Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι καλυμένος με το Kaspersky υποστηρίζει και προστασία απο spyware. Αλλά η γνώμη μου είναι να βάλεις ενα πιο ελαφρύ antivirus. Εγω υποστηρίζω Nod32, είναι ελαφρύ, γρήγορο και αξιόπιστο. Αλλά η επιλογή είναι δικιά σου.

 

Thanks... Το ξέρω για ελαφρύτερα, είχα και Nod32 και AVG και άλλα, αλλά δεν ήμουν ευχαριστημένος. Όταν έβαλα το Kaspersky (αγορασμένο) βρήκε πάρα πολλά... Πάντως πρόβλημα να σέρνεται το PC κτλ δεν έχω αντιμετωπίσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks... Το ξέρω για ελαφρύτερα, είχα και Nod32 και AVG και άλλα, αλλά δεν ήμουν ευχαριστημένος. Όταν έβαλα το Kaspersky (αγορασμένο) βρήκε πάρα πολλά... Πάντως πρόβλημα να σέρνεται το PC κτλ δεν έχω αντιμετωπίσει...

 

O καθένας το βλέπει διαφορετικά. Απλά εγω που δουλεύω το eset έχω μείνει ευχαριστημένος. Και στην τελική άμα θέλει κάποιος να μπεί στον υπολογιστή σου και να κάνει κακό θα το κάνει, υπάρχουν πόρτες που μπορεί να περάσει.

Creative your world!!

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

O καθένας το βλέπει διαφορετικά. Απλά εγω που δουλεύω το eset έχω μείνει ευχαριστημένος. Και στην τελική άμα θέλει κάποιος να μπεί στον υπολογιστή σου και να κάνει κακό θα το κάνει, υπάρχουν πόρτες που μπορεί να περάσει.

 

Και όχι μόνο θα περάσει, αλλά θα τον κεράσω κανά ποτό για να ξανάθρθει...:p:p

Τι να κάνουμε microsoft είναι αυτή....

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το καλύτερο antivirus αυτήν τη στιγμή?

 

Δεν εχεις παρα να ριξεις μια ματια (κανε ευρεση) av-comparatives

και αποφασιζεις.:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το καλύτερο antivirus αυτήν τη στιγμή?

 

Αρκετά που μπορείς να διαλέξεις free ή όχι...εσύ αποφασίζεις, ανάλογα πάντα και την χρήση που κάνεις στον υπολογιστή σου (torrents ή όχι κ.τ.λ).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το comodo antivirus ποια η αποψη σας?

 

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά η νέα δωρεάν σουίτα φαίνεται πολύ δελεαστική, καθώς δείχνει ότι προσφέρει σχεδόν τα πάντα που χρειάζεται ένας μέσος χρήστης. Comodo Internet Security

Την επόμενη φορά που θα κάνω φορμάτ κάποιον υπολογιστή μου, θα το δοκιμάσω.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις παρα να ριξεις μια ματια (κανε ευρεση) av-comparatives

και αποφασιζεις.:)

Δεν αντιλέγω απλώς ρωτώ για γνώμες:p:p:p

Αρκετά που μπορείς να διαλέξεις free ή όχι...εσύ αποφασίζεις, ανάλογα πάντα και την χρήση που κάνεις στον υπολογιστή σου (torrents ή όχι κ.τ.λ).

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος? Δηλαδή πιο θεωρείς πιο καλό για free και για αγορασμένο αντίστοιχα?

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά η νέα δωρεάν σουίτα φαίνεται πολύ δελεαστική, καθώς δείχνει ότι προσφέρει σχεδόν τα πάντα που χρειάζεται ένας μέσος χρήστης. Comodo Internet Security

Την επόμενη φορά που θα κάνω φορμάτ κάποιον υπολογιστή μου, θα το δοκιμάσω.

Νομίζω ότι το avg και το avast είναι καλύτερα από το comodo...;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος? Δηλαδή πιο θεωρείς πιο καλό για free και για αγορασμένο αντίστοιχα?

 

Στα free το MSE με το Firewall των Windows μια χαρα ειναι, αμα τα συνδιασεις και με ενα σκαναρισμα με malwarebytes καθε 15 δεν θα εχεις προβλημα.

 

Στα επι πληρωμη αυτη τη στιγμη για μενα το Norton 2012 ειναι top και δεν ειναι και βαρυ. Γενικα η Symantec εχει ξεφυγει πολυ για να μην πουμε για το Endpoint 12.1 οπου εκει πλεον κανει εκτος απο παπαδες και παπαδιες!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Στα free το MSE με το Firewall των Windows μια χαρα ειναι, αμα τα συνδιασεις και με ενα σκαναρισμα με malwarebytes καθε 15 δεν θα εχεις προβλημα.

 

Στα επι πληρωμη αυτη τη στιγμη για μενα το Norton 2012 ειναι top και δεν ειναι και βαρυ. Γενικα η Symantec εχει ξεφυγει πολυ για να μην πουμε για το Endpoint 12.1 οπου εκει πλεον κανει εκτος απο παπαδες και παπαδιες!

 

Δηλαδη το Norton ειναι καλυτερο απο τo Kaspersky και το Nod32?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το Norton ειναι καλυτερο απο τo Kaspersky και το Nod32?

 

Προσωπικη μου αποψη ναι!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Avira Internet Security!:)

Εξαιρετικό.

Παλιότερα είχα Kaspersky που το θεωρώ επίσης πολύ καλό, αλλά είναι βαρύ.

Με το Avira εδώ και 3 χρόνια έχω βρει την υγειά μου!:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να σας ρωτήσω βρε παιδιά... ξερει κανεις πως αντιμετωπίζεται i black screen , μετά την εκκίνηση μου βγαζει μαυρη οθονη με το κερσορα μονο,
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω βρε παιδιά... ξερει κανεις πως αντιμετωπίζεται i black screen , μετά την εκκίνηση μου βγαζει μαυρη οθονη με το κερσορα μονο,

 

Αμα δεν μας δωσεις και αλλα στοιχεια τι να σου πουμε?

 

Taskbar, start menu σου εμφανιζει? Σε safe mode δοκιμασες να μπεις και να τρεξεις καποιο antivirus, antimalware για να scanαρεις το pc σου?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω βρε παιδιά... ξερει κανεις πως αντιμετωπίζεται i black screen , μετά την εκκίνηση μου βγαζει μαυρη οθονη με το κερσορα μονο,

 

πατώντας control ald delete σου βγάζει τον task manager;

αν ναι δοκίμασε να κάνεις τον explorer end task και μετά τρεξτω πάλι με new task eplorer.

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

πατώντας control ald delete σου βγάζει τον task manager;

αν ναι δοκίμασε να κάνεις τον explorer end task και μετά τρεξτω πάλι με new task eplorer.

 

σ ευχαριστω πολυ,το δοκιμασα, ετρεξε κανονικα αλλα στην επομενη επανεκινηση μου εβγαλε παλι black screen. Σε safe mode εχω μπει, εχω τρεξει κανονικα antivirus k mailware, και παλι δεν γινετε κατι, δεν ξερω τι αλλο να κανω :( :wacko:

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ,το δοκιμασα, ετρεξε κανονικα αλλα στην επομενη επανεκινηση μου εβγαλε παλι black screen. Σε safe mode εχω μπει, εχω τρεξει κανονικα antivirus k mailware, και παλι δεν γινετε κατι, δεν ξερω τι αλλο να κανω :( :wacko:

 

Γεια χαρα δοκιμασες να κανεις επαναφορα συστηματος σε παλιοτερη ημερομηνια πριν γινει το προβλημα?

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ,το δοκιμασα, ετρεξε κανονικα αλλα στην επομενη επανεκινηση μου εβγαλε παλι black screen. Σε safe mode εχω μπει, εχω τρεξει κανονικα antivirus k mailware, και παλι δεν γινετε κατι, δεν ξερω τι αλλο να κανω :( :wacko:

 

φαίνεται πως κάτι που τρέχει αυτόματα δεν αφήνει τον explorer (το ίδιο το shell, όχι απλά τον file manager) να ξεκινήσει.

φορτώνουν πολλά εικονίδια στο "system tray"; ξεκίνα να κάνεις unistall πράγματα που είχες κάνει ξεκινώντας από το πιο πρόσφατο...

επισης κανε κανα scan με spybot seek and destroy και superantispyware

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται πως κάτι που τρέχει αυτόματα δεν αφήνει τον explorer (το ίδιο το shell, όχι απλά τον file manager) να ξεκινήσει.

φορτώνουν πολλά εικονίδια στο "system tray"; ξεκίνα να κάνεις unistall πράγματα που είχες κάνει ξεκινώντας από το πιο πρόσφατο...

επισης κανε κανα scan με spybot seek and destroy και superantispyware

 

Εκανα καποια σκαν ακομη, τωρα αργει πολυ να φορτωσει, κ οταν ανοιγω τον browser, δεν ανοιγει τις σελιδες αλλα τις κατεβαζει σαν λειψεις αρχειων!! μαλλον δεν γλυτωνω το format!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Aναμεσα στα free antivirus: avira,avast,comonto,pc tools,bitdefender μονο το pc tools βρηκε ενα trojan και κατι αλλα μικροτερου κινδυνου στο pc μου.....

Eπισης το ιδιο προγραμμα δειχνει να καθυστερει τον υπολογιστη λιγοτερο......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα!

Ψάχνω ένα antivirus στο οποίο να μπορώ να ορίσω από που θα παίρνει τα updates.

Δηλαδή,

Να μπορώ να κατεβάσω τα updates στον server του δικτύου και να βάλω όλους τους υπόλοιπους υπολογιστές να τα πάρουν από εκεί, έτσι ώστε να μην χρειάζεται να κατεβάζει από το ίντερνετ ο κάθε υπολογιστής τα updates. Σίγουρα υπάρχει antivirus που κάνει αυτή τη δουλειά, αλλά ποιο?!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει σίγουρα η Business Edition του Smart Security και NOD32 Antivirus της ESET. Στήνεις σε ένα μηχάνημα το αντίστοιχο server software το οποίο κατεβάζει τα updates και από εκεί ενημερώνονται τα άλλα μηχανήματα.
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει σίγουρα η Business Edition του Smart Security και NOD32 Antivirus της ESET. Στήνεις σε ένα μηχάνημα το αντίστοιχο server software το οποίο κατεβάζει τα updates και από εκεί ενημερώνονται τα άλλα μηχανήματα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω :)

Link to comment
Share on other sites

Και με το Symantec Endpoint Protection μπορεις να το κανεις. Γενικα μπορεις να δημιουργησεις roles με παρα πολλα πραγματα, μεχρι και να μην βαζουν toolbars στους browsers.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα , θα ηθελα να ρωτησω εαν θα υπαρχει προβλημα να εχω σαν antivirus το Microsoft Security Essentials και σαν Anti-Spyware το Spybot Search & Destroy

. ευχαριστω

Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...