Jump to content

Εμβόλιο covid 19


Fotisapple
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πεθαινει ο κοσμος απο covid δηλαδη;
φυσικά και πεθαίνει αλλά είναι μικρό το ποσοστό και ευτυχώς αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν μερικοί είναι ότι κάνει επιπλοκές οι οποίες σε ακολουθούν και μετά την ανάρρωση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 658
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

20 minutes ago, akalos said:

ξέρεις στον κύκλο σου 2 3 περιπτώσεις ? ολόκληρη Κρήτη έχει λίγους θανάτους στα σχεδόν δύο χρόνια της πανδημίας,τι κύκλος είναι αυτός? και μάλιστα στο νομό μου ολόκληρο του Λασιθίου οι περιπτώσεις θανάτου είναι ελάχιστες και μάλιστα όχι απλά στον κύκλο μου αλλά ούτε καν έχω ακούσει για θάνατο
στο δήμο Άγιο Νικολάου στον ευρύτερο κύκλο μου,ξέρω ότι υπάρχουν θάνατοι και φυσικό είναι ......
άλλωστε γιατί δεν πήγαν εισαγγελέα άφου τους το αρνήθηκαν ?

με τι στοιχεια να πανε φιλε μου;στο νοσοκομειο τους εδιωξαν με την βια σχεδον.ουτε το φερετρο δεν τους επετρεψαν να ανοιξουν.

17 minutes ago, minast said:

Εάν παίρνουμε τοις μετρητοίς και άκριτα ότι ακούμε, τότε κι εγώ ξέρω από τον κύκλο μου περιπτώσεις απαγωγής από εξωγήινους.

Εάν νομίζουν ότι έγινε κάτι παράτυπο, μπορούν να απευθυνθούν σε δικό τους εμπειρογνώμονα και στον εισαγγελέα. Όλα τα άλλα, είναι για να έχουμε να λέμε.

με τι στοιχεια να πανε φιλε μου;στο νοσοκομειο τους εδιωξαν σχεδον με την βια.ουτε το φερετρο δεν τους επετρεψαν να ανοιξουν.

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

ξερω στον κυκλο μου δυο τρεις περιπτωσεις που οι γιατροι απεδωσαν στον covid,τους θανατους.οταν ζητηθηκαν αποδειξεις η περαιτερω διερευνηση των θανατων οι γιατροι αρνηθηκαν και δεν τους το επετρεψαν.
Ξέρεις πόσο κοστίζει μια ιατροδικαστικη, νεκροτομη, διερεύνηση ολοκληρωμένη; Πάω στοίχημα ότι οι γνωστοί σου ήθελαν να γίνει με έξοδα όχι δικά τους αλλά του δημοσίου...

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vfragos said:

Ξέρεις πόσο κοστίζει μια ιατροδικαστικη, νεκροτομη, διερεύνηση ολοκληρωμένη; Πάω στοίχημα ότι οι γνωστοί σου ήθελαν να γίνει με έξοδα όχι δικά τους αλλά του δημοσίου...

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

αυτο δεν μου το ειπαν.αλλα γνωριζω οτι βρηκαν ενα τοιχος μπροστα τους.αλλα ακομα κια ετσι να ειναι τοσα χρονια πληρωναν εισφορες στο κρατος δεν θα επρεπε να τα δικαιολογει το κρατος αυτα τα εξοδα;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Αν αυριο παθω εμφραγμα και μπω σε ΜΕΘ εφραγματων και ψοφησω. Δεν νομιζω να πουν στους δικους μου οτι πεθανα απο covid, παντως.

  • Like 1

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites






με τι στοιχεια να πανε φιλε μου;στο νοσοκομειο τους εδιωξαν σχεδον με την βια.ουτε το φερετρο δεν τους επετρεψαν να ανοιξουν.

έλααα ποια σχεδόν βία ? έχουμε και μεις θανάτους και ξέρουμε,πανε εισαγγελέα αν υποπτεύονται κάτι άλλο ο οποίος θα κρίνει αν πρέπει να γίνει εκταφή και τα λοιπά
τα άλλα είναι λόγια καφενείου
σε πολλές περιπτώσεις δεν αφήνουν να ανοιχτεί το φέρετρο για γνωστούς λόγους δεν ζούμε στην Ινδία....άλλωστε κανείς δεν πεθαίνει από covid αλλά από τις επιπλοκές που προκαλεί,αυτό συμβαίνει και σε άλλες πολλές αρρώστιες


Link to comment
Share on other sites

ενταξει πιστευε οτι θελεις εδω κανουμε κουβεντα.ειδες εσυ αυτα τα δυο χρονια να ειναι προθυμοι να κανουν εκταφη;απλα στις περιπτωσεις που γνωριζω ηταν λιγο περιεργα τα πρεγματα.τι σημαινει οτι ολες οι περιπτωσεις ειναι ιδιες;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν μου το ειπαν.αλλα γνωριζω οτι βρηκαν ενα τοιχος μπροστα τους.αλλα ακομα κια ετσι να ειναι τοσα χρονια πληρωναν εισφορες στο κρατος δεν θα επρεπε να τα δικαιολογει το κρατος αυτα τα εξοδα;
Φυσικά και όχι, μια αξονική π.χ. δεν μπορείς να την κάνεις επειδή έτσι σου ήρθε και να περιμένεις να την δικαιολογήσει δωρεάν το ταμείο σου, αλλά μόνο αν υπάρχει ένδειξη γι αυτό.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vfragos said:

Φυσικά και όχι, μια αξονική π.χ. δεν μπορείς να την κάνεις επειδή έτσι σου ήρθε και να περιμένεις να την δικαιολογήσει δωρεάν το ταμείο σου, αλλά μόνο αν υπάρχει ένδειξη γι αυτό.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

και ξαναλεω βρηκαν απροθυμια να ψαχτει το πραγμα.τι να κανουμε τωρα να το αλλαξουμε αυτο;εγω δεν αρνουμαι οτι υπαρχουν θανατοι και οτι υπαρχει η πανδημια.αλλοστε παροτι εμβολιασμενοι κολλησαμε και η γυναικα μου,και κατα πασα πιθανοτητα και εγω

 αλλα σιγουρα μπορει να εγιναν και σε μερικες περιπτωσεις πραγματα βιαστικα.

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

και ξαναλεω βρηκαν απροθυμια να ψαχτει το πραγμα.τι να κανουμε τωρα να το αλλαξουμε αυτο;εγω δεν αρνουμαι οτι υπαρχουν θανατοι αλλα σιγουρα μπορει να εγιναν και σε μερικες περιπτωσεις πραγματα βιαστικα.
Αν τους έλεγαν να κάνουν ιτατροδικαστικη έρευνα και το νοσοκομείο τους έλεγε ότι δεν μπορεί να δικαιλογηθει αφού έχει τεθεί με βεβαιότητα ο λόγος θανάτου και αυτοί επέμεναν να γίνει, μετά το επόμενο βήμα είναι να φωνάζουν για το τοίχος που συνάντησαν...
Κανένας δεν σε εμποδίζει να προσλάβεις ιδιωτικό ιατροδικαστη και να κάνει ιατροδικαστικη διερεύνηση ιδιωτικά.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vfragos said:

Αν τους έλεγαν να κάνουν ιτατροδικαστικη έρευνα και το νοσοκομείο τους έλεγε ότι δεν μπορεί να δικαιλογηθει αφού έχει τεθεί με βεβαιότητα ο λόγος θανάτου και αυτοί επέμεναν να γίνει, μετά το επόμενο βήμα είναι να φωνάζουν για το τοίχος που συνάντησαν...

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

κοιταξε αυτο που τους ειπαν οτι συνεβει στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν ειχε λογικη.οι συγγενεις δεν ηθελαν να επιρριψουν ευθυνες στους γιατρους απλα ηταν πολυ παραξενη περιπτωση.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

ενταξει πιστευε οτι θελεις εδω κανουμε κουβεντα.ειδες εσυ αυτα τα δυο χρονια να ειναι προθυμοι να κανουν εκταφη;απλα στις περιπτωσεις που γνωριζω ηταν λιγο περιεργα τα πρεγματα.τι σημαινει οτι ολες οι περιπτωσεις ειναι ιδιες;
μόνο η δικαιοσύνη μπορεί να εκδώσει τέτοια απόφαση κατόπιν καταγγελίας μου αν υποψιάζομαι κάτι
το τι πιστεύω η όχι δεν θα το κρίνω εγώ αλλά ο εισαγγελέας αν πράγματι έχουν βάση τα στοιχεία που αναφέρω,το ότι δεν άφησαν να ανοίξουν το φέρετρο δεν αποτελεί στοιχείο συνομωσίας η απόκρυψη στοιχείων
δηλ αν πέθαναν από πνευμονία λόγω covid υπάρχει διαφορά και πρέπει να ζητήσω εκταφή και νέα νεκροψία? μην νομίζεις ότι τους υπερασπίζομαι αλλά μια συνήθης πρακτική σφραγίσματος του φέρετρου δεν αποτελεί στοιχείο για καινούρια νεκροψία
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, akalos said:

μόνο η δικαιοσύνη μπορεί να εκδώσει τέτοια απόφαση κατόπιν καταγγελίας μου αν υποψιάζομαι κάτι
το τι πιστεύω η όχι δεν θα το κρίνω εγώ αλλά ο εισαγγελέας αν πράγματι έχουν βάση τα στοιχεία που αναφέρω,το ότι δεν άφησαν να ανοίξουν το φέρετρο δεν αποτελεί στοιχείο συνομωσίας η απόκρυψη στοιχείων
δηλ αν πέθαναν από πνευμονία λόγω covid υπάρχει διαφορά και πρέπει να ζητήσω εκταφή και νέα νεκροψία?

και ξαναγραφω λογω απροθυμιας δεν προχωρησε τιποτα.το αφησαν με τις αμφιβολιες που ειχαν.δεν ηθελαν να επιρριψουν ευθυνες στους γιατρους.απλα επειδη ηταν περιεργεςπεριπτωσεις να μαθουν την αληθεια.

 

11 minutes ago, vfragos said:

Αν τους έλεγαν να κάνουν ιτατροδικαστικη έρευνα και το νοσοκομείο τους έλεγε ότι δεν μπορεί να δικαιλογηθει αφού έχει τεθεί με βεβαιότητα ο λόγος θανάτου και αυτοί επέμεναν να γίνει, μετά το επόμενο βήμα είναι να φωνάζουν για το τοίχος που συνάντησαν...
Κανένας δεν σε εμποδίζει να προσλάβεις ιδιωτικό ιατροδικαστη και να κάνει ιατροδικαστικη διερεύνηση ιδιωτικά.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχω την εντυπωση οτι την περιοδο της πανδημιας αν το πιστοποιητικο θανατου εγραφε λογω κοβιντ οτι ειχαν απαγορευτει οι εκταφες με νομο.

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

ας μείνουν με την "απροθυμίας" τους
μάλλον συμβουλεύτηκαν δικηγόρο και τους αποθάρρυνε .....λέω εγώ τώρα ο πονηρός

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, akalos said:

ας μείνουν με την "απροθυμίας" τους
μάλλον συμβουλεύτηκαν δικηγόρο και τους αποθάρρυνε .....λέω εγώ τώρα ο πονηρός

δεν γνωριζω αν μιλησαν με δικηγορο.τωρα ποια δεν εχει σημασια.οτι εχει γινει,εχει γινει

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

και γω σου το ξανά λέω δεν υπερασπίζομαι το σύστημα το ξεκαθαρίζω αυτό και μένα δεν μου αρέσει όπως είναι στημένο αλλά δεν σημαίνει ότι υπάρχει κάτι παράνομο....αυτό και τίποτα άλλο,το θέμα είναι ότι φεύγουν άνθρωποι πραγματικά χωρίς λόγο και οι περισσότεροι είναι ανεμβολιαστοι και άλλοι που τα καταφέραν έχουν αλλά προβλήματα λόγω επιπλοκών, κρίμα

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, akalos said:

και γω σου το ξανά λέω δεν υπερασπίζομαι το σύστημα το ξεκαθαρίζω αυτό και μένα δεν μου αρέσει όπως είναι στημένο αλλά δεν σημαίνει ότι υπάρχει κάτι παράνομο....αυτό και τίποτα άλλο,το θέμα είναι ότι φεύγουν άνθρωποι πραγματικά χωρίς λόγο και οι περισσότεροι είναι ανεμβολιαστοι και άλλοι που τα καταφέραν έχουν αλλά προβλήματα λόγω επιπλοκών, κρίμα
 

ουτε εγω δεν κατηγορω.απλα παρεθεσα δυο περιπτωσεις που τα πραγματα εγιναν λιγο 'βιαστικα'και ετσι οπως εγιναν αφησαν ιχνη αμφιβολιας στους συγγενεις.ουτε ειμαι αρνητης.οπως εγραψα ποιο πανω εμβολιασμενοι και εγω και η γυναικα μου και νοσουντες τον αυγουστο.η γυναικα μου επιβεβαιωμενα και εγω με ερωτηματικο.

 

Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Αφού ρε παιδιά το είχε πει κι ο Τσιόδρας. Έχουμε Θανάτους από COVID η με COVID. Τώρα το τι γράφουν οι γιατροί στο πιστοποιητικό, είτε από βιασύνη και λάθος, είτε εσκεμμένα, είναι μια άλλη συζήτηση που χωρίς στοιχεία δεν γίνεται σε ένα forum προφανώς.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk



Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι την περιοδο της πανδημιας αν το πιστοποιητικο θανατου εγραφε λογω κοβιντ οτι ειχαν απαγορευτει οι εκταφες με νομο.
Ποίος μίλησε για εκταφή, όλα αυτά μπορούν να γίνουν πριν την ταφή.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vfragos said:

Ποίος μίλησε για εκταφή, όλα αυτά μπορούν να γίνουν πριν την ταφή.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

αμ ελα που ολα εγιναν σε fast forward.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

αμ ελα που ολα εγιναν σε fast forward.
Όταν πεθαίνει ο άνθρωπος σου και πραγματικά πιστεύεις ότι κάτι σου κρύβουν κάτι δεν πάει καλά, μιλάς με το νοσοκομείο από το πρώτο δευτερόλεπτο, δεν έχει fast forward, πατάς pause και εαν το νοσοκομείο κρίνει ότι δεν χρειάζεται περαιτέρω ιατροδικαστικη έρευνα, εάν εσύ πιστεύεις ότι κάτι συμβαίνει φέρνεις τον δικό σου πραγματογνωμονα και δεν μπορεί να στο αρνηθεί κάνεις. Όλα αυτά όπως είπαμε πριν την ταφή, γιατί άσχετα με τον covid δεν μπορεί μια μέρα εσύ να ξυπνήσεις και να πας στο κοιμητήριο να κάνεις εκταφή, χρειάζονται ειδικές διαδικασίες και άδειες.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ωραια και σου ξαναγραφω οτι δεν μπορεσαν να παρακαμψουν τα οποια εμποδια.τι να κανουμε τωρα να αλλαξουμε την ιστορια;εννοειται οτι δεν ειπε κανεις να κανει οτι θελει.ολα να γινουν νομιμα.δεν ειχαν τετοιες απαιτησεις.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

ωραια και σου ξαναγραφω οτι δεν μπορεσαν να παρακαμψουν τα οποια εμποδια.τι να κανουμε τωρα να αλλαξουμε την ιστορια;εννοειται οτι δεν ειπε κανεις να κανει οτι θελει.ολα να γινουν νομιμα.δεν ειχαν τετοιες απαιτησεις.
Μάλλον ξέχασες την πρώτη απάντηση μου σε αυτό, πάω στοίχημα ότι επέμεναν να γίνει με επιβάρυνση του νοσοκομείου, δημοσίου και όχι να φέρουν δικό τους πραγματωγνομονα.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vfragos said:

Μάλλον ξέχασες την πρώτη απάντηση μου σε αυτό, πάω στοίχημα ότι επέμεναν να γίνει με επιβάρυνση του νοσοκομείου, δημοσίου και όχι να φέρουν δικό τους πραγματωγνομονα.

Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

αυτο δεν το γνωριζω για να στο πω.αλλα πιστευω οτι αν τους ελεγαν λεπτομερως τι ειχε συμβει δεν θα ειχαν την απαιτηση πραγματογνωμονα.να φτασει τοσο μακρια η βαλιτσα.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2021 at 5:43 ΜΜ, s_wind said:

Δεν θα ρωτησεις κανενα για ενα προιον εργαστηριου.Οι γονεις μεγαλωνουν τα παιδια και το πρωτο που μαθαινουμε ειναι να κανουμε υγιεινη ζωη μακρια απο φαρμακα εταιριων . .Εισαι ενα παιδι μικρο σε ηλικια , προφανως υγιεστατο   δυνατο με καθαρο αιμα.Η επιλογη ειναι δικη σου.Εαν ρωτας τι βαζει ο καθενας στις φλεβες του δεν υπαρχει ποτε αντικειμενικη απαντηση.

Αντιλαμβάνομαι την καλοπροαίρετη πρόθεση αλλά από περιέργεια, τι σημαίνει δυνατό κ καθαρό αίμα; 

Επειδη δεν είμαστε γιατροί, βιοτεχνολόγοι, βιοχημικοί κτλ ας αφήσουμε την επιστήμη κ τους γιατρούς να κάνουν την δουλειά τους.

Το μόνο “βίο” που είμαστε είναι βιοδιασπώμενοι. Γι αυτό καλό είναι να συμβουλευτούμε έναν επιστήμονα γιατρό κ μετά να αποφασίσουμε τι είναι βέλτιστο για την ζωή μας.

α προπο… έχουν πεθάνει πολλοί ξερόλες επιστήμονες της ζωής. Είναι κρίμα να χάνονται ζωές έτσι απερίσκεπτα. 

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Εμβόλιο covid 19
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...