Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκεί που όρισες το μοτίβο έχει κάπου επιλογή που λέει χρονοδιακοπτης κλειδώματος ή κάτι τέτοιο. Προφανώς είναι ρυθμισμένο να κλειδώνει μετά κάποια δευτερόλεπτα. Επέλεξε να κλειδώνει αμέσως.

 

 

Το εχω βαλει ¨αμεσως" αλλα και παλι το ιδιο κανει. !!!

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι κάνα bug.

Ποιόν launcher έχεις τον μαμά ή άλλον;

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τωρα που θα βγει το samsung galaxy s8 προτεινετε α αγορασει καποιος το s7 που θα πεσει κι αλλο η τιμη του?

 

Το θεμα πο με ξενερωνει απιστευτα με τα s6 & s7 ειναι οτι δεν μπορεις να αλλαξεις την μπαταρια του κινητου χωρις να χασεις την εγγυηση του και χωρις να γνωριζεις λιγο απο κινητα.

 

Το κόστος να στην αλλάξει επίσημο σέρβις είναι σχεδόν το ίδιο με το να επαιρνες μπαταρία σε άλλα μοντέλα.

Απλά η ταλαιπωρία να πας είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση φιλε μου.

Γιατι στην ιδια τιμη μην πω μικροτερη μπορεις να βρεις πολυ καλες μαρκες μπαταριων με περισσοτερα mah στο ιδιο παχος με τις samsung μπαταριες.

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση φιλε μου.

Γιατι στην ιδια τιμη μην πω μικροτερη μπορεις να βρεις πολυ καλες μαρκες μπαταριων με περισσοτερα mah στο ιδιο παχος με τις samsung μπαταριες.

 

Πάρε ένα S7 τότε που γουστάρεις και αααααν χρειαστεί βρες τη μάρκα που ξέρεις και βάλτην.

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση φιλε μου.

Γιατι στην ιδια τιμη μην πω μικροτερη μπορεις να βρεις πολυ καλες μαρκες μπαταριων με περισσοτερα mah στο ιδιο παχος με τις samsung μπαταριες.

 

Αν έχεις ασχοληθεί λίγο με τις κινεζικές μπαταρίες, θα είχες καταλάβει ότι όλες τους είναι απάτη. Όλες τους γράφουν περισσότερα mah από αυτά που έχουν, και είναι σε ποιότητα και απόδοση πολύ κατώτερες των αυθεντικών.

Για αυτό και οι μεγαλύτεροι κατασκευαστές aftermarket μπαταριών στον κόσμο (Zerolemon, Anker, Hyperion, Mugen) δημιουργούν είτε μπαταρίες στο ίδιο μέγεθος με ίδια χωρητικότητα, είτε στο διπλάσιο μέγεθος με διπλάσια χωρητικότητα.

Αν θες να αλλάξεις μπαταρία σε ένα κινητό που δεν την έχει αποσπώμενη, υποχρεωτικά πας στο σέρβις.

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Note 2 μου (6/128)

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση φιλε μου.

Γιατι στην ιδια τιμη μην πω μικροτερη μπορεις να βρεις πολυ καλες μαρκες μπαταριων με περισσοτερα mah στο ιδιο παχος με τις samsung μπαταριες.

ΔΕΝ υπάρχει μπαταρία στο ιδιο μεγεθος με περισσότερα mah. Απλα γραφουν οτι ναναι. Αποδεδειγμενα, τεσταρισμενα, εχω διαβαζει100αδες σελιδες και τεστ τετοιων μπαταριών..

 

Οτι δεν βγαίνει η μπαταρία ομως, τεράστιο μειον, δεν το συζηταμε.. Και αμα εισαι και επαρχία δεν είναι καθολου ευκολο να το στειλεις στο σέρβις να στην αλλάξουν και θα παρει και καιρο.

 

Επίσης δεν ξερω, αν το κινητο είναι ρουταρισμενο, οποτε δεν εχει εγγύηση στην αλλάζουν κανονικα την μπαταρία? Φαντάζομαι ναι αφου πληρωνεις, αλλά δεν παιρνω και όρκο..

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα S7 τότε που γουστάρεις και αααααν χρειαστεί βρες τη μάρκα που ξέρεις και βάλτην.

Γιατι εισαι τοσο επιθετικος(Εκτος αν καταλαβα λαθος, τοτε ζηταω συγνωμη)?

Απλα σου ειπα μια προταση/λυση τιποτα περισσοτερο.

 

Πιστεψε με αν μπορουσα να αλλαξω την οποια μπαταρια οπουδηποτε s7 looklike κινητου χωρις να χασω την εγγυηση της επισημης αντιπροσωπειας του θα το εκανα ελα ομως που αν αλλαξω μπαταια μονος μου με τον τροπου που ειναι η μπαταρια σε αυτου του ειδους τα κινητα χανεις την εγγυηση αντιπροσωπειας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχεις ασχοληθεί λίγο με τις κινεζικές μπαταρίες, θα είχες καταλάβει ότι όλες τους είναι απάτη. Όλες τους γράφουν περισσότερα mah από αυτά που έχουν, και είναι σε ποιότητα και απόδοση πολύ κατώτερες των αυθεντικών.

Για αυτό και οι μεγαλύτεροι κατασκευαστές aftermarket μπαταριών στον κόσμο (Zerolemon, Anker, Hyperion, Mugen) δημιουργούν είτε μπαταρίες στο ίδιο μέγεθος με ίδια χωρητικότητα, είτε στο διπλάσιο μέγεθος με διπλάσια χωρητικότητα.

Αν θες να αλλάξεις μπαταρία σε ένα κινητό που δεν την έχει αποσπώμενη, υποχρεωτικά πας στο σέρβις.

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Note 2 μου (6/128)

Ποιος μιλησε για κινεζικες μπαταριες σαν αυτη που εννοειτε οτι ειναι τρελη απατη.

Π.χ. η εταιρια μπαταριων mpj ειναι κινεζικη? Ειχα μια τετοια μπαταρια για παλιοτερο κινητο μου και ειμουνα οχι απλα ευχαριστημενος αλλα η μπαταρια ηταν σκυλη και σε τρομερα καλη τιμη.

 

Και σου αναφερα μονο μια μαρκα που εχω προσωπικη εμπειρια ενω υπαρχουν παρα πολλες καλες μαρκες μπαταριων(Π.χ. σαν αυτες που εσυ λες) που ειναι εξισου καλες, αν οχι καλυτερες απο οποιαδηποτε εργοστασιακη μπαταρια κινητου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΔΕΝ υπάρχει μπαταρία στο ιδιο μεγεθος με περισσότερα mah. Απλα γραφουν οτι ναναι. Αποδεδειγμενα, τεσταρισμενα, εχω διαβαζει100αδες σελιδες και τεστ τετοιων μπαταριών..

 

Οτι δεν βγαίνει η μπαταρία ομως, τεράστιο μειον, δεν το συζηταμε.. Και αμα εισαι και επαρχία δεν είναι καθολου ευκολο να το στειλεις στο σέρβις να στην αλλάξουν και θα παρει και καιρο.

 

Επίσης δεν ξερω, αν το κινητο είναι ρουταρισμενο, οποτε δεν εχει εγγύηση στην αλλάζουν κανονικα την μπαταρία? Φαντάζομαι ναι αφου πληρωνεις, αλλά δεν παιρνω και όρκο..

Απανταω και στο δικο σου ποστ ποιο πριν.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Το post δεν ήταν επιθετικό.

Ήταν του στυλ..... πάρε το τηλεφωνάκι που γουστάρεις, κάνε κι ότι ξέρεις κι από μπαταρία, αν χρειαστεί (ακόμα δεν το είδαμε το χαλάσαμε) και τι μας ρωτάς; κάνε το κομμάτι σου βρε αδερφέ!

Βέβαια κάνεις "λάθος" σε μερικά πράγματα.

Σωστά σου είπαν ότι στις ίδιες διαστάσεις αποκλείεται να βρεις μεγαλύτερη χωρητικότητα.

Στην καλύτερη των περιπτώσεων θα έχει ίδια χωρητικότητα.

Στην χειρότερη άστο......

Και το μεγαλύτερο "λάθος", είναι να σκέφτεσαι να βάλεις σε τηλέφωνο τέτοιας κατηγορίας τιμής, μια μπαταρία χψω, όταν στο επίσημο σέρβις θα σου βάλουν καινούρια ορίτζιναλ μπαταρία αν χρειαστεί πάντα, με ούτε 15 ευρώ....

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με ειχα βαλει στο samsung galaxy s4 μια mpj που ηταν περισσοτερα mah απο την μαμα μπαταρια και πιστεψε με οχι μονο κραταγε το κινητο μιση με μια μερα παραπανω απ' οτι με τη μαμα αλλα η μπαταρια κρατησε ανετοτατα 1μιση 2 χρονια ανετα χωρις να την αλλαξω.

Και εννοειτε η μπαταρια ηταν ακριβως οι ιδιες διαστασεις με τη μαμα μπαταρια.

Ολα αυτα τα λεω απο προσωπικη εμπειρια και οχι μου ειπε καποιος κ.τ.λ.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.

Το εχω 3 μερες και ομολογω οτι δεν εχω βρει κανενα λαθος απο οσα εχουν αναφερθει, ουτε με οροφους ουτε με κατι αλλο, ισα ισα που ειμαι ανθουσιασμενος και εχω εμπειρια απο moto 360, gear s2, miband 2. Μπαταρια 2 μερες αλλα αναμενωμενο. Ηθελα να παρω το gear s3 frontier αλλα λυπομουνα τα χρηματα καθως θεωρουσα οτι αν δεν μου αρεσει (οπως το gear s2) θα χασω πολλα. Ειμαι ομως τοσο ενθουσιασμενος που το εβαλα αγγελια για να παρω το gear s3 frontier που μου αρεσει πιο πολυ εμφανησιακα μιας και κατα αλλα μικρες οι διαφορες και ας εχεις αρκετα υψηλοτερη τιμη.

Συστηνεται ανεπιφυλακτα με περιορισμο χρηση μονο με την εφαρμογη s health.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, τι μπορει να συμβαινει , ενω η συσκευη δειχνει να εχει σημα , χανονται οι κλησεις σε διαφορα σημεια σχεδον οι περισσοτερες.

Ειναι θεμα αμναβαθμισης, ή συσκευης και θελει service,

Εχει τυχει σε καποιον

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι προβλημα της Nougat,Μπες στο θρεντ του s7 edge.εκει προς τις τελευταιες σελιδες εξηγουν πως το ξεκολλάνε
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ενεργοποίησα τα δωρεάν gb που δίνει η Q για το Πάσχα. Δεν έχω ξαναβάλει gb και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω στις ρυθμίσεις για να τα χρησιμοποιήσω. Το τηλέφωνο μου είναι samsung. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!

Κατα λαθος σβηστηκε ενας φακελος με φωτογραφιες απο ενα S7 edge.

Εχει κανενας υποψιν του με ποιο τροπο μπορω να τις επαναφερω?

Link to comment
Share on other sites

Aπό την κάρτα μνήμης ή από το τηλέφωνο;

 

Απο το τηλεφωνο μαλλον αλλα χωρις να ειναι και σιγουρο

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε σε γνωστό μου και πήγε στην Vodafone και του έκαναν ανάκτηση. Αλλά τις είχε σβήσει από κάρτα μνήμης. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλημέρα..Στις καθημερινες ειδοποιήσεις δουλεύει καλά; messenger,whatsapp, κλήσεις κλπ; Έχει δυνατή δόνηση; Με ανοιχτή οθόνη όλη μέρα,βγαζει μέρα άνετα;

Είμαι σε mi band 2 και θα ήθελα απλά κατι πιο όμορφο και ελαφρύ οπως το mi fit 2,η αλήθεια είναι οτι η χρήση θα είναι κυρίως για ρολόι, ειδοποιήσεις και οχι τοσο για βήματα γυμναστική κλπ.

Το φόρεσα λίγο προχτές και μου έκανε εντύπωση το ποσο ελαφρύ και άνετο ήταν (σαν mi band2 ).

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω το samsung galaxy a5 2016 και τωρα προσφατα μου εχει παρουσιασει αρκετα προβληματα στην συνδεση wifi..Αρχικα οταν ανοιγεις το wifi το κινητο απο μονο του το κλεινει και καθε φορα που συνδεεται στο internet μετα απο λιγα δευτερολεπτα ξανα αποσυνδεεται.Εχω δοκιμασει οτι ειναι δυνατον , ας πουμε να κανω επανακινηση στο κινητο και να ανοιγοκλεισω το wifi ομως τιποτα δεν δουλεψε. Ειδα και ενα βιντεο που το διορθωνες απο την τοποθεσια του κινητου και το δοκιμασα και αυτο αλλα δεν ειχε κανενα αποτελεσμα..Σας παρακαλω μηπως ξερετε καποιο τροπο να το διορθωσω οσο το δυνατον πιο νωρις;;Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! έχω πρόβλημα με το autofocus στην μπροστινή κάμερα από s7 edge. Εστιάζει στο πίσω μέρος και το πρόσωπο βγαίνει λίγο θολό αν δεν έχει απόσταση 1 μετρό για να εστιάσει ακριβώς στο πρόσωπο μου. τι μπορώ να κάνω? σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ΜΟΥ ηρθε μια αναβάθμιση FIRMWARE έκδοση J500FNXXS1BQD1/J500FNOXX1BPL1/J500FNXXUBPL5 περίπου 27 MΒ και μου γράφει Σφαλμα στην εγκατάσταση ξέρει κανείς τι μπορεί να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έπεσε το κινητό και έσπασε η οθόνη του. Έχω βάλει κλείδωμα κινητού. Όταν βάζω το ΚΙΕΣ, μου λέει λ΄ότι είναι κλειδωμένη η συσκευή. Τι να κάνω για να μπορέσω να σώσω τις επαφές, αρχεία και φωτογραφίες;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά χαρά παλικάρια.

Πηρα το συγκεκριμένο κινητο απο E-Shop καινουργιο.

Μου ηρθε με οδηγιες στα πολωνικά, Ελλαδα δεν εχει κυκλοφορήσει ακομα.

 

Έχει ενα θεμα με την ευαισθησια αφης. Πολλες φορες χανει πατηματα την ωρα που κανω scroll (κρατημενο πανω απο 5 δευτερόλεπτα) η χάνονται πατηματα την ωρα που γραφω..

 

Η συσκευη ειναι νεα και το λειτουργικο επισης (Android 7 Nougat)

Βλεπω οτι πολλοί στο amazon αναφερουν παρομοια προβλήματα.

 

Παρατηρησα επισης οτι οταν ο touchwiz γεμισει το προβλημα επιδεινώνεται.

 

Εχει παρει καποιος απο εσας τη συσκευη να συγκρίνουμε μην το στειλω αδικα στο σέρβις.

 

Ευχαριστω.

Know thy phone...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...