Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε λίγες μέρες τελειώνει το συμβόλαιό μου.

Είχα επικοινωνήσει μαζί τους με δική μου πρωτοβουλία την προηγούμενη εβδομάδα για να μου κάνουν προσφορά.

Η προσφορά που μου έκαναν δεν με ικανοποίησε. Ήταν 2 ευρώ ακριβότερη από το πακέτο που δίνουν στους "νέους πελάτες" και 2,20 ευρώ ακριβότερα από το πακέτο που μου προσέφερε η Wind.

 

Δεν με ξαναπήραν τηλέφωνο.

 

Σήμερα πήρα την Wind και ζήτησα αλλαγή παρόχου. Μου είπαν

-"Σε 2 μέρες θα σας στείλουμε με Courier τα συμβόλαια, να τα υπογράψετε και να τα δώσετε πίσω στον courrier".

-Ρωτάω "δεν θα πρέπει να περιμένω πρώτα να με τηλεφωνήσει η Vodafone για να της πω ότι σταματάω;"

-Μου λέει "Αυτό γίνεται στην κινητή, όχι στην σταθερή"

 

Υπάρχει δηλαδή περίπτωση ρε παιδιά να μη με πάρουν για αντι-προσφορά από την Vodafone, μέσα σε αυτές τις 2 μέρες; :confused:

 

Με δική μου πρωτοβουλία ξαναπήρα την Vodafone. Τους είπα ότι δεν έκρινα συμφέρουσα την προσφορά και ότι προχώρησα σε αίτηση αλλαγής παρόχου. Είπα πως παίρνω μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο "στο τραπέζι".

"Όχι" μου λένε, "δεν υπάρχει κάποια νεότερη προσφορά".

"Οκ, ευχαριστώ, γειά σας"....

 

Αν έτσι αφήνουν ένα πελάτη που για 8 χρόνια δεν άργησε ποτέ να πληρώσει τον λογαριασμό του, τότε τους αξίζει να φύγω.

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά έτσι δεν θα σου δώσουν. Δεν νομίζω ότι μπορεί πελάτης να έχει πρόσβαση στο τμήμα που κάνεις τις προσφορές στις εξερχόμενες φορητότητες. Αυτοί πρέπει να σε πάρουν τηλέφωνο για να σου δώσουν καλύτερη προσφορά.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Με δική μου πρωτοβουλία ξαναπήρα την Vodafone. Τους είπα ότι δεν έκρινα συμφέρουσα την προσφορά και ότι προχώρησα σε αίτηση αλλαγής παρόχου. Είπα πως παίρνω μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο "στο τραπέζι".

"Όχι" μου λένε, "δεν υπάρχει κάποια νεότερη προσφορά".

"Οκ, ευχαριστώ, γειά σας"....

 

Αν έτσι αφήνουν ένα πελάτη που για 8 χρόνια δεν άργησε ποτέ να πληρώσει τον λογαριασμό του, τότε τους αξίζει να φύγω.

Μην ανησυχείς, μόλις υπογράψεις θα σε ζαλίσουν στα τηλέφωνα...

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα τέλος του μήνα λήγει το συμβόλαιο που έχουμε στον ΟΤΕ (comnx) και σκεφτόμαστε να πάμε στην βονταφον. Μας ενδιαφέρει μόνο το WiFi και απεριόριστες κλήσεις στο σπίτι. Δεν μας νοιάζει τηλεόραση. Έχει κάτι καλό η βοντα γι αυτά τα δύο σε καλή τιμη? Από ίντερνετ πάει καλά η σέρνεται? Επίσης να προσθέσω πως τα κινητά μας είναι κοσμοτε και δεν θέλουμε να το αλλάξουμε αυτό για να μας έρθει το πάγιο φθηνότερα.

 

Φοβάμαι μήπως βάλουμε βοντα τελικά και για τον άλφα βήτα λόγο είναι χειρότερο το ίντερνετ από του ΟΤΕ (κονεξ)

 

--Στάλθηκε απο tapatalk με Lg g4. Lollipop 5.1--

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα με πηραν απο την Forthnet και σε 3 ωρες υπογραφω

Μαλλον δεν εχουν τοσο φτηνα πακετα :lol:

 

Να απαντήσω στο εαυτο μου :p

Μεγαλη μπουκια φαε μεγαλη κουβεντα μην πεις

 

Με πηραν απο την Forthnet με τρελλη προσφορα 16 € με τα παντα ολα και 5 ωρες πρως κινητα :dance:

Ενω εχω υπογραψει μου ειπαν οτι εχω 14 μερες προθεσμια και εφοσον η ενεργοποιηση δεν ειχε γινει την απέσυρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή προσοχή:

 

Α) Οι 14 μέρες που αφορούν ην υπαναχώρηση έχουν σαν αποτέλεσμα να πληρώσεις τέλη φορητοτητας και στις 2 εταιρίες (φεύγω - επανέρχομαι),

 

2. Ακύρωση φορητοτητας γίνεται το αργότερο 3 εργάσιμες μέρες πριν την ενεργοποίηση στο νέο πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή προσοχή:

 

Α) Οι 14 μέρες που αφορούν ην υπαναχώρηση έχουν σαν αποτέλεσμα να πληρώσεις τέλη φορητοτητας και στις 2 εταιρίες (φεύγω - επανέρχομαι),

 

2. Ακύρωση φορητοτητας γίνεται το αργότερο 3 εργάσιμες μέρες πριν την ενεργοποίηση στο νέο πάροχο.

 

1) Αν ειναι η γραμμη ακομα στην εταιρια που ειμαι τι παιζει;

2) Σημερα που εκανα την ακυρωση μου ηρθε μνμ απο την ΗΟL που λεει οτι

Το εγγραφο αιτημα σας μπλαμπλαμπλα παραληφθει επιτυχως

Συντομα θα επικοινωνησουμε μαζι σας και θα ενημερωθειτε για την εξελιξη του

 

Αυτο ειναι απ την ακυρωση ή απο την αιτηση δεν εχω καταλαβει καλα :wacko:

 

Edit: Στην Forthnet που μιλησα δεν εχω κανενα θεμα

Edited by Loup_Garou
Link to comment
Share on other sites

Σημαινεο ότι έχουν παραλάβει το αίτημα σου για να πας στην hol , και ότι θα σε ενημερώσουν για ημερομηνία ενεργοποίησης στην hol.όταν θα σου στειλουνα ημερομηνία ενεργοποιηση, τότε θα σε πάρει τηλ η forthet να σε ρωτήσει γιατί φευγεια κτλ..
Link to comment
Share on other sites

Σημαινεο ότι έχουν παραλάβει το αίτημα σου για να πας στην hol , και ότι θα σε ενημερώσουν για ημερομηνία ενεργοποίησης στην hol.όταν θα σου στειλουνα ημερομηνία ενεργοποιηση, τότε θα σε πάρει τηλ η forthet να σε ρωτήσει γιατί φευγεια κτλ..

 

Αυτο εγινε λιγο μετα την ακυρωση

Με του που ακυρωσα την αιτηση μου ηρθε αυτο το μνμ

 

Με μπερδεψε λιγο ο φιλος ποιο πανω με τα τελη αλλα μιλησα με την Forthnet και δεν υπαρχει προβλημα

 

Τελος παντων εγω συνεχίζω τελικα με την Forthnet

Δεν ξερω ομως τι θα γινει ακριβος θα γινει με την ΗΟL και μου βαλουν τα περιβόητα τελη που δεν ξερω τι ειναι για αντιποινα :p

Edited by Loup_Garou
Link to comment
Share on other sites

εληξε το συμβολαιο σταθερης.

η τιμη ανεβηκε 42+/μηνα απο 24 που εδινα

θα παω wind

πληρωνω κανενα τελος αποσυνδεσης;

ο τελευταιος λογαριασμος πως θα διαμορφωθει; θα ειναι μειωμενος;

Link to comment
Share on other sites

εληξε το συμβολαιο σταθερης.

η τιμη ανεβηκε 42+/μηνα απο 24 που εδινα

θα παω wind

πληρωνω κανενα τελος αποσυνδεσης;

ο τελευταιος λογαριασμος πως θα διαμορφωθει; θα ειναι μειωμενος;

Στη vodafone δεν πληρωνεις κατι.Στη wind 35€ για μεταφορα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

δε θα τα πληρωσω τα 35€ στη wind(εγινε προσφορά απο καταστηματα και είναι δωρεάν το τελος ενεργοποιησης)

 

ο τελευταιος λογαριασμος στη βοντα θα είναι με ολο το παγιο?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δε θα τα πληρωσω τα 35€ στη wind(εγινε προσφορά απο καταστηματα και είναι δωρεάν το τελος ενεργοποιησης)

 

ο τελευταιος λογαριασμος στη βοντα θα είναι με ολο το παγιο?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Θα βγει ως εξείς:από την ημερομηνία έκδοσης έως την ημερομηνία διακοπής.Δηάδή ανάλογα με το πότε θα γίνει η φορητότητα.Αν πχ ο λογαριασμός σου εκδίδεται κάθε 10 του μήνα και εσύ φύγεις στος 25 τότε θα πληρώσεις πάγιο 15 ημερ΄ν.Είναι αναλογική η χρέωση.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

ειχα wind πριν 2 χρονια, ημουν ικανοποιημενος

αλλαξα σε hol καθαρα για να δοκιμασω την εταιρια.

πιστευω να μην εχει διαφορα ή εστω η wind να ειναι καλυτερη :)

Link to comment
Share on other sites

ειχα wind πριν 2 χρονια, ημουν ικανοποιημενος

αλλαξα σε hol καθαρα για να δοκιμασω την εταιρια.

πιστευω να μην εχει διαφορα ή εστω η wind να ειναι καλυτερη :)

Μακαρι!!!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Σημερινη επικοινωνια με δικη μου πρωτοβουλια για ενδεχομενη ανανεωση του συμβολαιου.

Πληρωνα 16, θα γινει 26.

Αν μου αφαιρεσουν τα διεθνη θα γινει 22 αλλα θα χρεωσουν και 12€ για αλλαγη προγραμματος.

Πρωτον δεν αλλαζω προγραμμα κατα την διαρκεια του συμβολαιου μου αλλα μετα την ληξη του παλιου διαμορφωνω ενα καινουργιο.

Ζητησα λοιπον διακοπη του συμβολαιου μου και θα αποφασισω σε ποιον θα παω.

Δεν κρατιουνται ετσι οι πελατες ρεεεεεε

 

 

Sent from my iPad Air using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

πανε wind αν θες.

21.5/μηνα για απεριορισα αστικα/υπεραστικα, 300 λεπτα προς κινητα, 300 λεπτα προς κινητα wind, 24αρι νετ, 120 λεπτα σε καρτοκινητο f2go (λογικα και q μπορεις να δηλωσεις), 1gb δεδομενα σε καρτα για tablet, δωρο ταμπλετ (μαλλον καποιο bitmore 7")

συμβολαιο για 2 χρονια και ΔΩΡΕΑΝ τελη ενεργοποιησης (το γνωστο 35αρι)

 

 

(η παραπανω προσφορα εγινε σε καταστημα)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε υπόψη σας ότι, οι υπηρεσίες τύπου αναγνώριση κλήσεων χρεώνεται στην wind όπως και οι άλλες ψηφιακες παροχές.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος?

γιατι καπου ειδα δωρεάν ψηφιακες ευκολιες(η κατι τετοιο)

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος?

γιατι καπου ειδα δωρεάν ψηφιακες ευκολιες(η κατι τετοιο)

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Σε πρόσφατη ανακοίνωση το έλεγε...ίσως έχεις όμως προσφορά

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

πανε wind αν θες.

21.5/μηνα για απεριορισα αστικα/υπεραστικα, 300 λεπτα προς κινητα, 300 λεπτα προς κινητα wind, 24αρι νετ, 120 λεπτα σε καρτοκινητο f2go (λογικα και q μπορεις να δηλωσεις), 1gb δεδομενα σε καρτα για tablet, δωρο ταμπλετ (μαλλον καποιο bitmore 7")

συμβολαιο για 2 χρονια και ΔΩΡΕΑΝ τελη ενεργοποιησης (το γνωστο 35αρι)

 

 

(η παραπανω προσφορα εγινε σε καταστημα)

 

 

 

Δεν μπορω να παω wind , δεν υπαρχει στην περιοχη μου.

Μονο οτε και βονταφον.

Ρωτησα και στον οτε. Εκτος του οτι οι ιδιες παροχες ξεκινουν 7€ παραπανω εκτος απο το τελος ενεργοποιησης 36+€ χρεωνει και τελος ενεργοποιησης dsl.

 

 

 

Sent from my iPad Air using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...