Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να καταλάβω, εκτός από την αναβάθμιση του οτε, θα πάρουμε κι αναβάθμιση της forthnet?Δηλαδή εγώ που έχω 384(ακόμα) θα πάω 768 και έπειτα 1536???:wacko: (μήπως λέω μαμακίες???:wacko: :blink: :worry: )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, κάτι πρέπει να γίνει με τη Forthnet.... Να στείλουμε μια επιστολή, να πάρουμε τηλέφωνα, ή κάτι τέλοσπάντων...... :worry:

 

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ με τα 1024 παλιά να πιάνουμε 750 με 900kbps και τώρα με αναβαθμισμένη (υποτίθεται) γραμμή στα 2048 να πιάνουμε 400-500 kbps το πολύ !!!!!! :X

 

Αυτό ΔΕΝ λέγεται αναβάθμιση, αλλά Υποβάθμιση, με το ύψιλον κεφαλαίο !!! :mad: :mad:

Δεν έχει πρόβλημα η Forthnet.

Αν όμως έχεις πάρει πακέτο (γραμμή και συνδρομή) από την Forthnet, τότε θα πρέπει να παραπονεθείς σε αυτούς.

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το μαύρο χάλι ρε παιδιά???

Μέχρι χθες έπιανα γύρω στα 100ΚΒ/s και σήμερα ,μετά την αναβάθμιση υποτίθεται, πιάνω μετα βίας 80KB/s με γραμμή 2Mbit...

ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ???????

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, εκτός από την αναβάθμιση του οτε, θα πάρουμε κι αναβάθμιση της forthnet?Δηλαδή εγώ που έχω 384(ακόμα) θα πάω 768 και έπειτα 1536???:wacko: (μήπως λέω μαμακίες???:wacko: :blink: :worry: )

οχι, ο ΟΤΕ εχει τη γραμμη και η φορθνετ τη συνδρομη. πρεπει και οι δυο να αναβαθμιστουν για να εχεις πληρως 768. και ναι, θα παρεις αναβαθμιση και απο τους δυο και θα πας στα 768, οχι 1536.

Τι είναι αυτό το μαύρο χάλι ρε παιδιά???

Μέχρι χθες έπιανα γύρω στα 100ΚΒ/s και σήμερα ,μετά την αναβάθμιση υποτίθεται, πιάνω μετα βίας 80KB/s με γραμμή 2Mbit...

ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ???????

τωρα ειναι πιτα στα 2mbit και ελευθερα τα χαμηλοτερα.
Link to comment
Share on other sites

οχι, ο ΟΤΕ εχει τη γραμμη και η φορθνετ τη συνδρομη. πρεπει και οι δυο να αναβαθμιστουν για να εχεις πληρως 768. και ναι, θα παρεις αναβαθμιση και απο τους δυο και θα πας στα 768, οχι 1536.

 

Ok ευχαριστώ για την πληροφορία nikoskat

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να στείλω την αίτηση σύνδεσης μου αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα.Εγώ πήρα την adsl στα 1024 για 6 μήνες,στην αίτηση όμως έχει να τικάρεις ανάμεσα στο 384/128 για 3 μήνες και στο 512/128 για 2 μήνες.Αφού εγώ πήρα 1024 γιατί δεν έχει αυτή την ταχύτητα για να την τικάρω;
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά,η αίτηση είχε μονο για 384 οταν έπαιζε η προσφορά για επιλογη

384 6 μήνες(3+3) ή 512 για 5 μήνες(2+3).Έσβησα με μια γραμμή το 384 και έγραψα

απο κάτω 512,την έστειλα με φαξ και ολα μια χαρά.δοκίμασε και συ το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά,η αίτηση είχε μονο για 384 οταν έπαιζε η προσφορά για επιλογη

384 6 μήνες(3+3) ή 512 για 5 μήνες(2+3).Έσβησα με μια γραμμή το 384 και έγραψα

απο κάτω 512,την έστειλα με φαξ και ολα μια χαρά.δοκίμασε και συ το ίδιο.

 

Ένας φίλος πήρε πριν 15 μέρες το πακέτο των 2Mbps.

Πήραμε τηλέφωνο στις πωλήσεις και μας είπαν ακριβώς αυτό να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στο site της forthnet αλλα δεν ειδα πουθενα να γραφει για τηλεφωνικη εξυπηρετηση πελατων (Βεβαια ειμαι και λιγο αρρωστος οποτε δεν αποκλειεται να υπαρχει και να μην το ειδα! :p ) Σε ποιο τηλ μπορω να επικοινωνησω για να ρωτησω για demo συνδεση στα 1024; Ή δεν δινει η εταιρια; :)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το μαύρο χάλι ρε παιδιά???

Μέχρι χθες έπιανα γύρω στα 100ΚΒ/s και σήμερα ,μετά την αναβάθμιση υποτίθεται, πιάνω μετα βίας 80KB/s με γραμμή 2Mbit...

ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ???????

 

 

Ναι! :X

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι θα γίνει με αυτήν την forthnet πια;Πήγα να στείλω τον λογαριασμό του οτέ με email δεν μπόρεσα,πήγα μετά να τον στείλω με fax δεν το δέχονταν το δικό τους.Πως θα εξυπηρετηθούμε δηλαδή;
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ έχω μια κύρια απορία. Ο giannis_13 παραπάνω έγραψε οτι: Μέχρι χθες έπιανα γύρω στα 100ΚΒ/s και σήμερα ,μετά την αναβάθμιση υποτίθεται, πιάνω μετα βίας 80KB/s με γραμμή 2Mbit...

και εγώ ρωτώ: ΟΟΟΤαν την κάνουν 4096, με πόσο θα κατεβάζουμε, με 40?? Αν ειναι ετσι να βάλω 384 ξανα...

Μια απορία. Πήγα σήμερα και είδα ένα πακέτο adsl in a box, 2048 110 ευρώ νομίζω, και ειχε το adsl in a box Plus με 180κατι. Για πόσους μήνες είναι αυτά? Μου είπαν 5 μήνες αλλά νομίζω πως είναι 6. Ακόμη, για πόσο καιρό είναι υποχρεωτικό το συμβόλαιο? 6 μήνες ή 1 χρόνο?

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ έχω μια κύρια απορία. Ο giannis_13 παραπάνω έγραψε οτι: Μέχρι χθες έπιανα γύρω στα 100ΚΒ/s και σήμερα ,μετά την αναβάθμιση υποτίθεται, πιάνω μετα βίας 80KB/s με γραμμή 2Mbit...

και εγώ ρωτώ: ΟΟΟΤαν την κάνουν 4096, με πόσο θα κατεβάζουμε, με 40?? Αν ειναι ετσι να βάλω 384 ξανα...

Μια απορία. Πήγα σήμερα και είδα ένα πακέτο adsl in a box, 2048 110 ευρώ νομίζω, και ειχε το adsl in a box Plus με 180κατι. Για πόσους μήνες είναι αυτά? Μου είπαν 5 μήνες αλλά νομίζω πως είναι 6. Ακόμη, για πόσο καιρό είναι υποχρεωτικό το συμβόλαιο? 6 μήνες ή 1 χρόνο?

Τελικά η Forthnet έχει όντως κάνει την αναβάθμιση, ο πΟΤΕ ακόμα με έχει γραμμένο... Άρα είμαι ακόμα στα 1024.

Oresti το συμβόλαιο είναι για ένα χρόνο και αν αγοράσεις το πακέτο είναι σαν να έχεις προπληρώσει κάποιους μήνες και όταν περάσουν αυτοί, θα σου έρχεται κάθε δίμηνο ο λογαριασμός στο σπίτι. Περίπου 50€ το δίμηνο, όλα πληρωμένα (εννοείται) μέχρι να συμπληρώθεί ο 1 χρόνος που σε καλύπτει το συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Στη Θεσσαλονικη σε ποιες περιοχες εχει αναπτυξει το δικτυο της η forthnet? Υπαρχει τροπος να ενημερωθω για συγκεκριμενη οδο/σημειο?
Link to comment
Share on other sites

Στη Θεσσαλονικη σε ποιες περιοχες εχει αναπτυξει το δικτυο της η forthnet? Υπαρχει τροπος να ενημερωθω για συγκεκριμενη οδο/σημειο?

 

Στην κεντρική σελίδα της forthnet εχει το adsl wizard(πανω δεξιά).clikάρεις,βάζεις αριθμο και σου λέει(Τωρα που το ξανακοίταζα απο 03/2007

μου βγάζει 12/2006.Βλέπετε,να κάτι που πάει γρήγορα στη forthnet:p :lol: :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω αθλιες ταχυτητες μετα την αναβαθμιση (35kb download με "αναβαθμισμενη" γραμμη 1024.....),τους πηρα τηλ,τους εστειλα το τεστ που ζητησαν,ειδαν τα χαλια τους και μου ειπαν υπομονη μεχρι τελη του μηνα που θα ομαλοποιηθει η κατασταση.... Σκετη κοροιδια.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω αθλιες ταχυτητες μετα την αναβαθμιση (35kb download με "αναβαθμισμενη" γραμμη 1024.....),τους πηρα τηλ,τους εστειλα το τεστ που ζητησαν,ειδαν τα χαλια τους και μου ειπαν υπομονη μεχρι τελη του μηνα που θα ομαλοποιηθει η κατασταση.... Σκετη κοροιδια.

 

Ακριβως τα ιδια και στην Ιεραπετρα. Απο την στιγμη που "αναβαθμιστηκα", εκανα μεγαλη βουτια ταχυτητας στα 30-40 kb/sec

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια προβληματα εχω και εγω μετα την αναβαθμιση:

 

πριν, με την 384 ειχα σταθερη ταχυτητα download στα 340-344kbps.

 

τωρα με 768, υπαρχουν διακυμανσεις μεταξυ 250-450kbps!!!!

 

Αυτο κυριοι της Forthnet δεν λεγεται αναβαθμιση!!!! Πολλες ωρες της ημερας δεν εχω καν την ταχυτητα που ειχα πριν την "αναβαθμιση"! Τουλαχιστον πριν, ειχα σταθερα 340, τωρα ουτε καν αυτα!!!

 

ΕΛΕΟΣ!!!!

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

άλλαξα τις ρυθμίσεις του firefox σε proxy server (proxy.forthnet.gr) και είδα τεράστια διαφορά στα test. Αναφέρω τα νούμερα από το testmy.net : από 54 kb/s πήγε σε 100 kb/s με proxy. Τώρα όμως έχω το εξής πρόβλημα: δεν μπορεί να συνδεθεί στο gmail.... Καμμιά ιδέα κάποιος ;;;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

άλλαξα τις ρυθμίσεις του firefox σε proxy server (proxy.forthnet.gr) και είδα τεράστια διαφορά στα test. Αναφέρω τα νούμερα από το testmy.net : από 54 kb/s πήγε σε 100 kb/s με proxy. Τώρα όμως έχω το εξής πρόβλημα: δεν μπορεί να συνδεθεί στο gmail.... Καμμιά ιδέα κάποιος ;;;

 

Βαλτο στις εξαρεσεις ωστε να μην περναει μεσα απο proxy το http://www.gmail.com! Βασικα δε γνωριζω δυνατοτητες του firefox παντως αν το υποστηριζει δοκιμασε το! Ειχα αντιστοιχα προβληματα με Opera αλλα εκανα ακριβως αυτο!

Link to comment
Share on other sites

άλλαξα τις ρυθμίσεις του firefox σε proxy server (proxy.forthnet.gr) και είδα τεράστια διαφορά στα test. Αναφέρω τα νούμερα από το testmy.net : από 54 kb/s πήγε σε 100 kb/s με proxy. Τώρα όμως έχω το εξής πρόβλημα: δεν μπορεί να συνδεθεί στο gmail.... Καμμιά ιδέα κάποιος ;;;

 

Θα μπορουσες να μου πεις πως το εκανες αυτο? Που ειδες διαφορα? Σε direct download η και σε torrent? Επειδη δεν εχω ιδεα, δωσε λεπτομερειες αν μπορεις.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να μου πεις πως το εκανες αυτο? Που ειδες διαφορα? Σε direct download η και σε torrent? Επειδη δεν εχω ιδεα, δωσε λεπτομερειες αν μπορεις.

 

Σχετιζεται μονο με τα δεδομενα που περνανε απο τον firefox και οχι με αλλα προγραμματα το συγκεκριμενο οποτε "βελτιωνει" την ταχυτητα εμφανισης ιστοσελιδων κυριως αλλα και σταθεροποιει την ταχυτητα των downloads μεσω του firefox.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...