Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Ποιο μοντεμακι δίνει αυτόν τον καιρό η HOL?

Το cellpipe που μου έδινε μου την εχει δώσει στα νεύρα!! Σαν χελώνα πάει..

Δοκίμασα ενα zte απο καποιον γνωστο και είδα μεγάλη διαφορά σε σταθερότητα και ταχύτητα.

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα πάντως πριν κανένα δίμηνο που συνδεθηκα σε προγραμμα office με 2 γραμμές μου δώσανε pots το κύριο και VoIP το 2ο και το ρούτερ είναι Netfaster IAD 2. Δε τρελάθηκα με το ρούτερ. Πολλά κρεμάσματα και γενικά, και άλλες φορές το wifi, άλλες να μη κάνει resolve dns και ένα σωρό τέτοια χαζά. Λέω να το κάνω bridge με ένα fritz μπας και γλιτωσω από κάποια από αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος Θεσσαλονικη περιοχη Αναληψη-Μποτσαρη εδω γυρω να πει γνωμη για HOL? Ευχαριστω :)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έκανα νέο συμβόλαιο πριν 2 μήνες μαζί με βοντα οικογενειακό αλλά επειδή το σήμα της βοντα είναι τραγικό την Παρασκευή πάμε ΚΟΣΜΟΤΕ.το σταθερό βέβαια της hol θα χάσει την έκπτωση του οικογενειακού.η ερώτηση είναι μπορώ να φύγω τώρα μετά από μόνο 2 μήνες;
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά παιδιά για όσους δεν ξέρουν : η hol δινει 40% εκπτωση στα προγραμματα της εαν κανεις αιτηση να πας αλλου και βεβαια εχει ληξει το συμβολαιο σου! Εκανα αιτηση να παω στην cyta και μου εδωσαν το douple play το full που ειναι και για εξωτερικο απο 41,20 μόνο στα 24,71 -1 ευρώ λόγο on line πληρωμής , πληρώνω 23,71 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά παιδιά για όσους δεν ξέρουν : η hol δινει 40% εκπτωση στα προγραμματα της εαν κανεις αιτηση να πας αλλου και βεβαια εχει ληξει το συμβολαιο σου! Εκανα αιτηση να παω στην cyta και μου εδωσαν το douple play το full που ειναι και για εξωτερικο απο 41,20 μόνο στα 24,71 -1 ευρώ λόγο on line πληρωμής , πληρώνω 23,71 ευρώ.

 

Ωραία, τζάμπα θα την βγάλεις!

 

Εγώ τον Μάρτιο ανανέωσα το double play full απο 41 στα 35€.

 

Έκανες κανονικά αίτηση ή τους είπες οτι θα κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα σε οικογενειακό επειδή τα κινητά τα πήγα σε κοσμοτε λόγω σήματος, αν πάω το σταθερό σε άλλη εταιρεία ποιο είναι το πέναλτι ;
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, τζάμπα θα την βγάλεις!

 

Εγώ τον Μάρτιο ανανέωσα το double play full απο 41 στα 35€.

 

Έκανες κανονικά αίτηση ή τους είπες οτι θα κάνεις?

 

Έκανα αίτηση κανονικά γιατί όντως ήθελα να φύγω λόγω διαφοράς τιμής hol με Cyta αλλά μετά απο 2 ημέρες με πήρανε τηλ απο την χολ να με ρωτησουν γιατι φευγω και αν εχω καποιο παραπονο! τους ειπα για καθαρα οικονομικους λογους οπως και ηταν και μου λεει σας κανουμε 40% εκπτωση!την επομενη κιολας ημερα περαστικε η εκπτωση!

Link to comment
Share on other sites

Υπέγραψα αίτηση για μεταφορά απο ΟΤΕ σε forthnet στις 16/10/2012 και η υπηρεσία ξεκίνησε 31/10/2012.

Λόγω πολύ κακής ποιότητας των κλήσεων, αδιαφορίας να ελέγξουν το πρόβλημα μετά από 2-3 ενημερώσεις, προβλημάτων στο ιντερνετ και φυσικά καλύτερης τιμής, θέλω να μεταφερθώ σε HOL. Πότε θα πρέπει να κάνω την αίτηση στην HOL ώστε να μην πληρώσω ρήτρα και να μην προλάβει να μου χρεωθεί ο 13ος λογαριασμός?

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο να έχει πρόβλημα με την ποιότητα κλήσεων στη forthnet. Αρκετοί πάροχοι το έχουν γυρίσει σε voip και υπάρχουν κάποια προβλήματα, αλλά η forthnet δίνει pots, οπότε έχει καλύτερη ποιότητα. Υπάρχει πιθανότητα να έχεις κάποιο εσωτερικό πρόβλημα στο σπίτι. Να έχει οξειδωθεί κάποιο καλώδιο ή να υπάρχει κάποιο βραχυκύκλωμα.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο μήνες που έχω την hol έχω πρόβλημα με το wifi, όταν πάω να συνδεθώ με το laptop, πρέπει να κάνω δεξί κλικ αντιμετώπιση προβλημάτων και μετά μπαίνει δεν λέει να συνδεθεί αυτόματα με τίποτα. το laptop είναι καινούριο και έχει 8αρια, τους πηρά δυο φορές τηλέφωνο τους είπα ότι σε άλλα ρουτερ άλλης εταιρίας που το έχω δοκιμάσει παίζει κανονικά χωρίς να κάνω τίποτα, μετά μου έκαναν κάποιες ρυθμίσεις στο ρουτερ και αφού το πρόβλημα δεν λύθηκε μου είπαν ότι φταίει το laptop και όχι το ρουτερ. έχει κάποιος καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο μήνες που έχω την hol έχω πρόβλημα με το wifi, όταν πάω να συνδεθώ με το laptop, πρέπει να κάνω δεξί κλικ αντιμετώπιση προβλημάτων και μετά μπαίνει δεν λέει να συνδεθεί αυτόματα με τίποτα. το laptop είναι καινούριο και έχει 8αρια, τους πηρά δυο φορές τηλέφωνο τους είπα ότι σε άλλα ρουτερ άλλης εταιρίας που το έχω δοκιμάσει παίζει κανονικά χωρίς να κάνω τίποτα, μετά μου έκαναν κάποιες ρυθμίσεις στο ρουτερ και αφού το πρόβλημα δεν λύθηκε μου είπαν ότι φταίει το laptop και όχι το ρουτερ. έχει κάποιος καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει. Ευχαριστώ.

 

Είναι hol δύο μήνες με ένα router netgear 3500 όπως πριν με wind.με την γουιντ δεν είχα θέμα με το ασύρματο.Τώρα κάθε 5,6 μέρες βγάζει το κίτρινο φακελάκι καρώ δεξιά και πρέπει να κάνω δεξί κλικ για να το φτιάξει μόνο του το σύστημα! Βλέπω να γυρνάω γουιντ!

Link to comment
Share on other sites

.Τώρα κάθε 5,6 μέρες βγάζει το κίτρινο φακελάκι καρώ δεξιά και πρέπει να κάνω δεξί κλικ για να το φτιάξει μόνο του το σύστημα! Βλέπω να γυρνάω γουιντ!
Είναι σπαστικό κάθε φορά που μπαίνω να κάνω δεξί κλικ λες και δεν έχουμε άλλη δουλεία να κάνουμε, μα μου την σπάει που από την μεριά τους σου λένε ότι εμείς δεν βλέπουμε κάποιο πρόβλημα και στέλνουν και μήνυμα όλα καλά .
Link to comment
Share on other sites

Είναι σπαστικό κάθε φορά που μπαίνω να κάνω δεξί κλικ λες και δεν έχουμε άλλη δουλεία να κάνουμε, μα μου την σπάει που από την μεριά τους σου λένε ότι εμείς δεν βλέπουμε κάποιο πρόβλημα και στέλνουν και μήνυμα όλα καλά .

 

Απο αλλες συσκευες συνδέεσαι σε αυτον το ρουτερ εχεις πρόβλημα και με αυτες?

 

Οι εταιρειες δεν μπορουν να ελέγξουν το εσωτερικο σου δικτυο και ποιος συνδέετε ή δεν συνδέετε, αυτοι ελέγχουν την γραμμη και τον ρουτερ.

 

Ρεστραρτ εκανες στον ρουτερ, αν ναι κανε και μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Απο αλλες συσκευες συνδέεσαι σε αυτον το ρουτερ εχεις πρόβλημα και με αυτες?

 

 

 

Ρεστραρτ εκανες στον ρουτερ, αν ναι κανε και μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και δοκίμασε.

Το κινητό συνδέεται κανονικά, το θέμα είναι με το laptop Δεν συνδέετε αυτόματα και θέλει δεξί κλικ ,δεν έχω πρόβλημα σε άλλα δυο ρουτερ που το συνδέω και έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .θα δοκιμάσω και με το ρουτερ του αδελφού μου και βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό συνδέεται κανονικά, το θέμα είναι με το laptop Δεν συνδέετε αυτόματα και θέλει δεξί κλικ ,δεν έχω πρόβλημα σε άλλα δυο ρουτερ που το συνδέω και έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .θα δοκιμάσω και με το ρουτερ του αδελφού μου και βλέπουμε.

 

Επεγκατέστησε τους drivers της κάρτα του laptop και ξαναεγκατέστησε τους

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2η φορά μέσα σε ένα μηνα μένουμε χωρις τηλεφωνο και ιντερνετ στην περιοχή των Μεγάρων..μετα απο επικοινωνια με την χολ μου ειπαν πωτ το προβλημα ειναι γενικο στην περιοχη μου και οτι αναμενεται η αποκατασταση...τι ειναι αυτο το πραγμα δηλαδη??
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη βλάβη φαίνεται να έχει η χολ στα Μέγαρα από σήμερα το μεσημέρι ως και αυτές τις ώρες. Δεν λειτουργεί ούτε το ίντερνετ ούτε το σταθερό τηλέφωνο! Τόσο σε μας όσο και σε οποιονδήποτε άλλο έχει χολ. Στο τηλέφωνο της εξυπηρέτησης αναφέρει για το πρόβλημα χωρίς να μπαίνει σε λεπτομέριες.

 

Ας είναι καλά το στικάκι της κοσμοτέ δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Γενική βλάβη στο δίκτυο της hol ή στο δημόσιο δίκτυο;

 

EDIT: Δεν πρόσεξα το σχόλιο του kostas_v. Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει το πρόβλημα ήταν γενικό σε αρκετά μεγαλο κομματι της περιοχής και επηρεασε και συνδρομητες αλλων παρόχων καθως και ΟΤΕ αλλα εχει αποκατασταθει απο τις πρωτες πρωινες ωρες!
Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει το πρόβλημα ήταν γενικό σε αρκετά μεγαλο κομματι της περιοχής και επηρεασε και συνδρομητες αλλων παρόχων καθως και ΟΤΕ αλλα εχει αποκατασταθει απο τις πρωτες πρωινες ωρες!

 

Το θετικό είναι ότι στο παρελθόν δεν έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο οπότε μπορούμε να της το συγχωρήσουμε. Προσωπικά από το 2009 που πήγαμε στη χολ το πολύ να έχω να θυμάμαι 2-3 βράδια που το ίντερνετ είχε θέμα. Το τηλέφωνο ποτέ.

Θα μπορούσαν ωστόσο να ειδοποιήσουν τηλεφωνικά πριν την ολική διακοπή.

Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν υπήρχε πρόβλημα και σε γραμμές ΟΤΕ, η βλάβη ήταν στο δημόσιο δίκτυο, και προφανώς η hol και καμία hol δεν θα μπορούσε να γνωρίζει για την βλάβη πριν εντοπίσουν το πρόβλημα. Αν το γνώριζαν ώστε να μπορέσουν να ειδοποιήσουν, τότε δεν θα ήταν βλάβη, αλλά προγραμματισμένη εργασία. Αν περάσει ένα φορτηγό και κόψει εναέριο καλώδιο, πως γίνεται να γνωρίζει ο πάροχος για την βλάβη ώστε να ενημερώσει προκαταβολικά; Δεν φταίνε πάντα οι πάροχοι. Ειδικά σε βλάβες δημόσιου δικτύου.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωρίζουμε αν η hol παρέχει ψηφιακό τηλεφωνητή καθώς και την δυνατότητα αποστολείς και λήψεις sms;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν η hol παρέχει ψηφιακό τηλεφωνητή καθώς και την δυνατότητα αποστολείς και λήψεις sms;

 

Τηλεφωνητή εχουν ολες οι εταιρείες, τωρα για sms δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Είναι σπαστικό κάθε φορά που μπαίνω να κάνω δεξί κλικ λες και δεν έχουμε άλλη δουλεία να κάνουμε, μα μου την σπάει που από την μεριά τους σου λένε ότι εμείς δεν βλέπουμε κάποιο πρόβλημα και στέλνουν και μήνυμα όλα καλά .

 

εχω και εγω χολ και ειχα παρομοιο προβλημα στο λαπτοπ μονο,το προβλημα λυθηκε αλλαζοντας το αντιβαιρους,ειχα αβαστ κ εβαλα της microsoft,δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...