκο που πηρε και θα ζει με αυτο καθε μερα φυγετε λοιπον μακρια απο τετοιες συζητησεις...

Τηρειτε  σιγη ιχθυος ....

 

 

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bill33 said:

Ελεος με τις σαχλαμάρες!!!

Ποιες ειναι οι σαχλαμαρες?

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι οι σαχλαμαρες?
 
απορείς;; είναι site η άρθρο αυτό που ανέβασες;; για εμβρυικα γονίδια; ξέρεις τι μαλακιες είναι αυτές; εάν είσαι ιατρός θα ήξερες ότι είναι παπαριες
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ilka71 said:
22 minutes ago, s_wind said:
Ποιες ειναι οι σαχλαμαρες?
 

απορείς;; είναι site η άρθρο αυτό που ανέβασες;; για εμβρυικα γονίδια; ξέρεις τι μαλακιες είναι αυτές; εάν είσαι ιατρός θα ήξερες ότι είναι παπαριες

Να προσεχεις πως βριζεις αρχοντα του πληκτρολογιου για τον κοβιτ μιλαει.Και πουσαι χαλαρωσε λιγο  δεν ειδες καν το βιντεο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...