Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μην το συγκρινεις με το iphone

ΜΗΝ αλλαξεις κατι στο κρυφο μενου μην το χαλασεις!!

 

μην ανυσηχείς...δεν πρόκειται να κάνω κάτι που δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

άστα να πάνε.... πριν ένα μήνα μου το φάγανε και εύχομαι σε αυτόν που το πήρε τα χειρότερα!!!! :lol::lol:

 

αυτό που λες με το registry to έχω δει και εγώ αλλά δεν το έχω κάνει ακόμα, βασικά ψάχνω να δω πώς θα γίνει να ενεργοποιηθεί η επιλογή όπως στα pocket pc στα settings που έχει μενού gps με ρυθμίσεις και επιλογή on/off.

η μπαταρία όντως κρατάει στην αναμονή, αν έχεις το 514 κοίταξε να δεις στα processes ποια προγράμματα τρέχουν και σύγκρινε αν έχεις χρόνο λίγο τα registry. με την κανονική μπαταρία 1260mAh ναι μεν κρατάει στην αναμονή πλέον αλλά σε μένα όταν κάνεις κλήσεις πέφτει αισθητά σε σχέση με το 514. Στις ρυθμίσεις που έχω κάνει όπως θυμάσαι το έχω βάλει μόνο σε gsm δίκτυο.

Με την μεγαλύτερη μπαταρία πάλι πέφτει πολύ γρήγορα στις κλήσεις.

στο startup έχω αφήσει τα 3 που σου έχω πει, θα δοκιμάσω και χωρίς αυτά να δω.

 

edit: τα έβγαλα και τα άλλα 3 και το gps λειτουργεί που νόμιζα ότι δεν θα λειτουργούσε.

ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

μην ανυσηχείς...δεν πρόκειται να κάνω κάτι που δεν ξέρω.

μωρε δεν ανυσηχω εγω ...... για εσενα το λεω

Link to comment
Share on other sites

#αυτό που λες με το registry to έχω δει και εγώ

 

Α, που το έχεις δει (ρητορική ερώτηση-δεν χρειάζεται απάντηση); Εμένα μου ήλθε η ιδέα να ψάξω το registry εχθές το βράδυ. Και νόμισα ότι το βρήκα πρώτος!

 

#πώς θα γίνει να ενεργοποιηθεί η επιλογή όπως στα pocket pc στα settings

 

Αυτό δεν το ξέρω και δεν ξέρω και πως γίνεται μιά και δεν έχει σχετικό menu.

 

Ναι και με την μεγάλη μπαταρία πάλι δεν κρατάει στην ομιλία. Τι έχουν κάνει οι άνθρωποι;

Τα processes να τα συγκρίνω (αφού βάλω το best task manager), αλλά την registry πως;

 

Στο Startup του 514 υπάρχουν τα εξής τρια. HP IPAQ Tips_1.lnk MMISyncApp.lnk και VCDaemon.lnk

 

Είδα ότι είσαι και στο xda dev forum, οπότε μην γράφω τα ίδια και εκεί.

Εστειλα την registro-απάντηση και εκεί και μετά είδα τ' όνομα.

Αμα κοιμάσαι 3 και ξυπνάς 6, αυτά παθαίνεις !

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. ενδιαφερομαι να αγορασω καποιο κινητο απο το ebay το οποιο μαλλον θα ειναι κινεζικο, π.χ tv mobile n99i http://www.made-in-china.com/image/2f0j00DvsErUldZLbZM/TV-Mobile-Phone-N99I-TRI-BANDS-TV-900-1800-1900-.jpg η το jaga tt 30 http://www.apiastos.gr/images/Jagattv-30.jpg και σε χαμηλη τιμη αφου θελω να εχει τηλεοραση , ραδιοφωνο κτλ κτλ που στην ελλαδα κατι τετοιο απο μια αλλη εταιρια θα ειχε τουλαχιστον 300e.

 

Επειδη ομως εχω μπερδευτει λιγο με τα μοντελα που υπαρχουν, μπορει καποιος να με διαφωτισει?? Μερικα μοντελα δεν υπαρχουν καν στην ελλαδα, αλλα αυτο δε με απασχολει αφου θα το παραγγειλω απο εξωτερικο...

Ευχαριστω. :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. ενδιαφερομαι να αγορασω καποιο κινητο απο το ebay το οποιο μαλλον θα ειναι κινεζικο, π.χ tv mobile n99i http://www.made-in-china.com/image/2f0j00DvsErUldZLbZM/TV-Mobile-Phone-N99I-TRI-BANDS-TV-900-1800-1900-.jpg η το jaga tt 30 http://www.apiastos.gr/images/Jagattv-30.jpg και σε χαμηλη τιμη αφου θελω να εχει τηλεοραση , ραδιοφωνο κτλ κτλ που στην ελλαδα κατι τετοιο απο μια αλλη εταιρια θα ειχε τουλαχιστον 300e.

 

Επειδη ομως εχω μπερδευτει λιγο με τα μοντελα που υπαρχουν, μπορει καποιος να με διαφωτισει?? Μερικα μοντελα δεν υπαρχουν καν στην ελλαδα, αλλα αυτο δε με απασχολει αφου θα το παραγγειλω απο εξωτερικο...

Ευχαριστω. :)

 

ειναι πολυ παλια μοντελα.παρε καλυτερα ενα με 2σιμ,wifi,tv που υποστιριζει και java

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό

 

http://www.dt-bak.com/sdp/538121/4/pd-2816670/4729363-1523390.html

 

και αυτό

 

http://www.dt-bak.com/sdp/538121/4/pd-2816670/5847867-1523390/China_Vertu_Ascent_Ti_Ferrari_Nero_Limited_Edition.html

 

και βασικά θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε το συγκεκριμένο site, αν έχει παραγγείλει κανένας σας από αυτό και το σχολιασμό σας για τα συγκεκριμένα κινητά..

τι προβλήματα μπορεί να έχουν?

 

Προσφατα είδα ένα 8800 saphire arte φίλου μου το οποίο ήτανε σίγουρα κάτι τέτοιο και του το είχανε πουλήσει 400 ευρώ!! και το πήγε και στη νοκια και του είπανε λέει δεν είναι μόυφα απλώς είναι εισαγόμενο... ξέρετε τι παίζει ακριβώς με αυτά... και έχετε και κανένα άλλο ίσως πιο αξιόπιστο αντίστοιχο site να μου προτείνετε???

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

To site τους αναφερεται εδω http://www.firetrust.com/en/blog/chris/the-bigger-list-of-chinese-scams. Τα τηλ. που υποτιθεται οτι πουλαει ειναι σιγουρα αντιγραφες (το λενε και οι ιδιοι αλλωστε). Επισης προσεχε τους τροπους πληρωμης ειδικα αν σου ζητανε western union.
ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΜΑΕΤΖΙΜΑ!
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή όσα site υπάρχουν εκεί είναι μούφα?? έχετε να προτείνετε κάποια site για 8800 carbon arte κίνεζικο σαν κι αυτό που έιναι στα site Που ανέφερα???
myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου FOTOPOULAKI

 

το κινητο που ανανφερεις φαινεται ενδιαφερον .γιορταζει ο αδελφος μου σε λιγες μερες κ ειχα αποφασησει να του παρω το MWG ZINC 2 αλλα ριχνοντας μια ματια στο φορουμ το κινητο που προτερινεις με ενδιαφερει μια που εχει διπλη sim, tv, k κυριως wifi .εχεις να μας δωσεις καποιες πρωτες εντυπωσεις απο το κινητο ,ειναι αξιοπιστο, απο που το αγορασες

 

 

θα το εκτιμουσα

 

Βασιλης

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου FOTOPOULAKI

 

το κινητο που ανανφερεις φαινεται ενδιαφερον .γιορταζει ο αδελφος μου σε λιγες μερες κ ειχα αποφασησει να του παρω το MWG ZINC 2 αλλα ριχνοντας μια ματια στο φορουμ το κινητο που προτερινεις με ενδιαφερει μια που εχει διπλη sim, tv, k κυριως wifi .εχεις να μας δωσεις καποιες πρωτες εντυπωσεις απο το κινητο ,ειναι αξιοπιστο, απο που το αγορασες

 

 

θα το εκτιμουσα

 

Βασιλης

 

Φιλε μου βασίλη το κινητο το εχω ενα μήνα περίπου και δεν εχει παρουσιάσει καποιο προβλημα(εχει φαει και μερικες σαβουρες και δεν μασισε)....είμαι πολυ ευχαριστημένος στο συνιστώ ..

Απ ότι καταλαβα διαβάζοντας το forum εχει το ιδιο μενου με το κ599(iphone clone)...αλλα ειναι πολυ καλυτερο εξωτερικα....μερικες πρωτες εντυπώσεις τις γραφω και παραπάνω.....εγω το πήρα απο ebay απο τον παρακάτω πωλητη.

.http://cgi.ebay.com/N2-3-2-WIFI-TV-2SIM-MOBILE-PHONE-UNLOCKED-TOUCH-Greek_W0QQitemZ250476316645QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhones?hash=item3a518d47e5&_trksid=p3286.m63.l1177

Ειναι ο μόνος που του έχει βάλει ελληνικά.....(μονο με ελληνικά να το παρεις γιατι δεν θα διαβαζεις τα ονοματα στις επαφες και στα μνματα αλλιως)

Του εγραψα και μνμα στο paypal πριν μου το στειλει και του ειπα να στείλει μονο αν εχει ελληνικό μενοθ...μοθ ήρθε σε 2 βδομάδες...

Αν και λεει οτι ειναι 800x400 αναλυση δεν ειναι...ειναι 480x320 αλλα ειναι παρα πολυ καλη.

Το wifi λειτουργει πολυ καλα και ο Opera διαβαζει ολα τα site κανονικα ακομη και τα ελλινηκα....και msn mesw ebuddy

Για αναλυτικές λειτουργίες διαβασε το φορουμ για το κ599

Και να προσεχεις λιγο την οθονη του γρατζουνιέται ποιο εύκολα απο του iphone του αυθεντικού...μην το βαζεις μαζι με κλειδια στα παντελόνια.

Για το κινητο που λες ZING (αθτο με το gps) πρεπει να ειναι καλυτερο λειτουργικα αλλα εχει και 3πλασια τιμή εσυ αποφασίζεις

 

Ελπιζω να σε βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

αγαπητέ FOTOPOULAKI ευχαριστω για την αμεση απαντηση

στοιχησε δλδ 100 πνδ 130 € μονο .??????

τελωνιο ή φορους πληρωσες??

τα μεταφορικα πόσο ήταν ???

με τι πλήρωσες ,κάρτα (Ττι ειδους) ή αντικαταβολή??????/

από ποια χωρα προέρχεται?????/ usa ή uk ?????

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων κ ελπίζω να μη σε κουράζω.(το mwg zinc 2 by the way στοιχιζει 180€ +15€ μεταφορικα απο expansys.com.gr αλλα διαβαζω σε φορουμ για διαφορα προβληματα ) Αυτο που προτεινεις φαινεται san real good deal

 

ΒΑΣΙΛΗΣ

Link to comment
Share on other sites

αγαπητέ FOTOPOULAKI ευχαριστω για την αμεση απαντηση

στοιχησε δλδ 100 πνδ 130 € μονο .??????

τελωνιο ή φορους πληρωσες??

τα μεταφορικα πόσο ήταν ???

με τι πλήρωσες ,κάρτα (Ττι ειδους) ή αντικαταβολή??????/

από ποια χωρα προέρχεται?????/ usa ή uk ?????

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων κ ελπίζω να μη σε κουράζω.(το mwg zinc 2 by the way στοιχιζει 180€ +15€ μεταφορικα απο expansys.com.gr αλλα διαβαζω σε φορουμ για διαφορα προβληματα ) Αυτο που προτεινεις φαινεται san real good deal

 

ΒΑΣΙΛΗΣ

 

φιλε ακου να δεις.

αν εισαι καντεμης θα πληρωσεις τελωνειο.

τα μεταφορικα συνηθως ειναι μεσα στην τιμη .

να πληρωνεις μονο με paypal

Link to comment
Share on other sites

Τα processes να τα συγκρίνω (αφού βάλω το best task manager), αλλά την registry πως;

 

αυτό που θέλω στην registry είναι το εξής. Στο 514 στη home screen λέει internet calling κάτι τέτοιο το οποίο σημαίνει ότι έχει ενεργοποιημένο το voip σε αντίθεση με το voice messenger το καινούριο.Κοίτα στην registry για voip και σύγκρινε τα 2 κινητά, λογικά το έχουν απενεργοποιημένο στο νέο τηλέφωνο γι αυτό δεν μπορείς να μιλήσεις μέσω skype κτλ.

ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις κι απο μενα: ποσα mah ειναι η μπαταρια του; ποσο σου κραταει; και οταν εχει ανοιχτη την tv ποσο αυτονομια εχει;

μην περιμενει διαρκεια παταριας με ανοικτη την tv

Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις κι απο μενα: ποσα mah ειναι η μπαταρια του; ποσο σου κραταει; και οταν εχει ανοιχτη την tv ποσο αυτονομια εχει;

Η μπαταρια ειναι 1800mah, σου δινει 2 μπαταριες μαζι....

.....αυτονομια ειναι περιπου 2 μερες. Για Tv δεν ξερω πόσο θα καραταει αλλα ταινίες που εχω δει 2 στην σειρα και ειχε ακομη μπαταρία αρα κανα 5ωρο υπολογιζω να κραταει και με Τηλεοραση(με την μια)....και το καλο είναι οτι φορτιζει και με καλοδιο usb(με φορτιστη usb που στον δινει) και εξωτερικο φορτιστη για την δευτερη μπαταρια....Αρα αν είσαι λιγο τιπικος με τισ φορτίσεις δεν θα μείνεις πότε. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...