Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα προβλημα.Εχω ενα jc688 και προσπαθω να ολοκληρωσω την διαδικασια για τα mms.Το πρωτο βημα για το GPRS το καταφερνω μια χαρα,υστερα ομως εχω ενα προβλημα για τα mms.

 

Εκανα τα εξης βηματα: 1) Επεξεργασια προφιλ, 2) διαλεξα το προφιλ 9 που ηταν αδειο και το ονομασα COSMOTE 3)Αρχικη σελιδα εβαλα: http://HTTP://195.167.65.220:8002

4) Λογαριασμος δεδομενων :FET GPRS ( κανονικα θα επρεπε να ελεγε COSMOTE?, δεν μπορω να το αλλαξω) , 5) τυπος συνδεσης κανονικα οπως τα λεει το αρχειο που κατεβασαμε κτλ. Το εκανα αποθηκευση.Με πιο αριθμο καλω για να μιλησω με την COSMOTE? Συγνωμη αμα σας ζαλισα απλα δεν τα καταφερα οσες φορες και αν προσπαθησα.....:O:O:O

 

Εστειλλα μνμα και στο 1651 αλλα δεν μπορει να σταλλει μου λεει.Τα φωτα σας παιδια αμα δεν ειναι κοπος!!!!!!!

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια μια βοηθεια !

 

εχω αγορασει αυτο εδω http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/quickslide-quad-band-dual-sim-cell-phone-tv-and-bluetooth/

 

εχει ελληνικο μενου , στελνει ελληνικα μηνυματα αλλα δεν δεχεται ελληνικα μηνυματα !! πειτε μου καμια λυση γιατι μου ειναι αχρηστο το τηλεφωνο χωρις μηνυματα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα ενα απο τα κινεζικα κινητα και δεν αναγνωριζε τις κλησεις γιατι ειχα περασει τα τηλ με την μορφη 69χχχχχ ενω μαλλον ηθελε με την μορφη +3069xxxx. Ψαχνοντας το ειδα οτι μπορεις να βαλεις ip νουμερα που προστιθενται μπροστα στον αριθμο που καλεις και εχει την δυνατοτητα να βαλεις τρια τετοια νουμερα. Εβαλα το προθεμα +30 και καλει κανονικα αλλα παλι δεν εχω αναγνωριση κλησης. Τελικα κατεληξα οτι πρεπει να μετατρεψω τις επαφες μου στην μορφη +3069χχχχ αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω πια να διαγραψω την επιλογη ip. Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα ενα απο τα κινεζικα κινητα και δεν αναγνωριζε τις κλησεις γιατι ειχα περασει τα τηλ με την μορφη 69χχχχχ ενω μαλλον ηθελε με την μορφη +3069xxxx. Ψαχνοντας το ειδα οτι μπορεις να βαλεις ip νουμερα που προστιθενται μπροστα στον αριθμο που καλεις και εχει την δυνατοτητα να βαλεις τρια τετοια νουμερα. Εβαλα το προθεμα +30 και καλει κανονικα αλλα παλι δεν εχω αναγνωριση κλησης. Τελικα κατεληξα οτι πρεπει να μετατρεψω τις επαφες μου στην μορφη +3069χχχχ αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω πια να διαγραψω την επιλογη ip. Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη

 

 

φιλε μου γεια σου και καλοριζικο το κινητο λοιπον εγω στην θεση σου θα εκανα επαναφορα για να διαγραφει η επιλογη ip (νομιζω οτι ετσι γινεται,το θεμα ειναι οτι θα χασεις τυχον ρυθμισεις σου δηλαδη θα στο γυρισει μαμα το κινητο.Μολις κανεις την επαναφορα του κινητου (πας απο ρυθμισεις και πατας το 1122 μιας που θα σου ζητησει κωδικο) και στην συνεχεια αφου ειναι μαμα το κινητο βαζεις +3069..... και πες μας αν εχεις αναγνωριση..

ελπιζω να σε βοηθησα με την επαναφορα...

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

pali ttha exi problima an xrisimopoii mia karta wind kai mia cosmote.

den linete to problima

o cosmote bgazi anagnorisi xoris to +3069 eno i wind me.

to eixa kai ego auto to problima

den to parousiazoun ola ta kinezika

Link to comment
Share on other sites

Δικιο πρεπει να εχει ο μανωλης, Εχω και γω wind και cosmote και με επαναφορα δεν εγινε απολυτως τιποτα. Δεν ξερω τι αλλο να κανω. ευχαριστω πολυ για την βοηθεια παντως, Θα συνεχισω να το ψαχνω και αν βρω τιποτα θα σας πω....
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

den nomizo na bris akri

ine spastiko ligo giati se pernoun gnostoi kai den dixni onomata

mia lisi ine na ksexorisis me +30 kai xoris ta til pou se pernoun se kathe karta.

etsi tha exis problima mono me autous pou se pernou kai stis dio pote stin mia kai pote stin alli

Link to comment
Share on other sites

οταν λες κακη μπαταρια; ενα φιλος που το εχει δεν εχει παρατηρησει κανενα προβλημα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα στα χέρια μου μια κόπια του ΝΟΚΙΑ 5800, ένα κινέζικο tv phone με όλα τα κλασσικά καλούδια και αδυναμίες.

Έχει tv και ραδιόφωνο, είναι μικρό σε μέγεθος, η οθόνη πρέπει να είναι 2,6'', έχει dual sim, ελληνικό μενού,η κάμερα του είναι πραγματική 0,3 mp όπως την τσέκαρα στο pc,πέρνει κάρτα Microsd, έχει ένα μικροσκοπικό πενάκι που μπαίνει κάθετα στην κορυφή του κινητού και όχι οριζόντια,έχει shake menu και δυο μπαταρίες. Ανεβάζω και μερικές φωτογραφίες για να δείτε πως είναι.Το περίεργο είναι ότι δεν έχει τίποτα από γράμματα μπροστά!Στις επόμενες μέρες που θα το χρησιμοποιήσω θα δώσω περισσότερες λεπτομέρειες

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά από Κίνα το πήρα.Δεν το έχω πληρώσει ακόμη σε αυτόν που μου το έστειλε,μέχρι το βράδυ λογικά θα μου πει πόσο κάνει. Πάντως είναι βολικό στο χέρι σαν πρώτη εντύπωση και πάνω κάτω είναι όπως τα περισσότερα κινέζικα που βγαίνουν.Στην μπαταρία λέει 04/09 που σημαίνει ότι είναι ολοκαίνουριο μοντέλο και φορτίζει και με φορτιστή samsung.

Τελικά δεν μου αρέσουν οι κόπιες και όλο σε κόπιες καταλήγω...:O

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι? Αλλά δεν βλέπω να έχει tv! Οπότε μάλλον άλλο είναι.

Ωραίο πάντως φαίνεται. Η οθόνη όπως βλέπω από τις φωτογραφίες μάλλον 2,8 πρέπει να είναι! Περιμένουμε περισσότερες λεπτομέρειες!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι αυτό.το κατάλαβα από που ανοίγει.εμένα ανοίγει από το πλάι αριστερά κάτω και έχει και tv.Εγώ την οθόνη του την κόβω για 2,6'' πάντως,λογαριάζοντας ως οθόνη αυτό που χρησιμοποιείται από το μενού και όχι όλη την πρόσοψη.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε με λίγο.Μου πούλησε ένας τυπάς ένα κινητο v98 αλλά μου ζητάει κωδικό κλειδώματος τηλεφώνου.Τι πρέπει να βάλω ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε με λίγο.Μου πούλησε ένας τυπάς ένα κινητο v98 αλλά μου ζητάει κωδικό κλειδώματος τηλεφώνου.Τι πρέπει να βάλω ?

 

τις φωνές σε αυτόν που στο πούλησε!!!χεχε πλακίτσα!

δοκίμασε 1234,12345,0000,00000.Αν δεν είναι κάποιο από αυτά ξανακάνε ένα post και βλέπουμε!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις.

 

Υψηλή ποιότητα κατασκευής.

Πολύ καθαρή και φωτεινή οθόνη. Ανταπροκρίνεται εξαιρετικά καλά στην χρήση αφής.

Καλές φωτογραφίες, οι οποίες θέλουν όμως σταθερό χέρι.

Γρήγορο (πρώτες ενδείξεις) wifi.

ΔΥΝΑΤΟ ηχείο!

Ναι υπάρχουν και σε αυτό το μοντελο οι αποκλειστικοί ηχοι της Porsche Από διάφορα μοντέλα της, όπως και καταπληκτικές ταπετσαρίες με θεματα δρόμους κτλ.

Το δακτυλικό απωτύπομα κανει σωστα την δουλειά του. Ειναι αξιόπιστο στη χρήση ( όπως και στο P9521) και μπορείς να βάλεις και συντομευσεις......( αν δεν σε αρκούν οι συντομευσεις στην οθονη αφής:)

 

Αυτά προς το παρόν. Οποις θέλει ρωτάει για πληροφορίες.:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι? Αλλά δεν βλέπω να έχει tv! Οπότε μάλλον άλλο είναι.

Ωραίο πάντως φαίνεται. Η οθόνη όπως βλέπω από τις φωτογραφίες μάλλον 2,8 πρέπει να είναι! Περιμένουμε περισσότερες λεπτομέρειες!! :rolleyes:

Αυτό εδώ είναι http://www.focalprice.com/TV5800_Quad_band_Dual_Sim_Standby_TV_FM_Touch_Screen_Cell_Phone_MH483B_10302.html

σε αυτό το site βέβαια δεν το έχει με ελληνικά αλλά το έχει σε πολύ καλή τιμή

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας διάφορα κινέζικα κινητά έπεσα πάνω στο Cool758 :rolleyes:

http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=2567

Έχουμε δει μέχρι τώρα κινητά με tv με ράδιο, με διπλή sim, με shake menu...

αλλά με ξυριστική μηχανή δεν είχαμε ξαναδεί:lol:

Από τα χαρακτηριστικά του διαβάζω ότι έχει ελληνικό μενού,dual sim, ραδιόφωνο,καρτούλα microsd κτλ...

Ποιος θα είναι ο πρώτος τολμηρός που θα το πάρει; :wacko:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

κριμα δεν εχει τηλεοραση....χαχαχαχαχαχαχαχα

Εγώ το θέλω να έχει aircondition και φραπεδιέρα :lol:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...