Jump to content

VoIP, το μέλλον στην σταθερή τηλεφωνία


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με το i-call κανένα πρόβλημα τέτοιο...

Σαν να παίρνω απο ΟΤΕ!!!

Επίσης και με το SparVoip που χρησιμοποιώ κανένα πρόβλημα...

Με eVoice δεν έχω δοκιμάσει...

Μπορεί να έτυχε...

Ξαναδοκίμασε αν θες και πες μας!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

xereis kapoios na mou pei tropo pou na pernw thl tsampa?

px! exw to skype alla milaw mono mesou xrhstwn ean parw thl xrewnomai thelw monades! kanena allo programmataki pou na mporw na parw thl?

thanks paides!!

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Έστησα το SJphone και έβαλα 3 λογαριασμούς για να ξεκινήσω δοκιμές. Κάνω αναπάντητες στο κινητό μου από Voipbuster, i-call και evoice. Τα αποτελέσματα είναι ότι και τις 3 φορές χτύπησε το κινητό μου, δεν απάντησα αλλά στο i-call και evoice χρεώθηκα!!! Το παράξενο είναι ότι η στο i-call ή στο evoice, δεν θυμάμαι καλά μόλις το έκλεισα το κινητό μετά από λίγο (όχι αμέσως) ξαναχτύπησε χωρίς να πάρω τηλέφωνο! (έδω παίζει να το σήκωσα και να χρέωσα έναν από τους 2 λογαριασμούς...γιατί νόμισαν ότι ήταν άλλος)

Κανείς άλλος κανένα παρόμοιο πρόβλημα?

 

Εμένα μου το έκανε αυτό με το Sipdiscount παρόμοια με Voipbster!

 

Να ρωτήσω...

 

έχεις Q-Telecom; Γιατί μόνο σε Q-Telecom μου το κάνει αυτό! Αν ναι μην αγχώνεσαι, απλά τις επόμενες φορές για αναπάντητες καλύτερα χρησιμοποίησε το σταθερό του σπιτιού σου η κάποιας άλλη εταιρίας κινητό! ;)

Link to comment
Share on other sites

xereis kapoios na mou pei tropo pou na pernw thl tsampa?

px! exw to skype alla milaw mono mesou xrhstwn ean parw thl xrewnomai thelw monades! kanena allo programmataki pou na mporw na parw thl?

thanks paides!!

Αντι για skype χρησιμοποιήσε κάποιο δωρεάν όπως VoipBuster, Sipdiscount κτλ!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το έκανε αυτό με το Sipdiscount παρόμοια με Voipbster!

 

Να ρωτήσω...

 

έχεις Q-Telecom; Γιατί μόνο σε Q-Telecom μου το κάνει αυτό! Αν ναι μην αγχώνεσαι, απλά τις επόμενες φορές για αναπάντητες καλύτερα χρησιμοποίησε το σταθερό του σπιτιού σου η κάποιας άλλη εταιρίας κινητό! ;)

 

cosmote έχω. Δεν το ξαναδοκίμασα να κάνω αναπάντητες, αλλά καλό είναι να ελέγχουμε τους λογαριασμούς μας να δούμε τι γίνετε.

Link to comment
Share on other sites

thanks paides! gia thn plhroforia!

gia thn agora monadwn ti ginetai?

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να έχεις πιστωτική κάρτα!!!

Απο το site τους, κάνεις την πληρωμή και αμέσως βγαίνει το όριο απο τον λογαριασμό σου!!!

 

Αν έχει απλό λογαριασμό καταθέσεων στην Alpha Bank η κάρτα που σου δίνει η τράπεζα λειτουργεί και σαν Visa Electron και μπορεί να την χρησιμοποιήσει για συναλλαγές μέσω διαδικτύου! ;)

 

 

Εγώ έχω μια άλλη απορία...

 

η διάρκεια των 120 ημερών του ποσού που αγοράζεις (για sipdiscount, voipbuster), έχει να κάνει με ανενεργούς λογαριασμούς για 120 μέρες; Γιατί σε εμένα έχουν περάσει 125 μέρες και κάνω κανονικά κλήσεις και δεν έχει μηδενιστεί το ποσό! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Tην Jajah Voip την ξέρετε?

 

Στην Jajah χρειάζεστε το Internet μόνο για να μπείτε στο site της εταιρίας και από εκεί να δηλώσετε 2 τηλεφωνικούς αριθμούς. Ο ένας αριθμός είναι ο αριθμός από τον οποίο θέλετε να καλέσετε και ο δεύτερος αριθμός είναι ο αριθμός που θέλετε να καλέσετε.

 

Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο εδώ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή πληροφορία.

Βρήκα εξεραιτικές τιμές για αρκετους προορισμούς . !!!

Link to comment
Share on other sites

Tην Jajah Voip ξέρετε?

 

Στην Jajah χρειάζεστε το Internet μόνο για να μπείτε στο site της εταιρίας και από εκεί να δηλώσετε 2 τηλεφωνικούς αριθμούς. Ο ένας αριθμός είναι ο αριθμός από τον οποίο θέλετε να καλέσετε και ο δεύτερος αριθμός είναι ο αριθμός που θέλετε να καλέσετε.

 

Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο εδώ

 

 

Είμαι επιφυλακτικός απέναντι στην υπηρεσία. Εχουν εκφραστεί παράπονα-διαμαρτυρίες για το privacy policy.

 

Δείτε

http://www.pcmag.com/article2/0,1895,1925228,00.asp

Link to comment
Share on other sites

Στην Ουσία είναι η ϊδια εταιρεία με το Voibbuster

αλλά δίνει και Αμερική και Αγγλία δωρεάν , ενώ το voipbuster δεν δίνει πλέον αυτές τις χώρες.

Link to comment
Share on other sites

NAI APLA DEN JERO AN XRISIMOPOIEI ALLOYS SERVER EINAI AKRIBOS TO IDIO 10 EYRV ALIOS STO LEPTO KLEINEI

 

Να οι Servers

sip1.voipbuster.com

sip1.sipdiscount.com

sip.voipstunt.com

sip.internetcalls.com

sip.voipdiscount.com

 

sip.voipcheap.co.uk

sip.netappel.com

sip.sparvoip.de

Link to comment
Share on other sites

sory lathos moy leei oti yperbika ta tsampa tin politikh kai tvra xrevnei

Το Κάνουν σε χρήστες που το χρησιμοποιούν πολλές πολλές ώρες.

Δοκιμασε μια από τις υπόλοιπες θυγατρικές που δίνουν δωρεάν Ελλάδα

sipdiscount voipdiscount sparvoip.de

ή Φτιάξε έναν λογαριασμό στο Voipbuster με άλλο όνομα ( π.χ του αδελφού σου )

Link to comment
Share on other sites

Το Κάνουν σε χρήστες που το χρησιμοποιούν πολλές πολλές ώρες.

Δοκιμασε μια από τις υπόλοιπες θυγατρικές που δίνουν δωρεάν Ελλάδα

sipdiscount voipdiscount sparvoip.de

ή Φτιάξε έναν λογαριασμό στο Voipbuster με άλλο όνομα ( π.χ του αδελφού σου )

Ακριβώς το ίδιο και για μένα από χθες.. Τώρα καταναλώνει τα 5 ευρώ που είχα βάλει στην αρχή τον Νοέμβριο. Σίγουρα δλδ αν τελειώσουν αυτά και ξαναβάλω δεν θα έχω πάλι δωρεάν?

 

ΕΔΙΤ.. Μπήκα και είδα το φόρουμ.. Είναι γενικό το πρόβλημα. Πολλοί κάνουν παράπονα ότι κόπηκαν οι δωρεάν κλήσεις. Για την ακρίβεια βγάζει μήνυμα Fair Use Policy Exceeded. Οπότε εγώ δεν είμαι σίγουρος ακόμα και αν κάποιος ανοίξει καινούριο account ότι θα έχει δωρεάν κλήσεις. Επίσης απ' ότι είδα στους Όρους χρήσης άλλαξαν κάποια πράγματα και όντως αν έχεις μιλήσει πολλές ώρες σου το κόβουν το δωρεάν. http://www.voipbuster.com/en/termsofuse.html στο τέλος της σελίδας οι περι ου ο λόγος όροι.

Δεν ξέρω αν κάνοντας νέο account Λύνεται το πρόβλημα. Μακάρι.. Μόλις τελειώσουν τα 5 ευρώ που έχω μέσα θα κάνω καινούριο αφού πρώτα κάνω Uninstall το voipbuster και προσπαθήσω να αφαιρέσω όλα τα στοιχεία του από το σύστημα. Αν δεν πιάσει δεν πειράζει. Και πάλι το κόστος για κλήσεις Ελλάδα είναι πολύ χαμηλό σε σχέση με τις τηλεκάρτες εδώ στην Αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις νέο λογαριασμό δεν θα έχεις πρόβλημα

Από την άλλη εφόσον τα 5 ευρώ λήγουν σε 160 μέρες μπορείς να τα καταναλώσεις άφοβα μια που κοντεύουν να λήξουν

Νομίζω ότι αν κάνεις νέο λογαριασμό πρέπει να πληρώσεις με διαφορετική πιστωτική κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πόση ώρα ομιλίας αρχίζει και χρεώνει?

Αν αρχίσει και χρεώνει ...χρεώνει για πάντα? ή σου λέει πχ αυτό το μήνα πέρασες το δωρεάν χρόνο ομιλίας και θα σε χρεώνω? και από τον επόμενο μήνα πάλι δωρεάν κλήσεις μέχρι να υπερβείς πάλι το όριο?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν κάνεις νέο λογαριασμό πρέπει να πληρώσεις με διαφορετική πιστωτική κάρτα.

Αυτό δεν ισχύει. Πριν δύο μήνες άνοιξα δεύτερο με την κάρτα μου για μια φίλη. Οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πόση ώρα ομιλίας αρχίζει και χρεώνει?

Αν αρχίσει και χρεώνει ...χρεώνει για πάντα? ή σου λέει πχ αυτό το μήνα πέρασες το δωρεάν χρόνο ομιλίας και θα σε χρεώνω? και από τον επόμενο μήνα πάλι δωρεάν κλήσεις μέχρι να υπερβείς πάλι το όριο?

 

Κανεις δεν μπορει να σου δωσει σαφη απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να αγοράσω ασύρματο που να κάνει κλήσεις VoIP και βρήκα 2

Το ένα βρίσκεται και στην σελίδα του Skype, πιστοποιημένο απο την ίδια και το άλλο είναι της Linksys to CIT200

 

Και τα δυο έχουν USB αλλά δεν ξέρω αν το Linksys (μιας και δεν έχει την πιστοποίηση) θα είναι skype friendly στα μενού.

 

Γνωρίζει κανείς λεπτομέριες καθώς και για την ποιότητα του ήχου;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...