Jump to content

Παγκόσμια διάθεση για την σειρά Huawei P50!


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για μενα, ενας σημαντικος λογος που δεν θελω google apps ειναι η ασφάλεια προσωπικών δεδομένων. Και η καλύτερη μπαταρία. Και λιγοτερη δέσμευση ram και rom. Εαν η Huawei ρίξει κιαλλο τις τιμές, η επόμενη μου συσκευή θα ειναι τέτοια. Εννοείται οτι δεν δινω 1.000 ευρω για καμμια συσκευή, ακομη και εαν αυτή θα διαβαζει τον νου μου και θα λειτουργεί αυτόματα.

 

Άρα θεωρείς ασφαλέστερο τα προσωπικά σου δεδομένα να πηγαίνουν σε κινεζικους servers της κυβέρνησης πάρα στην αμερικανική Google?

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 171
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για μενα, ενας σημαντικος λογος που δεν θελω google apps ειναι η ασφάλεια προσωπικών δεδομένων. Και η καλύτερη μπαταρία. Και λιγοτερη δέσμευση ram και rom. Εαν η Huawei ρίξει κιαλλο τις τιμές, η επόμενη μου συσκευή θα ειναι τέτοια. Εννοείται οτι δεν δινω 1.000 ευρω για καμμια συσκευή, ακομη και εαν αυτή θα διαβαζει τον νου μου και θα λειτουργεί αυτόματα.
η ραμ υπάρχει για να δεσμεύεται,άλλωστε με ένα clear cache ελευθερώνεται αλλά ποιος δίνει τόσα χρήματα για κινητά πλέον,προβλέπω πολυ μοναξιά στα νήματα τέτοιων ακριβών συσκευών

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

δυστιχος χωρις τα gaaps δεν θα περπατήσει πολύ (για μερικούς ναι για τους περισσότερους δεν.....)

 

επειδη γενικός μαρεσει huawei είχα όλες της ναυαρχίδες από το p6 (ναι καλα ακούσατε) και πρην απο αυτο ειχα και ενα ideos x5 (όποιος θυμάται τι ειναι)

οταν βγηκε το p40 pro ήξερα οτι δεν θα μου κάνει αλλά το αγόρασα (για τους λογούς που προανέφερα ποιο πριν)

αλλά ο βλάκας δεν σκέφτηκα κάτι σημαντικό

εγω πάντα μα πάντα τα τελευταια χρόνια χρησιμοποιώ iphone λόγο δουλειάς

 

ετσι βρήκα ένα τεράστιο εμπόδιο

 

δεν μπορούσα να συγχρονίζω επαφές μεταξύ iphone και p40 pro (google contacts) και δεν ειχε κάποια εναλλακτική

δεν μπορούσα να συγχρονίζω calendars google calendar sync (και δεν είχε εναλλακτική)

δεν μπορούσα να συγχρονίζω σωστά τα notes (google keep) (και δεν είχε εναλλακτική)

δεν μπορούσα να συγχρονίζω σωστα τα maps notes και maps draws (google maps) (και δεν είχε εναλλακτική)

δεν μπορούσα να βάλω youtube music και youtube (πλήρωνα συντρομη για να τα εχω ταυτοχρονα στο iphone και android) αναγκαστικά έβαλα τα σπασμένα (

δεν δούλεψε ποτε σωστά το gdrive καθώς εκανα διαμοιρασμό αρχειων ανάμεσα στης συσκευές

το ίδιο και τα photos

κερασάκι στην τουρτα ηταν τραπεζικές εφαρμογές (δικα αυτο της δουλειάς που έπρεπε να κάνω approve συναλλαγές που ερχόντουσαν με popup

 

παιδευόμουν κανα 3 βδομάδες αποφάσισα να περάσω τα gaaps , τα πέρασα σχεδόν καλά δούλευαν (τελος πάντων βολεύτηκα) κάνει ένα update την νύχτα η συσκευη τα σπάει

κάθομαι παιδεύομαι κάνω downgrade τα ξανά περνάω κάνω ξανα updates τα κρατάει, ολα καλα για κάνα μηνα και μετά χωρίς update (τουλάχιστον του κινητού) ξαφνικά έχασα τα google play services (ναι μεν ήταν εκεί αλλά εφαρμογές δεν τα έβλεπαν )

τα παιρνω στο κρανίο factory reset και πήγε δωράκι στην ξαδέλφη μου που είχε γενέθλια (αυτή δεν έχει απαιτήσεις ενα messenger instagramm fb θελει και viber) ακομη με ευχαριστεί

Link to comment
Share on other sites

No gapps no joy.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

δυστιχος χωρις τα gaaps δεν θα περπατήσει πολύ (για μερικούς ναι για τους περισσότερους δεν.....)

 

επειδη γενικός μαρεσει huawei είχα όλες της ναυαρχίδες από το p6 (ναι καλα ακούσατε) και πρην απο αυτο ειχα και ενα ideos x5 (όποιος θυμάται τι ειναι)

οταν βγηκε το p40 pro ήξερα οτι δεν θα μου κάνει αλλά το αγόρασα (για τους λογούς που προανέφερα ποιο πριν)

αλλά ο βλάκας δεν σκέφτηκα κάτι σημαντικό

εγω πάντα μα πάντα τα τελευταια χρόνια χρησιμοποιώ iphone λόγο δουλειάς

 

ετσι βρήκα ένα τεράστιο εμπόδιο

 

δεν μπορούσα να συγχρονίζω επαφές μεταξύ iphone και p40 pro (google contacts) και δεν ειχε κάποια εναλλακτική

δεν μπορούσα να συγχρονίζω calendars google calendar sync (και δεν είχε εναλλακτική)

δεν μπορούσα να συγχρονίζω σωστά τα notes (google keep) (και δεν είχε εναλλακτική)

δεν μπορούσα να συγχρονίζω σωστα τα maps notes και maps draws (google maps) (και δεν είχε εναλλακτική)

δεν μπορούσα να βάλω youtube music και youtube (πλήρωνα συντρομη για να τα εχω ταυτοχρονα στο iphone και android) αναγκαστικά έβαλα τα σπασμένα (

δεν δούλεψε ποτε σωστά το gdrive καθώς εκανα διαμοιρασμό αρχειων ανάμεσα στης συσκευές

το ίδιο και τα photos

κερασάκι στην τουρτα ηταν τραπεζικές εφαρμογές (δικα αυτο της δουλειάς που έπρεπε να κάνω approve συναλλαγές που ερχόντουσαν με popup

 

παιδευόμουν κανα 3 βδομάδες αποφάσισα να περάσω τα gaaps , τα πέρασα σχεδόν καλά δούλευαν (τελος πάντων βολεύτηκα) κάνει ένα update την νύχτα η συσκευη τα σπάει

κάθομαι παιδεύομαι κάνω downgrade τα ξανά περνάω κάνω ξανα updates τα κρατάει, ολα καλα για κάνα μηνα και μετά χωρίς update (τουλάχιστον του κινητού) ξαφνικά έχασα τα google play services (ναι μεν ήταν εκεί αλλά εφαρμογές δεν τα έβλεπαν )

τα παιρνω στο κρανίο factory reset και πήγε δωράκι στην ξαδέλφη μου που είχε γενέθλια (αυτή δεν έχει απαιτήσεις ενα messenger instagramm fb θελει και viber) ακομη με ευχαριστεί

Δυστυχώς περιγράφεις την πραγματικότητα. Σχεδον ακριβώς οτι περιγράφεις ειχα γράψει οτι ΘΑ συνέβαινε (εγω τα εγραφα απο πριν, μη ψαξω να βάλω και το link) και ότι δε ΘΑ πούλαγε ετσι. Αλλά μερικοί (ελάχιστοι) μέτοχοι - ξερόλες - "επιστήμονες" σχεδόν με βρίζαν, με λέγανε άσχετο (που ειμουν μέχρι σε ομάδα στο xda όπου φτιάχναμε custom rom παλιότερα) με αποτέλεσμα μέχρι και να αλλήλο banαριστουμε.

Οποιος απλά περιγράφει την πραγματικότητα, δεν ειναι ουτε hater, ουτε εχει μετοχές στα απέναντι μαγαζιά, ούτε θέλει το κακο της οποιασδήποτε huawei. Όσο περισσότεροι παίχτες τοσο το καλύτερο, αλλά μη στρουθοκαμηλιζουμε κιόλας. Στην περίπτωση της huawei οσο δύσκολο και να είναι, ξεκινάς από σημαντικη πτώση τιμής αν θες να έχεις ελπίδες να πουλήσεις. Τουλάχιστον θα πιάσεις όσους θελουν το καλύτερο δυνατόν hardware στη φθηνότερη τιμη και ειναι διατεθειμένοι να παιδευτεουν και λιγο σε επίπεδο software γι αυτο. Ειδικά στα λεφτά που πουλάει η huawei ναυαρχίδες, οι περισσότεροι είναι άσχετοι σε επίπεδο software, δεν είναι hard core χρηστές. Θέλουν απλα την τελειότερη συσκευή που να μην εχει κανένα ψεγάδι. Σίγουρα δεν είναι η κατηγορία που έχει τη διάθεση να δώσει 1200€ και να ψάχνει αλλά store, xda κλπ για να βρει λύσεις. Ούτε πραγματικά ενδιαφέρεται αν τον παρακολουθει η Google. Αυτη η κατηγορία κατα κανόνα παίρνει κινητά στα 500€ max. Τέλος πάντων, δεν τραβάμε και κανα ζορι, αμα θέλει ας συνεχίσει να ζητάει 1200€ η huawei απλά να μη κλαίγονται οι φίλοι της στα φόρουμ μετα γιατι δεν έχει πωλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Οι αναγκες του καθενα ειναι διαφορετικες. Καποιοι χρειάζονται περιβάλλον γκουγκλ και καποιοι οχι. Τσαμπα αναλωνομαστε για ποιο ειναι το σωστο και ποιο οχι. Εγω εχω ανδροιδ συσκευες διοτι αυτες βολεψαν το πορτοφόλι μου. Δεν εχω αναγκη απο τις εφαρμογές γκουγκλ. Με εναν browser κανω τη δουλεια μου. Καποιοι εχουν συνηθίσει και εχουν επενδύσει στο περιβάλλον της google. Εκείνοι δεν εχουν εναλλακτική. Εγω εχω. Ο καθένας όπως βολεύεται.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπάρχουν κι αυτοί που θα πάρουν πρώτη φορά συσκευή και δεν ξέρουν τίποτα απ' όλα αυτά. Ούτε κι αυτοί είναι λίγοι. Υπάρχουν και πιο φθηνές συσκευές χωρίς Gapps. Δεν είναι μόνο τα p40 και P50. Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κρεπερί χωρίς Gapps στην φωτό του τίτλου, ποια είναι;

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οι αναγκες του καθενα ειναι διαφορετικες. Καποιοι χρειάζονται περιβάλλον γκουγκλ και καποιοι οχι. Τσαμπα αναλωνομαστε για ποιο ειναι το σωστο και ποιο οχι.

 

Οπως γραφτηκε ποσες φορες πιο πισω,δεν ειναι μονο το περιβαλλον google το θεμα,αλλα γενικα το φτωχοτερο App Gallery Store που ουτε για αστειο δεν πλησιαζει ακομα αυτο σε Google και Apple.

 

Και επειδη ακριβως οι αναγκες του καθενος ειναι διαφορετικες,ενας λογος παραπανω να μην προτιμησει καποιος(ακομα)το φτωχοτερο App Store,ειδικα οταν μιλαμε για συσκευες τετοιου κοστους.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η "ανάγκη" για google services μοιάζει σαν την ανάγκη του τοξικομανή για πρέζα.

Γιατί τόση τρέλα; Για κινητά μιλάμε. Μπορείς και χωρίς εφαρμογή YT (τυχαία αναφορά). Μπες από τον browser διάολε!

Πεστα Χρυσόστομε!

Επιτέλους κάποιος που γράφει τα αυτονόητα.

Με την ίδια λογική, ένας χρήστης Android δεν θα πρέπει να μεταβεί ποτέ σε λειτουργικό ios. Αφού θα χάσει τις αγορές που έκανε.

Ααα ξέχασα, αυτό το λειτουργικό εξαιρείται.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πεστα Χρυσόστομε!

Επιτέλους κάποιος που γράφει τα αυτονόητα.

Με την ίδια λογική, ένας χρήστης Android δεν θα πρέπει να μεταβεί ποτέ σε λειτουργικό ios. Αφού θα χάσει τις αγορές που έκανε.

Ααα ξέχασα, αυτό το λειτουργικό εξαιρείται.

 

Οκ φίλε μου, αφού λοιπόν συμφωνείς και σου φαίνονται αυτονόητα τα παραπάνω, το επόμενο σου κινητό θα είναι Huawei σωστά; Α, επίσης από ότι φαίνεται το υπόλοιπο ποσοστό των αγοραστών δεν συμφωνεί μαζί σου μιας και η Huawei είναι πλέον ανύπαρκτη εκτός Κίνας!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε μου, αφού λοιπόν συμφωνείς και σου φαίνονται αυτονόητα τα παραπάνω, το επόμενο σου κινητό θα είναι Huawei σωστά; Α, επίσης από ότι φαίνεται το υπόλοιπο ποσοστό των αγοραστών δεν συμφωνεί μαζί σου μιας και η Huawei είναι πλέον ανύπαρκτη εκτός Κίνας!

Βεβαίως φίλε μου, έχω ήδη δύο κινητά της Huawei με appgallery και όπως εξήγησε ο συμφορουμιτης πριν, δεν τους λείπει απολύτως τίποτε.

Χρησιμοποιώ twin sim της Wind και επίσης πήρα πρόσφατα το band 6 της Huawei.

Περιμένω να ανέβει εδώ στο myphone το αβαταρ του p smart 2021, για να αντικαταστήσει το Redmi Note 8 pro που έχω τώρα.

Επίσης, δεν με απασχολεί καθόλου το ποιες επιλογές κάνει το υπόλοιπο ποσοστό. Παρά ταύτα, είναι απολύτως σεβαστές.

Ο καθένας κρίνει πού θα δώσει τα λεφτά του.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πεστα Χρυσόστομε!

Επιτέλους κάποιος που γράφει τα αυτονόητα.

Με την ίδια λογική, ένας χρήστης Android δεν θα πρέπει να μεταβεί ποτέ σε λειτουργικό ios. Αφού θα χάσει τις αγορές που έκανε.

Ααα ξέχασα, αυτό το λειτουργικό εξαιρείται.

 

Γενικά δεν μπορώ τις αγκυλώσεις και τα μαντρώματα. Ιδιαίτερα στον χώρο της τεχνολογίας. Και πόσο μάλλον όταν δεν λέω "μακριά από το κακό Android". Περισσότερο στα gapps στέκομαι.

 

Φυσικά και σεβαστή κάθε άποψη. Και όντως η πλειοψηφία δεν γουστάρει και καλά κάνει. Αλλα αδερφια, την γνώμη μας λεμε,

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Πεστα Χρυσόστομε!

Επιτέλους κάποιος που γράφει τα αυτονόητα.

Με την ίδια λογική, ένας χρήστης Android δεν θα πρέπει να μεταβεί ποτέ σε λειτουργικό ios. Αφού θα χάσει τις αγορές που έκανε.

Ααα ξέχασα, αυτό το λειτουργικό εξαιρείται.

 

Πολυ πετυχημενη συγκριση/παραδειγμα του Ios με το HarmonyOS/AppGallery....not...

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν μπορώ τις αγκυλώσεις και τα μαντρώματα. Ιδιαίτερα στον χώρο της τεχνολογίας. Και πόσο μάλλον όταν δεν λέω "μακριά από το κακό Android". Περισσότερο στα gapps στέκομαι.

 

Φυσικά και σεβαστή κάθε άποψη. Και όντως η πλειοψηφία δεν γουστάρει και καλά κάνει. Αλλα αδερφια, την γνώμη μας λεμε,

 

Βρε παιδιά μαζί σας. Δεν διαφωνεί κανείς ότι κάποια άτομα θα βολευτούν με το harmony ή ότι δεν τους πειράζει η απουσία gaps. Το θέμα είναι όμως ότι αν η Huawei έχει σκοπό να επεκταθεί και εκτός Κίνας με το harmony θα πρέπει να δώσει πολλά παραπάνω και να κάνει πολλή προσπάθεια με το store της για να πάρει μερίδιο πάνω από το 1% που είστε εσείς αυτή τη στιγμή!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά πολλοί σαν εμενα δεν παμε ουτε στο ios , δεν βρωμάει το harmony , εμεις έχουμε συνήθεια κ βολεμα με τα service της google .

Ούτε το κινητό έχει κάτι ουτε το os κ κάθε επιλογή ειναι θεμα του κάθε ατόμου ξεχωριστά .

Απλα κανουμε μια συζήτηση καφενειακου επιπέδου κ εμεις οι " άνθρωποι της συνήθειας" λεμε οτι για να παρει πίτα απο εμας χρειάζεται γενναία μείωση στην τιμή .

Φιλος φετος θα αλλαζε κινητό κ θα εδινε ....πολλα !

Κοιταγαμε οσαν ξερολουκουμο το p40pro , εκανε 800 αν δεν κάνω λάθος ;

Τελικα με τιμολογιο πηρε s20u .

Αυτο το καπελο παιδια ηταν η ανάγκη για gapps , οχι αναγκη ζωτική , θα το έλεγα , η αναγκη για μη ξεβολεμα .

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σαν λειτουργικό δεν θα ξενίσει κανέναν, είναι ένα android 10 πειραγμένο ουσιαστικά, θα προτιμούσα κάτι εντελώς διαφορετικό, στην ουσία μιλάμε για διαφορετικό app market που το ένα θα μπορεί να κλέβει το άλλο, απλά τα λεφτά θα πηγαίνουν στους Κινέζους.

Όποιος δεν θέλει παρακολούθηση δεν σταματάει απλά να έχει smartphone, δεν πρέπει να έχει καν κινητό, είναι λίγο χαζό να γράφεται τέτοιο πράμα το 2021.

Αυτός που δουλεύει στο οικοσύστημα της google θα αντιμετωπίσει προβλήματα σίγουρα, ειδικά αν δεν μπορεί να συνεργαστεί με τρίτες εφαρμογές.

Σε θέμα Apps δεν τη φοβάμαι, από το στιγμή που με ένα complete περνάει στο app gallery δεν είναι @@@κες οι προγραμματιστές να μην έχουν έξτρα εισόδημα, σε ελάχιστο χρόνο θα είναι εφάμιλλο του play store, είδη έχουν μπει εκατομμύρια developers στο gallery.

Έχω p40 pro που γράφτηκε ποιο πίσω, το μόνο που με δυσκόλεψε ήταν google pay και NFC, τίποτα άλλο, ημερολόγια , επαφές , notes... ήταν όλα κομπλέ, μια φορά ασχολήθηκα και το έχω από τότε που βγήκε, αλλά είναι για λίγους που θα ασχοληθούν.

Ο χρόνος θα δείξει τα πάντα, σίγουρα είμαι από αυτούς που θα δοκιμάσει το P50 pro γιατί την έχω εκτιμήσει τόσα χρόνια, αρκεί να βγει με το hardware που πρέπει, κάτι γράφτηκε για 5g, με cosmote ποιο συχνά βλέπει πλέον 5G και είναι σίγουρα αποτρεπτικός παράγοντας αν λείπει.

Ειρήνη και μην τρώγεστε μόνο καλό θα κάνει στον απλό χρήστη, αρκεί να πετύχει που το έχω και το ποιο πιθανό.

 

Γιατί τόσος πόλεμος δεν κατάλαβα :)

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με αυτή τη λογική που έχετε οι περισσότεροι εδώ μέσα, δεν πρέπει να μπει τρίτο λειτουργικό ενδιάμεσα γιατί όλοι θα προτιμήσουν Android και iOS.

Με τη μία θέλετε το Harmony να τα έχει όλα από την αρχή, λες και τα Android και iOS τα είχαν όλα από την πρώτη ώρα!

Ξέρω ότι μιλάμε για το P50 εδώ, αλλά τι τιμή θα θέλατε να έχει, 500€;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα τρώγεστε και μαλώνετε. 2022 εδώ θα είμαστε πάλι και ξέρετε τι; 5 νοματαίοι θα το έχουν όλοι κι όλοι, που θα νομίζουν ότι είναι 5 εκατομμύρια και θα γράφουν πόσο ωραία είναι να τα κάνεις όλα από τον browser.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

, ημερολόγια , επαφές , notes... ήταν όλα κομπλέ, μια φορά ασχολήθηκα και το έχω από τότε που βγήκε, αλλά είναι για λίγους που θα

 

άσχετο, αλλα βρικες τρόπο να συγχρονίζεις ανάμεσα σε αλλες συσκευές? αν ναι ρίξε μια βοήθεια γιατι δεν με χαλάει να ξανά παρω p40 pro και να μπορω να τα συγχρονίζω ολα αυτά με το iphone

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς περιγράφεις την πραγματικότητα. Σχεδον ακριβώς οτι περιγράφεις ειχα γράψει οτι ΘΑ συνέβαινε (εγω τα εγραφα απο πριν, μη ψαξω να βάλω και το link) και ότι δε ΘΑ πούλαγε ετσι. Αλλά μερικοί (ελάχιστοι) μέτοχοι - ξερόλες - "επιστήμονες" σχεδόν με βρίζαν, με λέγανε άσχετο (που ειμουν μέχρι σε ομάδα στο xda όπου φτιάχναμε custom rom παλιότερα) με αποτέλεσμα μέχρι και να αλλήλο banαριστουμε.

Οποιος απλά περιγράφει την πραγματικότητα, δεν ειναι ουτε hater, ουτε εχει μετοχές στα απέναντι μαγαζιά, ούτε θέλει το κακο της οποιασδήποτε huawei. Όσο περισσότεροι παίχτες τοσο το καλύτερο, αλλά μη στρουθοκαμηλιζουμε κιόλας. Στην περίπτωση της huawei οσο δύσκολο και να είναι, ξεκινάς από σημαντικη πτώση τιμής αν θες να έχεις ελπίδες να πουλήσεις. Τουλάχιστον θα πιάσεις όσους θελουν το καλύτερο δυνατόν hardware στη φθηνότερη τιμη και ειναι διατεθειμένοι να παιδευτεουν και λιγο σε επίπεδο software γι αυτο. Ειδικά στα λεφτά που πουλάει η huawei ναυαρχίδες, οι περισσότεροι είναι άσχετοι σε επίπεδο software, δεν είναι hard core χρηστές. Θέλουν απλα την τελειότερη συσκευή που να μην εχει κανένα ψεγάδι. Σίγουρα δεν είναι η κατηγορία που έχει τη διάθεση να δώσει 1200€ και να ψάχνει αλλά store, xda κλπ για να βρει λύσεις. Ούτε πραγματικά ενδιαφέρεται αν τον παρακολουθει η Google. Αυτη η κατηγορία κατα κανόνα παίρνει κινητά στα 500€ max. Τέλος πάντων, δεν τραβάμε και κανα ζορι, αμα θέλει ας συνεχίσει να ζητάει 1200€ η huawei απλά να μη κλαίγονται οι φίλοι της στα φόρουμ μετα γιατι δεν έχει πωλήσεις.

Συμφωνώ (τα έχω πει και εγώ άλλωστε).

Οταν μιλάμε για high end συσκευές, οι χρήστες θέλουν συσκευές που θα βγούν από το κουτί και απλά ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ.

Δεν έχει πειράγματα, δεν έχει τίποτα.

Η Huawei αυτή τη στιγμή έχει πολύ μεγάλο πρόβλημα από τη στιγμή που δε παίζουν τα google services. Και τιμολογιακά όσο και φοβερό να είναι το hardware , δεν μπορεί να το πουλάει τόσο ψηλά, απλά γιατί υπάρχει σοβαρός ανταγωνισμός που έχει ΚΑΙ software που απλά είναι καλύτερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι αναγκες του καθενα ειναι διαφορετικες. Καποιοι χρειάζονται περιβάλλον γκουγκλ και καποιοι οχι. Τσαμπα αναλωνομαστε για ποιο ειναι το σωστο και ποιο οχι. Εγω εχω ανδροιδ συσκευες διοτι αυτες βολεψαν το πορτοφόλι μου. Δεν εχω αναγκη απο τις εφαρμογές γκουγκλ. Με εναν browser κανω τη δουλεια μου. Καποιοι εχουν συνηθίσει και εχουν επενδύσει στο περιβάλλον της google. Εκείνοι δεν εχουν εναλλακτική. Εγω εχω. Ο καθένας όπως βολεύεται.

Δεν θα διαφωνήσω μόνο που οι εταιρίες όταν βγάζουν το business case συνυπολογίζουν και το πόσο θα πουλήσουν και τι market share στοχεύουν.

Αυτή τη στιγμή λοιπόν έχεις ένα τρελό market share που έχει η Google στο android και το υπόλοιπο που έχει η Apple με το iOS.

Κάποιο κομματάκι λοιπον προσπαθείς σε πρώτη φάση να το πιάσεις, σε πρώτη φάση προφανώς στη Κίνα , μετά ευελπιστείς global αν σου κάτσει.

Εκεί θα πρέπει να είσαι πειστικός, και το ερώτημα που προκύπτει , γιατί να δώσει ο άλλος πχ 1,100 euro για το solution σου και όχι για το solution (πχ) της Apple , της Samsung ή της Xiaomi όπου ΔΕΝ χρειάζεται να κάθεται και να στήνει πράγματα για google services?

 

Η απάντηση είναι ότι αν δεν είναι technical user, απλά δεν θα τα δώσει 9 out of 10.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή με αυτή τη λογική που έχετε οι περισσότεροι εδώ μέσα, δεν πρέπει να μπει τρίτο λειτουργικό ενδιάμεσα γιατί όλοι θα προτιμήσουν Android και iOS.

Με τη μία θέλετε το Harmony να τα έχει όλα από την αρχή, λες και τα Android και iOS τα είχαν όλα από την πρώτη ώρα!

Ξέρω ότι μιλάμε για το P50 εδώ, αλλά τι τιμή θα θέλατε να έχει, 500€;

Η απαντηση είναι ότι καλό θα ήταν η Huawei να κοιτάξει πως η Xiaomi έφτασε εκεί που έφτασε. Υπάρχουν πολλά μοντέλα προώθησης (τα λέω χωρίς να είμαι ιδιαίτερα fan της Xiaomi).

 

Περιμένω να το αγοράσεις λοιπόν.

Γιατί από οτι είδα πιο πίσω άλλα είπες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε παιδιά μαζί σας. Δεν διαφωνεί κανείς ότι κάποια άτομα θα βολευτούν με το harmony ή ότι δεν τους πειράζει η απουσία gaps. Το θέμα είναι όμως ότι αν η Huawei έχει σκοπό να επεκταθεί και εκτός Κίνας με το harmony θα πρέπει να δώσει πολλά παραπάνω και να κάνει πολλή προσπάθεια με το store της για να πάρει μερίδιο πάνω από το 1% που είστε εσείς αυτή τη στιγμή!

1% είναι optimistic !:lol:

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

άσχετο, αλλα βρικες τρόπο να συγχρονίζεις ανάμεσα σε αλλες συσκευές? αν ναι ρίξε μια βοήθεια γιατι δεν με χαλάει να ξανά παρω p40 pro και να μπορω να τα συγχρονίζω ολα αυτά με το iphone

 

Έχεις αναφέρει ποιο πίσω ότι έκανες downgrade και πέρασες GMS, με googlefier έκανες ;

Κάνε πάλι , πέρασε όσες εφαρμογές χρειάζεσαι από google, κάνε όλα τα update της συσκευής, πάγωσε με icebox το Google service, μην ασχοληθείς πάλι με play store, κάνε αναβαθμίσεις από άλλο market.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν μπορώ τις αγκυλώσεις και τα μαντρώματα.

 

Ίου. Δηλαδή δεν θα έβαζες αυτοκόλλητο το δαγκωμένο μήλο ή το πράσινο ρομποτάκι στον προφυλακτήρα σου; Ίου.. Σαν τα καρτούν που δεν βλέπουν την τρίτη διάσταση κάνουν ορισμένοι.

 

Εντωμεταξύ σαν επέκταση του "κάστρου της Google/Apple" που έχουμε χτίσει στο μυαλό μας είναι και ο ρατσισμός αλληλένδετος με αμάθεια πως είναι καλύτερα να υπάρχουν τα δεδομένα μας σε αμερικάνικο σέρβερ παρά σε κινέζικο.

 

Αν ήταν κανένας έξυπνος ρατσιστής δεν θα τον ένοιαζε, αφού τα κινέζικα χαλάνε και πιο γρήγορα. Σεφερλέικο.

 

Να σου γίνει μάθημα Βασίλη να μην ξαναυποτιμήσεις τον Φαραώ μας. Θέλουμε και τα δίνουμε τα στοιχεία μας, γίνεται αυτόματος συγχρονισμός επαφών.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ρε Γιάννη, τι είναι το Google dialer; Ρωτάω γιατί ζω με Android από το 2012 χωρίς να γνωρίζω την ύπαρξή του.

Ξέρεις τι είναι; Eίναι απλά άλλος ένας dialer ή κάτι άλλο;

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...