Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Kaspersky ειναι "πανάλαφρο" :blink: :blink: :wacko: :wacko: ;;;;;;

Μαλλον ειρωνικα το λές.Εμενα αργούσε 8λεπτα να ξεκινησει ο υπολογιστης και μολις το εβγαλα ....σφαίρα.

 

Καμία σχέση. Το NOD32 είναι όντως ελαφρύ. Το Kaspersky όχι και τόσο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το NOD32 είναι μόνο antivirus, το kaspersky είναι σουίτα και για τις δυνατότητες του είναι αρκετά ελαφρύ. Πάντως τα 8 λεπτά στην εκκίνηση δεν είναι κάτι φυσιολογικό.
Link to comment
Share on other sites

Το NOD32 είναι μόνο antivirus, το kaspersky είναι σουίτα και για τις δυνατότητες του είναι αρκετά ελαφρύ. Πάντως τα 8 λεπτά στην εκκίνηση δεν είναι κάτι φυσιολογικό.

 

Απο την στιγμη που το εβγαλα αρχισε να λειτουργει παλι κανονικα ο υπολογιστης.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Το Kaspersky ειναι "πανάλαφρο" :blink: :blink: :wacko: :wacko: ;;;;;;

Μαλλον ειρωνικα το λές.Εμενα αργούσε 8λεπτα να ξεκινησει ο υπολογιστης και μολις το εβγαλα ....σφαίρα.

απενεργοποιήσε του την επιλογή (πρέπει να την έχει) για scanning στο boot.

και δες πως πάει. εμένα σε xpsp2 το nod32 έκανε 32" και το kaspersky 67" boot.

 

βέβαια στο συγκριτικό των cnet labs η διαφορά ήταν πολύ μικρότερη...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αντιμτωπίζω μεγάλο πρόβλημα με το NOD 32.Από τις 7 Μαρτίου δεν μπορει να κάνει update γιατί δε μπορεί να συνδεθεί με κανενα σέρβερ,ούτε στον 1,2,3,4.

 

Η ιική μου βάση σταμάτησε στο 2101.Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς στην αντιμετώπιση του προβλήματος;

Link to comment
Share on other sites

Αντιμτωπίζω μεγάλο πρόβλημα με το NOD 32.Από τις 7 Μαρτίου δεν μπορει να κάνει update γιατί δε μπορεί να συνδεθεί με κανενα σέρβερ,ούτε στον 1,2,3,4.

 

Η ιική μου βάση σταμάτησε στο 2101.Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς στην αντιμετώπιση του προβλήματος;

 

Λογικά, κάτι άλλο συμβαίνει.Μήπως έχει απενεργοποιηθεί η επιλογή "automatic update";

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω...

λοιπον ειχα f-secure εδω και χρονια.. για τον λογο. ολα σε ενα.. μου μπηκαν ιδεες και το αλλαξα με το panda 2006 titanium το οποιο δεν μου καθυστερει τοσο το συστημα και εχει τα παντα...

Εσεις τι μου προτεινεται να βλαω? nod me καποιο zonealarm px? η να μεινω σ'αυτα που ειμαι?

ΑΑΑΑΑ νομιζω πως το utorrent δεν εχει καλη ταχυτητα απο τοτε που εβαλα το panda αλλα το εχω βαλει να μην το εμποδιζει και να κανει ελευθερα συνδεσεις..

τι λετε βρε παιδια?

παντως μαλλον το f-secure htan αρκετα βαρη σαν προγραμμα και θα σας δωσω ενα παραδειγμα

Βλεπω sta tv μεσω του MYtheatre οσο ειχα το f-secure κολλουσε το προγρμμα οποτε αλλαζα καναλι.. τωρα οχι..

 

αυτα.. τι να κανω ομως? ολα σε ενα? η αλλο σπυςαρε αλλο nativirus, αλλο φιρεςααλ κτλ...

 

Mπορείς να δοκιμάσεις είτε ξεχωριστούς συνδυασμούς (π.χ. NOD32 με Comodo Firewal Pro) είτε όλα-σε-ένα εφαρμογές. Εδώ, το Kaspersky IS είναι μακράν η πιο ελαφριά σουίτα. Με κάποια παραμετροποίηση στις ρυθμίσεις θα είναι... ακόμη ταχύτερο / ελαφρύτερο (όχι κατά την διάρκεια της εκκίνησής του αλλά καθ'ολη τη διάρκεια χρήσης του).

 

Καλησπερα παιδια!

Εχω κολληση αυτο τον ιο trojan-downloader.win32.small.cws, χρησιμοποιω το zonealarm αλλα δεν μπορει να τον αφαιρεση και βγαζει error, τι μπορω να κανω?

εχει κολληση κανενας τον ιο αυτο?:(

 

Όχι δεν τον έχω κολλήσει. Προσπάθησε να δοκιμάσεις ένα εκ των NOD32 / Kaspersky, θα πρέπει να τον αφαιρέσει.

 

Για win 98 se ποιο antivirus προτείνετε να εμπιστευτώ?

Το pc είναι ενα PIII στα 800 αν θυμάμαι καλά.

Thanks

 

NOD32. Πολύ ελαφρύ, έχει διαφορετική έκδοση για WIN98, και οι χρόνοι του -κατα γενική ομολογία- εξαιρετικοί.

 

παιδια εχω ενα Pc στην δουλεια μου και περασα το McAfee VirusScan Plus 2007,αλλα αυτο μου δημιουργησε καποια προβληματα.Δεν αναγνωριζε τον φορολογικο μηχανησμο(tax manager) και τον εκτυπωτη.εκλεισα το firewall αλλα το προβλημα δεν λυθηκε γι'αυτο απεγκατεστησα το mcaffe και ειμαι χωρις antivirus.Eγω ψαχνω για κανενα ελαφρυ antivirus η internet security χωρις firewall.Tι μου προτεινεται να κανω?

Ευχαριστω!

 

Xμ, για σουίτα: Kaspersky Internet Security ME firewall το οποίο μπορείς να απενεργοποιήσεις όποια στιγμή θέλεις ή να επιλέξεις αν θα το εγκαταστήσεις στην διάρκεια της εγκατάστασης (προσαρμοσμένη). Ωστόσο, άν το ρυθμίσεις στο low, δε θα έχεις προβλήματα. Απο τις σουίτες, έιναι η πλέον ελαφριά. Απο AV; NOD32, Kaspersky θεωρούνται εξαιρετικές επιλογές.

 

Υ.γ Φιλική συμβουλή: μην σερφάρεις στο διαδίκτυο χωρίς προστασία.

 

Το Kaspersky ειναι "πανάλαφρο" :blink: :blink: :wacko: :wacko: ;;;;;;

Μαλλον ειρωνικα το λές.Εμενα αργούσε 8λεπτα να ξεκινησει ο υπολογιστης και μολις το εβγαλα ....σφαίρα.

 

Κακώς χρειάστηκες 8 λεπτά. Είχες το Kaspersky Anti-Virus ή το Kaspersky Internet Security; Το τελευταίο το έχω δοκιμάσει σε τυπική εγκατάσταση (με τις default ρυθμίσεις ενεργοποιημένες) σε υπολογιστή με 350 MHz επεξεργαστή και 128 Ram, και ο υπολογιστής ήταν ετοιμος για πλήρη λειτουργία με τα πάντα να έχουν φορτώσει σε λιγότερο από 2μιση λεπτά). Λειτουργικό σύστημα: Windows XP Professional SP2.

 

Υ.γ Μήπως είχες και δεύτερη antivirus εφαρμογή εγκατεστημένη;

Υ.γ Στην περίπτωση που είχες το KIS, μήπως είχες και δεύτερο firewall εγκατεστημένο με τα Anti-Hacker συστατικά του Kaspersky IS ενεργοποιημένα;

 

Αντιμτωπίζω μεγάλο πρόβλημα με το NOD 32.Από τις 7 Μαρτίου δεν μπορει να κάνει update γιατί δε μπορεί να συνδεθεί με κανενα σέρβερ,ούτε στον 1,2,3,4.

 

Η ιική μου βάση σταμάτησε στο 2101.Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς στην αντιμετώπιση του προβλήματος;

 

Όχι. Προφανώς είχες την έκδοση 2.5 με το ανάλογο Fix που φροντίζει να μετατρέψει τις 30 ημέρες δοκιμαστικής λειτουργίας σε μερικά 16 εκατομμύρια ημερών. Εχει πάψει να λειτουργεί. Δεν μπορώ να σου προσφέρω υποστήριξη για θέματα που αφορούν μη νόμιμες εφαρμογές (δηλαδή, δε μπορώ να σου πω πως να το λύσεις).

Link to comment
Share on other sites

Την σουίτα G Data Internet Security 2007 την έχει δοκιμάσει κανείς?

είχα στο πισί μου το nod32 με zone alarm (πολύ ευχαριστημένος) αλλά πλέον το nod έχει λήξει και έχει πέσει στα χέρια μου το G data.

 

Θα ήθελα γνώμες, τόσο για ασφάλεια, ρυθμίσεις-παραμετροποιήσεις καθώς και "βάρος".

Φχαριστώ!

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera k Xronia polla ! Dystyxws exw provlhma me ious . Ola ksekinhsan prin 10 meres otan parathrhsa oti spania o kersoras kouniotan ligaki monos tou-den edwsa polu shmasia giati nomisa pws eftaige to pontiki! Sth synexeia omws to symantec se ena thread history mou edeikse to bloodhound.exploit.131 ! Omws den mporouse na to svhsei!!! Epsaksa sto net gia auto kai vrhka pws einai neo(30/3) kai dystyxws den vrhka poutthena lush gia na to ksefortwthw:( Akolouthws meta apo sumboules kapoiwn ebgala to sumantc kai evala avast to opoio entopise 6 trojan win32small win32 angentFRF k win32 adware-gen[cdu] ! Ta evgala alla akoma mou entopizei (den painw se selides perierges(gnwstes ellhnikes) . To provlhma pou exw twra einai oti to pc stelnei apo mono tou Emails (60/min)!!!!!! anoigei o avast sarwths emails kai leei diafora onoma emai apostolewn na stelnon se diaforous!!!!!!!! Parakalw thn vohteia sas! pls!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera k Xronia polla ! Dystyxws exw provlhma me ious . Ola ksekinhsan prin 10 meres otan parathrhsa oti spania o kersoras kouniotan ligaki monos tou-den edwsa polu shmasia giati nomisa pws eftaige to pontiki! Sth synexeia omws to symantec se ena thread history mou edeikse to bloodhound.exploit.131 ! Omws den mporouse na to svhsei!!! Epsaksa sto net gia auto kai vrhka pws einai neo(30/3) kai dystyxws den vrhka poutthena lush gia na to ksefortwthw:( Akolouthws meta apo sumboules kapoiwn ebgala to sumantc kai evala avast to opoio entopise 6 trojan win32small win32 angentFRF k win32 adware-gen[cdu] ! Ta evgala alla akoma mou entopizei (den painw se selides perierges(gnwstes ellhnikes) . To provlhma pou exw twra einai oti to pc stelnei apo mono tou Emails (60/min)!!!!!! anoigei o avast sarwths emails kai leei diafora onoma emai apostolewn na stelnon se diaforous!!!!!!!! Parakalw thn vohteia sas! pls!!!!!!!!!!!!!!!!

 

το μονο που μπορω να σου πω ειναι να βαλεις το NOD32 πυστευω οτι ειναι πολυ καλυτερο απο τα δυο που ανεφερες κα στο λεω γιατι κ εγω ειχα προβληματα με ιους αλλα με το nod κ με καθημερινα update εχω την υσιχια μου πλεον

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

με dial up συνδεση,usb modem,nod 32 antivirus,xp me sp2,ie7 καποιες φορες οταν ειμαι μεσα ειτε δεν ανοιγει καμμια σελιδα,ειτε κολλαει ολο το μηχανημα..

λετε να ειναι απο ιους;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

με dial up συνδεση,usb modem,nod 32 antivirus,xp me sp2,ie7 καποιες φορες οταν ειμαι μεσα ειτε δεν ανοιγει καμμια σελιδα,ειτε κολλαει ολο το μηχανημα..

λετε να ειναι απο ιους;

 

Μάλλον όχι. Κάτι άλλο φταίει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι τι..

εχω ψαξει τα παντα δεν μπορω να βρω ακρη.

το συγκεκριμενο modem το δοκιμασα σε αλλο μηχανημα και δουλεψε (σχεδον) τελεια..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Epeidh pathainw ki egw kati paromoio 'mono to oti den anoigei kamia selida' kai upopsiazomai ton IE7 gia auto... Mhpws sumbainei afou aposundetheis kai ksanasundetheis? Egw an aposundethw mia fora prepei na kanw restart gia na mporw na 'anoigw' selides otan ksanasundethw.
Link to comment
Share on other sites

τον IE 7 τον εβαλα 2 μερες πριν και μπορω να πω οτι παει πολυ καλα..

αλλαξε και τον nod32 με to Symantec Corporate και μεχρι στιγμης πολυ καλα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

αναφέρει: "μέχρι στιγμής όλα καλά"

 

δε νομίζω το Nod32 να κάμεις τέτοιο πρόβλημα. δεν έχει καμία σχέση με το Modem

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

poio 8ewreitai oti einai to pio elafry kai a3iopisto firewall?? zone alarm?
"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

To πιο αξιόπιστο; ίσως το δωρεάν Comodo. Πολύ ελαφρύ, ήταν το Kaspersky Anti-Hacker. Εξίσου αξιόπιστο πλέον, είναι μόνο διαθέσιμο ως τμήμα της σουίτας της εταιρίας. - Είμαστε όμως, σε λάθος θέμα για να συζητήσουμε περί firewall, κατά πόσο το firewall των xp είναι σε θέση να προσφέρει όντως προστασία, και άλλα τινά.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια πριν κανω φορματ..κατα πολυ περιεργο λογο..μου ειχε ρωτησει το zone allarm να πατησω σto nod32kui.exe allow που ειναι του nod..απο τοτε το pc ετρωγε πολλα κοληματα..τι λετε να εφταιγε?
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε το zone allarm να πατήσεις στο nod32kui.exe και από τότε τρώει κολλήματα το pc. :blink:

Λίγο περίεργα μας τα λες :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...