Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

Τώρα μιλουσα με HOL για την αναβάθμιση σε Άγιο Στέφανο και σε Ζωγράφου.

Η απάντηση για Αγ.Στέφανο είναι ότι "σύντομα" θα γίνει και για Ζωγράφου τον Απρίλιο! Άκουσα ότι το Μαρούσι έχει ανέβει ήδη, ισχύει;;;

'70s
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία φορά που ρώτησα εγώ έλεγαν για τέλη Φεβρουαρίου.

Εχουν γεμίσει οι δρόμοι με το Χ4 αλλά ακόμα στο Χ1 είμαστε..

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από εδώ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1775409#post1775409

 

Με σημερινή της ανακοίνωση, η Ηellas On Line (HOL) «υπενθυμίζει» ότι συνεχίζει την προσφορά για τετραπλασιασμό των ταχυτήτων ADSL σε συνδέσεις που πραγματοποιούνται μέσα από το δίκτυο της εταιρίας. Παράλληλα η εταιρεία ανακοίνωση ότι συνεχίζει να αναπτύσσει με γοργούς ρυθμούς τις υποδομές της στην Αττική αλλά και σε όλη την υπόλοιπη Ελλάδα. Το επενδυτικό πλάνο της HOL για το 2007 φτάνει τα 80 εκατομμύρια ευρώ και περιλαμβάνει - όπως αναφέρει η σχετική ανακοίνωση την ανάπτυξη πανελλαδικού δικτύου κορμού οπτικών ινών μήκους 1.500 χλμ.

 

Προκειμένου να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις του τετραπλασιασμού των ταχυτήτων η εταιρεία, ανακοίνωσε ότι μέχρι το τέλος του μήνα θα έχει διπλασιάσει την χωρητικότητα των διεθνών της διασυνδέσεων, φτάνοντας τα 2,5Gbps. Η HOL έχει προγραμματίσει την αύξηση της χωρητικότητας των διεθνών διασυνδέσεων του δικτύου στα 5Gbps μέχρι τα τέλη Ιουνίου και στα 7,5Gbps μέχρι τα τέλη του 2007.

 

Παράλληλα, συνεχίζεται με ταχύτατους ρυθμούς η ανάπτυξη του δικτύου της εταιρείας, με στόχο το πανελλαδικό δίκτυο κορμού οπτικών ινών να φτάσει μέχρι το τέλος της χρονιάς τα 1.500 χλμ. Αυτή τη στιγμή το δίκτυο της HOL στην Αττική ξεπερνά τα 600 χλμ. και αποτελεί - σύμφωνα με την ανακοίνωση της εταιρείας - «το μεγαλύτερο εναλλακτικό δίκτυο στη χώρα». Μέχρι το τέλος Φεβρουαρίου θα έχουν δοθεί σε λειτουργία 46 κέντρα ΟΤΕ ενώ μέχρι το τέλος του α' εξαμήνου του 2007 θα έχουν δοθεί συνολικά 60 κέντρα στην Αττική.

 

Σημαντική παράμετρος της στρατηγικής της Hellas OnLine - ιδιαίτερα μετά την επιτυχία της εταιρίας στο έργο της ΚτΠ - είναι η έμφαση που δίνει στην ανάπτυξη υποδομών στην περιφέρεια. Το πλάνο της εταιρίας περιλαμβάνει την ανάπτυξη μητροπολιτικών δικτύων σε μεγάλες πόλεις σε όλη την Ελλάδα όπως Θεσ/κη, Πάτρα, Λάρισα, Βόλο, Χαλκίδα, Βέροια, Ιωάννινα, Ηράκλειο, Ρόδο κ.α. Συνολικά θα δοθούν σε λειτουργία 46 κέντρα σε όλη την Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί οτι η διασύνδεση της HOL με το εξωτερικό θα είναι 2.5Gbps. Που είδες εσύ οτι θα φτάνουν στον τελικό χρήστη το bandwidth αυτό;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μας φτάσουν τα 2.5Gbps γιατι τα 1445Μbps δεν μας φτάνουν ούτε για ζήτω!
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω σύνδεση με την HOL εδώ κι ένα χρόνο. Την είχα προπληρώσει. Η σύνδεση μου τελείωνε στις 16 Φεβρουαρίου όμως δεν μου την έχουν κόψει ακόμα. Ανανεώνεται αυτόματα? Αν ναι τότε πότε θα πληρώσω για τον καινούργιο χρόνο?
Link to comment
Share on other sites

Έχω σύνδεση με την HOL εδώ κι ένα χρόνο. Την είχα προπληρώσει. Η σύνδεση μου τελείωνε στις 16 Φεβρουαρίου όμως δεν μου την έχουν κόψει ακόμα. Ανανεώνεται αυτόματα? Αν ναι τότε πότε θα πληρώσω για τον καινούργιο χρόνο?

 

Δεν θα διακοπει αλλα θα πληρωνεις με το μηνα απο οτι ξερω

Εγω την εκανα διακοπη 45 μερες πριν

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διακοπει αλλα θα πληρωνεις με το μηνα απο οτι ξερω

Εγω την εκανα διακοπη 45 μερες πριν

 

φιλικα

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Γιατί τη διέκοψες; Υπάρχει κάποια καλύτερη προσφορά; Αν τη διακόψεις επιστρέφεις τον εξοπλισμό με δικά σου έξοδα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Γιατί τη διέκοψες; Υπάρχει κάποια καλύτερη προσφορά; Αν τη διακόψεις επιστρέφεις τον εξοπλισμό με δικά σου έξοδα;

 

Ειχα πολλα προβληματα , πληρωνα για 2MB και κατεβαζα με 30 και 40 ΚΒ/sec

Μετα απο τεσσερις μηνες και καταγγελιες μου εφτιαξαν την γραμμη και μου ειπαν οτι εφταιγε ο πΟΤΕ

Τελικα για μια ετησια συνδεση ειχα μονο 8 μηνες πραγματικη συνδεση

Θα περιμενω για κανα τριμηνο μεχρι να καλυφθω απο καποιον εναλακτικο σοβαρο ISP και θα δω

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πολλα προβληματα , πληρωνα για 2MB και κατεβαζα με 30 και 40 ΚΒ/sec

Μετα απο τεσσερις μηνες και καταγγελιες μου εφτιαξαν την γραμμη και μου ειπαν οτι εφταιγε ο πΟΤΕ

Τελικα για μια ετησια συνδεση ειχα μονο 8 μηνες πραγματικη συνδεση

Θα περιμενω για κανα τριμηνο μεχρι να καλυφθω απο καποιον εναλακτικο σοβαρο ISP και θα δω

 

φιλικα

 

Τα ίδια έχω κι εγώ μόνο που έχω 1MB. Δεν πρόλαβα να διακόψω κι λετσι αννανεώθηκα αυτόματα. Μου στείλανε και λογαριασμό και με χρεώσανε λάθος. Ενώ έληγε 22/1 με χρεώσανε απο τις 10/1. Το παραδέχτηκαν ότι κάνανε λάθος και περιμένω και καλά να το δουν και να με πάρουν τηλ να μου που τι θα γίνει:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έχω κι εγώ μόνο που έχω 1MB. Δεν πρόλαβα να διακόψω κι λετσι αννανεώθηκα αυτόματα. Μου στείλανε και λογαριασμό και με χρεώσανε λάθος. Ενώ έληγε 22/1 με χρεώσανε απο τις 10/1. Το παραδέχτηκαν ότι κάνανε λάθος και περιμένω και καλά να το δουν και να με πάρουν τηλ να μου που τι θα γίνει:worry:

 

Διστυχως δεν βρισκεις το δικιο σου , μονο με καταγγελια στην ΕΕΙΤ Εγω ετσι βρηκα το δικιο μου

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Διστυχως δεν βρισκεις το δικιο σου , μονο με καταγγελια στην ΕΕΙΤ Εγω ετσι βρηκα το δικιο μου

 

φιλικα

 

Αν είναι κάθε φορά για να βρούμε το δίκιο μας να κάνουμε καταγγελία στον ΕΕΙΤ, τότε είμαστε χαμένοι.Συνέχεια οι ίδιες διαδικασίες κάποια στιγμή θα βαρεθείς, αλλά θα μου πεις ότι μόνο έτσι θα υπάρξει λύση.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν το αφηνουμε στην τυχη του , τοτε θα μας καβαλησουν ΟΛΟΙ πρεπει να απαιτουμε σεβασμο και να περνουμε τι πληρωνουμε

 

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι που αναφέρεται καθαρά στο συμβόλαιο που υπογράψαμε.Επίσης το έχουμε πει πολλές φορές εδώ μέσα ότι πρέπει να ειδοποιήσεις αρκετά νωρίτερα...Οπότε μάλλον τσάμπα φωνάζουμε..

 

Το ιδιόκτητο πότε ξεκινάει ξέρουμε;

Link to comment
Share on other sites

Διστυχως δεν βρισκεις το δικιο σου , μονο με καταγγελια στην ΕΕΙΤ Εγω ετσι βρηκα το δικιο μου

 

φιλικα

 

Όταν έχω νεότερο θα απαντήσω..αν δε βγάλω άκρη θα τους τα πληρώσω, τι να κάνω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι που αναφέρεται καθαρά στο συμβόλαιο που υπογράψαμε.Επίσης το έχουμε πει πολλές φορές εδώ μέσα ότι πρέπει να ειδοποιήσεις αρκετά νωρίτερα...Οπότε μάλλον τσάμπα φωνάζουμε..

 

Το ιδιόκτητο πότε ξεκινάει ξέρουμε;

 

Μαλλον θα σε νοιαζει περισσοτερο για την περιοχη μας τον Πειραια, εμενα μου ειπαν οτι το Σεπτεμβριο θα ειμαστε "φιλετο" και θα ειμαστε μεσα στο ιδιοκτητο!! Αυτη την πληροφορια μου την εδωσαν τελη Ιανουαριου απο κει και περα αμα κανουν και πιο γρηγορα ακομη καλυτερα!!;) ;) :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ που ρώτησα τηλεφωνικά,μου είπαν ότι πάλι εξαρτούνται από τον ΟΤΕ και για το ιδιόκτητο δίκτυό τους όσο αφορά την επινοικίαση κυκλωμάτων με βάση την απελευθέρωση των τηλεπικοινωνιών (δεν σκάβουν να πέρασουν νέα καλώδια κλπ όπως θα νομίζει κανείς)

 

Οπότε μαζί με το χρόνο διακοπής μιας υπάρχουσας σύνδεσης ΟΤΕ DSL σαν κύκλωμα (που για ευνόητους λόγους το καθυστερεί επίτηδες) για να περάσεις σε νέα γρήγορη σύνδεση της HOL θέλει χονδρικά να μείνεις 3 μήνες χωρίς Adsl σε περιοχή που καλύπτεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται οτι το θεμα εκλεισε με την παρεμβαση της ΕΕΤΤ που επεβαλε συγκεκριμενο χρονοδιαγραμμα για την απενεργοποιηση και ενεργοποιηση-ενοικιαση κυκλωματων σε αλλες εταιριες. Βεβαια και ο ΟΤΕ ειναι ενα μαγαζακι το οποιο εκμεταλλευεται την υποδομη-δυναμη του οπως και καθε μαγαζακι και ετσι δεν ειναι κανεις ικανος να τον υποχρεωσει να ενοικιασει οπωσδηποτε καποιο συννεστραμμενο σε αλλον παροχο. Να μιλησουμε απλα: Δικο μου ειναι το καλωδιο, αν θελω το νοικιαζω και αν θελω το κραταω και το δινω σε δικο μου πελατη...

 

Ο θεμιτος ανταγωνισμος στην Ελλαδα παραμενει μια ομορφη ουτοπια! Καλημερα σας!

Link to comment
Share on other sites

Να μιλησουμε απλα: Δικο μου ειναι το καλωδιο, αν θελω το νοικιαζω και αν θελω το κραταω και το δινω σε δικο μου πελατη...

 

Ο θεμιτος ανταγωνισμος στην Ελλαδα παραμενει μια ομορφη ουτοπια! Καλημερα σας!

 

Φυσικά αυτό δεν ισχύει ούτε στο ελάχιστο. Ο ΟΤΕ δεν μπορεί να αρνηθεί να νοικιάσει καλώδιο σε κανένα παροχό.

Απλά συνήθως καθυστερεί τις διαδικασίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...