Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ακουστικά τα έχω πάνω από χρόνο και τώρα άρχισαν να ξεφτάνε λίγο οπότε κανένα πρόβλημα.

Μερικές παρατηρήσεις:

1)Το dark mode είναι buggy, πολλά πράγματα που έπρεπε να είναι στρογγυλά (πχ bubbles και profile pics στο discord γίνονται τετράγωνα με άσπρο από πίσω, στο discord μάλιστα κάνει και τα codeblocks άσπρα τελείως και δε βλέπεις τίποτα)

2)Drain το βράδυ έχω και μετά την αναβάθμιση, έκανα αυτά που ζήταγε το κινητό (όχι always on display, να απενεργοποιήσω το haptic feedback, να απενεργοποιήσω το 5g)

3)Η ένδειξη 5g ενδέχεται να είναι ψεύτικη, ενεργοποίησα το 5g και μόλις έγραψε 5g έκανα ένα speedtest το οποίο βγήκε 7mbps (τρομερές ταχύτητες Vodafone®) και η εφαρμογή του speedtest έγραφε 5g, για να το επιβεβαιώσω πήγα στο *#*#4636#*#* και πράγματι έγραφε LTE και ήταν σε CA mode (LTE-A/4G+). Είχα διαβάσει και στο XDA feedback από άλλο τηλέφωνο Xiaomi με εφάμιλλη συμπεριφορά

4)Η gcam ήδη νικάει το stock camera app. Κατέβασα την τελευταία BSG, πείραξα λίγο τα settings και ιδού https://imgur.com/a/YFvIol2

 

Εγώ με Cosmote (δείχνει 4g+) στο σπίτι μου (Αγ.Αρτεμιος Παγκρατι) το μέτρησα 297 / 13 Mbps και στην Γλυφάδα κέντρο 417/46 Mbps.

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρελαβα κινεγω 8/256 πέρασα της εφαρμογές και τις ενημερώσεις και βραδυ το δοκιμαζω
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις εφαρμογές συστήματος έχει διακόπτη για προβολή προτάσεων .κλείσε τον διακόπτη και δε θα ξαναδείς διαφημίσεις

Για ακόμα καλύτερα βάλε dns

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία το κινητό το βλέπω πολύ οκ

Η σημερινή μέρα Όλα ανοικτά

Δε σε προβληματιζει ποτέ a404108549c738df91f2d1140c354063.jpg0e2489d96192843015406fa9d42ccc90.jpgba467bf38d641a1353a5a458369a7915.jpg

 

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, κάτοχος και εγώ του f3, με 12.2 έκδοση και μου βγάζει να κάνω update στο 12.4, το έχει κάνει κανείς; Είναι κομπλέ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, κάτοχος και εγώ του f3, με 12.2 έκδοση και μου βγάζει να κάνω update στο 12.4, το έχει κάνει κανείς; Είναι κομπλέ;

12.0.2 εννοείς υποθέτω. Ναι το έχουμε κάνει λογικά όλοι. Διορθώνει σίγουρα battery drain και τον launcher.

Link to comment
Share on other sites

Ο laucher έφτιαξε

Πριν ήταν τραγικός

 

Δοκίμασα να βάλω nova

Με nova δεν παίζουν οι χειρονομίες πλοήγησης !

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

12.0.2 εννοείς υποθέτω. Ναι το έχουμε κάνει λογικά όλοι. Διορθώνει σίγουρα battery drain και τον launcher.
Ναι φιλαράκι αυτό εννοώ η μπαταρία ηταν τραγική!404fb9f71c8404afa879bb7e80b890e7.jpg1cdc97c32fde32b305a614336f7b5535.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσους το έχουν

Τελικά το frame είναι πλαστικό ή αλουμίνιο που γράφουν κάποιοι;

Αν και το GSM Arena γράφει πλαστικό που το εμπιστεύομαι πολύ

Link to comment
Share on other sites

Πλαστικό ειναι, η πάνω και η κάτω πλευρά έχουν και γυαλιστερό φινίρισμα. Δεν είναι αρνητικό το πλαστικό, δεν το καταλαβαίνω καθόλου προσωπικά
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να το παρω..Το φέρνει επίσημα η infoquest?

Είδα στο kaizershop,ότι έχει εγγύηση αντιπροσωπείας infoquest.

Επίσης ανάμεσα σε αυτό και στο redmi note 10 pro τι προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να το παρω..Το φέρνει επίσημα η infoquest?

Είδα στο kaizershop,ότι έχει εγγύηση αντιπροσωπείας infoquest.

Επίσης ανάμεσα σε αυτό και στο redmi note 10 pro τι προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αδερφέ στο kaizershop που ακριβώς λέει ότι έχει εγγύηση infoquest, γιατί το είχα ψάξει θυμάμαι και δεν το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει έρθει από Infoquest. Με επικοινωνία που είχα με την Xiaomi Greece στο facebook με είπαν το προφανές, δηλαδή να παρατηρώ την σελίδα τους για κάποια ανάρτηση και την ιστοσελίδα http://www.xiaomi-greece.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έφτασε και τα σπάει το κινητό αλλά θα ήθελα να αγοράσω και άλλον ένα δεύτερο original φορτιστή 33watt για να δουλεύει καλά και γρήγορα η φόρτιση ξέρετε ποιο μοντέλο η κάποιο link για να παραγγείλω

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από λίγες μέρες μαζί του θα ήθελα να πω πέντε πράγματα σαν κανονικός χρήστης και όχι κάποιο πληρωμένο review που γέμισε το Ίντερνετ.

Το κινητό φορτίζει πολύ γρήγορα όντως σε 45 λεπτά κλειστό 0-100 αλλά και γενικά ανοιχτό πάλι σφαίρα και δεν παρατήρησα κάποια αύξηση θερμοκρασίας πολύ σωστό. Η διαχείρηση που κάνει η τυπική ενός Android τίποτα το τρελό ξοδεύει νορμαλ με την έκδοση 12.04 κανένα θέμα battery drain.

Η οθόνη απόλαυση σκέτη και τα χρώματα σωστά η οπή για την κάμερα πραγματικά απίστευτα μικρή όταν βλέπεις βίντεο η παίζεις δεν καταλαβαίνεις ότι υπάρχει και η απόκριση άψογη απλά αψεγάδιαστη και πολύ φωτεινή ακόμα και έξω και ναι τα 120frame τα καταλαβαίνεις.

Η κάμερα είναι απλά οκ και το επι 2 ζουμ που έχει και ας είναι digital είναι καλό απλά η βασική κάμερα έχει λεπτομέρεια μιας όχι ναυαρχίδας αλλά σίγουρα θα σας καλύψει όταν βγάζετε φωτογραφίες το καλύτερο είναι τα mode και τα φίλτρα που έχει που κανείς παπάδες στις φωτό αλλάζει τον ουρανό στο δευτερόλεπτο την μέρα την κάνει νύχτα εξαφανίζει αυτόματα άτομα από την φωτό αν θες τόσο απλά που ο πιο άσχετος μπορεί να βγάλει φωτογραφίες που απλά δεν θα χορταίνεις να κοιτάς. Σελφι βγάζει παρά πολύ καλες με αρκετή λεπτομέρεια και πάλι με τις τεχνικές που έχει το λειτουργικό δεν υπάρχει μια στο εκατομμύριο να μην είστε ικανοποιημένοι γιατί μπορεί να αλλάξει ότι και να μην σας αρέσει στην φωτό σχεδόν αυτόματα και χωρίς να φαίνεται ότι έχει επεξεργαστεί. Νύχτα υστερεί αλλά μην φανταστείτε ότι δεν βλέπετε η φωτό όπως φωτό από κινητό τεχνολογίας πριν από δυο χρόνια απλά όχι επιπέδου ναυαρχίδας.

Ήχος πολύ δυνατός μια χαρά στερεοφωνικο θα καλύψει τον οποιονδήποτε εγώ δίπλα δίπλα από το iPhone 12 Pro Max που έχω με κλειστά μάτια δεν καταλάβαινα αν μου τα άλλαζες πιο από τα δυο παίζει. Να πω ότι ο μηχανισμός δόνησης είναι κορυφή με πολύ λεπτομέρεια και πολύ σμουθ. Το λειτουργικό επίσης έχει πολλές ωραίες επιλογές πολύ όμορφα ringtones και επιλογή μέσα από της ρυθμίσεις να κατεβάσεις άπειρα online και όλα δωρεάν.

Το ξεκλείδωμα του κινητού ότι πιο γρήγορο και αλάνθαστο και το always on display παρά πολύ ωραιο ειδικά όταν έχεις επιλέξει τα super wallpaper.

Τώρα να πω για bug τουλάχιστον δυο που βρήκα το ένα για εμένα παρά πολύ μεγάλο πρόβλημα και απορώ που δεν έχει πάρει μεγάλη έκταση το κινητό ακόμα και με φουλ μπαταρία μπορεί να το αφήσεις το βράδυ ανοιχτό και μετά να κλείσει το έχει κάνει δυο φορές δυο βραδιά μέσα σε μια εβδομάδα το έχουν αναγνώρισει το πρόβλημα των τυχαίων shutdown και λένε ότι θα το φτιάξουν στην 12.09 ελπίζω να μην Hardware και να είναι θέμα λειτουργικού γιατί αλλιώς μόνο σαν δεύτερη συσκευή το προτείνω. Δεύτερο είναι με το messenger του Facebook οι φούσκες όταν έρχονται ειδοποιήσεις και τις ανοίγεις δεν βλέπεις τι γράφεις το πληκτρολογείς το καλύπτει και τις κάνουν μη λειτουργικές απλά εκνευριστικό το θέμα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα bubbles δεν είναι του messenger αλλά του android 11 και όντως έχουν θέμα. Είναι τετράγωνα αντί για στρογγυλά, κάνουν spawn στη μέση της οθόνης, δεν πατιούνται, κάποιες φορές έχουν λάθος profile picture ή και όνομα και καλύπτουν μόνο τη μισή οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από λίγες μέρες μαζί του θα ήθελα να πω πέντε πράγματα σαν κανονικός χρήστης και όχι κάποιο πληρωμένο review που γέμισε το Ίντερνετ.

Το κινητό φορτίζει πολύ γρήγορα όντως σε 45 λεπτά κλειστό 0-100 αλλά και γενικά ανοιχτό πάλι σφαίρα και δεν παρατήρησα κάποια αύξηση θερμοκρασίας πολύ σωστό. Η διαχείρηση που κάνει η τυπική ενός Android τίποτα το τρελό ξοδεύει νορμαλ με την έκδοση 12.04 κανένα θέμα battery drain.

Η οθόνη απόλαυση σκέτη και τα χρώματα σωστά η οπή για την κάμερα πραγματικά απίστευτα μικρή όταν βλέπεις βίντεο η παίζεις δεν καταλαβαίνεις ότι υπάρχει και η απόκριση άψογη απλά αψεγάδιαστη και πολύ φωτεινή ακόμα και έξω και ναι τα 120frame τα καταλαβαίνεις.

Η κάμερα είναι απλά οκ και το επι 2 ζουμ που έχει και ας είναι digital είναι καλό απλά η βασική κάμερα έχει λεπτομέρεια μιας όχι ναυαρχίδας αλλά σίγουρα θα σας καλύψει όταν βγάζετε φωτογραφίες το καλύτερο είναι τα mode και τα φίλτρα που έχει που κανείς παπάδες στις φωτό αλλάζει τον ουρανό στο δευτερόλεπτο την μέρα την κάνει νύχτα εξαφανίζει αυτόματα άτομα από την φωτό αν θες τόσο απλά που ο πιο άσχετος μπορεί να βγάλει φωτογραφίες που απλά δεν θα χορταίνεις να κοιτάς. Σελφι βγάζει παρά πολύ καλες με αρκετή λεπτομέρεια και πάλι με τις τεχνικές που έχει το λειτουργικό δεν υπάρχει μια στο εκατομμύριο να μην είστε ικανοποιημένοι γιατί μπορεί να αλλάξει ότι και να μην σας αρέσει στην φωτό σχεδόν αυτόματα και χωρίς να φαίνεται ότι έχει επεξεργαστεί. Νύχτα υστερεί αλλά μην φανταστείτε ότι δεν βλέπετε η φωτό όπως φωτό από κινητό τεχνολογίας πριν από δυο χρόνια απλά όχι επιπέδου ναυαρχίδας.

Ήχος πολύ δυνατός μια χαρά στερεοφωνικο θα καλύψει τον οποιονδήποτε εγώ δίπλα δίπλα από το iPhone 12 Pro Max που έχω με κλειστά μάτια δεν καταλάβαινα αν μου τα άλλαζες πιο από τα δυο παίζει. Να πω ότι ο μηχανισμός δόνησης είναι κορυφή με πολύ λεπτομέρεια και πολύ σμουθ. Το λειτουργικό επίσης έχει πολλές ωραίες επιλογές πολύ όμορφα ringtones και επιλογή μέσα από της ρυθμίσεις να κατεβάσεις άπειρα online και όλα δωρεάν.

Το ξεκλείδωμα του κινητού ότι πιο γρήγορο και αλάνθαστο και το always on display παρά πολύ ωραιο ειδικά όταν έχεις επιλέξει τα super wallpaper.

Τώρα να πω για bug τουλάχιστον δυο που βρήκα το ένα για εμένα παρά πολύ μεγάλο πρόβλημα και απορώ που δεν έχει πάρει μεγάλη έκταση το κινητό ακόμα και με φουλ μπαταρία μπορεί να το αφήσεις το βράδυ ανοιχτό και μετά να κλείσει το έχει κάνει δυο φορές δυο βραδιά μέσα σε μια εβδομάδα το έχουν αναγνώρισει το πρόβλημα των τυχαίων shutdown και λένε ότι θα το φτιάξουν στην 12.09 ελπίζω να μην Hardware και να είναι θέμα λειτουργικού γιατί αλλιώς μόνο σαν δεύτερη συσκευή το προτείνω. Δεύτερο είναι με το messenger του Facebook οι φούσκες όταν έρχονται ειδοποιήσεις και τις ανοίγεις δεν βλέπεις τι γράφεις το πληκτρολογείς το καλύπτει και τις κάνουν μη λειτουργικές απλά εκνευριστικό το θέμα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Εγώ για κάποιο λόγο πλέον βλέπω τι γράφω στη φούσκα. Έρχεται ίσα ίσα πλέον με το πληκτρολόγιο ενώ στην αρχή κάλυπτε το ένα το άλλο. Το θέμα είναι ότι εμφανίζεται η φούσκα οπότε το θυμηθεί. Έχω mi 10t

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω τους κατόχους για το 5G: πιάνει κανονικά ταχύτητες 5G απλά δεν το γράφει πάνω στη μπάρα; ή δεν πιάνει επειδή δεν έχει πάρει πιστοποίηση απο τους ελλ παρόχους;;;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω τους κατόχους για το 5G: πιάνει κανονικά ταχύτητες 5G απλά δεν το γράφει πάνω στη μπάρα; ή δεν πιάνει επειδή δεν έχει πάρει πιστοποίηση απο τους ελλ παρόχους;;;
Το 5G πιάνει κανονικά, απλά στην Vodafone παίζει κατευθείαν ενώ στην cosmote πρέπει να ενεργοποιηθεί από άλλη συσκευή διότι η συγκεκριμένη δεν είναι στις πιστοποιημένες.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χτες βράδυ την Ρόμ από ευρωπαϊκό φόρουμ

Με τον κλασικό dialer τις χιαομι κλπ. Το κινητό είναι αισθητά πιο σβέλτο

Πιστεύω αξίζει τον κόπο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...