Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπες στο σαιτ και κοιτα τα καναλια.Επισης δες και στο on demand τις δωρεαν ταινιες οι οποιες ανανενονονται συνεχως

ευχαριστώ για την απάντηση! Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να βρω πουθενά την λίστα με τις ταινίες από το on demand. μπορεί και να είναι ιδέα μου αλλά μου φαίνεται λίγο δύσχρηστο το site της vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και σε μένα έκαναν το ίδιο. Η σύμβουλος απλά μου είπε πως στον επόμενο λογαριασμό θα μου αφαιρέσουν τη χρέωση αλλαγής γραμμής σε vdsl το οποίο ήταν κοντά στα 20 ευρώ. Γενικά η συμπεριφορά τους ήταν απαράδεκτη. Με το ζόρι μου φόρτωσαν vdsl γραμμή η οποία μου δημιούργησε πρόβλημα και στη vodafone tv η οποία για κάποιο λόγο δε συνεργαζόταν με το vdsl. Σε λιγότερο από τρεις μήνες τελειώνει το συμβόλαιο μου και θα τους αποχαιρετήσω .
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως κάτι δεν έγινε σωστά. Δεν είναι δυνατόν αν η τηλεόραση παίζει μέσω δικτύου, να μην είναι συμβατή με γραμμή vdsl. Ψάξτε μήπως θέλει κάποια ρύθμιση η συσκευή κατά τη σύνδεση με το router.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιηθηκε σήμερα η σύνδεσή μου στη vodafone με το πρόγραμμα double play 24 συν 300' προς κινητά, αλλά γράφει στο my vodafone για δωρεάν διεθνή προς 47 χωρες! ΣΤΕΚΕΙ αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και γω αίτηση φορητότητας απο Οτε για vodafone tv το πακέτο με τα 26.50.Με προβληματίζει πολύ η ταχύτητα internet.Βλέποντας διάφορους φίλους που έχουν ήδη vodafone στην περιοχη που μένω κλειδώνουν περίπου στα 8 με 9 ταχύτητα.Επειδή τα τέκνα παίζουν πολύ online παιχνίδια είτε απο τάμπλετ(3 τον αριθμό)είτε με ps4(fortnite)ανησυχώ ότι θα έχω αρκετά κολλήματα.Παρακαλώ την γνώμη σας.
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιηθηκε σήμερα η σύνδεσή μου στη vodafone με το πρόγραμμα double play 24 συν 300' προς κινητά, αλλά γράφει στο my vodafone για δωρεάν διεθνή προς 47 χωρες! ΣΤΕΚΕΙ αυτό?

 

Νομίζω πλέον στα 300 προς κινητά είναι μέσα και διεθνή, δηλαδή κινητά ή διεθνή=300 λεπτά. Αλήθεια πόσο πληρώνεις;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και γω αίτηση φορητότητας απο Οτε για vodafone tv το πακέτο με τα 26.50.Με προβληματίζει πολύ η ταχύτητα internet.Βλέποντας διάφορους φίλους που έχουν ήδη vodafone στην περιοχη που μένω κλειδώνουν περίπου στα 8 με 9 ταχύτητα.Επειδή τα τέκνα παίζουν πολύ online παιχνίδια είτε απο τάμπλετ(3 τον αριθμό)είτε με ps4(fortnite)ανησυχώ ότι θα έχω αρκετά κολλήματα.Παρακαλώ την γνώμη σας.

 

Τα 9mbps για παιχνίδια δεν είναι λίγα. Είναι μια χαρά.. Απλά YouTube δε μπορούν να βλέπουν 3 ταυτόχρονα με 9mbps.. Για παιχνίδι είσαι οκ. Βέβαια αν έχεις διαθεσιμότητα για VDSL επειδή δεν είναι και λίγα σχεδόν πάντα 3 ταυτόχρονες συσκευές να τραβάνε ίντερνετ, βάλε VDSL να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως θα έχεις πρόβλημα. Θεωρητικά θα τραβάει κοντά στα 4 mbps η τηλεόραση, οπότε τα υπόλοιπα μου μοιάζουν λίγα για τις ανάγκες μιας οικογένειας.
Link to comment
Share on other sites

Για να παίζουν παιχνίδια και να βλέπει τηλεόραση φτάνουν. ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ όμως. Αν ανοίξει κάποιος ένα βίντεο στο FB η στο YouTube έχουν γονατίσει όλα μαζί... Παίζω παιχνίδια και με 4G πολλές φορές δε τρώει ποτέ 5MB για ένα ολόκληρο game fortnite η PUBG. Είμαι 10000% σίγουρος για αυτό. Αλλά ξαναλέω. Παιχνίδι και τηλεόραση μόνο. Αν κάνετε οτιδήποτε άλλο εκτός του παιχνιδιού την ώρα της τηλεόρασης, γεια σας. Θα κλαίτε παρέα..

 

Και πως είμαι τόσο σίγουρος; έχει Vodafone ADSL ο πατέρας μου και συγχρονίζει στα 8.5mbps και ενώ βλέπει τηλεόραση παίζω εγώ με τον ξάδερφο μου ταυτόχρονα με 55ms ping. Κάτι τέλειο θα έλεγα για ένα gamer.. Οπότε μην ανησυχείς για αυτά...

 

Βέβαια όταν δε θα παίζετε και θα είστε όλη η οικογένεια στο Facebook στο YouTube η κάτι τέτοιο, θα κολλάτε όλοι παρέα... Η αν παίζει η Vodafone TV και οι άλλοι 3 σερφαρουν η βλέπουν βίντεο όπως ξαναείπα πριν θα κλαίτε παρέα... Αν ο ΟΤΕ δίνει VDSL από καμπίνα πιθανώς να σου δίνει και η Vodafone από αυτή τη καμπίνα.. Αν ο ΟΤΕ δίνει από ΑΚ τότε ναι οκ δε μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

Για να παίζουν παιχνίδια και να βλέπει τηλεόραση φτάνουν. ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ όμως. Αν ανοίξει κάποιος ένα βίντεο στο FB η στο YouTube έχουν γονατίσει όλα μαζί... Παίζω παιχνίδια και με 4G πολλές φορές δε τρώει ποτέ 5MB για ένα ολόκληρο game fortnite η PUBG. Είμαι 10000% σίγουρος για αυτό. Αλλά ξαναλέω. Παιχνίδι και τηλεόραση μόνο. Αν κάνετε οτιδήποτε άλλο εκτός του παιχνιδιού την ώρα της τηλεόρασης, γεια σας. Θα κλαίτε παρέα..

 

Και πως είμαι τόσο σίγουρος; έχει Vodafone ADSL ο πατέρας μου και συγχρονίζει στα 8.5mbps και ενώ βλέπει τηλεόραση παίζω εγώ με τον ξάδερφο μου ταυτόχρονα με 55ms ping. Κάτι τέλειο θα έλεγα για ένα gamer.. Οπότε μην ανησυχείς για αυτά...

 

Βέβαια όταν δε θα παίζετε και θα είστε όλη η οικογένεια στο Facebook στο YouTube η κάτι τέτοιο, θα κολλάτε όλοι παρέα... Η αν παίζει η Vodafone TV και οι άλλοι 3 σερφαρουν η βλέπουν βίντεο όπως ξαναείπα πριν θα κλαίτε παρέα... Αν ο ΟΤΕ δίνει VDSL από καμπίνα πιθανώς να σου δίνει και η Vodafone από αυτή τη καμπίνα.. Αν ο ΟΤΕ δίνει από ΑΚ τότε ναι οκ δε μπορείς..

 

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει vdsl είναι το πρώτο που ρώτησα.Απλά έχοντας 30άρα ote με ευρωζωνικό otetv καθώς και 2 δέκτες παίζουν τα πάντα συγχρόνως και απροβλημάτιστα.Το θεωρώ σαφώς υποβάθμιση αλλά απο την άλλη τα 26.50 είναι πρόκληση.Καταλαβαίνεις το δίλλημα μου.Αυτό που είπες είναι που φοβάμαι.Όταν θα χρειάζεται να κάνουμε ταυτόχρονα πράγματα ο καθένας θα πρέπει να επιλέξουμε και να μοιράσουμε τους χρόνους.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πάει στη Vodafone ακόμα, μείνε στον ΟΤΕ με το VDSL... Πες ότι δε θα βγεις για ένα καφέ.. Πόση διαφορά έχει; 5-8 ευρώ; δε θα βγω μια μέρα πες για να έχετε όλο το μήνα σωστό ίντερνετ.. Φαντάζομαι γίνεται πολύωρη χρήση όπως σε όλα τα σπίτια πλέον.. Οπότε από τα 30 στα 9 για ένα μικρό ποσό δεν αξίζει.. Αν βέβαια δίνεις 50 το μήνα στον ΟΤΕ και σε ρίχνουν στα 26 δηλαδή στα μισά σχεδόν, τότε να το σκεφτόσουν να κάνεις την υποχώρηση...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πάει στη Vodafone ακόμα, μείνε στον ΟΤΕ με το VDSL... Πες ότι δε θα βγεις για ένα καφέ.. Πόση διαφορά έχει; 5-8 ευρώ; δε θα βγω μια μέρα πες για να έχετε όλο το μήνα σωστό ίντερνετ.. Φαντάζομαι γίνεται πολύωρη χρήση όπως σε όλα τα σπίτια πλέον.. Οπότε από τα 30 στα 9 για ένα μικρό ποσό δεν αξίζει.. Αν βέβαια δίνεις 50 το μήνα στον ΟΤΕ και σε ρίχνουν στα 26 δηλαδή στα μισά σχεδόν, τότε να το σκεφτόσουν να κάνεις την υποχώρηση...

 

Εννοείται ότι είναι πάνω απο 50 και εννοείται οτο γίνετε πολύωρη χρήση.Για 5-10 ευρώ δεν θα έμπαινα καν στην σκέψη.32ευρώ η 50άρα και 25 το tv σύνολο 57.Και όλα αυτά έπειτα απο επαναπροσφορά που μου καναν σήμερα.Δεν θέλεις να μάθεις πόσο εδινα πριν...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε alkontogia, τελικά ΔΕΝ περιλαμβάνει διεθνή και η τιμή που πήρα από καταστημα είναι (ΔΕΝ εχω λάβει ΑΚΟΜΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ) 20,50Ε.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήταν η μέρα ενεργοποίησης του vdsl...Είχα συνδέσει από χθες το νέο modem...

Προς το παρόν δεν έχω ούτε τηλέφωνο ούτε Internet.

Τι κάνω περιμένω?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ακόμα τίποτα...Η εξυπηρέτηση πελατών ανύπαρκτη .Δεν μπορώ να μιλήσω.

Μόνο από το chat με το τεχνικό τμήμα.Οπου μου λένε ότι δεν είναι αρμόδιοι...

Εντωμεταξύ μου ήρθε μήνυμα στο άσχετο ότι αύριο θα στείλουν τεχνικό.Ετσι όπως να'ναι ούτε ώρα ούτε τίποτα..

Είναι τραγικοί οι τύποι...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως κάτι δεν έγινε σωστά. Δεν είναι δυνατόν αν η τηλεόραση παίζει μέσω δικτύου, να μην είναι συμβατή με γραμμή vdsl. Ψάξτε μήπως θέλει κάποια ρύθμιση η συσκευή κατά τη σύνδεση με το router.

 

Οι ίδιοι μου είπαν πως δε συνεργάζεται η vdsl γραμμή μου με τη vodafone tv. Για ποιο λόγο δεν ξέρω ούτε ρώτησα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Φίλε alkontogia, τελικά ΔΕΝ περιλαμβάνει διεθνή και η τιμή που πήρα από καταστημα είναι (ΔΕΝ εχω λάβει ΑΚΟΜΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ) 20,50Ε.

 

Έχω την εντύπωση πως τα 300 λεπτά είναι προς κινητά και διεθνή μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τίποτα...Η εξυπηρέτηση πελατών ανύπαρκτη .Δεν μπορώ να μιλήσω.

Μόνο από το chat με το τεχνικό τμήμα.Οπου μου λένε ότι δεν είναι αρμόδιοι...

Εντωμεταξύ μου ήρθε μήνυμα στο άσχετο ότι αύριο θα στείλουν τεχνικό.Ετσι όπως να'ναι ούτε ώρα ούτε τίποτα..

Είναι τραγικοί οι τύποι...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

φιλε καλησπερα! ειχα το ιδιο προβλημα 13/11 ηταν προκαθορισμενο εμενα. ελα που απο 12/11 (Δευτερα δηλαδη) μεχρι παρασκευη 16/11 δεν ειχα τιποτα ουτε τηλ ουτε ιντερνετ στο τσατ μετα απο 1 ωρα αναμονη.. τελικα ως δια μαγειας παρασκευη κατα τις 7.30 το απογευμα ηρθε το vdsl 46 με 5!(νικοπολη θεσ/νικης) το καλό ειναι οτι ακομα η ρεζερβα που δινουν κρατα!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε σήμερα το internet.Οχι και το τηλέφωνο όμως...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Και εγώ όταν μεταφέρθηκε στην Vodafone είχα πρώτα ιντερνετ και μετά τηλέφωνο λόγω το ότι δεν έγινε σωστά η φορητότητα...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σαν ιντερνετ η vodafone εχει καλο ?μενω πειραια αγιου δημητριου κοντα και σκεφτομαι να βαλω vodafone

μου ειπαν οτι παιζει στα 14000

ξερει κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...