Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μέχρι στιγμής εγώ με το VK2000, δεν έχω αντιμετοπήσει πρόβλημα με το σήμα. Έχω ΤΙΜ βέβαια, οπότε δεν ξέρω τι γίνεται με τα άλλα δίκτυα... :-/

 

An den kanw la8os einai kartokinhto ths vodafone,

den to exoun kleidwmeno?

Mporoume na valoume kartes allwn etaireiwn eleu8era 'h 8elei "ksekleidwma"?

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα αγόρασα με 49 ευρώ το VK 2000. Εξαιρετικό για τα χρήματα που ζητάει. Έχει μέσα και μονό hands free. Η συσκευή έχει και αριθμομηχανή, ξυπνητήρι, organizer, αλλά το πιο σημαντικό της χαρ/κό είναι το μέγεθος και το βάρος...

Το μόνο πρόβλημα που είδα ήταν όταν έγραφα ονόματα στον τηλεφωνικό κατάλογο, ενώ φαινόταν να τα γράφει κανονικά με ελληνικούς χαρακτήρες, μόλις τα αποθήκευσα έβλεπα αντί για Δ παράξενα σύμβολα όπως ' και το ίδιο και για άλλα ελληνικά γράμματα. Αναγκάστηκα να γράψω τον κατάλογο στα αγγλικά αλλά θα ήθελα να μάθω αν άλλοι χρήστες έχουν το ίδιο πρόβλημα με το Vk2000...

 

ΥΓ: Το έχω με sim cosmote, και δουλεύει μια χαρά. Επίσης δεν έχω παρατηρήσει να έχει χειρότερο σήμα σε σχέση με άλλα κινητά... Το πρόβλημα είναι οι ελληνικοί χαρακτήρες...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Το είδα από κοντά και είναι πραγματικά αηδία:spider:

Από οθόνη πραγματική απογοήτευση και από μενου χάλια!!

 

Και σε εμφάνιση επίσης χάλια(κατά την άποψή μου)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρελαβα σημερα το 2000 (μοιαζει με το 2200, απλα δεν εχει καμ) απο πρωτη αποψη ειναι καλο. Θα σας πω λεπτομερειες σε λιγες μερες
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Το είδα από κοντά και είναι πραγματικά αηδία:spider:

Από οθόνη πραγματική απογοήτευση και από μενου χάλια!!

 

Και σε εμφάνιση επίσης χάλια(κατά την άποψή μου)

 

sumfono mazh sou!kai gw pou to da apo konta xalia einai!

alla eipame na mhn plhrwsoume to onoma merikes ekatontades eurw!:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

sumfono mazh sou!kai gw pou to da apo konta xalia einai!

alla eipame na mhn plhrwsoume to onoma merikes ekatontades eurw!:mad:

 

εμένα πάντως μου άρεσε!!!!το πίσω μέρος τουλάχιστον:O:O:O

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

εχω το g500 εχω φαει το κοσμο να βρω μια κεραια για το gps αλλα δεν βρίσκω τίποτα για το συκεκριμενο μοντέλο

μόνο στο πλαισιο βρήκα αυτή:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977981&product=962589

 

(στο καταστημα που πήγα δεν την ειχε, και ετσι δεν ξερω αν θα κανει) :wacko:

please help me....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dapper/29955/456253/0/248200.jpg
Link to comment
Share on other sites

kala ti ginete stin taiwan apo tis 100 eteries nees ston kosmo i 80 einai apo taiwan den mporo na katalabo pou ofilete ayto, to 2000 made in taiwan enooysame ta pseytika ,ta pragmata tis plakas .. kai tora blepoume eteries kolosous

kai piotikes , poy ptotoporoun se nees texnologies . kai kataxoroun diarkos patentes

eteries opos

HTC

BENQ

ASUS

ASER

MIO

ETEN

GIGABYTE

VK MOBILE

I MATE

CyberLink

Dopod

MITAC

AVerMedia Technologies

Link to comment
Share on other sites

oxi kaneis lathos einai kathara apo tin taiwan ksero kala ti grafo , kai exoun edra tin taiwan kai oxi mpnades paragogis opos ginete se kina ..

px oles oi othones fujitsu- siemens ftiaxnonte stin taiwan den ebala omos kai tin fujitsu- siemens stin lista giati exei monada paragogis stin taiwan..

kita wikipedia

Link to comment
Share on other sites

Παιδία σκέφτηκα να επενδύσω στην αγορά ενός κινητού μάρκας vodafone(ναι υπάρχει) και συγκεκριμένα του v715. Τι πιστεύετε ,το έχει κανείς,είναι καλό;(Και παράκληση να δημιουργηθεί ενότητα και για αυτά.)
VODAFONE THE LIVE NETWORK
Link to comment
Share on other sites

Παιδία σκέφτηκα να επενδύσω στην αγορά ενός κινητού μάρκας vodafone(ναι υπάρχει) και συγκεκριμένα του v715. Τι πιστεύετε ,το έχει κανείς,είναι καλό;(Και παράκληση να δημιουργηθεί ενότητα και για αυτά.)

 

δε μου αρέσει ιδιαίτερα!.!.!.:ninja:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πεί αν έχει δοκιμάσει το συγκεκριμένο προιόν

http://www.antennabooster.gr/index.html

και αν όντως ενισχύει το σήμα της κεραίας του κινητού μιας και το ETEN M600+ κάποιες φορές νομίζω ότι έχει χαμηλό σήμα και κάνει διακοπές όταν μιλάω. Επιπλέον μήπως είναι περισσότερο βλαβερό για την υγεία;

Link to comment
Share on other sites

Και όμως σε πληροφορώ ότι το τηλέφωνο είναι μια χαρά. :)

 

Εγώ έχω το Nokia 6120 classic & ο άντρας μου το Vodafone V715. Σαν υλικό κατασκευής το V715 υπερέχει κατά πολύ. Στον ένα μήνα που τα έχουμε, στο δικό μου τηλέφωνο το πλήκτρο επιλογής στη μέση έχει ξεφτίσει και από ασημί γίνεται άσπρο. Α ρε αθάνατη Nokia!!! :mad:

 

Σαν μέγεθος είναι ακριβώς τα ίδια! :wink: Έχω την εντύπωση ότι βγάζει και καλύτερες photos παρότι η κάμερα του είναι 1,3 mpixels (θα προσπαθήσω ν' ανεβάσω photos για σύγκριση). Στο θέμα του ήχου νομίζω ότι είναι λίγο πιο κάτω από το 6120. Το μόνο μείον για εμένα προσωπικά είναι ότι δεν έχει ραδιόφωνο. Εφαρμογές/games δεν ξέρω αν δέχεται γιατί δεν το έχω ψάξει ακόμα.

 

Για τα λεφτά του πάντως είναι πολύ super τηλέφωνο! Νομίζω ότι είχε γύρω στα 115,00 €.

 

http://img295.imageshack.us/img295/1395/44019128ri0.jpg

 

V715 Vodafone live! / 3G

~ 3G

~ Οθόνη 262.000 χρωμάτων

~ Φωτογραφική μηχανή 1,3 Mpixels

~ Εγγραφή / Αναπαραγωγή βίντεο

~ MP3

~ Bluetooth

~ MMS

~ Ενσωματωμένη μνήμη 10 MB

~ Δυνατότητα επέκτασης μνήμης μέχρι 2 GB

~ Χρόνος ομιλίας 175 λεπτά

~ Χρόνος αναμονής 270 ώρες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...