Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω παρατηρω ισως λιγο καλυτερο scrolling πιο πριν ακομα και στα 120 hz στο σκρολαρισμα μπορει ν κανε ενα πολυ διακριτικο stutter για καποια κλασματα.

Και κατι αλλο πολυ θετικο, με αφηνει να κανω delete τον mi browser ενω πριν το update δεν μαφηνε να τον κανω καν disable.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά την αναβάθμιση σταμάτησε τελείως το battery drain, εκεί που το άφησα το βράδυ εκεί το βρήκα το πρωί. Ένα από τα αρνητικά που έχω εντοπίσει είναι η χαμηλή ένταση των ακουστικών, πραγματικά τεντώνεις το αυτί σου για να ακούσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ναι 3.5 με ανταπτορα, έχετε εντοπίσει καλά και δυνατά ακουστικά σε type c?

Συγνώμη στην Ινδία ας πούμε π.χ είναι κουφαλογα και είναι πιο δυνατή η ένταση? Τι φάση?

Edited by tiger30
Link to comment
Share on other sites

@tiger30 κάτι παίζει με τους νόμους περί έντασης των ακουστικών... Δε το ξέρω ακριβώς αλλά όντως είναι πιο μικρή η ένταση εδώ στην Ευρώπη...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό με την χτεσινή αναβάθμιση παρουσίασε μεγάλη βελτίωση . Πριν την αναβάθμιση του έβλεπα κάτι να το κρατάει σφιχτό να μην είναι αέρας

Μετά την αναβάθμιση πλέον είναι όπως πρέπει να είναι βάση του επεξεργαστή που φοράει .

Η μπαταρία του θα έπρεπε να είναι καλύτερη . Όχι ότι το χει πρόβλημα αλλά για χιαομι την περίμενα πιο καλή . Αισθητά κατώτερη από το mi10t

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως έχει sot 3 ώρες στο 50% και τα πάντα όλα ανοιχτά 4g, συγχρονισμούς λογαριασμών κλπ. Το mi8 που είχα απην αρχή που το είχα ήταν πολύ λίγη η μπαταρία και μετά από 2 μισή χρόνια το φορτιζα δύο και τρεις φορές την ημέρα.... οπότε για μένα προσωπικά είναι παράδεισος το συγκεκριμένο.6c460ece66bd23ef6af5e64795d457ed.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι 3.5 με ανταπτορα, έχετε εντοπίσει καλά και δυνατά ακουστικά σε type c?

Συγνώμη στην Ινδία ας πούμε π.χ είναι κουφαλογα και είναι πιο δυνατή η ένταση? Τι φάση?

Προσωπικά εγώ προτιμώ τα cdla της LeEco είναι φτηνά, καλά, δεν έχουν καπότα ούτε σε πνίγουν στο μπάσο (εχουν τόσο όσο να είναι satisfying) και έχουν dac μέσα (συνήθως SA9302) οπότε αν σε ενδιαφέρει η ένταση μπορείς να κάνεις passthrough (το hiby είναι η μόνη δωρεάν εφαρμογή που ξέρω).

Τώρα για το jack ναι υπάρχει κόφτης στην ένταση λόγω κανονισμών ΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ με le eco cdla φτηνά από το AliExpress του ενός ευρώ δουλεύουν μια χαρά!
Κάπου διάβασα ότι δεν τ αναγνώριζαν οι συσκευές με Android 11

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ με le eco cdla φτηνά από το AliExpress του ενός ευρώ δουλεύουν μια χαρά!

 

Συγνώ,η αλλά που το είδες το ένα ευρώ???Δέκα ευρώ με τα μεταφορικά έχουν το λιγότερο από alli.....

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και disable κάποιες bloatware εφαρμογές ευτυχώς δεν είχε πολλές.

Λέτε ναχω κάνα θέμα με το Google app και τον assistant?

JAvgkdmA_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως το έκανες αυτό;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Google play store/help and feedback/ και πατάς τα μπλε γράμματα tap to application settings.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εγώ προτιμώ τα cdla της LeEco είναι φτηνά, καλά, δεν έχουν καπότα ούτε σε πνίγουν στο μπάσο (εχουν τόσο όσο να είναι satisfying) και έχουν dac μέσα (συνήθως SA9302) οπότε αν σε ενδιαφέρει η ένταση μπορείς να κάνεις passthrough (το hiby είναι η μόνη δωρεάν εφαρμογή που ξέρω).

 

Τώρα για το jack ναι υπάρχει κόφτης στην ένταση λόγω κανονισμών ΕΕ

 

Το θέμα είναι αν αντέχουν, γιατί πολλά τέτοια με απλό καλώδιο έχουν πεταχτεί σε ένα εξάμηνο το πολύ γιατί ξηλώνεται το καλώδιο στην άκρη..... Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τα kz με το εσωτερικό "συρματόσχοινο" (δεν τα βγάζει σε type c) που δεν παθαίνουν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ infoquest ΤΙ ΕΓΓΥΗΣΗ ΠΑΡΕΧΕΤΕ???ΕΝΝΟΩ ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ?Η΄ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ ΤΟ ΣΤΕΛΝΟΥΝ?ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ?ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ infoquest ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ???

Έχω στείλει εγώ παλιά ένα max2 στην ινφοκοθεστ

 

Τίποτα δεν κάναν

Άρες μαρες κουκουναρες

Εχσα κ 15ε στα κουριερ...

Της πλάκας αντιπροσωπεία..

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει εγώ παλιά ένα max2 στην ινφοκοθεστ

 

Τίποτα δεν κάναν

Άρες μαρες κουκουναρες

Εχσα κ 15ε στα κουριερ...

Της πλάκας αντιπροσωπεία..

 

Μα γιαυτό ακριβώς έκανα την ερώτηση (γιατί ίσως είχε κάτι αλλάξει) εγώ που είχα πάρει τηλέφωνο την infoquest πριν περίπου 2 χρόνια μου είχαν πεί ότι εμείς μόνο ο επίσημος εισαγωγέας είμαστε τις xiaomi δεν είμαστε service άρα όταν μιλάμε για εγγύηση ουσιαστικά μιλάμε ή να στο φτιάξουν οι τεχνικοί του καταστήματος που το πέρνεις ή το στέλνει το κατάστημα Κίνα για να φτιαχτεί....που συμμένει το λιγότερο ένα δίμηνο. Άρα ποιά η διαφορά να το πάρεις αμέσως από Κίνα και να το στείλεις εσύ αν (κτύπα ξύλο) πάθει κάτι???

Link to comment
Share on other sites

τίποτα από αυτά που γράφετε δεν ισχύει αρκεί να τα έχετε πάρει από επίσημο δίκτυο μεταπωλητών της info με το επίσημο καπέλο φυσικά , Κωτσόβολους κτλ

τα αλλά ούτε τα κοιτάζουν

και δεν είναι αντιπρόσωπος εισαγωγέας είναι,και φτάιει η σιαομι για αυτό

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν αντέχουν, γιατί πολλά τέτοια με απλό καλώδιο έχουν πεταχτεί σε ένα εξάμηνο το πολύ γιατί ξηλώνεται το καλώδιο στην άκρη..... Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τα kz με το εσωτερικό "συρματόσχοινο" (δεν τα βγάζει σε type c) που δεν παθαίνουν τίποτα.

Αδερφέ, αν σου βγάλουν έξι μήνες μην το πεις ούτε του παπά, ένα € κάνουν. Περισσότερο φοβάμαι μην χαλάσει η υποδοχή του usb στο τηλέφωνο για αυτό το λόγο πήρα ενα ζευγάρι lenovo lp2, αλλά δεν μπορώ να τα συγχρονίσω και τα δύο αλλά συνδέονται ένα κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όσοι το έχετε αγορασει πιάνει 5g?

Με cosmote μου δείχνει μέχρι 4g+ ενώ έχω ενεργοποιημένο το 5g από τις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά τα έχω πάνω από χρόνο και τώρα άρχισαν να ξεφτάνε λίγο οπότε κανένα πρόβλημα.

Μερικές παρατηρήσεις:

1)Το dark mode είναι buggy, πολλά πράγματα που έπρεπε να είναι στρογγυλά (πχ bubbles και profile pics στο discord γίνονται τετράγωνα με άσπρο από πίσω, στο discord μάλιστα κάνει και τα codeblocks άσπρα τελείως και δε βλέπεις τίποτα)

2)Drain το βράδυ έχω και μετά την αναβάθμιση, έκανα αυτά που ζήταγε το κινητό (όχι always on display, να απενεργοποιήσω το haptic feedback, να απενεργοποιήσω το 5g)

3)Η ένδειξη 5g ενδέχεται να είναι ψεύτικη, ενεργοποίησα το 5g και μόλις έγραψε 5g έκανα ένα speedtest το οποίο βγήκε 7mbps (τρομερές ταχύτητες Vodafone®) και η εφαρμογή του speedtest έγραφε 5g, για να το επιβεβαιώσω πήγα στο *#*#4636#*#* και πράγματι έγραφε LTE και ήταν σε CA mode (LTE-A/4G+). Είχα διαβάσει και στο XDA feedback από άλλο τηλέφωνο Xiaomi με εφάμιλλη συμπεριφορά

4)Η gcam ήδη νικάει το stock camera app. Κατέβασα την τελευταία BSG, πείραξα λίγο τα settings και ιδού https://imgur.com/a/YFvIol2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...