Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου πρότειναν να βάλω Vodafone σταθερό μέσο δικτύου Vodafone και θα έχω ταχύτητες 4G έχει βάλει κανείς να μας πει εντυπώσεις ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μηπως εννοείς σταθερό μεσώ κινητής?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν πήγα σε φίλο που το έβαλε του έδωσαν ένα ας το πούμε ρουτερ που πέρνει σήμα από κεραία Vodafone έχει 4 κανάλια φωνής χθες που το τσέκαρα σε ταχύτητα είχε 20 up και 20 down με απεριόριστα σταθερά και 400 προ κινητά στα 28 ευρώ τον μήνα .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα σε φίλο που το έβαλε του έδωσαν ένα ας το πούμε ρουτερ που πέρνει σήμα από κεραία Vodafone έχει 4 κανάλια φωνής χθες που το τσέκαρα σε ταχύτητα είχε 20 up και 20 down με απεριόριστα σταθερά και 400 προ κινητά στα 28 ευρώ τον μήνα .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Μπορείς να μάθεις ακριβώς το πρόγραμμα έχει ο φίλο σου και το μοντέλο εξοπλισμού που έχει ?

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα ειναι απεριόριστα σταθερά 400 προς κινητά και ταχύτητα 4G Vodafone στα 28 ευρώ τώρα για τον εξοπλισμό μόλις παω ξανά θα ανεβάσω φωτό με το ρουτερ που του έχουν δώσει .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα ειναι απεριόριστα σταθερά 400 προς κινητά και ταχύτητα 4G Vodafone στα 28 ευρώ τώρα για τον εξοπλισμό μόλις παω ξανά θα ανεβάσω φωτό με το ρουτερ που του έχουν δώσει .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

ειναι οικιακο πακετο του φιλου σου ; η εππαγελματικο ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια αυτό δεν το ξέρω .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως το ίδιο μου είπαν να βάλω που εγώ είμαι σε οικιακό .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια αυτό δεν το ξέρω .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

επαγγελματικο ειναι . οποτε ασχετο με το παρον θεμα εδω..... τα επαγγελματικα δεν μπορουμε να τα βαλουμε ουτε γω ουτε εσυ ! εκτος αν εχεις επιχειρηση :P

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές Τιμοκαταλόγων - Υπηρεσιών

Η εταιρεία VODAFONE ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι:

• Από 1η Μαρτίου 2017, θα διακοπεί η παροχή της υπηρεσίας adsl university (Δράση Δίοδος), κατόπιν σχετικής απόφασης του Εθνικού Δικτύου Έρευνας & Τεχνολογίας (ΕΔΕΤ). Οι υφιστάμενοι συνδρομητές της υπηρεσίας adsl university που επιθυμούν να συνεχίσουν να λαμβάνουν υπηρεσίες πρόσβασης στο διαδίκτυο και μετά την 01/03/2017, μπορούν να μεταβούν σε μία από τις διαθέσιμες υπηρεσίες Vodafone Home. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα διαθέσιμα προγράμματα και τα χαρακτηριστικά τους, τη γεωγραφική κάλυψη του δικτύου μας καθώς και τους τρόπους υποβολής νέας αίτησης, στο http://www.vodafone.gr, στο 13830 καθώς και στα καταστήματα της Vodafone.

• Από 1η Απριλίου 2017 τα προγράμματα Vodafone Home double-play ευέλικτο 300, Vodafone Home adsl Plus, και Vodafone Home telephony GR 300 δεν θα διατίθενται εμπορικά για νέες συνδέσεις ή για μετάβαση σε αυτά από υφιστάμενες συνδέσεις. Η λήξη της εμπορικής διάθεσης των παραπάνω προγραμμάτων δεν επηρεάζει τους συνδρομητές που διαθέτουν ενεργή σύνδεση στα προγράμματα αυτά. Επιπλέον, από 01/04/2017 μειώνονται οι χρεώσεις «άσκοπης μετάβασης τεχνικού» και «επίσκεψης συνεργείου» σε 25,10€ αντίστοιχα.

• Από 1η Απριλίου 2017, μειώνεται το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο(*) του Vodafone Home double play GR +300 (τεχνολογία VDSL έως 50 Mbps) σε €51,50, καθώς και το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο των παρακάτω πρόσθετων πακέτων χρόνου ομιλίας προς κινητά: τα 60 λεπτά σε €3,00, τα 120 λεπτά σε €5,00, τα 180 λεπτά σε €7,00, τα 240 λεπτά σε €9,00. Τέλος το μηνιαίο πάγιο πακέτο διεθνών κλήσεων προς σταθερά μειώνεται σε €7,00.

• Από 1η Απριλίου 2017, αυξάνεται το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο(*) των ακόλουθων οικιακών προγραμμάτων: Vodafone Home adsl plus σε €28,20, Vodafone Home double play GR σε €38,00, Vodafone Home double play GR+300 σε €44,70, Vodafone Home double play ευέλικτο 300 σε €29,50, Vodafone Home double play ευέλικτο 700 σε €38,50, Vodafone Home double play ευέλικτο 1000 σε €45,60, Vodafone Home telephony GR σε €27,10, Vodafone Home telephony GR+300 σε €34,40, Vodafone Home telephony ευέλικτο 700 σε €29,50, Vodafone Home telephony ευέλικτο 1000 σε €35,50, Vodafone Home double play lite (old) σε €26,20, Vodafone Home double play lite σε €28,30, Vodafone Home double play lite (ΚτΠ) σε €22,50, Vodafone Home double play Vodafone Family σε €33,50, Vodafone Home double play σε €45,10, Vodafone Home telephony lite σε €23,90 και Vodafone Home telephony σε €34,40. Επίσης, αυξάνεται η χρέωση για κλήσεις προς εθνικά σταθερά και εθνικά κινητά σε όλα τα εμπορικά και μη διαθέσιμα οικιακά προγράμματα η οποία, μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας, διαμορφώνεται σε 0,22€/λεπτό και 0,65€/λεπτό αντίστοιχα. Το βήμα χρέωσης παραμένει 1 λεπτό και η ελάχιστη διάρκεια κλήσης παραμένει 1 λεπτό.

• Από 1η Απριλίου 2017, αυξάνεται το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο(*) των ακόλουθων εταιρικών προγραμμάτων:Vodafone Business Connect 1 σε €34,30, Business Double Play - 2 Γραμμές σε €67,50, Business Double Play -4 Γραμμές σε €82,50 και στο Business Double Play -6 Γραμμές σε €97,70.

Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως, εντός ενός μηνός από την παρούσα ανακοίνωση.

Σημειώσεις:

(*) Οι μεταβολές που αφορούν σε πάγια προγραμμάτων και πακέτων χρόνου ομιλίας, ισχύουν ανά συνδρομητή από την αντίστοιχη ημερομηνία μηνιαίας τιμολόγησης της σύνδεσής του.

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 24%. Ο φόρος σταθερής τηλεφωνίας και internet 5%, υπολογίζεται επί των ανωτέρω νέων ονομαστικών τιμών και δεν συμπεριλαμβάνεται παραπάνω.

Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφθείτε το http://www.vodafone.gr.

https://statheri.vodafone.gr/company-news/330538/timologiakes-allages

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές Τιμοκαταλόγων - Υπηρεσιών

Η εταιρεία VODAFONE ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι:

 

 

• Από 1η Απριλίου 2017, ........ αυξάνεται η χρέωση για κλήσεις προς εθνικά σταθερά και εθνικά κινητά σε όλα τα εμπορικά και μη διαθέσιμα οικιακά προγράμματα η οποία, μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας, διαμορφώνεται σε 0,22€/λεπτό και 0,65€/λεπτό αντίστοιχα. Το βήμα χρέωσης παραμένει 1 λεπτό και η ελάχιστη διάρκεια κλήσης παραμένει 1 λεπτό.

 

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 24%. Ο φόρος σταθερής τηλεφωνίας και internet 5%, υπολογίζεται επί των ανωτέρω νέων ονομαστικών τιμών και δεν συμπεριλαμβάνεται παραπάνω.

Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφθείτε το http://www.vodafone.gr.

https://statheri.vodafone.gr/company-news/330538/timologiakes-allages

 

 

Καλόοοοοο.......:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια 31 του μηνα ληγει το συμβόλαιο απο cyta 22.20 του μηνα περιμένω τα χαρτιά να υπογράψω απο vodafone (απεριόριστα 24 300) δωρο τα τελη στην ουσια εχω ακριβως τα ιδια με την cyta η διαφορά ειναι πληρώνω 24,68 αλλα δεν μου κανει καλύτερη προσφορα. το ερώτημα μου ειναι θα μου στειλει κανενα πρόστιμο η cyta επειδή φευγω 9 μερες πιο μπροστα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια 31 του μηνα ληγει το συμβόλαιο απο cyta 22.20 του μηνα περιμένω τα χαρτιά να υπογράψω απο vodafone (απεριόριστα 24 300) δωρο τα τελη στην ουσια εχω ακριβως τα ιδια με την cyta η διαφορά ειναι πληρώνω 24,68 αλλα δεν μου κανει καλύτερη προσφορα. το ερώτημα μου ειναι θα μου στειλει κανενα πρόστιμο η cyta επειδή φευγω 9 μερες πιο μπροστα;

 

Φυσικά και θα σου στείλει ακομα και μια μερα πριν να σπάσεις το συμβόλαιο και το ποσό δε θα ναι χαμηλό ανάλογα τι λέει το συμβόλαιο σου 60-100€. Να πάρεις να αλλάξεις ραντεβού με voda να έρθουν γύρω στις 28/2 οπότε συν 3 μέρες η ενεργοποίηση να μην έχεις θέμα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα σας. Να σας ρωτήσω κάτι; ο επιπρόσθετος φόρος 5% που έβαλαν στα σταθερά της βονταφον είναι στέκει νομικά ; εννοώ σε μένα που έχουν βάλει τον φόρο τώρα σε σύνδεση που έκανα τον Νοέμβρη, μπορώ να το απορρίψω; και αν ναι πως; ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλημέρα σας. Να σας ρωτήσω κάτι; ο επιπρόσθετος φόρος 5% που έβαλαν στα σταθερά της βονταφον είναι στέκει νομικά ; εννοώ σε μένα που έχουν βάλει τον φόρο τώρα σε σύνδεση που έκανα τον Νοέμβρη, μπορώ να το απορρίψω; και αν ναι πως; ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

 

Μα πως θα απορρίψεις ενα φόρο που δε τον επέβαλλε το δίκτυο αλλά το ίδιο το κράτος;; Και δέκα χρόνια συμβόλαιο να είχες αφού ο φόρος είναι κρατικός θα τον φας. Το "νομικά" στην Ελλάδα δεν υπάρχει άλλωστε και ο ΕΝΦΙΑ έχει βγει παράνομος ένα σωρό φορές και ακόμα τον πληρώνουμε οπότε αυτά γι άλλες χώρες εδώ είναι ελλάδα :cry:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μα πως θα απορρίψεις ενα φόρο που δε τον επέβαλλε το δίκτυο αλλά το ίδιο το κράτος;; Και δέκα χρόνια συμβόλαιο να είχες αφού ο φόρος είναι κρατικός θα τον φας. Το "νομικά" στην Ελλάδα δεν υπάρχει άλλωστε και ο ΕΝΦΙΑ έχει βγει παράνομος ένα σωρό φορές και ακόμα τον πληρώνουμε οπότε αυτά γι άλλες χώρες εδώ είναι ελλάδα :cry:

 

Καταλαβαίνω τι εννοείς και σε ευχαριστώ για την απάντηση. Απλά κάπου είχα διαβάσει πολύ στα πεταχτά ότι αφού προστέθηκε ΜΕΤΑ την υπογραφή συμβολαίου, δεν ισχύει. Για αυτό και ήθελα να το θέσω σαν ερώτηση :)

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι εννοείς και σε ευχαριστώ για την απάντηση. Απλά κάπου είχα διαβάσει πολύ στα πεταχτά ότι αφού προστέθηκε ΜΕΤΑ την υπογραφή συμβολαίου, δεν ισχύει. Για αυτό και ήθελα να το θέσω σαν ερώτηση :)

Ευχαριστώ και πάλι

 

Κατά την δική μου γνώμη φιλέ έχεις εν μέρει δίκιο.Οχι να σου φτιάξουν την τιμή απορροφώντας τους φόρους,αλλά θα έπρεπε να έχεις το δικαίωμα να κόψεις χωρίς πρόστιμο το συμβόλαιο.Η αύξηση μπορεί να μην πηγαίνει στα κέρδη της εταιρείας,αλλά φεύγει από την δική σου τσέπη.Αν πχ έχεις υπογράψει για 20€χ24μηνες=480€,γιατί να πληρώσεις έστω και ένα σεντ παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Κατά την δική μου γνώμη φιλέ έχεις εν μέρει δίκιο.Οχι να σου φτιάξουν την τιμή απορροφώντας τους φόρους,αλλά θα έπρεπε να έχεις το δικαίωμα να κόψεις χωρίς πρόστιμο το συμβόλαιο.Η αύξηση μπορεί να μην πηγαίνει στα κέρδη της εταιρείας,αλλά φεύγει από την δική σου τσέπη.Αν πχ έχεις υπογράψει για 20€χ24μηνες=480€,γιατί να πληρώσεις έστω και ένα σεντ παραπάνω...

 

αυτο ακριβώς.....

αλλα όλα αυτά σε ένα σοβαρό κρατος......:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές Τιμοκαταλόγων - Υπηρεσιών

Η εταιρεία VODAFONE ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι:

• Από 1η Απριλίου 2017, αυξάνεται το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο(*) των ακόλουθων οικιακών προγραμμάτων: Vodafone Home adsl plus σε €28,20, Vodafone Home double play GR σε €38,00, Vodafone Home double play GR+300 σε €44,70, Vodafone Home double play ευέλικτο 300 σε €29,50, Vodafone Home double play ευέλικτο 700 σε €38,50, Vodafone Home double play ευέλικτο 1000 σε €45,60, Vodafone Home telephony GR σε €27,10, Vodafone Home telephony GR+300 σε €34,40, Vodafone Home telephony ευέλικτο 700 σε €29,50, Vodafone Home telephony ευέλικτο 1000 σε €35,50, Vodafone Home double play lite (old) σε €26,20, Vodafone Home double play lite σε €28,30, Vodafone Home double play lite (ΚτΠ) σε €22,50, Vodafone Home double play Vodafone Family σε €33,50, Vodafone Home double play σε €45,10, Vodafone Home telephony lite σε €23,90 και Vodafone Home telephony σε €34,40. Επίσης, αυξάνεται η χρέωση για κλήσεις προς εθνικά σταθερά και εθνικά κινητά σε όλα τα εμπορικά και μη διαθέσιμα οικιακά προγράμματα η οποία, μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας, διαμορφώνεται σε 0,22€/λεπτό και 0,65€/λεπτό αντίστοιχα. Το βήμα χρέωσης παραμένει 1 λεπτό και η ελάχιστη διάρκεια κλήσης παραμένει 1 λεπτό.

 

Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως, εντός ενός μηνός από την παρούσα ανακοίνωση.

Σημειώσεις:

(*) Οι μεταβολές που αφορούν σε πάγια προγραμμάτων και πακέτων χρόνου ομιλίας, ισχύουν ανά συνδρομητή από την αντίστοιχη ημερομηνία μηνιαίας τιμολόγησης της σύνδεσής του.

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 24%. Ο φόρος σταθερής τηλεφωνίας και internet 5%, υπολογίζεται επί των ανωτέρω νέων ονομαστικών τιμών και δεν συμπεριλαμβάνεται παραπάνω.

Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφθείτε το http://www.vodafone.gr.

https://statheri.vodafone.gr/company-news/330538/timologiakes-allages

 

..οπα! Δηλαδή εγώ που είμαι σε συμβόλαιο Double Play GR + 300 και πληρώνω γύρω στα 23-24 ευρώ θα ανέβει στα 38 το μήνα;;;

Link to comment
Share on other sites

..οπα! Δηλαδή εγώ που είμαι σε συμβόλαιο Double Play GR + 300 και πληρώνω γύρω στα 23-24 ευρώ θα ανέβει στα 38 το μήνα;;;

 

Όχι, απλα η έκπτωση που έχεις θα υπολογιστεί επί του νέου αυξημένου παγίου. Για αυτό βάζουν και την έκπτωση ως ποσοστό επί της τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Technicolor 5136v2. Ξέρει κανείς τι ρυθμίσεις μπορώ να κάνω για να πάρω τα μεγιστα;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι συνδρομητής σταθερής douple play cosmote με συμβόλαιο που έχει λήξει και έκανα πριν περίπου μία εβδομάδα αίτηση φορητότητας στη vodafone . Την Πέμπτη έρχεται μήνυμα ότι η αίτηση μου προχωράει και θα ενημερωθώ για την εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης της γραμμής σε αυτους . Χθες μου κάνει αντιπροσφορά ο ΟΤΕ την οποία αποδέχομαι και στέλνω γύρω στις 12 το πρωί της ίδια μερας φαξ ακύρωσης ,για το οποίο έχω και το αποδεικτικό παραλαβής , στην vodafone. Σήμερα μου έρχεται μήνυμα με προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης την Τετάρτη .Τελικά είμαι μέσα στο όριο , πιστεύετε οτι η γραμμή θα περάσει στην βονταφον την Τετάρτη ή θα ακυρωθεί η αίτηση και θα παραμείνω στον οτε?????Ευχαριστώ Edited by savvas765
Link to comment
Share on other sites

Είσαι καλυμμένος, αλλα κυνηγά το κι συ λίγο με την Vodafone. Το μήνυμα που πήρες ειναι συνήθως αυτοματοποιημένο, οποτε απο Δευτέρα θα μπουν στην διαδικασία για ακύρωση.

 

Πάρε όμως και κανα τηλ. αύριο στην Vodafone (2130013844 για να μην πληρώνεις σε πενταψήφια).

Link to comment
Share on other sites

Έχει σήμερα απεργία h vodafone και η ακύρωση μου δεν έχει ολοκληρωθεί . Μάλλον δεν θα προλάβουν να την ακυρώσουν αύριο άρα θα ενεργοποιηθεί κανονικά η γραμμή μου σε αυτούς???
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει μόνο στην υπαναχώρηση για συμβόλαια που γίνονται εξ αποστάσεως. Εγώ όμως που το έκανα από κατάστημα έχω μόνο τις 3 εργάσιμες να το ακυρώσω.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές Τιμοκαταλόγων - Υπηρεσιών

Η εταιρεία VODAFONE ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι:

• Από 1η Μαρτίου 2017, θα διακοπεί η παροχή της υπηρεσίας adsl university (Δράση Δίοδος), κατόπιν σχετικής απόφασης του Εθνικού Δικτύου Έρευνας & Τεχνολογίας (ΕΔΕΤ). Οι υφιστάμενοι συνδρομητές της υπηρεσίας adsl university που επιθυμούν να συνεχίσουν να λαμβάνουν υπηρεσίες πρόσβασης στο διαδίκτυο και μετά την 01/03/2017, μπορούν να μεταβούν σε μία από τις διαθέσιμες υπηρεσίες Vodafone Home. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα διαθέσιμα προγράμματα και τα χαρακτηριστικά τους, τη γεωγραφική κάλυψη του δικτύου μας καθώς και τους τρόπους υποβολής νέας αίτησης, στο http://www.vodafone.gr, στο 13830 καθώς και στα καταστήματα της Vodafone.

• Από 1η Απριλίου 2017 τα προγράμματα Vodafone Home double-play ευέλικτο 300, Vodafone Home adsl Plus, και Vodafone Home telephony GR 300 δεν θα διατίθενται εμπορικά για νέες συνδέσεις ή για μετάβαση σε αυτά από υφιστάμενες συνδέσεις. Η λήξη της εμπορικής διάθεσης των παραπάνω προγραμμάτων δεν επηρεάζει τους συνδρομητές που διαθέτουν ενεργή σύνδεση στα προγράμματα αυτά. Επιπλέον, από 01/04/2017 μειώνονται οι χρεώσεις «άσκοπης μετάβασης τεχνικού» και «επίσκεψης συνεργείου» σε 25,10€ αντίστοιχα.

• Από 1η Απριλίου 2017, μειώνεται το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο(*) του Vodafone Home double play GR +300 (τεχνολογία VDSL έως 50 Mbps) σε €51,50, καθώς και το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο των παρακάτω πρόσθετων πακέτων χρόνου ομιλίας προς κινητά: τα 60 λεπτά σε €3,00, τα 120 λεπτά σε €5,00, τα 180 λεπτά σε €7,00, τα 240 λεπτά σε €9,00. Τέλος το μηνιαίο πάγιο πακέτο διεθνών κλήσεων προς σταθερά μειώνεται σε €7,00.

• Από 1η Απριλίου 2017, αυξάνεται το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο(*) των ακόλουθων οικιακών προγραμμάτων: Vodafone Home adsl plus σε €28,20, Vodafone Home double play GR σε €38,00, Vodafone Home double play GR+300 σε €44,70, Vodafone Home double play ευέλικτο 300 σε €29,50, Vodafone Home double play ευέλικτο 700 σε €38,50, Vodafone Home double play ευέλικτο 1000 σε €45,60, Vodafone Home telephony GR σε €27,10, Vodafone Home telephony GR+300 σε €34,40, Vodafone Home telephony ευέλικτο 700 σε €29,50, Vodafone Home telephony ευέλικτο 1000 σε €35,50, Vodafone Home double play lite (old) σε €26,20, Vodafone Home double play lite σε €28,30, Vodafone Home double play lite (ΚτΠ) σε €22,50, Vodafone Home double play Vodafone Family σε €33,50, Vodafone Home double play σε €45,10, Vodafone Home telephony lite σε €23,90 και Vodafone Home telephony σε €34,40. Επίσης, αυξάνεται η χρέωση για κλήσεις προς εθνικά σταθερά και εθνικά κινητά σε όλα τα εμπορικά και μη διαθέσιμα οικιακά προγράμματα η οποία, μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας, διαμορφώνεται σε 0,22€/λεπτό και 0,65€/λεπτό αντίστοιχα. Το βήμα χρέωσης παραμένει 1 λεπτό και η ελάχιστη διάρκεια κλήσης παραμένει 1 λεπτό.

• Από 1η Απριλίου 2017, αυξάνεται το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο(*) των ακόλουθων εταιρικών προγραμμάτων:Vodafone Business Connect 1 σε €34,30, Business Double Play - 2 Γραμμές σε €67,50, Business Double Play -4 Γραμμές σε €82,50 και στο Business Double Play -6 Γραμμές σε €97,70.

Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως, εντός ενός μηνός από την παρούσα ανακοίνωση.

Σημειώσεις:

(*) Οι μεταβολές που αφορούν σε πάγια προγραμμάτων και πακέτων χρόνου ομιλίας, ισχύουν ανά συνδρομητή από την αντίστοιχη ημερομηνία μηνιαίας τιμολόγησης της σύνδεσής του.

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 24%. Ο φόρος σταθερής τηλεφωνίας και internet 5%, υπολογίζεται επί των ανωτέρω νέων ονομαστικών τιμών και δεν συμπεριλαμβάνεται παραπάνω.

Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφθείτε το http://www.vodafone.gr.

https://statheri.vodafone.gr/company-news/330538/timologiakes-allages

 

Μάλιστα.

Και σύμφωνα με τις αρχές της λωποδυσίας το νόμιμον είναι και ηθικόν .

 

Κάνεις συμβόλαιο (χαχαχα) 24μηνο με καθορισμένη τιμή πακέτου για όλο το διάστημα και σε δυο μήνες σου ανακοινώνουν αύξηση μονομερώς και αυθαιρέτως και για τους υφιστάμενους συνδρομητές του πακέτου.

Και τότε τι σκατά τα υπογράφουμε τα συμβόλαια;Κι αν ο συνδρομητής αποφασίσει από μόνος του να μειώσει το ονομαστικό μηνιαίο πάγιο ;ΑΑΑΑ αυτό απαγορεύεται και επισύρει ποινές.

Βέβαια την όλη λωποδυσία την ντύνουν με νομιμοφάνεια.

Μπορείς ,λένε, σε ένα μήνα να διακόψεις αν θέλεις χωρίς ποινές.

Πολύ ωραία.Ψάχνεις κανένα μήνα για πάροχο και πρόγραμμα και μετά σου λένε άμα θες φύγε και ξαναμπές στη βάσανο της αναζήτησης .Με άλλα λόγια , πας το Σεπτέμβρη , βρίσκεις φροντιστήριο για το παιδί σου ,συμφωνείς τα μηνιαία δίδακτρα για τη νέα χρονιά και κατά τα Χριστούγεννα σου ανακοινώνουν αύξηση αυθαίρετη και σου κάνουν τη χάρη να πας,αν θέλεις,το παιδί σου σε άλλο φροντιστήριο στη μέση της χρονιάς.Αυτά είναι κόλπα.

Πέραν τούτων , σου φορτώνουν και το κερατιάτικο από τον προηγούμενο μηνιαίο λογαριασμό της ανακοίνωσης του κερατιάτικου.

 

Έτσι τιμούν οι πάροχοι τους πελάτες τους και τα συμβόλαιά τους.

Και πας σε ένα κατάστημά τους για διαμαρτυρία και σου λένε πως σε χ μέρες θα επικοινωνήσουν τηλεφωνικά μαζί σου και θα σου εξηγήσουν (χαχαχα) .

Λες και δεν ξέρουμε τι θα μας πουν.

Το "νόμιμον" και ηθικόν.

 

ΥΓ. Μια χαρά πρόφαση να σου πάρουν πίσω τη μηνιαία έκπτωση του e-bill λογαριασμού σου.

 

Καληνύχτα μας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...