Jump to content

Prison Break (Fox)


_Chimaira_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πωπώ ζημια!!!! ξεκινήσαμε με τις καλύτερες και ποιό δυνατές προοπτικές!

 

δεν κάνω spoiler Να μην χαλάσω κανέναν.... απο αύριο - μεθαύριο βλέπουμε :D

 

ένα μονάχα να πώ... Κέλερμαν-Μαχόουν, όλα τα λεφτά!

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το επεισοδιο τα σπασε κανονικα!!!Χαλαλι η αναμονη...:up: :up: :up:

 

 

Παιδιά,φωτιές ανάβετε..Είμαι κομμάτια αλλά θα κάτσω να το δω.Έχω ψηθεί άσχημα.Μέχρι όμως να κατέβει[Γκρρρ!:mad:] λέω να πάω να κάνω μια επανάληψη στα 2 τελευταία..:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα επαναλάβω: Η Αμερική έχει Prison Break, 24 και εμείς έχουμε η Μαρία η άσχημη και Παρά πέντε! Το σημερινό επεισόδιο στο τέλος ιδίως είναι μοναδικό. Ό,τι και να πούμε θα σποϊλάρουμε οπότε δεν κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα επαναλάβω: Η Αμερική έχει Prison Break, 24 και εμείς έχουμε η Μαρία η άσχημη και Παρά πέντε! Το σημερινό επεισόδιο στο τέλος ιδίως είναι μοναδικό. Ό,τι και να πούμε θα σποϊλάρουμε οπότε δεν κάνει.

Μα το Παραπεντε εχει πολλα κοινα σημεια με το Πριζον Μπρεικ!

Απλα οι μεν κυνηγουν τον πρωθυπουργο, ενω οι δε κυνηγουν την Προεδρο των Γιουναιτεντ Στειτς.:p

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και το νέο επεισόδιο!!

Όλα τα λεφτά είναι η συνεργασία

Kellerman

με

Michael και Lincoln

:D

 

Ο Mahone

μετά τη σφαίρα έστρωσε ε

... :p

 

Το φοβερό είναι ότι έχει πολύ γρήγορη εξέλιξη! (σε αντίθεση με άλλες σειρές :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

Το φοβερό είναι ότι έχει πολύ γρήγορη εξέλιξη! (σε αντίθεση με άλλες σειρές :rolleyes: )

Γκουχου γκουχου...:rolleyes: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, χρειάζομαι τα "φώτα" σας!

 

Όπως πολλοί, έτσι κι εγώ έμαθα για τη σειρά "Prison Break"! Μετά από αρκετούς μήνες, τη νοίκιασα από το DVD club (η σειρά είναι SUPER!), 3 δισκάκια ήταν... και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι πρέπει να έχει και ΑΛΛΑ, μιας και τελείωσε ΠΟΛΥ απότομα!

 

Εν τέλει, ΠΟΣΑ DVD έχει η ΠΡΩΤΗ season;;;

 

Αν θέλετε, e-mail me... lupus2@otenet.gr

 

ΒΟΗΘΕΙΑ ρε παιδία! Η σειρά "μαμάει" και σταμάτησε γαμώτo στο καλύτερο!

Για την "ιστορία" (απευθύνομαι στα παιδιά που την έχουν δει ΟΛΟΚΛΗΡΗ τη πρώτη season!), το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ του 3ου DVD τελείωσε με τον μεγαλύτερο από τ' αδέρφια να χτυπά έναν φύλακα κι ενώ όλα είναι έτοιμα για την απόδραση, τον "μπουζουριάζουν" και προφανώς τον πάνε στην απομόνωση...

 

Παιδιά... απαντήστε μου, ρε γαμώτο. Στο καλύτερο... κι έμεινα με το... στο χέρι!

 

Thanks!

 

(Sorry που άνοιξα ΝΕΟ topic για την εν λόγο σειρά...)

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε lupus_Hegemonia καταλαβαίνω απόλυτα τον εθισμό σου στην σειρά , γιατί απλά ΟΛΟΙ μας εδώ την πατήσαμε! Άλλα 9 (..καταπληκτικά) επεισόδια σου έμειναν για να τελειώσει η πρώτη σεζόν , η οποία θα κυκλοφορήσει σύντομα στο 2ο πακέτο dvd.

Εμείς είμαστε ήδη στην δεύτερη σεζόν , στο 14... θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις και συ και το ίντερνετ για να δεις τα υπόλοιπα , μιας και είναι παρόμοιας ποιότητας και τα βλέπεις και σύντομα , χωρίς αναμονή στα Video Club!

Υπομονή... η συνέχεια θα σε :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει dsl ομως;:ninja:

 

[:p ... μέχρι και η γιαγιά μου στο περίπτερο έχει! (παίζουμε κανα Counter Strike Lan , αν δεν έχει πολύ κίνηση) ] ... ε τότε , sweet Sofi , πρέπει να βάλει άμεσα!:happy:

Link to comment
Share on other sites

[:p ... μέχρι και η γιαγιά μου στο περίπτερο έχει! (παίζουμε κανα Counter Strike Lan , αν δεν έχει πολύ κίνηση) ] ... ε τότε , sweet Sofi , πρέπει να βάλει άμεσα!:happy:
Cyber-γιαγια...:p

Ε ναι δεν νομιζω οτι υπαρχει αλλος τροπος να τα βλεπει, μονο μεσω νετ...Αν περιμενει να βγει...θα γερασουμε...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και οι πλήρεις ευρωπαϊκές εκδόσεις σε αρκετά video club. Χωρίς ελληνικά όμως.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ρωτησα για το ποτε θα ερθουν τα υπολοιπα επεισοδια απο την πρωτη season μου ειπαν πως δεν ξερουν και ετσι αρχισα να τα βρισκω στο νετ και να τα βλεπω.

Εχω φαει σοβαρο κολλημα με την σειρα,δεν παιζετε.

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε lupus_Hegemonia καταλαβαίνω απόλυτα τον εθισμό σου στην σειρά , γιατί απλά ΟΛΟΙ μας εδώ την πατήσαμε! Άλλα 9 (..καταπληκτικά) επεισόδια σου έμειναν για να τελειώσει η πρώτη σεζόν , η οποία θα κυκλοφορήσει σύντομα στο 2ο πακέτο dvd.

Εμείς είμαστε ήδη στην δεύτερη σεζόν , στο 14... θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις και συ και το ίντερνετ για να δεις τα υπόλοιπα , μιας και είναι παρόμοιας ποιότητας και τα βλέπεις και σύντομα , χωρίς αναμονή στα Video Club!

Υπομονή... η συνέχεια θα σε :w00t:

 

Φχαριστώ ΟΛΟΥΣ σας για το ενδιαφέρον να μ' ενημερώσετε!

 

Βασικά, εγώ σειρές ΔΕΝ έβλεπα. Θεωρούσα ότι είναι "λαλακία" να βλέπεις 30 επεισόδια για να δεις ένα έργο... Μετά βέβαια, θυμήθηκα ότι ΕΒΛΕΠΑ σειρές μικρός σαν μανιακός, όπως... MIAMI VICE, Hill Street, Dukes, Starship Galactica... και άλλες.

 

Έτσι ξεκίνησα με το "24 HRS", το οποίο η πρώτη του season ΔΕΝ Μ' ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕ ΤΟΣΟ. Αλλά, μου είπαν ότι η δεύτερη είναι φοβερή (ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!) κι έτσι... "κόλλησα"!

Έχω δει λοιπόν ΟΛΑ τα "24 HRS" (έως season 6), μετά είδα ΟΛΑ τα "CSI: Las Vegas" (και ΓΑΜΩ τις σειρές, αλλά ΜΟΝΟ το "Las Vegas" - μ' αρέσει ο Γκρίμσον πολύ, ο αρχηγός), μετά είδα τη πρώτη season του "4400" και μου άρεσε ΠΑΡΑ πολύ (τη δεύτερη την έχω σε .mpg από torrent), είδα και τη "νέα" version "Starship Galactica" ("καλούτσικο" δε λέω, απλά με "χάλασε" που 'χε γκόμενα τον... Captain Starback!)...

... και τώρα, "έπεσα με τα μούτρα" στο "PRISON BREAK"!

 

Πολύ καλή σειρά, μου αρέσει πολύ (βέβαια, για μένα,... σαν την 2η & 6η season του "24 HRS" ή ΟΛΕΣ τις season "CSI: Las Vegas", δεν είναι ΤΟΣΟ ΕΘΙΣΤΙΚΗ), ξεκίνησα να το βλέπω προχθές, χθές είδα και το "τελευταίο" 12ο επεισόδιο (πριν την απόδραση, που ο βαρυποινίτης αδερφός χτυπά ένα φρουρό και τον πάνε στην απομόνωση)... και τώρα ΨΑΧΝΩ DVD Club για να βρω τα ΥΠΟΛΟΙΠΑ!!!

 

ΜΑ ΤΙ "ΛΑΛΑΚΕΣ" που είναι αυτοί της "ODEON" και το έβγαλαν σε DVD... μισό!!!

Είναι δυνατόν;;;

 

Είναι σα να πας να πάρεις το "24 HRS" και να σου δώσουν τις πρώτες... 12 ώρες της κρίσης! Μα τι ΗΛΙΘΙΟΙ που είναι!

 

(Λέτε στο "Video Blue" - που είναι ΜΕΓΑΛΗ αλυσίδα - να τα βρω τα υπόλοιπα;;;)

 

Και κάτι τελευταίο, όσο αφορά το "PRISON BREAK"...

Πολύ καλό... αλλά έχω "ένσταση"!

Εντάξει ο "μικρός", έχει "καρύδια", είναι ψύχραιμος, είναι έξυπνος... αλλά ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ να είναι "ΨΑΡΑΚΑΣ"! Δηλαδή... "νεούδι" στη φυλακή αυτή (με ΒΑΡΥΠΟΙΝΙΤΕΣ).

Κι ερωτώ... ΟΣΟ κι αν είναι έξυπνος, ΟΣΟ κι αν έχει καταφέρει να κάνει "κονέ" εκεί μέσα... ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ "ΠΕΣΕΙ";;;

Ούτε καμιά "συκιά", ούτε καμιά "αδελφότητα" ("Μαύροι Πάνθηρες" ή "Άριοι"), ούτε Μαφιόζοι... ΚΑΝΕΙΣ;;;

Το ΜΟΝΟ... "μούσι" της υπόθεσης...

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο, όσο αφορά το "PRISON BREAK"...

Πολύ καλό... αλλά έχω "ένσταση"!

Εντάξει ο "μικρός", έχει "καρύδια", είναι ψύχραιμος, είναι έξυπνος... αλλά ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ να είναι "ΨΑΡΑΚΑΣ"! Δηλαδή... "νεούδι" στη φυλακή αυτή (με ΒΑΡΥΠΟΙΝΙΤΕΣ).

Κι ερωτώ... ΟΣΟ κι αν είναι έξυπνος, ΟΣΟ κι αν έχει καταφέρει να κάνει "κονέ" εκεί μέσα... ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ "ΠΕΣΕΙ";;;

Ούτε καμιά "συκιά", ούτε καμιά "αδελφότητα" ("Μαύροι Πάνθηρες" ή "Άριοι"), ούτε Μαφιόζοι... ΚΑΝΕΙΣ;;;

Το ΜΟΝΟ... "μούσι" της υπόθεσης...

 

Αυτά.

 

Eδώ έχεις λάθος.

Πρώτον γιατί και βέβαια του την έπεσαν. Μη ξεχνάς τα 2 δάχτυλα του ποδιού που του έκοψαν... Δλδ τι άλλο έπρεπε να του κάνουν; Να τον αποκεφαλίσουν; :O

Και δευτερον θυμίσου ότι πήρε με το μέρος του όλους τους , και καλά, αρχηγούς εκει μέσα. Τον T-Bag, τον C-Note (έτσι και έτσι), αλλά πάνω από όλους τον John Abruzzi. Άμα έχεις όλους αυτούς με το μέρος σου, δύσκολα σε πειράζει κανείς.;)

Άσε που είναι και ο αδερφός του Linc the Sink, του νουμερο 1 εγκληματία εκεί μέσα.

Επίσης είναι πολύ έξυπνος για να μπλέξει σε χαζοκαβγάδες...:!:

Όλα τα παραπάνω νομίζω δικαιολογούν το γιατί δεν είχε πολλά μπλεξίματα με τους υπόλοιπους κατάδικους.

Link to comment
Share on other sites

Eδώ έχεις λάθος.

Πρώτον γιατί και βέβαια του την έπεσαν. Μη ξεχνάς τα 2 δάχτυλα του ποδιού που του έκοψαν... Δλδ τι άλλο έπρεπε να του κάνουν; Να τον αποκεφαλίσουν; :O

Και δευτερον θυμίσου ότι πήρε με το μέρος του όλους τους , και καλά, αρχηγούς εκει μέσα. Τον T-Bag, τον C-Note (έτσι και έτσι), αλλά πάνω από όλους τον John Abruzzi. Άμα έχεις όλους αυτούς με το μέρος σου, δύσκολα σε πειράζει κανείς.;)

Άσε που είναι και ο αδερφός του Linc the Sink, του νουμερο 1 εγκληματία εκεί μέσα.

Επίσης είναι πολύ έξυπνος για να μπλέξει σε χαζοκαβγάδες...:!:

Όλα τα παραπάνω νομίζω δικαιολογούν το γιατί δεν είχε πολλά μπλεξίματα με τους υπόλοιπους κατάδικους.

 

Ναι, σύμφωνοι... Από το 6-8 επεισόδιο ας πούμε, πλέον έχει "κονέ". ΑΛΛΑ, ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ εννοώ! Και ΝΑΙ ΜΕΝ του έκοψαν τα δάκτυλα, αλλά ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ να του την "μπαίνουν";;;;

 

Το λέω διότι ΕΧΩ... "εμπειρία" από High Security US Facility! ΟΧΙ ΕΓΩ!!! Αλλά έχω έναν θείο μου Ελληνοαμερικανό, μεγάλη "λέρα", ο οποίος ήταν 10 χρόνια στο "Sin-Sin", μια από τις ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ φυλακές των ΗΠΑ!

Και μου έλεγε, ΕΑΝ ΔΕΝ είσαι σε κάποια "αδελφότητα" μέλος, ΟΥΤΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ζωής ΔΕΝ είχες εκεί, ΑΣΧΕΤΑ τι "κονέ" θα έκανες!

Άσε που, ο "Φις", έχει κάνει "κονέ" με τους... ΠΑΝΤΕΣ!

ΔΕΝ "ΠΑΙΖΕΙ" αυτό στη πραγματικότητα!

Αν είσαι λευκός, ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΗ ΠΡΕΠΕΙ να είσαι με τους "Άριους"! Διότι, αφ ενός οι Μαύροι/Λατίνοι έχουν ΠΡΟΚΑΤΑΛΥΨΗ με τους λευκούς και ΔΕ σε δέχονται, αφ εταίρου ΑΝ σε δεχτούν θα σε "φάνε" οι Λευκοί ως ΠΡΟΔΟΤΗ!

 

Κατάλαβες;

 

Κι ο αδερφός του "Φις", ΑΠΛΑ είναι ΘΑΝΑΤΟΠΟΙΝΙΤΗΣ... ΤΙΠΟΤΕ άλλο!

ΔΕΝ είναι σαν τον Αμπρούζι ή τον Νεοναζί-Αδερφάρα αρχηγό των λευκών...

 

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα αν θυμάσαι καλά με τον Αμπρουτζι και τον Τ-Bag έκανε τα κονέ στην αρχή. Νομίζω αυτά ήταν αρκετά. Ο C-note ΄χθηκε μετά στη μέση. Οπότε ΟΚ. Ήταν με τους λευκούς. Καλυμμένος από εκεί.

Το ότι ήταν αδερφός του Λινκ του νεροχύτη, ντάξει δεν παίζει κανένα μεγάλο ρόλο, αλλά σε δέχονται καλύτερα όταν είσαι γνωστός ενός μύθου. :p

Kαι στη τελική μπορεί το FOX RIVER να είναι πιο μαλθακή φυλακή από το Sin Sin που ήταν ο θείος σου...

Link to comment
Share on other sites

Και στην τελικη μπορει επειδη προκειται για σειρα...:p

Αν τον σαπακιαζαν στο ξυλο στα πρωτα 10 επεισοδια και του κοβαν διαφορα, δεν θα προχωρουσε η πλοκη.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το 14!!Μας κοβει πανω στην "τετοια" ρε γαμωτο!!Επρεπε να βγαινουν δυο δυο τα επεισοδια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το 14!!Μας κοβει πανω στην "τετοια" ρε γαμωτο!!Επρεπε να βγαινουν δυο δυο τα επεισοδια...

 

Και πάλι λίγα είναι John, εγώ θα έλεγα σεζόν σεζόν....:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...