Jump to content

Xiaomi Mi 11 Ultra


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολλοί θα παραμείνουν ως έχουν και θα αναθεωρήσουν πολλά πράγματα για την σιαομι

it's time to dance!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γράφω αποκλειστικά για το οικονομικό κομμάτι... για τα υπόλοιπα ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

Προσωπικά μου είναι πολύ ευχάριστο το Miui ,αν εσένα δεν σου κάνει υπάρχει πληθώρα επιλογών...ο alextrela για παράδειγμα δουλεύει κι αυτός ταυτόχρονα το 1+ 8 Pro και το Mi 11 lite έχει κάνει τις ρυθμίσεις και το ξεκαθάρισμα- ξεσκαρτάρισμα και είναι κομπλέ.

Επιμένω πως το Miui είναι πολύ αρεστό στα μάτια μου,αν δεν σε ευχαριστεί δώστο το 9αρι να ησυχάσεις...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε μεγαλες εκδοσεις η Samsung δινει 3(και 4χρονια σε security updates),η Google 3,η Oneplus ως τωρα 3 στα τελευταια μοντελα,η Apple 5-6,η Xiaomi 2 .

 

Σε ευχαριστώ πολύ..

 

είμαι έτοιμος να πάρω το galaxy s21 ultra τώρα που η τιμή είναι στα 930 ευρώ.

ο μόνος λόγος που το καθυστερώ είναι, πως περιμένω να κυκλοφορήσει το Mi 11 ultra

για να δω αν αξίζει.

και η αλήθεια είναι πως έχω κι εγώ τις αμφιβολίες μου σχετικά με τις αξιολογήσεις του dxo.

 

Ακριβώς στην ίδια φάση είμαι.. κύριος λόγος ή κάμερα.. βέβαια το s21 ultra ακουω πως ειναι οτι πιο πλήρες υπάρχει.. είδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

εγώ μιλάω καθαρά για το οικονομικό και μόνο,εκεί που πονάει η σιαομι ....όπως και η κάθε εταιρεία,άλλωστε και η ίδια το ίδιο κάνει

ο Άλεξ έκανε αυτό που του άρεσε,μην μπερδεύουμε πράγματα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/oppo_promises_three_years_of_software_support_for_the_find_x3_series-news-49006.php

 

Oppo commits to three years of software support for the Find X3 series

 

Μεχρι και η Oppo πηρε χαμπαρι τα περι software υποστηριξης...

 

Και η Vivo 3μεγαλες αναβαθμισεις για τις ναυαρχιδες της.

Μονο η Xiaomi Πλεον απο τις μεγαλες εταιρειες δινει 2

https://www.prnewswire.com/news-releases/vivo-commits-to-three-years-of-android-upgrades-for-future-premium-x-series-devices-301286977.html

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν φαν της Samsung έχοντας μόνιμα τα τελευταία 5 χρόνια συσκευές της και πιο συγκεκριμένα s7 edge, s8 plus, s9 plus, note 8 & s20 plus. Στην οικογένεια υπήρχαν επίσης από το 2018 και xiaomi συσκευές redmi 5 plus redmi note 5 ,redmi note 7 και από το 2020 9s, RN 9 pro και το αγαπημένο μου mi 10T που ανέβασε στα μάτια μου πολύ την εταιρεία. Το έχω μισό χρόνο περίπου και δηλώνω απόλυτα ευχαριστημένος σε όλους τους τομείς. Είναι το κινητάκι που μαζί με τα τιμιοτατα 9ς και 9 προ με έφεραν ουσιαστικά στο να δοκιμάσω και κάτι καλύτερο από την εταιρεία. Δηλώνω λοιπόν πια φαν και της xiaomi ( όπως και της Samsung όχι πια στον ίδιο βαθμό) στην δικιά σου περίπτωση όμως θα επέλεγα το s21 ultra. Οι λόγοι πολλοί και γνωστοί, εξάλλου είσαι έμπειρο και παλιο μέλος ;)

konakis

από τότε που γνωριστήκαμε εδώ μέσα, εγώ έχω παραμείνει με το ταπεινό πλέον s8.

εσύ πάλι βλέπω έχεις αλλάξει ότι συσκευή έχει κυκλοφορήσει.

όμως λίγο με μπερδεμένα μου τα λες.

ενώ δηλώνεις όλα τα παραπάνω, μου λες πως αν ήσουν στη θέση μου θα επέλεγες το s21!

γιατί;

 

Κυκλοφορησε ηδη αυτες τις μερες σε Αγγλια(και φανταζομαι και Ευρωπη σιγα σιγα). Αρχικη τιμη σε Αγγλια 1200λιρες που αναλογει σε 1400ευρω.

πολλά λεφτά, πάρα πολλά!!!

 

Ακριβώς στην ίδια φάση είμαι.. κύριος λόγος ή κάμερα.. βέβαια το s21 ultra ακουω πως ειναι οτι πιο πλήρες υπάρχει.. είδωμεν..

και για μένα έχει ιδιαίτερη αξία η κάμερα, μιας και το κινητό μου είναι η κύρια και μόνη συσκευή, που χρησιμοποιώ για φωτογραφίες και βίντεο.

όμως αν τιμή του mi 11 ultra είναι τόσο πολύ ακριβότερη, δύσκολα τα πράγματα για μένα, όσο και να το θέλω.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν σε ενοχλεί το βάρος της συσκευής και επειδή δίνεις ιδιαίτερη έμφαση στο φωτογραφικό κομμάτι και στις κάμερες γενικότερα σου πρότεινα την σίγουρη λύση της Samsung. Τρέχουν προσφορές για ένα δοκιμασμένο πια μοντέλο. Η εταιρεία δίνει 4ετής πλήρης υποστήριξη και η σιγουριά της smartec. Μόνος σου εξάλλου έγραψες παραπάνω πως είσαι με το παλιό και αγαπημένο s8. Άρα τις συσκευές σου τις κρατάς οπότε για μένα πας στον σίγουρο δρόμο της σαμμυ...εγώ έτσι θα έπραττα ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ επέλεξα ως βασικό καθημερινό κινητό το Samsung fe 5g ένα κινητό με φουλ χαρακτηριστικά flagship χωρίς να είναι όμως pure flagship. Το πήρα λόγω συνδυασμού προσιτής τιμής ,επεξεργαστή snapdragon και σχετικά μαζεμένης συσκευής και ελαφρύ στο χέρι. Στις κάμερες τα πάει περίφημα όμως δεν είναι προτεραιότητα μου όπως επίσης δεν πιάνει τις δυνατότητες του s21u.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi is finally bringing its top of the line smartphone to Germany, following its launch in the UK last week.

The Mi 11 Ultra will go on sale on the company's official online store for the country on May 20 at 1 PM CET. If you order one between then and May 23 you will receive a free 80W wireless charging stand. This is the one that can charge up the phone at 67W, in the same short time it takes the wired charger in the box.

 

The price is €1,199, as announced at the official global unveiling of the device back in March.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

https://www.amazon.de/-/en/dp/B095PHSFM5/ref=mp_s_a_1_4?dchild=1&keywords=mi+11+ultra&qid=1622569795&sprefix=mi+11+&sr=8-4

 

χαχα!!!προοοοοπαραγγηλα δύο τρία να έχω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έρχεται από Κίνα και βρήκε το ultra σε προσφορά ξεκλείδωτο 660 ευρώ αλλά με κινεζική ρομ.

Θέλει να το πάρει αλλά επειδή δεν πολυ ασχολείται ρωτάει τι θα περιμένει από το κινητο θα δουλεύουν όλα π.χ playstore ή το 5 g?

Θα έχει ota updates?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.de/-/en/dp/B095PHSFM5/ref=mp_s_a_1_4?dchild=1&keywords=mi+11+ultra&qid=1622569795&sprefix=mi+11+&sr=8-4

 

χαχα!!!προοοοοπαραγγηλα δύο τρία να έχω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Φτουυυυ!!!! Δεν την πρόλαβα την προσφορά χαχαχαχα...μα καλά μας δουλεύουν??? Οξω ρε

Link to comment
Share on other sites

καπου το πηρε το ματι μου BESTPRICE στα 1500 ευρω....φυσικα ας το κρατησουν να το χαιρονται. :lol::lol::lol::lol:

 

και δε παιρνω λαπτοπαρα και ταμπλετ που θα σπερνουν ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

https://mobile.mi.com/uk/mi-11-ultra/

1199 λίρες και με τη κοπέλα άραγε? χιχι

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Mε 1500 η κοπελα σου ερχετε μια εβδομαδα και φερνει και φιλες της...ποια Xiaomi και ποια Samsung ????:lol::lol::lol::lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Mε 1500 η κοπελα σου ερχετε μια εβδομαδα και φερνει και φιλες της...ποια Xiaomi και ποια Samsung ????:lol::lol::lol::lol:
εγώ την κοπέλα κοίταζα στα μάτια είχε και κινητό μαζί της? ...χαχα αν έχει και κινητό ακόμα καλύτερα

που καταντησαμε ......μαυροοοο λέμε σε όλους και ειδικά σε Κινέζους

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτό το μαγαζί το γνωρίζει κανείς;

δείτε και τις τιμές του!!!!!!!!!

https://unite4buy.com/el/Xiaomi-Mi-11-Ultra-timi/

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

αυτό το μαγαζί το γνωρίζει κανείς;

δείτε και τις τιμές του!!!!!!!!!

https://unite4buy.com/el/Xiaomi-Mi-11-Ultra-timi/

 

Σε πετάει σε άλλες σελίδες.

Ρισκάρεις τόσα χρήματα;;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε πετάει σε άλλες σελίδες.

Ρισκάρεις τόσα χρήματα;;

 

δεν γνωρίζω, γι αυτό έκανα την ερώτηση αν κάποιος έχει εμπειρία.

γιατι η διαφορά στα χρήματα είναι μεγάλη.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Φαίνεται ότι αρκετά προβλήματα στην οθόνη αφής έχουν δημιουργηθεί στα Xiaomi

Σύμφωνα με το XDA αρκετά μοντέλα συμπεριλαμβανομένου και του Mi 11 αντιμετωπίζουν προβλήματα στην οθόνη αφής.

Τα μοντέλα που έχουν αυτό το θέμα είναι

Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 10 Ultra

Xiaomi Mi 11 Lite

Xiaomi Mi 10T Pro

Redmi Note 10 Pro

Redmi Note 9S

Παρεμπιπτόντως λέγετε ότι αυτό το πρόβλημα ξεκίνησε απο την πρόσφατη ενημέρωση στο MIUI 12.5, όμως χρήστες στο reddit έχουν παραπονεθεί ότι συμβαίνει και σε προηγούμενες ενημερώσεις MIUI 12.0.11.0, MIUI 12.0.8, MIUI 12.1.3.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι, όπως και κάποιοι άλλοι βλέπω πως το samsung, s21 ultra βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από το mi 11 ultra.

παρά τις διάφορες αναφορές περί του αντίθετου και του ειδικού στο χώρο dxo.

για δείτε και πείτε την γνώμη σας.

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=10596&idPhone2=10737

 

πολύ λίγη κίνηση σ αυτό το θέμα, γιατί;

Edited by kakos
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Και το xperia 1ii βγάζει καλύτερες σύμφωνα με αυτό το εργαλείο!

Το θέμα είναι να πιστεύεις τα μάτια σου εκείνη την ώρα,αν έχεις κάποια συσκευή!

Υπάρχουν ωραία συγκριτικά εδώ μέσα με Iphone vs s21 ulta vs xperia 5ii που δεν θα τα έβλεπε κάποιος σε youtube ούτε σε site που μπορεί να στηρίζουν ότι θέλουν!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι, όπως και κάποιοι άλλοι βλέπω πως το samsung, s21 ultra βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από το mi 11 ultra.

παρά τις διάφορες αναφορές περί του αντίθετου και του ειδικού στο χώρο dxo.

για δείτε και πείτε την γνώμη σας.

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=10596&idPhone2=10737

 

πολύ λίγη κίνηση σ αυτό το θέμα, γιατί;

 

Γιατι η Xiaomi δεν εχει κερδισει ακομα την εμπιστοσυνη του κοσμου για να ζηταει τετοια ποσα για κινητα και ο κοσμος να τρεχει να τα αγοραζει με κλειστα ματια,ειδικα για δεδομενα ΕΛλαδας και ειδικα οταν δεν εχει καν αντιπροσωπεια στην χωρα μας(η infoquest δεν ειναι αντιπροσωπος).

 

Και σε αυτο δεν βοηθανε και τα διαφορα προβληματα που εχουν προκυψει γενικα για την σειρα mi11 οπως καμένες μητρικες,υπερθερμανση(οταν παιζεις βαρια παιχνιδια/λειτουργεις αρκετα την καμερα) και προβληματα με την αφη

https://www.gizchina.com/2021/06/24/miui-global-users-complain-of-touch-screen-issues/

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν είναι θέμα χρημάτων όσο ποιότητας.

Χώρια πού στην συνείδηση του καταναλωτή σε αυτά τα χρήματα σκέφτεται iPhone η Samsung

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στην Κίνα να πουλήσει τους φτάνει, εξάλλου ακριβό θα θεωρείται το συγκεκριμένο κινητό και για την αγορά της Κίνας. Τώρα ποιοι θα το λουστούν σε Ευρώπη και αλλού είναι άλλο θέμα προσωπικά πιστεύω, διότι όπως όλοι αναφέρετε στα λεφτά αυτά κοιτάς ξεκάθαρα αλλού ;)

Οπότε θα το επιλέξει σίγουρα ένα ιδιαίτερο κοινό που δεν θα δίνει και ιδιαίτερη βάση στο οικονομικό κομμάτι.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...