Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To εχω εδω και λιγες ωρες στα χερια μου, και μιας και δεν βρηκα καποιο θεμα, ειπα να ανοιξω ενα για υποψηφιους αγοραστες και ενδιαφερομενους. Να παραθεσω αρχικα τα specs, και μετα να σας πω και τις αρχικες εντυπωσεις μου.

 

Qualcomm Snapdragon 617 Octa-Core 64Bit

5,5" IPS LTPS FULL HD (1920X1080 pixels)

Corning Gorilla Glass 4

3GB LPDDR3 RAM

32GB Storage

Micro SD μεχρι 128gb

Wi-Fi 802.11

Bluetooth 4.1

USB Type C

 

13MP AF με Dual Flash

Selfie 13MP with Front Flash

Li-Pro 3100mAh, GM Turbo Charge

 

Tιμη στα 300 Eυρω

 

 

 

 

Παμε τωρα στις αρχικες εντυπωσεις. Ας ξεκινησω με το design του πρωτα. Θυμιζει το μπροστινο μερος του, μοντελο απο τη σειρα Χ της Μοτορολα. Το 2.5D Glass αφηνει ωραια αισθηση στο χερι, ειδικα σε εφαρμογες που ειναι εντονη η παρουσια του Material Design (βλεπε Play Store) με αποτελεσμα να κανει πολυ smooth και φυσικο το σκρολαρισμα. Το τζαμι, σε συνδιασμο με το πλαινο του τηλεφωνου το οποιο ειναι εξ ολοκληρου φτιαγμενο απο αλουμινιο, δινει την εντυπωση οτι ειναι Premium συσκευη. Kαι δεν κρατατε στα χερια σας κατι πλαστικο. Ισως η μεγαλυτερη απογοητευση στο design του τηλεφωνου, να εινα η πλατη του, η οποια ειναι φτιαγμενη απο texturized rubber, κερδιζοντας λιγους ποντους βεβαια, γιατι δινει καλυτερο κρατημα εναντι μιας συσκευης με πλατη απο γυαλι. Στο κατω μερος της οθονης βρισκεται και ενα διακρικο Notification light οπως εχουν και τα Nexus. Δυστυχως απουσιαζει fingerprint sensor που εμενα προσωπικα με εχει βολεψει παρα πολυ σε συσκευες οπως το 5s και το Huawei P9 που εχω.

 

Η LCD οθονη του ειναι καλη, με ικανοποιητικες γωνιες θεασης. Δεν θα εντυπωσιασει κανεναν η οθονη, αλλα την δουλεια της την κανει. Ειναι δυσκολο να διακρινει κανεις pixel, και η αποδοση χρωματων ειναι πολυ καλη. Σε γενικες γραμμες δεν εχω παραπονο απο την οθονη. Διπλα διπλα που τα εβαλα με το P9, το οποιο εχει επισης LCD, η διαφορα δεν ηταν μεγαλη.

 

Παμε στο software. Εδω περα οι φιλοι του Stock Android, θα νιωθουν σαν το σπιτι τους. Θα ελεγα πως ειναι και απο τα δυνατα χαρτια της συσκευης το γεγονος οτι περιεχει pure android. H συσκευη ερχεται με την εκδοση 6.0.1 και απο τη στιγμη που η συσκευη βασιζεται στη πλατφορμα Android One, θα παιρνει αμεσα τις επομενες αναβαθμισεις μολις ανακοινωθουν απο την ιδια τη Google. Αρα θα ειναι απο τις πρωτες που θα λαβουν και το Αndroid N. Στο πρωτο bootαρισμα ο χρηστης θα βρει οτι θα περιμενε κανεις και απο μια Nexus συσκευη. Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο. Bloatware και extra εφαρμογες περα απο αυτες που παρεχει η Google, δεν υπαρχoυν. Η πλοηγηση αναμεσα στα μενου, το σκρολαρισμα στον launcher, το multitasking, γινονται γρηγορα και χωρις δειγματα λαγκ, οπως θα περιμενε κανεις απο μια pure android συσκευη. Για τους φιλους των Benchmarks παραθετω και το αποτελεσμα του GeekBench.

 

http://farm8.staticflickr.com/7093/27511384796_3c0a0a2068_b.jpg

 

 

Σε γενικες γραμμες, δεν εχω δει την συσκευη να ζοριζεται και ιδιαιτερα. Βοηθαει σιγουρα το γεγονος οτι εχει pure android, και δεν τη βαραινει καποιο skin. Eφαρμογες οπως το twitter λειτουργουν απροβληματιστα , απλα παιχνιδια οπως το smash hit δεν εχουν dropped frames και κολληματα, και πιο "δυνατα" παιχνιδια οπως το asphalt 8, παιζονται με ελαχιστο εως καθολου lag.

 

 

Aς παμε στην καμερα. Ευχαριστη εκπληξη η υπαρξη μπροστινου φλας για ολους τους φιλους των selfie. Ικανοποιητικη η μπροστινη καμερα, δεν εχω καποιο ιδιαιτερο παραπονο. Την πισω καμερα, θα την χαρακτηριζα απλα καλη. Τιποτα το εξωπραγματικο απο τις πρωτες φωτογραφιες που τραβηξα, αλλα κανει πολυ καλα την δουλεια της. Θα τραβηξω αυριο καποιες ακομα φωτογραφιες για να εχετε λιγο καλυτερη αποψη καθως δεν προλαβα σημερα.

 

http://farm8.staticflickr.com/7532/27546054005_41ef8b5fff_b.jpg

26938001084_ea4516135c_o.jpg

27448647452_6653f356a7_o.jpg

26938921993_c4751288e9_o.jpg

27448646942_99382904a1_o.jpg

 

Αν κατι που δεν εφαρμοστηκε δυστυχως απο το design της Μοτορολα ειναι τα μπροστινα ηχεια. Αντιθετα, εχουμε ενα απλο ηχειο στο κατω μερος της συσκευης. Σχετικα δυνατος με μετριες προς καλες αποδοσεις ηχος. Δεν θα ελεγα οτι ειναι το δυνατο χαρτι της συσκευης, αλλα ουτε και το πιο αδυναμο. Οπως ειπα και πιο πανω, μετριο προς ικανοποιητικο το ηχειο.

 

 

Μπαταρια δεν μπορω να εχω ολοκληρωμενη αποψη, καθως δεν εχω κανει πληρης χρηση αλλα απο μια γρηγορη ματια που εριξα, μεσα σε διαστημα 15 λεπτων περιπου στη φορτηση, ανεβηκε το ποσοστο απο 35 σε 60%. Οποτε καποιος που θελει μια γρηγορη φορτιση στο ενδιαμεσο της ημερας για να του κρατησει το τηλεφωνο μεχρι αργα το βραδυ, σιγουρα θα ειναι καλυμμενος.

 

 

27511824456_fe7158b72a_c.jpg

26936961704_fa964a2e71_c.jpg

27269719950_c95994d359_c.jpg

27474238051_138281d7cc_c.jpg

27546396345_a79b167ee8_c.jpg

27269713350_67fd5e0d62_z.jpg

 

 

Αυτες ειναι σε γενικες γραμμες οι πρωτες μου εντυπωσεις. Αν χρειαζεστε καποια πληροφορια παραπανω που μπορει να εχω ξεχασει, εχετε οποιαδηποτε απορια και παρατηρηση, εννοειται με ρωτατε :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήρα αυτό το κινητό (ή τουλάχιστον ένα παρόμοιο: coolpad dazen note 3) και διαπήστωσα ότι δεν έχει play store και ούτε καν υπηρεσίες Google με αποτέλεσμα να μην δέχεται ούτε το email μου (gmail). Επίσης κατέβασα το aptoid για να μπορώ να κατεβάζω αξιόπηστες εφαρμογες (σε σχεση με το δικό του market που είναι κινέζικο και δεν το ξέρω) και πολλες εφαρμογές δεν τις φορτώνει: * είτε με πετάει έξω είτε μου λέει οτι χριάζεται τις υπηρεσίες της Google.. Το λειτουργικό του είναι android 5.1 αλλά λίγο διαφοροποιημένο. Επίσης διαθέτει δυο γλώσσες αγγλικά και κινέζικα μόνο..Ξέρει κανένας τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις και άν πέρνει διόρθωση;;;

οπως σε ολα τα κινητα που δεν εχουν playstore,κανε εγκατασταση τα gapps που αντιστοιχουν στο κινητό σου.

 

https://www.androidpit.com/how-to-install-the-play-store

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιώ το GM5 εδώ και μερικές μέρες, αυτή την συσκευή θα την εκτιμήσετε πολύ μόνο αν την δείτε και την δοκιμάσετε από κοντά.

 

Καταρχάς η αίσθηση ποιότητας που αποπνέει συγκρίνεται με τα επώνυμα premium. Αλλά το πιο σημαντικό είναι η εμπειρία χρήσης, έχει εξαιρετική αίσθηση αφής, είναι εξαιρετικά άμεσο και γρήγορο σε οτιδήποτε κάνεις από web browsing έως απαιτητικά παιχνίδια, και δεν κολλάει με τίποτα.

 

Θα έλεγα ότι είναι η πιο αψεγάδιαστη υλοποίηση συσκευής Android και αυτό είναι αναμενόμενο γιατί έχει αναπτυχθεί σε συνεργασία με την Google, έτσι ώστε το Android να κουμπώνει τέλεια με το hardware της συσκευής.

 

Μπορεί να μην έχει διάφορα ανούσια καλούδια, αλλά έχει την πιο πλήρη εμπειρία χρήσης που μπορείτε να βρείτε σε συσκευή έως 400e.

 

Δείτε μερικές επιπλέον φωτογραφίες

 

5plus-web.JPG?dl=0

 

5plus-web-3.jpg?dl=0

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Oι φωτογραφίες στα παρακάτω links :

 

https://www.dropbox.com/s/1nx1i9t3mna88p5/5plus-web.JPG?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/xalp3pe0y38rxk0/5plus-web-3.jpg?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κάποιος αυτό το κινητό Amigoo R300 ; Έχει πολύ καλή τιμή αλλά δεν μπορώ να βρω τίποτα για την συγκεκριμένη μάρκα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κάποιος αυτό το κινητό Amigoo R300 ; Έχει πολύ καλή τιμή αλλά δεν μπορώ να βρω τίποτα για την συγκεκριμένη μάρκα.

 

η βαθμολογια του τα λεει ολα

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ομολογουμενως μεγάλη επιτυχία του flagship Umi Super,η Umi έχει στη λίστα της μια νέα συσκευή σήμερα— το UMi London, το οποίο ισχυρίζεται ότι είναι το ανθεκτικοτερο τηλέφωνο με προστασία και στις δύο όψεις.

Απ ότι η κινεζική εταιρεία λέει στο σλόγκαν της “Toughest Dual Protection Smartphone”, το Umi London μπορεί να επιβιώσει από πτώση ύψους 6 μέτρων με το UMi London protector και από 1.5 μέτρο χωρίς καμία προστασία .

Χάρη στην μοναδική τεχνολογία - “DG Twin-Shield”που αναπτύχθηκε από την Umi, η οποία χρησιμοποιεί Dual Glass και 3M double coated foam tape για να προστατεύει το τηλέφωνο από οποίο ρίσκο πτώσης στην κανονική χρήση.

 

Το UMi London κοστολογειται στα $69.99.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε εδω: http://umidigi.com/page-umi_london_overview.html

 

Full specs:

 

 

UMi London

Extra features :2.5D Arc screen

DG Twin-Shield: Dual Glass protection

Platform: Android 6 Marshmallow

Dimensions and weight: 114.93*71.58*8.55mm 160 g

Display: 5.0" 1280*720 pixels SHARP IPS

CPU: MTK MT6580 Quad Core 1.3Ghz

Cameras:

8.0MP Sony IMX149 camera

2.0MP GC2365

Storage and RAM: 8GB storage 1GB RAM

Battery: 2050 mAh

 

%5Bimg%5Dhttp%3A//i64.tinypic.com/2r3a5hf.jpg[/img]

 

 

%5Bimg%5Dhttp%3A//i65.tinypic.com/30as60i.jpg[/img]

 

 

%5Bimg%5Dhttp%3A//i67.tinypic.com/a2yt6w.jpg[/img]

 

 

[/img]

 

https://docs.google.com/document/d/1TD3FNYGulWhfOMRirnS2s8gwsGQYRA2zTw10U_PCpS8/mobilebasic

Edited by artistas
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να μεινει για πολυ σ αυτη την τιμη. Οποιος το θελει ας περιμενει λιγακι.

 

Και να εχετε στον νου σας οτι προκειται για αρκετα ποιοτικες συσκευες, με μηδενικη υποστηριξη.

 

Μην το παρετε αν δεν ειστε σιγουροι οτι δουλευει σωστα. Γιατι αν περιμενετε διορθωσεις στο λογισμικο και αναβαθμισεις, μαλλον δεν προκειται να ερθουν ποτε.

 

Sent from my H1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εψαχνα ενα νεο κινητο για την γυναικα μου μιας και "παλιωσε" το thl4000 (δουλευει ρολοι πανω απο 1.5 χρονο, whatever) και επεσα πανω σε αυτο και μετα απο ψαξιμο το παρηγγειλα. Ηθελα κατι κατω απο 90 ευρω και μπορει να ειναι περσυνο κομματι (αρχες 2015) και να εχεθ παλιο επεξεργαστη αλλα στο συνολο των στοιχειων μου φανηκε καλο για ανθρωπο οχι υψηλων απιτησεων. Στο vickmall αυτη την στιγμη εχει 85 ευρω, εγω το πηρα 81 μιας και ειχα κατι ποντους. Ανοιγω θεμα γιατι εψαξα και δεν υπαρχει. Να πω επισης οτι καλο θα ηταν να μπουν σε ενα θεμα τα blackview διοτι υπαρχουν πολλες συσκευες. Αν γινεται καλο θα ηταν. Οποιος λοιπον το εχςι ηδη ας πει εμπειριες αλλιως θα περιμενετε εμενα :). Εδω τα στοιχεια -->

Specifications

Brand/Model Blackview Omega

Operating System Android 4.4

CPU Type 1. 7GHz

Product Type Android Phone, 3G Smartphone

3G Support

Screen

Screen Size 5.0 Inch

Screen Type Capacitive

Multi-point Touch Multi-Touch

Screen Resolution 1920*1080 FHD IPS

Memory

RAM 2GB

ROM 16GB

Max Storage Expansion 64GB

Camera

Front Camera 8.0MP

Rear Camera 18.0MP

Flash Light Support

Communication

WIFI Support

GPS Support, GPS A-GPS

Bluetooth Support

Network Frequency 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/1900/2100MHz

Functions

Gravity Induction Support

Distance Sensor Support

Light Sensor Support

Others

SIM Card Dual SIM Dual Standby

SIM Card Type Dual Micro Cards

Battery Capacity 2500mAh

Data Cable Micro USB

 

Languages English, German, Spanish, Italian, French, Portuguese, Russian, Indonesian Language, Thai,Arabic, Turkish, Vietnamese, Malay, Greek, Chinese (simplified), Chinese (traditional)

 

Και εδω το κινητο απο την σελιδα του vickmall -->http://www.vickmall.com/blackview-omega-5-0inch-3g-smartphone-mtk6592-octa-core-1-7ghz-2gb-ram-16gb-rom-18-0mp-camera.html

 

Να στε καλα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω το alife s1, για το οποιο υποσχεθηκε cm12 και δεν την εδωσε ποτε. Οποτε ειναι ακομα με 4.4. Απαραδεκτο.!

 

Επισης εχει ενα σκασμο σενσορες, εκ των οποιων λειτουργουν μονο οι βασικοι. Πυξιδα κλπ γιοκ. Και να φανταστεις οτι εγω το επελεξα λογω πυξιδας.

 

Στο δε φορουμ τους, δεν αναρτουν το κραξιμο που τους ριχνουν, κι εγω μαζι... Τοσο καραγκιοζηδες.

 

Εγω παντως δεν τους ξαναδινω μια. Σε αυτα τα λεφτα υπαρχουν πολλες επιλογες και απο πιο αξιοπιστες εταιρειες που θελουν τον πελατη και για αυριο. Οχι μια αρπαχτη και τελος.

 

 

 

Sent from my H1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο blackview bv5000 εδωσε το android 6 + οτι το κινητο παει κοπιδια. Απλα εμενα μετα απο 7 μηνες περιπου σε μια απο τις πολλες πτωσεις, πολλες ομως ραγισε το γυαλι, αλλα νομοτελειακα θα γινονταν, αφου μου ειχε πεσει ποοοοοοολλες φορες. Παντως απο αυτο γραφω τωρα. Εγω την εμπιστευομαι την μαρκα διαβαζοντας εδω ολα τα θεματα για τα κινητα της. Καλο βραδυ
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εδω γραφει οτι εγινε android 5. Μαζι με αλλα μοντελα της. Απλα το χρονοδιαγραμμα της εταιρειας πεφτεθ παντα λιγο εξω, πιστευω ομως οτι θα παρει την 5αρα. Μακαρι να το χε ηδη καποιος να μας ελυνε τις αποριες. Θα κανω παρουσιαση οταν ερθει παντως. Καλη σου μερα.

 

-->http://www.gizmochina.com/2015/04/09/blackview-devices-will-get-android-5-0-update-by-the-end-of-april/

Link to comment
Share on other sites

φαινεται πολυ καλο βασικο τηλεφωνο αν δεν εχει τιποτα χαζα θεματακια των umi θα ειναι καλο
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα tracking number με το ολλανδικο ταχυδρομειο και μου ειπαν θα φυγει συντομα (ψαχνω κατι θηκες μπας και βρω και ρθουν μαζι). Οποτε σε καμια 20 μερες πανω κατω που θα το χω θα κανω παρουσιαση. :) :)

Υ.Γ: Εχω την εντυπωση οτι δεν πρεπει να υπαρχει αλλος κατοχος στο συγκεκριμενο κινητο στην Ελλαδα. :( :(

Link to comment
Share on other sites

Πηρα tracking number με το ολλανδικο ταχυδρομειο και μου ειπαν θα φυγει συντομα (ψαχνω κατι θηκες μπας και βρω και ρθουν μαζι). Οποτε σε καμια 20 μερες πανω κατω που θα το χω θα κανω παρουσιαση. :) :)

Υ.Γ: Εχω την εντυπωση οτι δεν πρεπει να υπαρχει αλλος κατοχος στο συγκεκριμενο κινητο στην Ελλαδα. :( :(

 

ρωτησα κι εγω για μια ξαδερφη που της εσπασε το Inew v3 που ειχε και θελει κατι σε αυτη την τιμη,για τα σπεκς του ειναι πολυ καλο,εχει καλη βαθμολογια στο κιmovil και κοστιζει πανω απο διπλα σε αλλα σαιτ.Καλως να το δεχτεις

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έχει έρθει από το εξωτερικό; Μήπως είναι κλειδωμένη σε συγκεκριμένο δίκτυο. Αν ναι, θέλει κάποιο ξεκλείδωμα διαφορετικά μάλλον δεν θα λειτουργήσει με κάρτα sim άλλου δικτύου.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα,

 

έχω μια συσκευή Vodafone και όταν το ανοίγω μου ζητάει το SIM ME [NP].Αυτό πώς το βρίσκω?

 

Ευχαριστώ

 

Για ποια συσκευή μιλάς συγκεκριμένα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια και μου ήρθε το Oukitel C3 και βλέποντας ότι δεν υπάρχει ανοιγμένο θέμα, το ανοίγω μήπως και μοιραστεί κανένας άλλος την εμπειρία του με αυτό.

Το κινητό το πήρα από αυτόν

http://www.aliexpress.com/item/Original-Oukitel-C3-MTK6580-5-5-Inch-1280x720-HD-IPS-Quad-Core-Android-6-0-Mobile/32655497791.html?spm=2114.13010608.0.72.DBcCWf

Όταν το πήρα το είχε σε flash sale 39,99$. Ίσως να το βρείτε από άλλους σε αυτή την τιμή ακόμα και τώρα.

Ηρθε με tracking number σε ενάμιση μήνα περίπου, βασικά ο τύπος το έστειλε 1 μήνα μετά και άλλες 2 εβδομάδες πήρε να έρθει.

Πάμε στα του κινητού.

1. Ηρθε με ένα ψιλοκακοβαλμένο (2-3 μικρές φουσκάλες) screen protector που ήταν κάτω από την αρχική ζελατίνα που βγάζεις.

2. Τρέχει χωρίς σκαλώματα παρόλο που του έχω βάλει εφαρμογές (viber, messenger κλπ). Για παιχνίδια δε ξέρω.

3. Προβληματάκια. Η μπαταρία δε δείχνει ακόμα καλά, ακόμα και με 20% έκλεινε. Το φόρτισα όμως και ΟΚ. Ο σενσορας απόστασης δε πάει καλά, το βαζεις στο αυτί αλλα μια σβηνει, μια όχι. Θα δοκιμάσω κάποιο calibration κάποια στιγμή.

4. Ηρθε και επίσημο update κάποια στιγμή. Οχι κάτι σημαντικό μάλλον αλλα κάτι θάκανε. Το αφησα και μπήκε. ΟΚ, δεν εγινε κάτι.

5. Δεν έχει OTG

Γενικά για περίπου 35 ευρώ που έδωσα είναι πολύ σούπερ. Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε Ολλανδια απο χτες. Αντε να δουμε μπας και το χω κατα το τελος της βδομαδας. Μετα θα κανω review οπως υποσχεθηκα. :)
Link to comment
Share on other sites

το εχω εδω και λιγο καιρο (το αγορασα καταλαθος.... ας πουμε..το αγορασα 90 ευρο)

πειτε μου αν εχετε δει σε αυτα τα λεφτα τηλεφωνο με αυτα τα χαρακτηριστικα

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-tcloriginal-3s#device-profile

με GPS και GLONASS

με καμερα 13mp sony imx214 και μπροστινη sumsung 8mp

με καμερα με slow motion

με καμερα εως 120 fps video frame rate

με 130 γραμμαρια βαρος

με 1080 x 1920 px αναλυση οθονης

με 95% NTFC

με οθονη Very high density, 441 Pixels per inch

με επεξεργαστη Qualcomm Snapdragon 615 MSM8939 1.5Ghz

με dual band wifi (2,4 και 5 ghz)

 

δεν λεω για τα υπολοιπα χαρακτηριστικα γιατι τα εχουν και πολλα αλλα τηλεφωνα

Edited by dedalos91
Αυτοί που κάνουν τους έξυπνους εκνευρίζουν εμάς που είμαστε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το εχω εδω και λιγες μερες.καλο κινητο οχι καλυτερο απο idol x + αλλα καλο.το πηρα στα 85 ευρω σε προσφορα.θελω να σε ρωτησω για το 4G. Είμαι στη Vodafone εχω ενεργοποίησει την υπηρεσία 4G αλλα δεν εχω δει ποτε.Μονο 3 . περισσότερο για αυτο το πηρα.σου βγαζει ενδειξη 4G?

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...