Jump to content

Prison Break (Fox)


_Chimaira_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι, εγω ειδα την XOR (355mb)..

Οι αλλες 2, η HR και η x264 ειναι καλυτερες σε ποιοτητα?

Ποιες οι διαφορες? (τι ειναι δλδ το x264) και ποια ειναι η καλυτερη?

Thanx!

 

*Edit - με πρόλαβε ο marvin ... *

 

η HR.HDTV σημαίνει High Resolution High Defintion TV και κατα κανόνα είναι μεγαλύτερη σε μέγεθος και καλυτερης ανάλυσης (και καλύτερος ήχος = AC3). Απευθύνεται κυρίως σε όσους διαθέτουν και το ανάλογο hardware για High Resolution video (πχ μια μεγάλη flat οθόνη υπολογιστή/τηλεόρασης)

 

Το x264 είναι codec (software για συμπίεση/αποσυμπίεση ταινίας). Είναι από τους πρόσφατους codecs (νεότερος από τον Xvid) και προσφέρει πολύ καλό λόγο συμπίεσης/ποιότητας. Υπάρχουν διάφορα συγκριτικά test που μπορεί να δει κανείς στο διαδίκτυο.

 

Τελικό συμπέρασμα. Αν βρεις κατι σε x264 κατα πάσα πιθανότητα η συμπίεση θα είναι πολύ καλή (αν αυτός που την έκανε ήξερε τι έκανε βέβαια). Αν προτιμας κάτι σε βέλτιστη ποιότητα πας προς HR.HDTV (ιδανικά με x264 συμπίεση). Αν προτιμάς κάτι σε σχετικά μικρό μέγεθος τότε πας προς απλές HDTV releases. (συνήθως δεν ξεπαιρνούν τα 400ΜΒ - ιδανικά θα έπρεπε να είναι με x264 συμπίεση αν κατα κανόνα θα έχουν την κλασικη xvid συμπίεση).

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

POU MPORO NA TO VRO RE PAIDIA?MIA APANTISI KANEIS?

 

Εχεις pm:)

Δεν μπορουμε να μιλαμε για αυτα εδω;)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μολια το ειδα!!1.1gb!!:D:D

μου αρεσε παααααααααρα πολυ:D:D:D:!:η Σαρα δεν ειναι στους τιτλους αρχης οποτε δεν θα παιξει φετος!!!:(:(:(

Δεν μπορω να περιμενω για το επομενο..:O

Link to comment
Share on other sites

η Σαρα δεν ειναι στους τιτλους αρχης οποτε δεν θα παιξει φετος!!!:(:(:(

Είναι λάθος συμπέρασμα. H ηθοποιός έχει εξαιρεθεί από το cast τουλάχιστο για τα αρχικά επεισόδια, γιατί περιμένει παιδί (real life issues). Δεν είναι επίσημο ότι θα επιστρέψει (δυναμικά) στο cast νομίζω, αλλά και πάλι εφόσον ακόμα την "μνημονεύουν" κάτι έχουν στο μυαλό τους οι δημιουργοί.

 

Edit: Διόρθωση -σύμφωνα με τη wikipedia- η Sarah γέννησε την 1η Σεπτεμβρίου ένα κοριτσάκι.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Είναι λάθος συμπέρασμα. H ηθοποιός έχει εξαιρεθεί από το cast τουλάχιστο για τα αρχικά επεισόδια, γιατί περιμένει παιδί (real life issues). Δεν είναι επίσημο ότι θα επιστρέψει (δυναμικά) στο cast νομίζω, αλλά και πάλι εφόσον ακόμα την "μνημονεύουν" κάτι έχουν στο μυαλό τους οι δημιουργοί.

υπαρχουν πληροφοριες οτι δεν θα τη δουμε φετος!!!το συμπεραμα ειναι σωστο κατα τη γνωμη μου!!:):)

Link to comment
Share on other sites

edit:

 

marvin κατεβάζω τώρα την εκδοση 720p (1.1 GB),αυτο μετα θα το παιζει λες το laptop?sony vaio fe21m?

Τουλαχιστον να μπορω να το γράψω σε δισκάκι αν χωράει βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν πληροφοριες οτι δεν θα τη δουμε φετος!!!το συμπεραμα ειναι σωστο κατα τη γνωμη μου!!:):)

 

Σωστο. Δεν θα ειναι στην τριτη σεζον.

Καλη η αρχη του 3του μερους...:X

Link to comment
Share on other sites

Sarah Wayne Callies is not returning to Prison Break this season, reports TV Guide.

 

The 30-year-old actress, who plays Dr. Sara Tancredi, was reportedly on maternity leave but apparently that’s not the case!

 

This doesn’t make much sense creatively for the show as Prison Break spent two years building her relationship with Michael Scofield (Wentworth Miller), but we’ll see how the writers spin this one. Who’s going to be Michael’s new love interest this season???

 

Back in January, it was announced that Callies would be expecting her first child, with husband Josh Winterhalt, in late summer. No news about the birth has officially been announced yet but the baby is reportedly a girl.

 

UPDATE: A publicist for FOX just issued a statement exclusively to JustJared.com: “Actually – the network and studio has not confirmed that Sarah Wayne Callies has departed the series this season. Dr. Sara Tancredi plays a significant part in the storyline this year.” So the question still remains — will Callies return as Dr. Tancredi?

 

Συμπεράσματα ...δικά σας.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

 

 

Τώρα έχω μπερδευτεί και λίγο με το καθεστώς μέσα στη Sona, αλλά

Τον Linc τον είδα στα ίδια χάλια, και πλέον νομίζω ότι και ο ρόλος του γίνεται περιθωριακός. Δε θα με χαλούσε να τον ξεπαστρέψουν σε κάποια φάση με συνοπτικές διαδικασίες (φυσικά αυτό θα καθιστούσε αυτόματα μάταια όλη τη σειρά -lol- αλλά εδώ που τη φτάσανε τη σειρά και την τραβήξανε δε νομίζω να τους πολυνοιάξει αυτό). Και ο γιος του νομίζω ότι τα έφαγε τα ψωμιά του.

 

 

 

 

 

Ο Χριστος κι ο Διαολος καλε, γιατι να πεθανουν οι Μποροουσαδες;:pΜια χαρα ειναι εκει που καθονται.

Μου 'χε λειψει το εκπληκτικο -παντα ψυχραιμο- παιξιμο του Μιχαλακη και η ραδιοφονικη του φωνη.

Ο Τ-Μπαγκ θελω να πιστευω οτι ετοιμαζει κατι.

Επισης την Σαρα δεν την ειδαμε καθολου κι ουτε πιστευω οτι θα την δουμε δηλαδη, δεν υπαρχει καν στο σποτακι των τιτλων στην αρχη.

 

Εγω τα ειχα ξεχασει ολα απο σεζον 2:p...σε καποια φαση εκει που λογομαχουσαν Μιχαλακης-Μαχοουν καπου τους εχασα... :O

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,μόλις τώρα το είδα κ εγώ.Καλό επεισοδιάκι ήταν μέσες-άκρες.Σε σύγκριση με τη 2η σεζόν,τώρα που ξαναβλέπω την υπόθεση να εκτυλίσσεται σε περιβάλλον φυλακής μπορώ να πω ότι είναι σαφώς καλύτερα.

Τώρα πλέον που βλέπουμε και τις ενέργειες της Εταιρίας σε άμεση συνάρτηση με τις κινήσεις των αδερφών,θα γίνεται χαμός μέσα-έξω:D

 

ΥΓ. είμαι επίσημα πλέον Μαχονικός :p

ΥΓ.2 η κοπελιά που ήταν με τον Λινκ τα σπάει!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

edit:

 

marvin κατεβάζω τώρα την εκδοση 720p (1.1 GB),αυτο μετα θα το παιζει λες το laptop?sony vaio fe21m?

Τουλαχιστον να μπορω να το γράψω σε δισκάκι αν χωράει βεβαια.

 

Ναι, δεν θα έχει πρόβλημα λογικά. Αν και πια θα το διαπίστωσες και μόνος σου :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

ένα έχω να πω για το νέο επισόδιο πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωπωπωπωππωωππωπωωπωπωπ!!!!

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ήταν το πρώτο επεισόδιο και η ποιότητα εικόνας (τουλάχιστον στην HDTV έκδοση που κατέβασα) ήταν κάτι παραπάνω απο άψογη.

 

 

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι αυτά τα χαρτάκια που έβαλε ο Bellick στις τσέπες του Michael και αυτού που πέθανε. Τα έβαλε με τη λογική οποιος πεθάνει να έχει το χαρτάκι στην τσέπη για να το βρει η άλλη, αλλά το μήνυμα που ήταν γραμμένο πάνω δεν το έπιασα...

 

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ νωρίς για να καταλάβουμε τα μηνύματα από τα χαρτάκια.

Κάποιος κώδικας επικοινωνίας μεταξυ εκείνου στους υπονόμους και της κοπέλας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν θα έχει πρόβλημα λογικά. Αν και πια θα το διαπίστωσες και μόνος σου :p

Ok,τελικα μια χαρα το παιζει,αυτο που μου κανει εντύπωση ειναι οτι ακουγεται χαμηλα ο ήχος..Τουλαχιστον με τα ηχεια του laptop,θα το συνδεσω μετα με τα ηχεια να δω.

Ενω προηγουμενα επεισοδια απο αλλες season Παιζουν πολυ πιο δυνατά.

ϊσως έτσι ειναι το HR,ή δεν εχω κανα σωστο codec τι να πω.

Γενικα τι προγραμμα προτεινεις για αναπαραγωγη τετοιων αρχειων?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Ok,τελικα μια χαρα το παιζει,αυτο που μου κανει εντύπωση ειναι οτι ακουγεται χαμηλα ο ήχος..Τουλαχιστον με τα ηχεια του laptop,θα το συνδεσω μετα με τα ηχεια να δω.

Ενω προηγουμενα επεισοδια απο αλλες season Παιζουν πολυ πιο δυνατά.

ϊσως έτσι ειναι το HR,ή δεν εχω κανα σωστο codec τι να πω.

Γενικα τι προγραμμα προτεινεις για αναπαραγωγη τετοιων αρχειων?

thanks

 

VLC player.

Ελπίζω πάντως να συνδέεις το laptop σε κάποια τηλεόραση γιατί δεν έχει νόημα να κάνεις τέτοιο download για να το δεις στην οθόνη του φορητού.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

VLC player.

Ελπίζω πάντως να συνδέεις το laptop σε κάποια τηλεόραση γιατί δεν έχει νόημα να κάνεις τέτοιο download για να το δεις στην οθόνη του φορητού.

Και παλι thanks!πολυ καλος ο Player,να φανταστεις παιζει πολυ πιο δυνατα,καμια σχέση.

Η ποιοτητα παρολο που αυτη τη στιγμη το ειδα λιγο στο λαπτοπ εχει μεγαλη διαφορα με τα απλα αρχεια.

Ελεγα να το γραψω σε dvd αλλα δεν ξερω αν το παιζει ο dvd player.

Αν το συνδεσω με την tv και παλι πιστευω οτι θα χάσει ποιοτητα,διοτι απο οτι βλεπω το λαπτοπ εχει 2 εξοδους,s-video,mia stroggyli kapos thira,kai mia alli poy mpainoyn oi klasikes othones apo ta pc.

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να το γραψω σε dvd αλλα δεν ξερω αν το παιζει ο dvd player.

 

Μπορεις να το μετατρεψεις σε dvd. Θα χασεις την ποιοτητα του 720p, αλλα θα εχεις μια αρκετα καλη ποιοτητα για να το δεις σε μεγαλη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Και παλι thanks!πολυ καλος ο Player,να φανταστεις παιζει πολυ πιο δυνατα,καμια σχέση.

Η ποιοτητα παρολο που αυτη τη στιγμη το ειδα λιγο στο λαπτοπ εχει μεγαλη διαφορα με τα απλα αρχεια.

Ελεγα να το γραψω σε dvd αλλα δεν ξερω αν το παιζει ο dvd player.

Αν το συνδεσω με την tv και παλι πιστευω οτι θα χάσει ποιοτητα,διοτι απο οτι βλεπω το λαπτοπ εχει 2 εξοδους,s-video,mia stroggyli kapos thira,kai mia alli poy mpainoyn oi klasikes othones apo ta pc.

 

Να 'σαι καλά. Αν το γράψεις όπως είναι σε ένα DVD-R δεν θα παίξει. Αν το μετατρέψεις σε DVD-Video με π.χ. ConvertXtoDVD θα χάσεις αρκετά σε ποιότητα.

 

Το καλύτερο θα είναι να συνδέσεις το laptop κατευθείαν στην TV με την έξοδο PC (όχι την s-video) αν η τηλεόρασή σου έχει τέτοια είσοδο.

Είμαστε όμως off-topic. Και δεν είδα ακόμα το επεισόδιο ώστε να μπορέσω να γίνω on-topic :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...