Jump to content

Prison Break (Fox)


_Chimaira_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στην τελικη μπορει επειδη προκειται για σειρα...:p

Αν τον σαπακιαζαν στο ξυλο στα πρωτα 10 επεισοδια και του κοβαν διαφορα, δεν θα προχωρουσε η πλοκη.:p

 

XAXAXA!!!

Σωστό!

 

Αλλά, όπως και να 'χει, "λίγο" περισσότερο ρεαλισμό στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ θέμα, θα ήθελα... Αυτό είναι όλο. Κατά τα άλλα... ΑΚΟΜΑ ψάχνω να βρω τα ΥΠΟΛΟΙΠΑ επεισόδια να δω το ΤΕΛΟΣ της πρώτης σεζόν!

Βρε τι "Video Blue", "Video-inn" και άλλα πήρα τηλ., ΤΙΠΟΤΑ! ΟΛΑ έχουν τη πρώτη σεζόν του "Prison Break" με τα ΤΡΙΑ DVDs (12 επεισόδια)! ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ δε βρήκα τα υπόλοιπα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και πάλι λίγα είναι John, εγώ θα έλεγα σεζόν σεζόν....:)

 

Γενικά... εάν ΔΕΝ είναι αυτοτελή επεισόδια σε μια σειρά, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι καλύτερο είναι να βλέπεις τη σειρά ΜΙΑ ΚΙ ΕΞΩ, ΟΛΑ τα επεισόδια μαζί!

"Λαλακία" είναι να βλέπεις π.χ. το "24" και να σε σταματά στο ΚΑΛΥΤΕΡΟ (πάντα!)... και μετά να περιμένεις ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ να δεις τη συνέχεια!

Ενώ π.χ. το "CSI", που το 97% των επεισοδίων είναι αυτοτελή, ΔΕ σε νοιάζει αν θα περιμένεις το άλλο μια βδομάδα, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου lupus , δεν είναι και ότι καλύτερο να βλέπεις μια σειρά και μετά να διακόπτεται πάνω στο καλύτερο! Σου χαλάει όλο το κλίμα της ταινίας!

Και τα διαλείμματα που κάναν τώρα οι σειρές (Prison Break , Lost, Heroes κτλ) πολύ σπάσιμο , ειδικά άμα είναι 2 μήνες + σχεδόν.... ήδη ξέχασα τα τελευταία επεισόδια που είδα!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου lupus , δεν είναι και ότι καλύτερο να βλέπεις μια σειρά και μετά να διακόπτεται πάνω στο καλύτερο! Σου χαλάει όλο το κλίμα της ταινίας!

Και τα διαλείμματα που κάναν τώρα οι σειρές (Prison Break , Lost, Heroes κτλ) πολύ σπάσιμο , ειδικά άμα είναι 2 μήνες + σχεδόν.... ήδη ξέχασα τα τελευταία επεισόδια που είδα!

 

Σωστά, αλλά γιαυτό το ΠΡΩΤΟ "πιλοτικό" επεισόδιο κάποιας σεζόν, αρχίζει μ' ένα ΓΡΗΓΟΡΟ "fade back", ώστε να ΞΑΝΑΘΥΜΗΘΕΙΣ ολίγον τι τα προηγούμενα...

Αλλά, ΕΑΝ σου αρέσει κάποια σειρά... αναγκαστικά ΤΙΣ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ή αν είσαι... μ' ένα μάτι και γάτζο αντί χεριού ("πειρατής"!), τις αντιγράφεις για να τις έχεις!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κατάφερα και είδα το 14 :D

Το μόνο που δεν κατάλαβα είναι τα σκηνικά με τον T-Bag...πολύ με έχει μπερδέψει αυτός ο άνθρωπος!!

 

Lupus μην περιμένεις στα dvd club....κατέβασέ τα άμεσα! Έχεις και την 2η season!! :D

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

παιδια δε μπορω να βρω το 15 επεισοδιο απο τη πρωτη σεζον το βρηκα στα γαλλικα μονο αν ξερει καποιος που μπορω να το βρω ας μου το πει και σε μενα
Link to comment
Share on other sites

άντε να δούμε! νέα εβδομάδα αρχίζει και μας άφησε το 14 κλασσικά στα κρύα του λουτρού με το ανατρεπτικό του τέλος....

 

angski86 έχεις Pm για τορρεντ το 15 του 1ου season :)

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα μολις ειδα και εγω τη σειρα απο το videoclub μεχρι το 12 αραγε γιατι δεν εχει αλλα dvd to videoclub? νομιζα οτι σταματαγε εκει ο 1 κυκλος !!
Link to comment
Share on other sites

άντε να δούμε! νέα εβδομάδα αρχίζει και μας άφησε το 14 κλασσικά στα κρύα του λουτρού με το ανατρεπτικό του τέλος....

 

angski86 έχεις Pm για τορρεντ το 15 του 1ου season :)

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Φίλη "Αφροδίτη"-"astarti", ΠΟΥ ΣΤΟΝ ΚΟΡΑΚΑ να τα βρω να τα κατεβάσω;;;

Έχω "φάει τον κόσμο"!

Ένας φίλος ΤΑ ΒΡΗΚΕ τα επόμενα επεισόδια (13-16), μου τα έγραψε από DVD σε DivX format, ΒΡΗΚΑ και τους υπότιτλους και τα 'δα!!!

Αλλά... τα υπόλοιπα, τα έχει νοικιάσει ένας "τρύχας" εδώ και μια ΒΔΟΜΑΔΑ!

Που να πάρει και να σηκώσει!

Εν τω μεταξύ, έχω ΜΟΛΙΣ 768 DSL σύνδεση, το κωλο-μόντεμ της ΟΤΕΝΕΤ "μαμιέται" κι η σύνδεση κόβεται ΣΥΝΕΧΩΣ... και αν βρω κανένα "πακέτο" της όποιας σεζόν, μου δείχνει χρόνο downloading... "22h" το ΛΙΓΟΤΕΡΟ!!!

ΣΚΑΤΑ!

Μάλλον χρειάζομαι 2ΜΒ σύνδεση...

Link to comment
Share on other sites

άντε να δούμε! νέα εβδομάδα αρχίζει και μας άφησε το 14 κλασσικά στα κρύα του λουτρού με το ανατρεπτικό του τέλος....

 

angski86 έχεις Pm για τορρεντ το 15 του 1ου season :)

 

Ρε συ φίλε... ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ και βλέπεις μια τέτοια σειρά (που το επεισόδιο "κόβεται" στο καλύτερο - αλά "24" ας πούμε) στην TV;;;

Εμένα... ΑΔΥΝΑΤΟΝ να τα δω έτσι!

Π.χ. ΟΛΑ τα "24" τα έχω δει ΣΕΡΙ σ' ένα Σαββατοκύριακο, έκαστο!

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, έχω ΜΟΛΙΣ 768 DSL σύνδεση, το κωλο-μόντεμ της ΟΤΕΝΕΤ "μαμιέται" κι η σύνδεση κόβεται ΣΥΝΕΧΩΣ... και αν βρω κανένα "πακέτο" της όποιας σεζόν, μου δείχνει χρόνο downloading... "22h" το ΛΙΓΟΤΕΡΟ!!!

ΣΚΑΤΑ!

Μάλλον χρειάζομαι 2ΜΒ σύνδεση...

 

Mια χαρά μπορείς να τα κατεβάσεις με 768. Εδώ πέρσι κατεβάζαμε με 384 και ήμαστε ευχαριστημένοι...

Κατέβασε ένα τόρεντ-πακέτο που λες και εσύ, αυτό με τους περισσότερους seeders. Όταν το ανοίξεις με τον client σου (π.χ. Bitcomet) κάνε unselect όλα τα επεισόδια που έχεις ήδη δει. Αν θες μπορείς να τα κατεβάζεις ακόμα και ένα-ένα ώστε να μην περιμένεις πάρα πολύ.

O χρόνος που σου δείχνει στην αρχή δεν είναι πραγματικός, κάνε λίγη υπομονή να ανέβει η ταχύτητα. Και στην τελική always-on είναι οι συνδέσεις, τί πρόβλημα έχεις;

 

Και μια προσωπική παράκληση: μη χρησιμοποιείς τόσα πολλα κεφαλαία και θαυμαστικά, είναι πολύ κουραστικό γι' αυτόν που διαβάζει.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ φίλε... ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ και βλέπεις μια τέτοια σειρά (που το επεισόδιο "κόβεται" στο καλύτερο - αλά "24" ας πούμε) στην TV;;;

Εμένα... ΑΔΥΝΑΤΟΝ να τα δω έτσι!

Π.χ. ΟΛΑ τα "24" τα έχω δει ΣΕΡΙ σ' ένα Σαββατοκύριακο, έκαστο!

 

έννοια σου και τα 2 πρώτα season, 22 Και 13 επεισόδια αντίστοιχα, τα πήρα μαζεμένα και τα δα και φυσικά λύσσαξα απο τότε που περιμένω μια εβδομάδα για το νέο...

 

τον πόνο τον καταπραύνω με 24,Lost-είδα και τα 54 επεισόδια σε 4 μέρες:lol: και heroes.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

;;;;:wacko:

 

αμέ αμέ! σάπισμα στην νέα μου Samsung 940BW :lol:

 

όταν μάλιστα έχεις άδεια Χριστουγέννων, να δείς τι ωραία τα βλέπεις σερί :lol:

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και εγω που ειδα ολη την season 2 σε 2 παρα κατι μερες,νομιζα οτι κατι εκανα...

καλη η οθονη;εγω για μεγαλη TV (τουλαχιστον 32') αλλα δεν ξερω τι να παρω!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ το "Lost" πλην των πρώτων 6-7 επεισοδίων, ΔΕΝ έχω δει τίποτα...

Δεν ξέρω, απλά μου φάνηκε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΡΓΟ!

 

Αλλά... "24HRS", "CSI: Las Vegas" (ΜΟΝΟ! Όχι και τα άλλα που έχουν βγει), "Prison Break", "The 4400", "Taken"... τα βλέπω ΣΕΡΙ σε δυο-τρεις μέρες!

Είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να "ξεκολλήσω"!

Και μετά ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ όταν τελειώνει η σεζόν... "μαμωσταυρίζω" που ΔΕΝ ΕΧΩ άλλο να δω! Π.χ., με την 6η σεζόν του "24", τα 'δα όλα σ' ένα "Που-Σου-Κου" και μετά... έψαχνα το internet να δω ΑΝ υπάρχει η ΕΠΟΜΕΝΗ σεζόν σε DivX!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ το "Lost" πλην των πρώτων 6-7 επεισοδίων, ΔΕΝ έχω δει τίποτα...

Δεν ξέρω, απλά μου φάνηκε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΑΡΓΟ!

 

 

Δεν εχεις αδικο.Οντως ειναι αργο και οι περισσοτεροι το ξερουνε και εχουν συμβιβαστει.Ειναι τετοια η φυση της σειρας.Παρ'ολα αυτα,αν και αργο,ειναι επισης απιστευτα εθιστικο ;)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο.Οντως ειναι αργο και οι περισσοτεροι το ξερουνε και εχουν συμβιβαστει.Ειναι τετοια η φυση της σειρας.Παρ'ολα αυτα,αν και αργο,ειναι επισης απιστευτα εθιστικο ;)

 

Τι να πω ρε φίλε... ΑΝ ΤΟ "ΤΣΑΚΩΣΩ" ΟΛΟΚΛΗΡΟ, πιθανών να το δω.

Link to comment
Share on other sites

Την 1η season την είδα σε ένα Σ-Κ το καλοκαίρι και επειδή είχαν μείνει 3 επεισόδια, είχα πάρει το laptop στις διακοπές για να τα δω και να ηρεμήσω! :p Έκτοτε, έχω μπει στο τρυπάκι και τα περιμένω πως και πως κάθε εβδομάδα!

Α, και ο επόμενός μου στόχος μόλις βρω χρόνο είναι να δω όλα τα Lst, μου έχει κινήσει την περιέργεια η μυστηριακή του ατμόσφαιρα :)

@lupus_Hegemonia: Ακολούθησε την συμβουλή του marvin :) και γρήγορα γιατί έχεις μείνει πίσω λέμεεεεεεε!!!!! :rolleyes:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Την 1η season την είδα σε ένα Σ-Κ το καλοκαίρι και επειδή είχαν μείνει 3 επεισόδια, είχα πάρει το laptop στις διακοπές για να τα δω και να ηρεμήσω! :p Έκτοτε, έχω μπει στο τρυπάκι και τα περιμένω πως και πως κάθε εβδομάδα!

Α, και ο επόμενός μου στόχος μόλις βρω χρόνο είναι να δω όλα τα Lst, μου έχει κινήσει την περιέργεια η μυστηριακή του ατμόσφαιρα :)

@lupus_Hegemonia: Ακολούθησε την συμβουλή του marvin :) και γρήγορα γιατί έχεις μείνει πίσω λέμεεεεεεε!!!!! :rolleyes:

 

ΟΚ, "Αφροδίτη... Κ!" Θα του "ρίξω" ματιά του "Lost"...

Απλά, κάποιες σειρές ΟΣΟ και "μαμάτες" να 'ναι ή ΔΙΑΣΗΜΕΣ ή "top" στις προτιμήσεις του κοινού, εμένα ΔΕΝ ΜΟΥ "λένε" τίποτα.

Π.χ., "Τα φιλαράκια" (τη ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ!), τα "Star Trek" (ΚΑΘΟΛΟΥ δε μ' αρέσουν! Πολύ... "φλώρικο" Επ. Φαντ.) ή το "Sex in the City" (ΕΝΤΕΛΩΣ... βαρετό και ΑΣΧΕΤΟ με τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ στάνταρντς των ΔΙΚΩΝ μας γυναικών).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...