Jump to content

Όνειρα! Ονειροκρίτες!


jane_butterfly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είδα στο όνειρό μου ότι κάπνιζα, ενώ στην πραγματικότητα δεν καπνίζω. Σημαίνει τίποτα αυτό ?
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 501
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ είδα στο όνειρό μου ότι κάπνιζα, ενώ στην πραγματικότητα δεν καπνίζω. Σημαίνει τίποτα αυτό ?

Νομιζω στεναχωρια σημαινει αυτο...

 

Λεμε τωρα γιατι εγω δεν τα πιστευω...:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω στεναχωρια σημαινει αυτο...

 

Λεμε τωρα γιατι εγω δεν τα πιστευω...:X

 

:cry: :cry: Κι άλλη ?:( Επειδή ούτε αυτά που είναι για καλό μου βγαίνουν ποτέ, ελπίζω πως δε θα με βρει άλλη στενοχωρια! :)

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα οτι ημουν παραλια με τους γονεις μου..φυσουσε παρα πολυ κ ειχε κυματα πολλα,και ολο αυτο εντελως ξαφνικα..μας πηρε ο αερας..πεσαμε στη θαλλασα και μετα μας επαιρνε μεσα το ρευμα(η μονο εμενα επαιρνε δεν θυμαμαι)..:lol:

και μετα ξύπνησα :p

Link to comment
Share on other sites

εσενα ολα τα ονειρα σου υπερπαραγωγες ειναι ρε κοστακη!
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξαναείδα όνειρο με διαγώνισμα... Γράφαμε, λέει, επαναληπτικό στην Ιστορία και δε θυμόμουν τίποτα. Υπήρχε ερώτηση: "Τι έκανε ο σουλτάνος;" (εκπληκτική διατύπωση!) Σκούντησα, λέει, τη διπλανή μου και τη ρώτησα και αυτή μου απάντησε: "Μάζευε φόρους, μοίραζε τρόφιμα και πλήρωνε την ΕΥΔΑΠ".:wacko: :wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι θα γινοταν κατακλυσμος με αποτελεσμα την εξαφανιση του ειδους.

Περπαταγα στους δρομους και γνωριζα κοσμο αυτες τις τελευταιες στιγμες.

Το ονειρο τελειωσε ακριβως την στιγμη που θα αρχιζε ο κατακλυσμος.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σε ολους...

λοιπον η αδελφη μου ειδε οτι ηταν σε ενα μπαλκονι με την μητερα μας και το μπαλκονι γρεμιστηκε αλλα η μητερα μου και η αδελφη μου δεν επαθαν τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω χθές είδα οτι ήμουν σ'ενα πλοίο για Κρήτη που βυθιζόταν κι ήθελα να πάω στην καμπίναγια να πάρω το λαπτοπ αλλα είχε πλημμυρίσει και διακινδύνευα τη ζωή μου!
Link to comment
Share on other sites

Για τα περισσότερα από τα δικά μου όνειρα νιώθω ότι είναι σχεδόν αδύνατο να μεταδώσω την αίσθηση που μου αφήνουν και να τα περιγράψω σε λίγες γραμμές. Ένα απ'αυτά που έχω δει αρκετές φορές στη ζωή μου (και που μπορεί να περιγραφεί εύκολα) είναι ότι έχω την ικανότητα να τρέχω με τα... χέρια! Το σώμα μου είναι μπρούμυτα, παράλληλα με το έδαφος και σε μικρή απόσταση από αυτό. Σπρώχνοντας με τα χέρια μου το τσιμέντο προωθούμαι και πολύ σύντομα αναπτύσσω μεγάλη ταχύτητα που πλησιάζει αυτή των αυτοκινήτων. Έρχομαι σε επαφή με το έδαφος μόνο όταν χαμηλώνει πολύ η ταχύτητά μου και σταματάω. Η μπλούζα μου ακουμπάει κάτω και λερώνεται όπως επίσης και οι παλάμες μου αλλά αυτό είναι μικρή θυσία μπροστά στην απόσταση που διανύω και το χρόνο που κερδίζω. Σηκώνομαι, περπατάω λίγο κανονικά αλλά βλέπω ότι με συμφέρει να συνεχίσω με τον "δικό μου τρόπο" και ξαναγονατίζω. Αυτό γίνεται συνήθως σε εξοχικούς και όχι πολυσύχναστους δρόμους. 'Οταν το κάνω αυτό δεν ξέρω αν υπάρχουν και άλλοι που να το μπορούν και αδιαφορώ αν με βλέπουν. Μου είναι τόσο οικεία αυτή η αίσθηση που μου φαίνεται πως μπορώ να το κάνω και στην πραγματικότητα, η λογική μου πάντως λέει πως δεν γίνεται. Για να το καταλάβετε καλύτερα είναι σαν είμαστε στα ρηχά οριζόντια μέσα στη θάλασσα που έχει άνωση και τα χέρια μας να ακουμπάνε στο βυθό, μόνο που εκεί δεν μπορείς να μετακινηθείς εύκολα. Ο λόγος τώρα στους ονειροκρίτες. Μη βγει κανείς να πει ότι στην προηγούμενή μου ζωή ήμουν τετράποδο ή ψάρι κτλ. γιατί δεν πιστεύω σε προηγούμενες ζωές!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν βλέπω όνειρα και αν βλέπω ποτέ μου δεν τα θυμάμαι..Όταν αραιά και που θυμάμαι κανένα και κοιτάω τι σημαίνει αυτό το κάτι που έχω δει πάντα βγαίνει...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν βλέπω όνειρα και αν βλέπω ποτέ μου δεν τα θυμάμαι..Όταν αραιά και που θυμάμαι κανένα και κοιτάω τι σημαίνει αυτό το κάτι που έχω δει πάντα βγαίνει...

.

όνειρα πάντοτε βλέπουμε,απλά δεν τα θυμόμαστε!

.

έχω ονειρευτεί πολλές φορές ότι έχω την δύναμη να αιωρούμαι ελαφρά πάνω από το έδαφος όποτε θελήσω...:blink:

Link to comment
Share on other sites

.

έχω ονειρευτεί πολλές φορές ότι έχω την δύναμη να αιωρούμαι ελαφρά πάνω από το έδαφος όποτε θελήσω...:blink:

 

Εννοείς την αστρική προβολή?

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Eγώ, πάλι, είδα στον ύπνο μου ότι συνάντησα το Δήμο Ντικούδη και ότι τον παρακαλούσα να κυκλοφορήσουμε λίγο μαζί, για να δούνε όλοι ότι τον ξέρω! Καλά μου λέει ο αδελφός μου, "κλασσική γυναικεία ματαιοδοξία"!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την αστρική προβολή?

 

Έτσι λέγεται αυτό το φαινόμενο; :rolleyes:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τώρα το καλοκαίρι είδα μερικά καλά.

 

1) Ήμουν στο σχολείο και βαριόμουν να κάνω μάθημα. Έτσι, έκανα κοπάνα την ώρα της μουσικής (την οποία δίδασκε ο βιολόγος).

2) Έπαιζα μπάσκετ μόνη μου εναντίον του Νίκου Γκάλη και του Παναγιώτη Γιαννάκη και είχα θυμώσει γιατί δεν μπορούσα να κλέψω την μπάλα.

3) Όταν αναμενόταν η αποδέσμευση του Βασίλη Σπανούλη από το NBA, είδα στον ύπνο μου ότι ανακοινώθηκε πως, τη νέα σαιζόν, ο Σπανούλης θα έπαιζε -ταυτόχρονα!- στους Houston Rockets, τους San Antonio Spurs και τους Torondo Raptors.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

egw sinithws to xeimwna dn vlepw oneira(koimamai varia gt eimai kourasmenh apo olh tn mera)enw t kalokairi vlepw arketa suxna..twra teleutaia vlepw 2 sigekrimena poliagaphmena mou proswpa k kathe fora sizitame t provlima pou antimetwpizoume(exei ginei mia pareksigish m t 1 apo ta 2 proswpa k dn milame twra)malista tis proalles evlepa ta idia proswpa gia 5 meres sinexomena k proxtes pali t idio..!!!!aman pia ti kollima k auto..!!!!aa k kathe fora mou xamogelane k oi duo..!!!k milame sinexeia k meta otan ksipnaw eimai me ena xamogelo!!!!:):P
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που είδα προχτές με τάραξε αρκετά. Είδα ότι μου τράβαγαν αίμα με μια σύριγγα. Και μετά απο αυτό έβαζα κάποια περιοδικά απο αυτά που τα κλείνουν σε σελοφάν το ένα πάνω στο άλλο σε έναν καναπέ.

Αυτό με το αίμα ξέρω οτι είναι χάσιμο μεγάλο. Το άλλο με τα περιοδικά...τι στο καλό θα ανοίξω ψιλικατζίδικο?

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

ego paidia blepo kati poli perierga oneira,ala meta se kapoio simeio tis imeras ginetai auto pou blepo sto oneiro.as poume prin mia bdomada kathomouna kai eblepa tin klirosi tou champions league kai eixa dei auti tin skini sto oneiro.mexri pou ixsera poia einai i epomeni frasi tou parousiasti
Link to comment
Share on other sites

την επομενη φορα σημειωσε και τπτ αποτελεσματα αν δεις...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...