Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest SMYRNIOSL
Αν δεν υποστηριζει ελληνικους χαρακτηρες υπαρχει αυτο το προβλημα!

exei elliniko menu alla kapoia grammata ta bgazei san koytakia kai alla katholoy, eno an einai me mikra doyleyei apsoga. alla den mporeis na ksereis o allo ti minima tha steilei an einai me kefalea i mikra!

 

Από 1η Σετεμβρίου καταργουνται τα Greeklish. Θα σε παρακαλούσα λοιπόν να χρησιμοποιείς μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες. Περισσότερες πληροφορίες εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

exei elliniko menu alla kapoia grammata ta bgazei san koytakia kai alla katholoy, eno an einai me mikra doyleyei apsoga. alla den mporeis na ksereis o allo ti minima tha steilei an einai me kefalea i mikra!

 

Έτσι για να ξέρουμε και εμείς...ποιό μοντέλο στο παρουσιάζει αυτό; Δώσε κανένα link αν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest SMYRNIOSL
AYTO TO KINHTO TO PARAGEILA APO TO EBAY POLY KALO KINHTO I MPATARIA KRATAEI PERIPOY 2 HMERES. ALLA EXEI PROBLHMA ME TA KEFALEA STA MINYMATA. KANEI 116 DOLARIA MAZI ME TA METAFORIKA. PROTIMISTE KAPOIO ALLO POY NA EINAI KALYTERO EXO PARAGEILEI ALLA 2 APO DIAFORETIKES ETERIES THA GRAPSO SXOLIA SE LIGES MERES GIA AYTA TO ENA EINAI KAI 2G ALLA DEN KSERO AN MPOREIS NA KANEIS BINTEO KLHSH! AN MPORESEI NA BGALEI KAPOIOS AKRH SXETIKA ME ANABATMHSH AS STEILEI MHNYMA EYXARISTO
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλο κινητο αλλα νομιζω πως δεν μπορει να φτιαξει αυτο το προβλημα που μας λες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest SMYRNIOSL

AYTO KATALAVA KAI EGO

 

Έτσι όπως πας, από 1η Σεπτεμβρίου δε θα μένει post για post δικό σου. Και αυτό διότι ΚΑΤΑΡΓΟΥΝΤΑΙ τα Greeklish, και θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση οσα posts είναι γραμμένα με αυτό τον τρόπο. :)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φακός http://cgi.ebay.com/Quad-Band-Dual-2-Sims-Standby-MP4-FM-Cell-Phone-M868-N_W0QQitemZ250449940371QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item3a4ffacf93&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=|293%3A2|294%3A30

...το οποίο έχει και ελληνικά και σούπερ τιμή για κάποιον που θέλει ένα απλό dual sim κινητό:D

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορείτε να γράφετε και τί είναι το κάθε κινητό που ποστάρετε. Να βάζετε ένα τίτλο ώστε αν ψάχνουμε να βρούμε ένα κινητό μετά από καιρό.. να μην ανοίγουμε τα λινκς ένα-ένα. Αν έχετε την δυνατότητα τροποποιήστε τα ποστ σας τώρα που είναι λίγα ακόμα ή αν δεν μπορείτε πλέον, πείτε σε κάποιον mod να το κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα αυτό το κινέζικο κινητό --> http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/legacy-quadband-dual-sim-touchscreen-cellphone-w28-inch-screen/

Είναι πολύ καλό και είμαι γενικά ευχαριστημένος. Έχω όμως ένα πρόβλημα με το internet wap.

Έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις για σύνδεση wind, αλλά όποια σελίδα κι αν ζητήσω μου βγάζει το μήνυμα "not enough memory", είτε από την αρχή, είτε αφού εμφανίσει μέρος της σελίδας. Θέμα λάθους στις ρυθμίσεις δεν νομίζω ότι υπάρχει. Το κουφό είναι ότι τις ίδιες ρυθμίσεις έχω κάνει και σε αυτό το κινητό ρολόι τηλέφωνο --> http://www.ipmart.com/main/product/Aoke,09,Watch,Phone,With,Camera,43575.php?prod=43575 που επίσης διαθέτω, αλλά σε αυτό δουλεύει τέλεια το internet wap.

Να σημειώσω εδώ ότι οι δύο συσκευές έχουν πανομοιότυπα μενού και υποστηρίζουν ελληνικά. Το παράδοξο είναι στο ρολόι που δουλεύει το internet wap υπάρχουν περίπου 500 ΚΒ μνήμη ενώ στο κινητό που παίρνω το μήνυμα "ανεπαρκής μνήμη" υπάρχουν 750 ΚΒ περίπου!

 

Καμιά ιδέα; :worry:

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να εννοεί αυτή τη μνήμη.. αλλά μάλλον τη μνήμη ραμ..

Σε ποια σελίδα δοκίμασες να μπεις? Στο google για παράδειγμα δεν μπαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτή είναι η μνήμη RAM της συσκευής!

Όχι ούτε στο google μπαίνει. Η μόνη σελίδα που φορτώθηκε αλλά μισή είναι η nanika.met/metro

Έχω στείλει ερώτημα και στην εταιρεία. Για να δούμε τι θα μου πούνε.

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα εδώ :

 

http://www.jaga.gr/drivers/memory%20bluetooth.pdf

 

Είναι για αρχεία από bluetooth αλλά κάποια παρόμοια ρύθμιση θα υπάρχει και για το internet να χρησιμοποιεί το κινητό την κάρτα μνήμης για αποθήκευση της cache.

Link to comment
Share on other sites

 

Κινητό για τα πανηγύρια!! Προχωρήστε το βίντεο στα 4:23 sec περίπου..

 

οντως πολυ ......

κατι τετοια χαλανε τα κινεζικα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για τη βοήθειά σου αλλά αλλά στις ρυθμίσεις wap δεν υπάρχει παρόμοια επιλογή. Για το bluetooth βέβαια ισχύει. :)

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Εχω εναν κινεζικο κλονο του Iphone και καταλαβα οτι δεν μπορω να στιλω sms μου βγαζει "mesesage faild to send) μιπω ξερεται τι φταει μιπως πρεπει να αλλαξω sms center eχω wind καμια βοήθεια???
Link to comment
Share on other sites

Εχω εναν κινεζικο κλονο του Iphone και καταλαβα οτι δεν μπορω να στιλω sms μου βγαζει "mesesage faild to send) μιπω ξερεται τι φταει μιπως πρεπει να αλλαξω sms center eχω wind καμια βοήθεια???

 

Δοκίμασε να το αλλάξεις δεν χάνεις τίποτα. Το sms centre της wind πάντως είναι : +30693599000

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...