Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Αν κάποιος όμως ξέρει πού θα βρω καμια καλή θήκη ας πει γιατί δεν βρίσκω πουθενά.

 

http://www.banggood.com/Original-Flip-Leather-View-Window-Protective-Case-For-OUKITEL-K6000-p-1021916.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η LANDVO ειναι μια εταιρεια που εχει παρουσιασει μοντελα της low κατηγοριας, για τα οποια ομως μεχρι τωρα, συμφωνα και με τις αποψεις μελως-κατοχων, υπαρχουν θετικα σχολια για την αξιοπιστια τους.

Σαν presale τις ημερες αυτες κυκλοφορει στα συνηθη κινεζοκαταστηματα η συσκευη αυτη, με χαμηλη τιμη αλλα και αντιστοιχα χαρακτηριστικα.

 

Landvo XM100 Android 5.1 3G Smartphone 5.0 inch Screen MTK6580 Quad Core 1.3GHz 1GB RAM 8GB ROM Dual Cameras GPS FM

Display: 5.0 inch 960 x 540 qHD Screen

CPU: MTK6580 Quad Core 1.3GHz

GPU: Mali-400 MP

System: Android 5.1

RAM + ROM: 1GB RAM + 8GB ROM. TF card up to 32GB

Cameras: Front 2.0MP (SW5.0MP) + Rear 5.0MP (SW8.0MP) AF with with LED flashlight

Bluetooth: BT4.0

Features: GPS, 3D sensor, WiFi

SIM Card: Dual SIM dual standby. One standard SIM card, the other is Micro SIM card.

Networks:

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/2100MHz

 

Εγω εκανα ηδη μια παραγγελια σε χρυσαφι χρωμα και συνεχειζω σε αναζητηση θηκης κλπ.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Η LANDVO ειναι μια εταιρεια που εχει παρουσιασει μοντελα της low κατηγοριας, για τα οποια ομως μεχρι τωρα, συμφωνα και με τις αποψεις μελως-κατοχων, υπαρχουν θετικα σχολια για την αξιοπιστια τους.

Σαν presale τις ημερες αυτες κυκλοφορει στα συνηθη κινεζοκαταστηματα η συσκευη αυτη, με χαμηλη τιμη αλλα και αντιστοιχα χαρακτηριστικα.

 

Landvo XM100 Android 5.1 3G Smartphone 5.0 inch Screen MTK6580 Quad Core 1.3GHz 1GB RAM 8GB ROM Dual Cameras GPS FM

Display: 5.0 inch 960 x 540 qHD Screen

CPU: MTK6580 Quad Core 1.3GHz

GPU: Mali-400 MP

System: Android 5.1

RAM + ROM: 1GB RAM + 8GB ROM. TF card up to 32GB

Cameras: Front 2.0MP (SW5.0MP) + Rear 5.0MP (SW8.0MP) AF with with LED flashlight

Bluetooth: BT4.0

Features: GPS, 3D sensor, WiFi

SIM Card: Dual SIM dual standby. One standard SIM card, the other is Micro SIM card.

Networks:

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/2100MHz

 

Εγω εκανα ηδη μια παραγγελια σε χρυσαφι χρωμα και συνεχειζω σε αναζητηση θηκης κλπ.

 

Κατάστημα φίλε μου? Τιμη?

Link to comment
Share on other sites

Κατάστημα φίλε μου? Τιμη?

 

Το πηρα απο το .... Εβερ (μη βαρατε!), σε ε-μαιλ προσφορα 51 Ευρα! :O

Θα αργησει λιγο το ξερω αλλα δεν με απασχολει! Εχω καβατζα.

 

Η συσκευη παιζει σημερα σε προσφορα στο Gearbest.

Στα 50 Ντολαρ και με 2 ακομα παιρνεις και τη θηκουλα του.

 

Παρελαβα σημερα!

Ομορφη συσκευη! Ειδικα στο <χρυσαφι> μου αρεσε πολυ! Και η καμερα σαν πρωτη εντυπωση με ικανοποιησε για την κατηγορια!

Μια χαρα κινητο ειναι! Αμα εχει και την αξιοπιστια που συνηθιζει η Λαντβο, τοτε...:D

Η συνεχεια προσεχως! :)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Με γειές!

Για εύκολο / γρήγορο / αποτελεσματικό rooting χωρίς πολύ παίδεμα, δοκίμασε το Kingroot (home page εδώ).

Εγκαθιστάς το application και... πατάς ένα κουμπί!

Ή, αν το κατεβάσεις π.χ. από εδώ, δες και αυτά που γράφει παρακάτω στη σελίδα για το πώς μπορείς να αντικαταστήσεις το Kinguser (superuser application που σου εγκαθιστά με το rooting) με το 'κλασσικό' SuperSU (απολύτως προαιρετικό αυτό, για όσους δεν εμπιστεύονται το Kinguser...)

 

ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΕΙΝΑΙ LOLIPOP 5,1 ΘΑ GINEI ROOT ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ,ΟΥ ΔΩΣΑΤΕ?

 

ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΗΠΟΤΑ ROOT ΜΕ ΑΥΤΑ ..ΣΤΟ KINGROOT MOY ΖΗΤΑ ΕΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΡΕΣ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΑΛΛ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΡΟΟΤ ΣΕ ANDROID 5,1

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ο ίδιος το τηλέφωνο, οπότε δεν ήμουν σίγουρος με τι μπορεί να γίνει root.

Συνέστησα να δοκιμάσεις το Kingroot γιατί -στις πρόσφατες εκδόσεις του- τα κατάφερε με 1-2 "δύσκολα" τηλέφωνα γνωστών μου.

Εδώ δυστυχώς δεν έπιασε...

 

Ψάχνοντας λίγο (με google), βλέπω ότι η μόνη λύση που φαίνεται να παίζει στο M7 Plus είναι η 'κλασική' του να περάσεις πρώτα με SP Flashtools ένα custom recovery (CWM) και μετά χρησιμοποιώντας αυτό να εγκαταστήσεις μια κατάλληλα προετοιμασμένη εκδοχή του SuperSU (πακεταρισμένο σε zip για εγκατάσταση).

Αν έχεις ξανακάνει κάτι παρόμοιο, είναι το πολύ μισής ώρας δουλειά - και (ψιλο)τυφλοσούρτης. Αν είναι η πρώτη φορά που θα παίξεις με κάτι τέτοιο, θα χρειαστείς λίγη... μελέτη πρώτα πάνω στο αντικείμενο, απλά για να ενισχύσεις την αυτοπεποίθησή σου πριν ξεκινήσεις :)

 

Ψάξε για (κάτι τόσο απλό όσο) "root mlais m7 plus".

Κάποια από τα άρθρα που θα βρεις προτείνουν να φλασάρεις τη ROM ενός κλώνου του, του Plunk Hero(!), η οποία είναι ήδη rooted, αλλά δε νομίζω να θες να το κάνεις αυτό (άσε που -από τα λίγα που είδα- έμεινα με την εντύπωση ότι το Plunk Hero προορίζεται για αμερικάνικες αγορές, οπότε ενδέχεται να 'χαλάσεις' την υποστήριξη για ευρωπαϊκές 3G/4G μπάντες του τηλεφώνου).

 

Απ' ό,τι είδα, γράφουν ότι και η διαδικασία για rooting (με flashtools και CWM) για το M7 Plus είναι μάλλον η ίδια με αυτή για το 'απλό' M7, οπότε υπάρχουν ακόμα περισσότερες πηγές για να διαβάσεις τις σχετικές οδηγίες και να κατεβάσεις το απαραίτητο υλικό.

Νομίζω ότι για το είδος αυτής της διαδικασίας (γενικότερα) υπάρχουν σχετικά tutorials και εδώ στο δικό μας forum, οπότε με λίγο ψάξιμο θα βρεις μπόλικο υλικό.

 

Καλή επιτυχία - και (αν δεν έχεις ξαναδεί τη διαδικασία), μην αφήσεις να σε αποθαρρύνει, δεν είναι τίποτα σπουδαίο!

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΡΑΣΑ ΤΟ RECOVERY ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟ ΡΟΟΤ ΤΗΠΟΤΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ FAILED OTA . TO MINIMA POY MOY EVGALE .ERROR . INVALID OTA PACKAGE ,MISSING SCATER

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπω κινηση εδω, πιθανον να μην το εχετε τιμησει το συγκεκριμενο μοντελο. Το αγορασα απο Gearbest το Δεκεμβριου με 63 ευρω που ηταν καλη προσφορα ως δωρο για τη γυναικα.

 

Το μονο προβλημα που εχει κ δεν εχω καταφερει να βρω λυση ειναι πως οταν εχω το κινητο σε σιγαση η σε δονηση μονο τοτε το ξυπνητηρι δε χτυπαει. Αν ειναι σε δονηση χτυπαει μονο δονηση ενω αν ειναι αθορυβο δε χτυπαει καθολου. Σε αλλα leagoo που εχω δε συμβαινει αυτο.

 

Γνωριζει κανεις πως μπορει να χτυπαει κανονικα το ξυπνητηρι?

Link to comment
Share on other sites

Ulefone Future

 

οθονη 5.5"

android 6

2G/3G/4G

δικαρτο

4gb ram, 32gb rom

επεξεργαστης 8πυρηνος 64bit 2.0ghz mt6755 (helio p10)

καμερα 20mp (sony imx230)

χωρις πλαϊνα bezels

μπαταρια μη αφαιρουμενη

μεταλλικο ενιαιο πλαισιο

 

 

via

 

υπο διευκρινιση:

- notification led

- mah

- εμπρος καμερα

- τιμη

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΡΟΟΤ ΜΕ ΤΗΠΟΤΑ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εχω λιγες ημερες που παρελαβα 2 κομματια,ενα ασημενιο και ενα γκρι

Ολα φαινεται να δουλευουν αψογα

Για την μπαταρια θα δω σε λιγες ημερες τι λεει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους.Είμαι σε αναζήτηση κινητού μετά απο 3 χρόνια με το 920 και μου έχει κάνει το κλικ αυτό το κινητο χωρίς να ξέρω το λόγο.Ηθελα να ρωτήσω όποιον το έχει η όποιον γνωρίζει ποσό καλο είναι γενικά,ποσο αντέχει η μπαταρία σε έντονη χρήση και αν καίει...και τέλος αν αξίζει η μετάβαση απο το 920 εδώ στα 179€.Απλα μου εκανε το κλικ.Σερφαρισμα αρκετό κάνω,παιχνίδια όχι τόσο αλλά ήθελα η μπαταρία να είναι καλύτερη απο το 920.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους.Είμαι σε αναζήτηση κινητού μετά απο 3 χρόνια με το 920 και μου έχει κάνει το κλικ αυτό το κινητο χωρίς να ξέρω το λόγο.Ηθελα να ρωτήσω όποιον το έχει η όποιον γνωρίζει ποσό καλο είναι γενικά,ποσο αντέχει η μπαταρία σε έντονη χρήση και αν καίει...και τέλος αν αξίζει η μετάβαση απο το 920 εδώ στα 179€.Απλα μου εκανε το κλικ.Σερφαρισμα αρκετό κάνω,παιχνίδια όχι τόσο αλλά ήθελα η μπαταρία να είναι καλύτερη απο το 920.

 

Φίλε μου πρέπει να είναι το ulefone paris και να έχει βάλει το brand της η crypto.

Τσεκάρισε το νήμα του ulefone paris.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πρέπει να είναι το ulefone paris και να έχει βάλει το brand της η crypto.

Τσεκάρισε το νήμα του ulefone paris.

 

Αλήθεια;;Γίνεται κάτι τέτοιο;;ευχαριστώ για την απάντηση δεν το ήξερα...και γενικα δεν ασχολούμαι και πολυ με εταιρίες απο Κίνα γιατί εδώ και 3 χρόνια δεν είχα θέμα με το κινητό.Τώρα τελευταία σε έντονη χρήση με ανοιχτα δεδομένα καίει πολύ και νομιζω ήρθε η ωρα για αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει επισημο θεμα εδω στο myphone?

 

Υπάρχει αλλά με μηδενική κινητικότητα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=417587

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αλλά με μηδενική κινητικότητα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=417587

 

Ααα τοσο καλα δηλαδη... Δεν βρισκω πουθενα καποιο καταστημα να το πουλαει .τι γινετε;υπαρχει πουθενα;

Link to comment
Share on other sites

1000 φορες να επιλεξεις το ZTE Blade S6.Για αγορα απο Ελλαδα παντα μιλαμε.

Επισης στο eshop.gr (στο φυλλαδιο των προσφορων) εχει το εξαιρετικο Μeizu M2 στα 144 Eυρω.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω και ειναι μια χαρα τηλεφωνακι. Η μπαταρια του κραταει 5.5 -6 ωρες περιπου ασταματητα με παιχνιδι και ιντερνετ. Δεν ζεσταινετε πολυ. Με κανονικη χρηση μια ημερα σιγουρα. θελω να το κρατησω λιγες μερες ακομη ομως για να σχηματισω μια πληρη αποψη για το τηλ. Η καμερα του καλη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε ολους.Είμαι σε αναζήτηση κινητού μετά απο 3 χρόνια με το 920 και μου έχει κάνει το κλικ αυτό το κινητο χωρίς να ξέρω το λόγο.Ηθελα να ρωτήσω όποιον το έχει η όποιον γνωρίζει ποσό καλο είναι γενικά,ποσο αντέχει η μπαταρία σε έντονη χρήση και αν καίει...και τέλος αν αξίζει η μετάβαση απο το 920 εδώ στα 179€.Απλα μου εκανε το κλικ.Σερφαρισμα αρκετό κάνω,παιχνίδια όχι τόσο αλλά ήθελα η μπαταρία να είναι καλύτερη απο το 920.
Edited by kateriina
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω και ειναι μια χαρα τηλεφωνακι. Η μπαταρια του κραταει 5.5 -6 ωρες περιπου ασταματητα με παιχνιδι και ιντερνετ. Δεν ζεσταινετε πολυ. Με κανονικη χρηση μια ημερα σιγουρα. θελω να το κρατησω λιγες μερες ακομη ομως για να σχηματισω μια πληρη αποψη για το τηλ. Η καμερα του καλη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με προβληματίζει η μπαταρία...5 ώρες συνεχόμενες βγάζει το Lumia 920 μετα απο 2.5 χρόνια και με κουράζει.Δεν έχω υπολογιστή και το επόμενο όπως και το Lumia τα έχω σαν υπολογιστή.Το ψάχνω ακόμα...

 

 

@Arisg90 Το έχω και το Meizu στα υπόψιν όπως επίσης κυρίως λόγω μπαταρίας μου άρεσε το Lenovo vibe P1 m.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...