Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το έβλεπες αμέσως; Έτσι στην ψύχρα το ανοίγεις μες στο μαγαζί, δοκιμάζεις στα καπάκια την οθόνη και αν φανεί κατευθείαν αλλαγή; :lol:
Δε χρειαζόταν αμέσως. Το πηγαίνες και ύστερα

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζόταν αμέσως. Το πηγαίνες και ύστερα

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γι΄αυτό σκέφτομαι να το πάρω από κατάστημα κοντά σε μένα (μάλλον με ελαφρώς τσιμπημένη τιμή) ώστε αν δω ότι η amoled είναι χάλι μαύρο να το πάω στα καπάκια πίσω για αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Γι΄αυτό σκέφτομαι να το πάρω από κατάστημα κοντά σε μένα (μάλλον με ελαφρώς τσιμπημένη τιμή) ώστε αν δω ότι η amoled είναι χάλι μαύρο να το πάω στα καπάκια πίσω για αλλαγή.
Έχει λογική αυτό που λες. Βέβαια εγώ αν ειχα τέτοιους ενδοιασμούς δε θα το έπαιρνα. Υπάρχουν κι άλλες εναλλακτικες..

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει λογική αυτό που λες. Βέβαια εγώ αν ειχα τέτοιους ενδοιασμούς δε θα το έπαιρνα. Υπάρχουν κι άλλες εναλλακτικες..

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ισχύει έχει αρκετό πράμα με αυτά τα χρήματα, απλά θέλω να πάω σε amoled οπότε ότι και να πάρω ενδέχεται να έχει αυτό το προβληματάκι.

Link to comment
Share on other sites

Περα απο το πρασσινο tind που μπορει να εχει σε καποιους εγω που προερχομαι απο οθονη s8 την βρισκω εκπληκτικη συνολικα.

Το μονο μικρο αρνητικο που ισως να εχει ειναι πως δεν ειναι αψογα καλιμπραρισμενα τα χρωματα.

Η οθονη μου φαινεται, ειναι τοσο κοντα στο γυαλι που φαινεται πιο sharp απο την οθονη του s8 ενω ειναι 1080p, αυτο μου εκανε και την μεγαλυτερη εντυπωση ρε παιδια σε ολα τα κινητα πλεον τοσο κοντα ειναι η οθονη με το γυαλι γιατι στο s8 δεν ητανε ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Χθες του έκανα αργή φόρτιση με έναν παλιό φορτιστή που είχα και σήμερα με αρκετές φώτο έξω στον ήλιο και χρήση Gps καμιια ώρα στο τέλος της μέρας είχα 45% άρα προφανώς και δείχνει βελτίωση . Επίσης όλη την νύχτα δεν έχασε καθόλου σε standby ! :D

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Χθες του έκανα αργή φόρτιση με έναν παλιό φορτιστή που είχα και σήμερα με αρκετές φώτο έξω στον ήλιο και χρήση Gps καμιια ώρα στο τέλος της μέρας είχα 45% άρα προφανώς και δείχνει βελτίωση . Επίσης όλη την νύχτα δεν έχασε καθόλου σε standby ! :D

 

Και εγω με εναν απλο φορτιστη το φορτιζω :D:D:D

Γενικα τον ταχυφορτιστη θα τον χρησιμοποιω μονο για κατι επειγων.

Σε εμενα το βραδυ απο 60% επεσε στο 56% με ανοιχτο wifi και bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με εναν απλο φορτιστη το φορτιζω :D:D:D

Γενικα τον ταχυφορτιστη θα τον χρησιμοποιω μονο για κατι επειγων.

Σε εμενα το βραδυ απο 60% επεσε στο 56% με ανοιχτο wifi και bluetooth.

 

Παίδες γιατί το φορτίζετε με απλό φορτιστή;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γιατί το φορτίζετε με απλό φορτιστή;

 

Το fast charging κανει degrade την μπαταρια πολυ πιο γρηγορα απο την κανονικη φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το fast charging κανει degrade την μπαταρια πολυ πιο γρηγορα απο την κανονικη φορτιση.

 

Μέχρι να πέσει η μπαταρία σε ενοχλητικό επίπεδο θα έχετε αλλάξει ήδη κινητό. Πλέον τα κινητά με τους efficient soc και μεγάλες μπαταρίες έχουν πολύ λιγότερους κύκλους φόρτισης το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να πέσει η μπαταρία σε ενοχλητικό επίπεδο θα έχετε αλλάξει ήδη κινητό. Πλέον τα κινητά με τους efficient soc και μεγάλες μπαταρίες έχουν πολύ λιγότερους κύκλους φόρτισης το χρόνο.

 

Το s8 παντως που το φορτιζα με fast charge μετα τον πρωτο χρονο επεσε δραματικα η μπαταρια του για αυτο ειμαι και πιο επιφυλακτικος πλεον.

Εχεις ενα δικιο παντως για τα efficient soc ο snapdragon κανει εξαιρετικη δουλεια με την διαχειριση της θερμοτητας οποτε παιζει και να μην πεσει τοσο μετα απο ενα χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Το s8 παντως που το φορτιζα με fast charge μετα τον πρωτο χρονο επεσε δραματικα η μπαταρια του για αυτο ειμαι και πιο επιφυλακτικος πλεον.

Εχεις ενα δικιο παντως για τα efficient soc ο snapdragon κανει εξαιρετικη δουλεια με την διαχειριση της θερμοτητας οποτε παιζει και να μην πεσει τοσο μετα απο ενα χρονο.

 

Στο s8 δεν ήταν τόσο καλή η αυτονομία και οπότε μέσα σε ένα χρόνο είχες κάνει πολλούς κύκλους φόρτισης.

 

Η φθορά πάει με τους κύκλους φόρτισης και όχι τόσο με το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο δεν πρεπει να παιρνουμε ποτε κινητα αμεσως μολις βγηκανε κιας εχουν και 50 ευρω φιηνοτερα περιμενουμε να τα παρουν καποιοι και να κανουν τα αναλογα τεστ αποτι βλεπω τα Poco ειναι ακομα Poco......Παλι καλα που κρατηθηκα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν το έβλεπες αμέσως; Έτσι στην ψύχρα το ανοίγεις μες στο μαγαζί, δοκιμάζεις στα καπάκια την οθόνη και αν φανεί κατευθείαν αλλαγή; :lol:

 

Ακόμα και μήνες μετά να στο έβγαζε, σε καλυπτε η εγγύηση. Απλά ίσως τότε σου κάναν αλλαγή οθόνης αντί αντικατάσταση συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο δεν πρεπει να παιρνουμε ποτε κινητα αμεσως μολις βγηκανε κιας εχουν και 50 ευρω φιηνοτερα περιμενουμε να τα παρουν καποιοι και να κανουν τα αναλογα τεστ αποτι βλεπω τα Poco ειναι ακομα Poco......Παλι καλα που κρατηθηκα!!!!

Δεν ξέρω τι θα ήθελες αλλά εγώ νομίζω οτι έκανα (κάναμε) ξανά μια απο τις σουπερ αγορες κινητού που με καλύπτει πλήρως . Μπαταρία - οθόνη- Cpu και κάμερα σε πολύ καλά επίπεδα και τιμή χώμα ! :D

Edited by Speccyace

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Η ACS είναι απαράδεκτη, μου είπαν ότι το κινητό θέλει 4 με 5 εργάσιμες για να έρθει από Θεσσαλονίκη (τους παραδόθηκε στις 15/4) στην Αθήνα, και να παραδοθεί. Ακόμα πάντως ενώ δείχνει ότι έφυγε από αυτούς στις 15/4 δεν έχει φτάσει Αθήνα... στην άλλη άκρη της Ευρώπης να ήταν, θα είχε έρθει...

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να πέσει η μπαταρία σε ενοχλητικό επίπεδο θα έχετε αλλάξει ήδη κινητό. Πλέον τα κινητά με τους efficient soc και μεγάλες μπαταρίες έχουν πολύ λιγότερους κύκλους φόρτισης το χρόνο.
Σχετικό πολύ αυτό. Κάποιοι φορτιζουν και 2 φορές τη μέρα και κρατάνε τις συσκευές για 4 χρόνια

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό πολύ αυτό. Κάποιοι φορτιζουν και 2 φορές τη μέρα και κρατάνε τις συσκευές για 4 χρόνια

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω Galaxy J5 από το 2015 και δεν το αφήνω να πέσει ποτέ κάτω απο 45-50%. Βέβαια δεν το χρησιμοποιώ πολύ το κινητό, αλλά δεν είχα θέματα ποτέ από την μπαταρία. Όσο "κακή" και να είναι η μπαταρία του Poco, για μένα θα είναι αναβάθμιση :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό πολύ αυτό. Κάποιοι φορτιζουν και 2 φορές τη μέρα και κρατάνε τις συσκευές για 4 χρόνια

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ένα κινητό που έχει τόσο μεγάλη αυτονομία μου φαίνεται απίστευτο να χρειαστεί 2 κύκλους φόρτισης (εκτός αν εννοεις φορτίσεις τυπου 20%). Από την άλλη, αν όντως φορτίζεις πολλαπλές φορές την ημέρα, η γρήγορη φόρτιση είναι σωτήρια για αυτούς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω Galaxy J5 από το 2015 και δεν το αφήνω να πέσει ποτέ κάτω απο 45-50%. Βέβαια δεν το χρησιμοποιώ πολύ το κινητό, αλλά δεν είχα θέματα ποτέ από την μπαταρία. Όσο "κακή" και να είναι η μπαταρία του Poco, για μένα θα είναι αναβάθμιση :lol::lol:

 

Οπότε για να μην χάσεις σε μπαταρία πχ σε 2-3 χρόνια, αποφάσισες να έχεις από τη πρώτη μέρα του την μισή αυτονομία. :p:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα και εγώ !

Για αρχή το βλέπω όμορφο και αρκετα λεπτό

Την οθόνη δεν την βλέπω να έχει τα θέματα που λένε . Τα υπόλοιπα θα τα δούμε σε δύο τρεις μέρες

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε καινουργιο update.bi6zsGBc_o.jpg

 

Την πέρασες είδες κάποια αλλαγή.?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα. Σε λίγο θα κάνει restart

Πρώτη εντύπωση βλέπω να το κομπιαζει λίγο ο poco laucher !

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σα να στρώνει η κύλιση . Σα να έχει διαφορά το update

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...