Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to v715 exei aksiozhleuta xarakthrhsthka gia thn timh tou!

ostoso kinhta apo eteries kinhths thl kai malista desmeutika opws p.x me to vodafone live t atheoro oligon ti aparadekta...

sunepos den tha to eperna!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to v715 exei aksiozhleuta xarakthrhsthka gia thn timh tou!

ostoso kinhta apo eteries kinhths thl kai malista desmeutika opws p.x me to vodafone live t atheoro oligon ti aparadekta...

sunepos den tha to eperna!;)

 

Και εγώ τα ίδια... Με τίποτα δεν θα έπαιρνα κινητό από μια εταιρεία, που όχι μόνο έχει κινητά δικά της, αλλά κλειδώνει και τα άλλα κινητά τηλέφωνα (Sony Ericsson, Nokia, Samsung κ.λ.π.). Ειδικά από την Βόδι-ΦΟΝ που είναι ότι να 'ναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολους...

Ετυχε να πεσει στα χερια του πατερα μου,και κατα συνεπεια να περαασει στην κατοχη μου το Κ915+.Μετα απο αρκετο ψαξιμο,μου φαινεται πως ανηκει στην CECT.Το προβλημα μου ειναι πως δεν μπορω να βρω ποιο λειτουργικο χρησιμοποιει η συσκευη και κατα συνεπεια ποια ειδη προγραμματων μπορω να του εγκαταστησω.Το μονο που με εχει ενθουσιασει μεχρι στιγμης ειναι η υπαρξη τηλεορασης!!!!!!:blink::blink::blink::blink::blink:

Αν εχει κανεις καποια ιδεα,ελπιζω να μην ντραπει και να την πει ελευθερα...

Ευχαριστω!

Show weakness to hide your strength...
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει καποιος την κινεζια αυτη?????

 

http://cgi.ebay.com/NW-Hiphone-I32-dual-sim-GSM-PDA-Cell-Phone-MP3-Unlocked_W0QQitemZ160208879049QQihZ006QQcategoryZ32233QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

http://www.youtube.com/watch?v=59kFfubw2Vk

 

φαινεται ενδιαφερον τηλεφωνο και αν κανει τη δουλεια του σωστα ειναι οτι πρεπει για οσους δεν ξερνανε 500/700 ευρα για το iphone........

 

και φυσικα εχει και την επιπλεον λειτουργια dual sim!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Acer N300, καθώς λοιπόν άνοιξα το Destinator 7, όσο φόρτωνε το πρόγραμμα μου πέφτει κάτω το PDA και σβήνει. Πάω να το ανάψω, δείχνει το σήμα της ACER και κολλάει εκεί....

 

Δοκίμασα τα πάντα απο hard-soft reset κτλπ. Υποψιάζομαι corrupted αρχεία των windows (*.dll *.ocx *.sys κ.α.) τα οποία ίσως να χάλασαν κατά την απώλεια ρεύματος ενώ το PDA έκανε loading...

 

Καμία ιδέα-βοήθεια ;;;

 

Γίνετεται με κάποιο τρόπο να κάνω format το PDA και να περάσω πάλι τα windows;;; Αν ναι πώς;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν επαναφέρθηκε με hard-reset τότε ξέχασέ το... Είναι θέμα h/w οπότε... :(

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Γίνετεται με κάποιο τρόπο να κάνω format το PDA και να περάσω πάλι τα windows;

Ιδού το ερώτημα!

Αν όχι, προτείνετε κανένα οικονομικό PDA :D

Link to comment
Share on other sites

Λεει ομως οτι ανοιγει δειχνει το λογοτυπο και μετα κολλαει.Αρα λειτουργει το h/w

Όχι απαραίτητα! Λειτουργεί ένα μέρος του h/w αλλά όχι όλο. Αν με hard-reset δεν επαναφέρεται, τότε δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει πρόβλημα το h/w... Είναι σαν να σου έχει χτυπήσει η μητρική στο PC. Μπορεί να ανοίξει, να δεις την οθόνη του BIOS και ίσως δεις για λίγο και το σημαιάκι των Windows αλλά μετά κολλάει...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Γίνετεται με κάποιο τρόπο να κάνω format το PDA και να περάσω πάλι τα windows;

Ιδού το ερώτημα!

Αν όχι, προτείνετε κανένα οικονομικό PDA :D

Μα το hard-reset που ήδη έκανες ισοδυναμεί με format... Όπως λέω και παραπάνω, αν δεν σου επαναφέρθηκε με hard-reset ξέχασέ το δυστυχώς...

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το περιεργαστείς λίγο: Βγάλε τη SIM (αν έχει) και τη memory card, χτύπα μαλακά το κουτάκι του και πίεσέ το σε διάφορα σημεία μήπως κάτι κουνήθηκε με την πτώση και δεν πατάει καλά. Αν δεις ότι αναπνεύσει για λίγο ίσως μπορεί να γίνει κάτι (μου έχει τύχει σε PDA φίλου μου να καταφέρουμε να το φτιάξουμε). Αν έχεις κότσια λυσ' το και δες αν κάτι διορθώνεται. Δύσκολα τα πράγματα όμως, sorry! :(

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το CECT T100+ από Κίνα. Μου ζητάει INPUT GUARD PASSWORD ....

Το manual είναι στα Κινέζικα και τα μόνα νούμερα που ξεχωρίζω είναι το "0000".. Δυστυχώς δεν είναι αυτά....: (

Έστειλα email μου έστειλαν κάποια άλλα νούμερα αλλά τίποτα... :(

Αν μπορείτε βοηθήστε....

Link to comment
Share on other sites

Εκανες hard reset (format)?

Είσαι σίγουρος;

 

Αν έκανες hard reset, τo λειτουργικό ξαναφορτώνεται αυτόματα κι είναι όπως ακριβώς το αγόρασες.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φιλαράκι

1122

3344

5566

000000000000

Τίποτα από τα παραπάνω δεν πιάνει...Τους παραπάνω αριθμούς μου τους έστειλαν με email από εκεί που πήρα το κινητό....

Τώρα μου απάντησαν ότι πιθανόν να το έχω κλειδώσει εγώ κατά

λάθος..

Εγώ δεν έχω καταφέρει όμως ούτε να το ανοίξω ...

Υπάρχει κάπου να το δώσω (εντός Ελλάδος) μήπως καταφέρουν κάτι..

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

To exo dokimasi kai einai arketa aksiologo.. To parigilia giati ithela na to aksiologiso gia ena review poy mou zitithike.. Ta poli kala tou simia Othoni afis, 2 sims, 2 batteries, me to kounima allagi song, kai othoni automatou landscape otan girisis to phone me poli kali autonomia.. An endiaferese na mou pis giati meta to review thelo na to doso.. se timi akros kali!!
Link to comment
Share on other sites

To exo dokimasi kai einai arketa aksiologo.. To parigilia giati ithela na to aksiologiso gia ena review poy mou zitithike.. Ta poli kala tou simia Othoni afis, 2 sims, 2 batteries, me to kounima allagi song, kai othoni automatou landscape otan girisis to phone me poli kali autonomia.. An endiaferese na mou pis giati meta to review thelo na to doso.. se timi akros kali!!

 

2 sim vodafone δουλευουν????

 

η τελος παντων ειναι συμβατο με 3G καρτες????

 

 

οι sim ειναι ταυτοχρονα ενεργες????

Link to comment
Share on other sites

Douleui me 2 sim , testarismeno me 2 cosmote, 1 q telecom - 1 vodafone, 1 cosmote - 1 vodafone, 1 cosmote - q telecom..

Oi sim allazoun apo esoteriko menou kai i allagi perni molis 1 sec! den einai tautoxrona energes kai oi dio..

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά με το πρόβλημα με τους ελληνικούς χαρακτήρες στον τηλεφωνικό κατάλογο του συγκεκριμένου κινητού; Γράφεις κανονικά ελληνικά αλλά μόλις πας να δεις μετά το όνομα που μόλις έγραψες οι αμιγώς ελληνικοί χαρακτήρες εμφανίζονται σαν ιερογλυφικά...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

το κ915 δεν ειναι cect. τα κινεζικα συνηθως δεν παιρνουν προγραματα δεν εχουν java εκτος καποιον εξαιρεσεων. ουτε μπορεις να κανεις συγχρονισμο. παρα μονο σαν mass storage η web cam. απολαυσετο ετσι οπως ειναι και δεν θα εχεις προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...