Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεσσαλονίκη είμαι εκανα τεστ 5g στη δουλειά στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. b76cfcb54ecc79ad43c11ecd3687a993.jpg

 

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη είμαι εκανα τεστ 5g στη δουλειά στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

 

Το 5G το είχες ήδη ενεργοποιημένο σε άλλη συσκευή? Έχω και εγώ Cosmote με καινούργια sim αλλά δεν ξέρω τον τρόπο να το ενεργοποιήσω..... Βασικά εγώ είμαι δουλειά και το τηλέφωνο το παρέλαβε η γυναίκα μου και το χαρχαλευει και έχω.... τρελαθεί!

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη είμαι εκανα τεστ 5g στη δουλειά στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. b76cfcb54ecc79ad43c11ecd3687a993.jpg

 

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπόψιν ότι σου έφαγε 1,5 gb για τη μέτρηση

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω θέμα έχω αρκετά giga . Ναι είχα το s21 ultra ενεργοποιήθηκε εκεί και ότι τηλέφωνο έχω πάρει μετά το 5g δουλεύει αμέσως .
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω θέμα έχω αρκετά giga . Ναι είχα το s21 ultra ενεργοποιήθηκε εκεί και ότι τηλέφωνο έχω πάρει μετά το 5g δουλεύει αμέσως .
Εγώ πάντως πήρα προχθές το mi 10t και δούλεψε κατευθείαν το 5g. Χωρίς να κάνω κάτι, ούτε είχα 5g στη προηγούμενη συσκευή μου

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρχίσαμε καλά...στο Mi10T Pro που είχα δεν είχα πειράξει τίποτα και όταν είχα ειδοποιήσεις από κάποια εφαρμογή είχε και ένα αντίστοιχο αριθμό στο app, δηλαδή είχα ένα mail και η εφαρμογή έγραφε 1. Με το Poco όποια ρύθμιση και να έκανα αρνείται πεισματικά να μου δείξει αριθμούς, αντιθέτως όταν το έχω να δείχνει " φούσκες " τις δείχνει...Τι στα κομμάτια άλλο να πειράξω??
Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν ότι σου έφαγε 1,5 gb για τη μέτρηση

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με φειδώ οι μετρήσεις μας απ' ότι φαίνεται :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρχίσαμε καλά...στο Mi10T Pro που είχα δεν είχα πειράξει τίποτα και όταν είχα ειδοποιήσεις από κάποια εφαρμογή είχε και ένα αντίστοιχο αριθμό στο app, δηλαδή είχα ένα mail και η εφαρμογή έγραφε 1. Με το Poco όποια ρύθμιση και να έκανα αρνείται πεισματικά να μου δείξει αριθμούς, αντιθέτως όταν το έχω να δείχνει " φούσκες " τις δείχνει...Τι στα κομμάτια άλλο να πειράξω??
Πως σου φαίνεται η κάμερα σε σχέση με το mi 10t pro?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως σου φαίνεται η κάμερα σε σχέση με το mi 10t pro?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν και δεν ασχολούμαι πολύ με φωτογραφίες η διαφορά μεταξύ τους είναι παραπάνω από εμφανής( από λίγες φωτογραφίες που έβγαλα με το Poco F3 )!! Του Mi10T Pro η φωτογραφική είναι το κάτι άλλο ( χωρίς να είμαι και ο πλέον ειδικός)!!

 

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μου δείχνει ότι η συσκευή έφτασε Ελλάδα, δείχνει ότι έφτασε στο κέντρο συλλογής και ότι έφυγε? Τώρα που είναι? έχει πάει σε κάποιο courier? υπάρχει κάποιος τρόπος να την αναζητήσω?

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μου δείχνει ότι η συσκευή έφτασε Ελλάδα, δείχνει ότι έφτασε στο κέντρο συλλογής και ότι έφυγε? Τώρα που είναι? έχει πάει σε κάποιο courier? υπάρχει κάποιος τρόπος να την αναζητήσω?

Μέχρι χθες ήσουν σε καλά χέρια, της GLS! Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα... αναλαμβάνει η acs!

εμένα τρίτη μέρα παραμένει... ακουνητο στη Θεσσαλονίκη...

ΥΓ για το πώς θα βρεις το tracking της acs δες λίγα μηνύματα πιο πίσω.

όταν πας στο tracking της GLS από το δικό της site, στο shipment information λέει ACS Parcel Number. Με εκείνο το νούμερο κάνεις αναζήτηση στην ACS

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ χθές αφου πήγα απο την Acs χωρίς να έρθει μηνυμα κτλ .

Τώρα σε σχέση με το Poco F1 που είχα εως τώρα νομίζω είναι αναβαθμισμένο σε όλα . Οθόνη πολύ ωραία , μπαταρία που φορτίζει σφαίρα , απίστευτα γρήγορο (Antuntu 675.000 ) , ήχος σαφώς καλύτερος και με τα 2 ηχεία να παιζουν με την ίδια σχεδον ένταση και λίγο μεγαλύτερο συνολικά μέγεθος . Για κάμερα πέρασα τις γνωστές Gcam αλλά θέλει να γίνει δοκιμή για να φανεί η βελτίωση αλλά φυσικά και εδώ είναι αναβαθμισμένο . Σε αυτην την τιμή που πήραμε , εαν δεν προκείψουν τιποτα παράξενα θέματα , νομίζω είμαστε πάρα πολύ καλά ! :)

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.... να γράψω και εγώ την γνώμη μου, το κινητό είναι πολύ γρήγορο, η οθόνη με τα 120hz ρολαρει εντυπωσιακά, η μπαταρία εξαιρετική, το είχα στα χέρια μου για 5 ώρες και ανοιχτά τα πάντα για το σεταρω και κατανάλωσε το 40% της μπαταρίας..... πολύ καλά. Τέλος, η κάμερα είναι αρκετά καλή και ειλικρινά δεν βλέπω να υστερεί κάπου σε σχέση με το mi8 που είχα, ίσως στο ois που είχε το mi αλλά αυτό θα φανεί στην πορεία, για τα 300€ που κόστισε η συσκευή δεν έχει αντίπαλο.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθες ήσουν σε καλά χέρια, της GLS! Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα... αναλαμβάνει η acs!

εμένα τρίτη μέρα παραμένει... ακουνητο στη Θεσσαλονίκη...

ΥΓ για το πώς θα βρεις το tracking της acs δες λίγα μηνύματα πιο πίσω.

όταν πας στο tracking της GLS από το δικό της site, στο shipment information λέει ACS Parcel Number. Με εκείνο το νούμερο κάνεις αναζήτηση στην ACS

 

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία, μόλις είδα ότι αναχώρησε χθες από Θεσσαλονίκη για Αθήνα, θα το παρακολουθώ στο site της ACS

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Εμένα άλλαξε πριν από λίγο το status και έφτασε στο κατάστημα στις 12.10.φανταζομαι ότι αν πάω από εκεί δεν θα το έχουν ακόμα ξεπακεταρει, ελπίζω αύριο να παραλαβω,

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη γνώμη σας. Είχα αποφασίσει να περιμένω το κινητό να έρθει από την Ελληνική αντιπροσωπεία (Infoquest αν δεν κάνω λάθος) και από εκεί να το πάρω. Βλέπω ότι υπάρχει πλέον στο skroutz σε μαύρο χρώμα στα ~390€. Έστειλα σε μερικά μαγαζιά του skroutz και με είπαν ότι είναι εισαγωγής με 2ετή εγγύηση από το κατάστημα. Λέτε να το χτυπήσω από τώρα να αποφύγω την αναμονή;
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάρεις παραεισαγωγής, γιατί δεν παίρνεις κατευθείαν από τον Κινέζο, να γλιτώσεις και ένα κατοστάρικο;

 

Στα 300 το σκέφτομαι κ γω, για να αντικαταστήσει το F1, αλλα στα 400 υπάρχουν και άλλες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάρεις παραεισαγωγής, γιατί δεν παίρνεις κατευθείαν από τον Κινέζο, να γλιτώσεις και ένα κατοστάρικο;

 

Στα 300 το σκέφτομαι κ γω, για να αντικαταστήσει το F1, αλλα στα 400 υπάρχουν και άλλες επιλογές.

 

Ξες τι; Θέλω οπωσδήποτε να αποφύγω τον κινέζο λόγω εγγύησης. Εννοώ αν γίνει κάτι, μεγάλη διαδικασία να σταλεί και να γίνει έλεγχος/αντικατάσταση της συσκευής. Ενώ άμα το πάρω απο μαγαζί εδώ δίπλα ότι και να γίνει πάω σε 5 λεπτά και εφόσον υπάρχει εγγύηση καταστήματος είναι πιο άμεσες οι διαδικασίες.

Link to comment
Share on other sites

Ξες τι; Θέλω οπωσδήποτε να αποφύγω τον κινέζο λόγω εγγύησης. Εννοώ αν γίνει κάτι, μεγάλη διαδικασία να σταλεί και να γίνει έλεγχος/αντικατάσταση της συσκευής. Ενώ άμα το πάρω απο μαγαζί εδώ δίπλα ότι και να γίνει πάω σε 5 λεπτά και εφόσον υπάρχει εγγύηση καταστήματος είναι πιο άμεσες οι διαδικασίες.

 

Με τα 100 ευρω της διαφορας παιζει να το επισκευαζες και σε καποιο τεχνικο αν τυχον εβγαζε θεμα.

 

Επιπλεον, μην παιρνεις ορκο οτι θα σε καλυπτε το σκρουτζομαγαζο. Συνηθως προσπαθουν να το βγαλουν υπαιτιότητά σου ή αργουν να το επισκευασουν (το στελνουν κίνα) ή κανουν επισκευη αμφιβόλου ποιότητας (ανταλλακτικά, εργασία κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Με τα 100 ευρω της διαφορας παιζει να το επισκευαζες και σε καποιο τεχνικο αν τυχον εβγαζε θεμα.

 

Επιπλεον, μην παιρνεις ορκο οτι θα σε καλυπτε το σκρουτζομαγαζο. Συνηθως προσπαθουν να το βγαλουν υπαιτιότητά σου ή αργουν να το επισκευασουν (το στελνουν κίνα) ή κανουν επισκευη αμφιβόλου ποιότητας (ανταλλακτικά, εργασία κλπ).

 

Άρα ας περιμένω εγώ καλύτερα να έρθει από αντιπροσωπεία να έχω το κεφάλι μου ήσυχο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Άρα ας περιμένω εγώ καλύτερα να έρθει από αντιπροσωπεία να έχω το κεφάλι μου ήσυχο :lol:

Από αντιπροσωπεία όμως θα έρθει κάνα 500αρικο...:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Από αντιπροσωπεία όμως θα έρθει κάνα 500αρικο...:)

 

Λες ε; Και μετά να ανέβουν και οι τιμές στο skroutz που θα το παίρνουν από αντιπροσωπεία; :p

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα

υπάρχει η info που αν δεν το παραγγείλεις από πλαίσιο Κωτσόβολο και άλλα συνεργαζόμενα καταστήματα

δεν τα δέχεται αν στο imei φανεί ότι είναι εισαγόμενο από άλλον εισαγωγέα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λες ε; Και μετά να ανέβουν και οι τιμές στο skroutz που θα το παίρνουν από αντιπροσωπεία; :p

 

Αμα φτασει σχεδον τα διπλα λεφτα... αμα χαλασει πετα το και με τα λεφτα που γλυτωσες ξαναγορασε το :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λες ε; Και μετά να ανέβουν και οι τιμές στο skroutz που θα το παίρνουν από αντιπροσωπεία; :p

Τα μαγαζιά του skroutz θα το παίρνουν από goboo...:cool:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν υπάρχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα

υπάρχει η info που αν δεν το παραγγείλεις από πλαίσιο Κωτσόβολο και άλλα συνεργαζόμενα καταστήματα

δεν τα δέχεται αν στο imei φανεί ότι είναι εισαγόμενο από άλλον εισαγωγέα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

αυτό εννοούσα, υπάρχει η Infoquest που καλύπτει μόνο συγκεκριμένα μαγαζιά (τις αλυσίδες + You). Τα σκρουτζομάγαζα, αν υπάρχουν όταν σου χαλάσει, παρέχουν εγγύηση...Κίνας...:lol:

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...