Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα προβλήματα στις ταχύτητες οφείλονται στη περιορισμένη διασύνδεση με το εξωτερικό (10 Gbps)

 

Ο οτε τι διασυνδεση με το εξωτερικο εχει? ξερουμε?

 

η οποία πρέπει να αυξηθεί άμεσα. .

 

πολυ σωστος ο φιλος...;)

 

Υ.Γ δεν μπορω να περιμενω ποτε θα αναβαθμισουν το δικτυο τους για να εχω ανθρωπινο ιντερνετ:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ο οτε τι διασυνδεση με το εξωτερικο εχει? ξερουμε?

 

 

40 Gbps. Αλλά εγώ πιστεύω ότι εκτός του ότι πλέον δεν επαρκούν τα 10 (που σαφέστατα δεν επαρκούν) της hol πρέπει κάποιο πρόβλημα να υπάρχει με το routing από τους bbras της hol και μετά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αυτο που λετε για το προστιμο των 70 ευρω.

 

Απ την στιγμη που εχεις συμφωνησει και υπογραψει για ενα χρονο με ταχυτητα 6 Mbps και εχεις γυρω στα 1 Mbps και λιγοτερο.

 

Αρα δεν σου προσφερουν αυτο που γραφει στη συμβαση.

Γιατι να εισαι αναγκασμενος να πληρωσεις αυτο το προστιμο αν φυγεις πριν το χρονο?:mad:

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λετε για το προστιμο των 70 ευρω.

 

Απ την στιγμη που εχεις συμφωνησει και υπογραψει για ενα χρονο με ταχυτητα 6 Mbps και εχεις γυρω στα 1 Mbps και λιγοτερο.

 

Αρα δεν σου προσφερουν αυτο που γραφει στη συμβαση.

Γιατι να εισαι αναγκασμενος να πληρωσεις αυτο το προστιμο αν φυγεις πριν το χρονο?:mad:

 

Δεν έχεις υπογράψει συμβόλαιο για 6 Mbps. Έχεις υπογράψει συμβόλαιο για έως 6 Mbps.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις υπογράψει συμβόλαιο για 6 Mbps. Έχεις υπογράψει συμβόλαιο για έως 6 Mbps.

 

 

http://www.hol.gr/default.asp?pid=12&ct=3&la=1

 

 

Αν προσεξεις φιλε bored τα 6 ειναι σαν να τα εχουν δεδομενο,μονο για τα 24 γραφει εως 24 Mbps.

 

Με 23.90 το μηνα λενε θα εχεις 6 Mbps.

 

 

Mακρια απο χολ παιδια ειδικα εδω πανω(Ξανθη).

[sIGPIC][sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία τι λένε στη διαφήμιση της υπηρεσίας. Πρέπει να πας στο συμβόλαιο που υπέγραψες στα μικρά γράμματα να δεις τι λέει.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πλέον η εξόφληση των λογαριασμών γίνεται και στα καταστήματα Vodafone. http://www.hol.gr/default.asp?pID=299&ct=53&la=1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα , εχει κανεις προβλημα στην θεσσαλονικη ?

Γιατι για πανω απο 2 ωρες ειχε πεσει εντελως και ηρθε για λιγο , και μολις καταφερα να μπω τωρα απο τον γειτονα !

Link to comment
Share on other sites

Μπα τέτοιο πρόβλημα δεν είχα ποτέ τις ώρες που μπαίνω (βράδυ).

Όμως η γραμμή μου ουσιαστικά είναι 2άρα αν και "έως 8άρα"...:(

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή τιμολογιακής πολιτικής μηνιαίας συνδρομής hol adsl internet 24Mbps (30/11/2009)

 

Από την Τρίτη 1η Δεκεμβρίου 2009 αλλάζει η εμπορική πολιτική της μηνιαίας συνδρομής της υπηρεσίας hol adsl internet 24Μbps για νέους και υφιστάμενους συνδρομητές. Πιο συγκεκριμένα, η τιμή διάθεσης της μηνιαίας συνδρομής μειώνεται σε 19,50€ (από 20,90€) και προσφέρει συνδρομή adsl internet έως 24 Mbps ( για κάλυψη εντός δικτύου hol). Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά της υπηρεσίας παραμένουν αμετάβλητα. Οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α. (19%).

Link to comment
Share on other sites

Δείτε κι αυτό :

 

Αποτελέσματα Wed Dec 02 2009 14:29:37 GMT+0200 (Eastern Europe Standard Time)

Ταχύτητα Download _____________________ Ταχύτητα Upload

32707 kbps (4088.4 KB/sec transfer rate) 505 kbps (63.1 KB/sec transfer rate)

:lol::lol::lol::lol:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή τιμολογιακής πολιτικής μηνιαίας συνδρομής hol adsl internet 24Mbps (30/11/2009)

 

Από την Τρίτη 1η Δεκεμβρίου 2009 αλλάζει η εμπορική πολιτική της μηνιαίας συνδρομής της υπηρεσίας hol adsl internet 24Μbps για νέους και υφιστάμενους συνδρομητές. Πιο συγκεκριμένα, η τιμή διάθεσης της μηνιαίας συνδρομής μειώνεται σε 19,50€ (από 20,90€) και προσφέρει συνδρομή adsl internet έως 24 Mbps ( για κάλυψη εντός δικτύου hol). Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά της υπηρεσίας παραμένουν αμετάβλητα. Οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν Φ.Π.Α. (19%).

Γιατί δεν μειώνει και το double play τότε???

Link to comment
Share on other sites

Και οι καλές ταχύτητες συνεχίζονται..

 

http://i50.tinypic.com/2zgycuu.png

 

Περιμένω πως και πως να έρθει ο Μάρτης για να φύγω απ'αυτή την εταιρεία.. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Και οι καλές ταχύτητες συνεχίζονται..

 

http://i50.tinypic.com/2zgycuu.png

 

Περιμένω πως και πως να έρθει ο Μάρτης για να φύγω απ'αυτή την εταιρεία.. :mad:

 

Βλεπω απο ταχυτητα τα σπας ε?:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Να σου δώσω εγώ λίγη ταχύτητα από ΗOL?

Δες 2 ποστ πιο πάνω ( 32707 kbps ) :D:X:ninja::blink:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μακρυά από την HOL. Έχει τραγικό τμήμα εξυπηρέτησης πελατών. Από τον Ιούνιο έχω προβλήματα με την HOL κι ακόμη λύση δεν έχει βρεθεί. ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση. Η συνδιαστική προσφορά με τη vodafone πήρε παράταση 1 μήνα.

http://www.hol.gr/files/pdf/hol-Vodafone_Combo_discount_Extension_announcement.pdf

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι. εχω connx στα 2mbps και τηλεφωνια στη vivodi.απο σημερα ομως εκανα ηλεκτρονικα αιτηση στη ΗΟL για το double play lite με τα 6mbps που κανει 23,90 το μηνα απο το ιδιοκτητο δικτυο της!ποσο καιρο θα κανει να ενεργοποιηθει η συνδεση?αναλαμβανουν αυτοι να διακοψουν τις αλλες εταιριες ετσι?μεχρι να ενεργοποιηθει απο το δικτυο της hol θα εχω κανονικα ιντερνετ και τηλεφωνο ετσι?και κατι τελευταιο,ειδα καπου τωρα πως εχει τελοσ ενεργοποιησης για αυτο το πακετο?δηλαδη θα πληρωσω για να ενεργοποιηθει??
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι. εχω connx στα 2mbps και τηλεφωνια στη vivodi.απο σημερα ομως εκανα ηλεκτρονικα αιτηση στη ΗΟL για το double play lite με τα 6mbps που κανει 23,90 το μηνα απο το ιδιοκτητο δικτυο της!ποσο καιρο θα κανει να ενεργοποιηθει η συνδεση?αναλαμβανουν αυτοι να διακοψουν τις αλλες εταιριες ετσι?μεχρι να ενεργοποιηθει απο το δικτυο της hol θα εχω κανονικα ιντερνετ και τηλεφωνο ετσι?και κατι τελευταιο,ειδα καπου τωρα πως εχει τελοσ ενεργοποιησης για αυτο το πακετο?δηλαδη θα πληρωσω για να ενεργοποιηθει??

 

Kαλώς ορισες στον κοσμο της ταλαιπωρίας, τα προβλήματα σου μόλις άρχισαν!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι ειστε στο αστικο κεντρο ροσταν, φαληρο (θεσσαλονικη) και εχετε ΗοL ειστε ευχαριστημενοι??

 

Ή σαν την tellas ειναι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω κανει και εγω αιτηση για hol double play lite ειμαι απο επαρχια παταω να δω σε τι σταδιο βρισκεται η αιτηση μου και μου λεει Η σύνδεση σας βρίσκεται υπό υλοποίηση. Προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης υπηρεσίας 18/12/2009. αυτη η ημερομηνια ισχυει η ειναι μπαρουφα ? :cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω απαντηστε οποιοσ μπορει!εκανα την αιτηση χθες και ειδα σημερα οτι εχει τελος ενεργοποιησης to double play lite αλλα και οτι ειναι προπληρωμενο για 5 μηνες.δηλαδη θα πληρωσω 150 ευρω στον πρωτο λογαριασμο?οι 3 μηνες δωρο που λεει τι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω κανει και εγω αιτηση για hol double play lite ειμαι απο επαρχια παταω να δω σε τι σταδιο βρισκεται η αιτηση μου και μου λεει Η σύνδεση σας βρίσκεται υπό υλοποίηση. Προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης υπηρεσίας 18/12/2009. αυτη η ημερομηνια ισχυει η ειναι μπαρουφα ? :cry::cry::cry:

Εμένα είχε ενεργοποιηθεί 3 μέρες πριν την προβλεπόμενη ημερομηνία. Υπο κανονικές συνθήκες η ημερομηνίας που δίνουν +/- 3 μέρες είναι σωστές, λογικά μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα ενεργοποιηθείς στη hol.

παρακαλω απαντηστε οποιοσ μπορει!εκανα την αιτηση χθες και ειδα σημερα οτι εχει τελος ενεργοποιησης to double play lite αλλα και οτι ειναι προπληρωμενο για 5 μηνες.δηλαδη θα πληρωσω 150 ευρω στον πρωτο λογαριασμο?οι 3 μηνες δωρο που λεει τι ειναι?

1.Που έκανες την αίτηση?

2.Που είδες ότι είναι προπληρωμένο για 5 μήνες?

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω απαντηστε οποιοσ μπορει!εκανα την αιτηση χθες και ειδα σημερα οτι εχει τελος ενεργοποιησης to double play lite αλλα και οτι ειναι προπληρωμενο για 5 μηνες.δηλαδη θα πληρωσω 150 ευρω στον πρωτο λογαριασμο?οι 3 μηνες δωρο που λεει τι ειναι?

 

καλησπερα μαλλον μπερδεψες 2-3 υπηρεσιες μαζι ! :D

 

1.Το τελος ενεργοποιήσεις ΔΕΝ είναι δωρεάν , ειναι 34,90€ με φορητοτητα Ή 84,80€ σε νεα γραμμη

 

2. Η αξία του προπληρωμένου πακέτου είναι 109€ και περιλαμβάνει συνδρομή για 3 μήνες. (εκει ισως εχει δωρεαν ενεργοποιηση , αν και δεν νομιζω, η συσκευασια μπορει να το λεει λογο οτι ηταν οντως δωρεαν έως 31/05/2009)

 

3. οι 3 Μηνες δωρεαν ειναι ΜΟΝΟ για online αιτηση μεσω ιντερνετ

 

αρα

ΑΝ εκανες αιτηση χωρις να αγορασεις "κουτι-συσκευασια" απο καποιο ηλεκτρομαγαζο τοτε θα ερχετε καθε μηνα λογαρισμος

 

αν εκανες online αιτηση οι 3 μηνες ειναι δωρο

 

αν προπληρωσες πριν την αιτηση , τοτε θα πληρωσεις μετα απο 3 μηνες παγιο

 

αν εκανες μεσω τηλεπωλησεις , δινουν 50€ έκπτωση νομιζω , δηλ. σχεδον το τελος ενεργοποιησεις με φορητοτητα.

 

αν σε μπερδεψα πες που εκανες αιτηση , για πιο προγραμμα , και ανα αγορασες καποιο κουτι !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...