Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουσιαστικά δεν γίνεται σωστός συγχρονισμός flash με το shutter. Δεν είμαι συγουρο αν λύνεται κάπως ακόμη και με άλλη εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Για να θυμουνται οι παλιοι και να τις μαθαινουν οι νεοτεροι :)

256/512GB ειναι αυτα δεν γεμιζουν ευκολα απο εφαρμογες.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχουν μυστικα κολπα για το πενακι μας βαλτε τα εδω να τα μαθουμε και εμεις ή αν κανει καμια εξτρα εργασια ή κινηση.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για τα Note 10 - 10 Plus

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι το περσινό "Νοτάρη" σου Κύπρος χαχαχαχαχα

 

χεχε ετσι το λεμεν νοταρη.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

Σήμερα ξαφνικά ράγισε χωρίς αιτία το γυαλί της οθόνης από το power button εως το πενάκι. Η οθόνη δουλεύει κανονικά ούτε pixel δεν κάηκε.

Έχει πάθει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα? Η εγγύηση με καλύπτει??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και σε καλύπτει, από τη στιγμή μάλιστα που το ράγισμα δεν προήλθε από πτώση ή κακομεταχειριση.

Πήγαινε στο σέρβις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου απλά πρέπει να τους αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας και επειδή την ξαναπαθα με τη Samsung και 2 μήνες δεν είχα τηλέφωνο παλι με αντίστοιχο πρόβλημα σε s6 είπα να σας ρωτήσω.

 

Το τηλέφωνο το έχω σχεδόν χρόνο και είναι άριστο, κάποιες μικρές γρατζουνιές έχει η οθόνη αλλά είναι από τη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Απίθανο να σε καλύψει καθος δεν μπορείς να αποδείξεις ότι δεν το έκανες εσύ.

Κάνε μια προσπάθεια παντος

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που δεν υπαρχει πεσιμο δεν θα υπαρχει και σημαδι.Αρα λογικα η εγγυηση σου ισχυει .Ενα περασμα απο το σερβις θα σου λυσει καθε απορια.
Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που δεν υπαρχει πεσιμο δεν θα υπαρχει και σημαδι.Αρα λογικα η εγγυηση σου ισχυει .Ενα περασμα απο το σερβις θα σου λυσει καθε απορια.
Επειδή έχω άμεση σχέση με αυτά

Πόσες μα πόσες φορές έχω δει συσκευή να πέφτει με θυκη η απλά σε Χαλί καιβνα ραγίζει οθόνη σαν καρύδι. Πολύ πολύ δύσκολα να αποδείξει κάτι

Πάει service και ρωτάει αν δεν το καλύψει κάνα 300 να υπολογιζει

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω αλλά θεωρώ άδικο να δίνει τόσα λεφτά για μια συσκευή και η εγγύηση στο τέλος να είναι μια καλοστημένη φάρσα για τους καταναλωτές.

 

Δεν έπεσε η συσκευή κάτω. Η οθόνη μέχρι και 2 ωρες πριν σας γράψω ήταν μια χαρά και το κινητό ακουμπισμένο σε τραπέζι. Μόλις την έπιασα για να την πάω στο φορτιστή παρατήρησα το ράγισμα.

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω αλλά θεωρώ άδικο να δίνει τόσα λεφτά για μια συσκευή και η εγγύηση στο τέλος να είναι μια καλοστημένη φάρσα για τους καταναλωτές.

 

Δεν έπεσε η συσκευή κάτω. Η οθόνη μέχρι και 2 ωρες πριν σας γράψω ήταν μια χαρά και το κινητό ακουμπισμένο σε τραπέζι. Μόλις την έπιασα για να την πάω στο φορτιστή παρατήρησα το ράγισμα.

 

μπορεί να πιέστηκε στο τραπέζι μπορεί οτιδιποτε μπορεί να είχε υπερβολική ζέστη και το τραπέζι να ήταν κρύο και να έγινε συστολή διαστολή κλπ

 

μην το ψάχνεις αν το δεχτούν δέχτηκαν αν οχι 300+

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω αλλά θεωρώ άδικο να δίνει τόσα λεφτά για μια συσκευή και η εγγύηση στο τέλος να είναι μια καλοστημένη φάρσα για τους καταναλωτές.

 

Δεν έπεσε η συσκευή κάτω. Η οθόνη μέχρι και 2 ωρες πριν σας γράψω ήταν μια χαρά και το κινητό ακουμπισμένο σε τραπέζι. Μόλις την έπιασα για να την πάω στο φορτιστή παρατήρησα το ράγισμα.

 

Φιλε μου απο που την αγορασες την συσκευη αρχικα ; Π.χ. ο Στεφανης και η cyta απ οσο ξερω αν γνωριζεις καποιο εκει προσωπικα μπορει να σε κανονισει να μην πληρωσεις τιποτα για επισκευη μου ετυχε εμενα προσωπικα σε επιτραπεζιο υπολογιστη αλλαγη καρτας γραφικων και σκληρου δισκου με 0 κοστος επισης και ενα κινητο που ειχα παλι το ιδιο εγινε. Ανεβασε καμια φωτο να δουμε και εμεις τι ακριβως επαθε το κινητο σου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω φίλε μου θα το ψάξω όμως να δω . Το είχα πάρει από Mtn νυν epic όπου σίγουρα πάλι θα πουλάνε τρέλα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω φίλε μου θα το ψάξω όμως να δω . Το είχα πάρει από Mtn νυν epic όπου σίγουρα πάλι θα πουλάνε τρέλα.

 

Μαλιστα καταλαβα καλα ξεμπεδευματα τοτε αν το πειρες απο ΜΤΝ θα σου βρουν 1000 "δικαιολογιες" για να μην στο φτιαξουν. Διαβασε τι παθαν οι αλλοι χρηστες της ΜΤΝ στο φβ που στελουν τις συσκευες τους και τους ζητανε χρηματα για επισκευη τους.

Καμια φωτο θα ανεβασεις να δουμε αν ειναι οντως τοσο σοβαρο το προβλημα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ δεν ξέρω αν ανέβηκε. Για πείτε μου

Αν είδες έγραψα στην αρχή ότι τράβηξα πολλά με αντίστοιχο πρόβλημα με το s6, πάλι με την mtn. Ευτυχώς όμως όταν το παραλάβαμε κάνανε και άλλη ζημία επιπρόσθετη με αποτέλεσμα να το αντικαταστησουν

 

 

N

Edited by panathas1389
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ δεν ξέρω αν ανέβηκε. Για πείτε μου

 

]Αν είδες έγραψα στην αρχή ότι τράβηξα πολλά με αντίστοιχο πρόβλημα με το s6, πάλι με την mtn. Ευτυχώς όμως όταν το παραλάβαμε κάνανε και άλλη ζημία επιπρόσθετη με αποτέλεσμα να το αντικαταστησουν

 

http://flic.kr/p/2gYYsdM

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

2gYYsdM

N

 

ανεβηκε αρκει να πατησουν οι ενδιαφερομενοι στο λινκ για να ανοιξει.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

σαν ράγισμα συστολής διαστολής φαινεται (με πρώτη ματιά)

 

ήταν σε κάποιο ζεστό ίμερος η συσκευή? πχ ήλιο?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Στη Κύπρο που είμαι έχει ζέστη αλλά μέσα στον ήλιο δεν αφήνω συσκευές. Ούτε σε κρύο έμεινε ούτε σε ζέστη εκτεθειμένο. Για αυτό και έπαθα εγκέφαλικο οταν το είδα.
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Στη Κύπρο που είμαι έχει ζέστη αλλά μέσα στον ήλιο δεν αφήνω συσκευές. Ούτε σε κρύο έμεινε ούτε σε ζέστη εκτεθειμένο. Για αυτό και έπαθα εγκέφαλικο οταν το είδα.

 

τότε το τελευταίο σενάριο παιζει κάπου είχε απειροελάχιστο χτύπημα (δεν θα φαινόταν με γυμνό μάτι εύκολα) και απλά μια μέρα έκανε το ολικό κρακ

επειδή είναι αυτές η οθόνες μονοκομματες (μαζι με το frame κλπ απο παραγωγή) να σπασει μονη της σε φυσιολογικό περιβάλλον αδύνατο

 

κανε μια προσπάθεια με την ιδια την samsung (οχι το μαγαζι που αγόρασες) μπας και περασει ετσι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ευχαριστώ για τη βοήθεια σας. Θα επικοινωνήσω αύριο κιόλας με τη Samsung Ελλάς μήπως βγάλω άκρη μιας και δεν βλέπω επίσημη αντιπροσωπεία στη Κύπρο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Note Series
  • This topic was pinned and unlocked
  • This topic was pinned, pinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...