Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το ξαναπήρα!

 

Περιμένω να περάσουν οι μέρες να ξεκλειδώσω και εγώ

Μεγεια! Έχει το δικό σου Green tint?

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σας! Είμαι ένας κάτοχος κι εγώ, και χθες πήρα την 12.5. Όλα φαίνονται καλά, εκτός από 2 πράγματα: το πρώτο είναι ότι το spotify μου ανοίγει συνεχώς στο notification panel χωρίς να το έχω να "παίζει" κάποια λίστα. το κάνω swipe αλλά μετά από λίγο είναι πάλι εκεί. Το δεύτερο είναι πως όταν κατεβάζω το συρτάρι των ειδοποιήσεων (και διώχνω το spotify) μένει μια κουκίδα στη μέση της οθόνης και ΚΑΤΩ από αυτήν την κουκίδα εμφανίζονται οι υπόλοιπες ειδοποιήσεις, gmail, viber, κλπ. Οπότε στην ουσία βλέπω (από πάνω προς τα κάτω) πρώτα τα toggles, μετά τη μπάρα φωτεινότητας, μετά ένα τεράστιο κενό (περίπου η μισή οθόνη) και μετά τις ειδοποιήσεις μου, οι οποίες εάν είναι πάνω από 2 τότε η 2η χάνεται. Από ότι έχω δει σε κάποια videos δεν θα έπρεπε να συμβαίνει, οπότε με βλέπω να πηγαίνω για factory reset. Έχει μήπως κάποιος να προτείνει κάτι; όχι τπτ άλλο αλλά βαριέμαι απίστευτα να το στήνω από την αρχή, αλλά φοβάμαι πως δεν το γλιτώνω...
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Είμαι ένας κάτοχος κι εγώ, και χθες πήρα την 12.5. Όλα φαίνονται καλά, εκτός από 2 πράγματα: το πρώτο είναι ότι το spotify μου ανοίγει συνεχώς στο notification panel χωρίς να το έχω να "παίζει" κάποια λίστα. το κάνω swipe αλλά μετά από λίγο είναι πάλι εκεί. Το δεύτερο είναι πως όταν κατεβάζω το συρτάρι των ειδοποιήσεων (και διώχνω το spotify) μένει μια κουκίδα στη μέση της οθόνης και ΚΑΤΩ από αυτήν την κουκίδα εμφανίζονται οι υπόλοιπες ειδοποιήσεις, gmail, viber, κλπ. Οπότε στην ουσία βλέπω (από πάνω προς τα κάτω) πρώτα τα toggles, μετά τη μπάρα φωτεινότητας, μετά ένα τεράστιο κενό (περίπου η μισή οθόνη) και μετά τις ειδοποιήσεις μου, οι οποίες εάν είναι πάνω από 2 τότε η 2η χάνεται. Από ότι έχω δει σε κάποια videos δεν θα έπρεπε να συμβαίνει, οπότε με βλέπω να πηγαίνω για factory reset. Έχει μήπως κάποιος να προτείνει κάτι; όχι τπτ άλλο αλλά βαριέμαι απίστευτα να το στήνω από την αρχή, αλλά φοβάμαι πως δεν το γλιτώνω...

 

Έχω ποστάρει αντίστοιχο πρόβλημα μερικές σελίδες πίσω. Στα post που είχα κάνει σε reddit και xda υπάρχουν απαντήσεις.

Εδώ:

και εδώ:

https://forum.xda-developers.com/t/miui-12-5-global-empty-space-in-notifications-status-bar.4286267/

Link to comment
Share on other sites

Έχω ποστάρει αντίστοιχο πρόβλημα μερικές σελίδες πίσω. Στα post που είχα κάνει σε reddit και xda υπάρχουν απαντήσεις.

Εδώ:

και εδώ:

https://forum.xda-developers.com/t/miui-12-5-global-empty-space-in-notifications-status-bar.4286267/

Τέλεια! Σε ευχαριστώ πολύ! θα διαβάσω και θα επανέλθω :) να 'σαι καλά.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, γλίτωσα από ταλαιπωρία. Ελπίζω να μη βγουν κι άλλες τέτοιες χοντράδες στην πορεία. Αν και να πω την αλήθεια μου, με τρώει κάτι να βάλω καμιά custom rom, όπως αυτή: https://forum.xda-developers.com/t/rom-11-poco-f3-official-syberia-project.4280015/ που από ότι διαβάζω λειτουργούν όλα, γιατί το MIUI μαζί με Google Dialer / Contacts / Messages είναι σαν να έχουμε μια συσκευή "ότι να 'ναι". Ας ήταν όλα MIUI όπως τα παλαιότερα μοντέλα, έστω.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά... Εμφανισιακά φαίνεται το ίδιο... Μένει να το δείς στην πραξη από θέμα ποσο σμουθ γλιστράει το χέρι αλλά και από δαχτυλιές

 

Σε ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περασεις την Ευρωπαϊκή εάν το κατέχεις το άθλημαπου είναι όλη miui.

https://xiaomi.eu/community/forums/miui-rom-releases.103/

Link to comment
Share on other sites

Τοπ πρόβλημα είναι ότι πρέπει να περιμένει 7 έως 14 ημέρες να κάνει unlock bootloader

Εάν αναφέρεστε σε εμένα, να σας πω πως έκανα χθες unlock request και περιμένω 1 εβδομάδα. Δεν ξέρω πότε θα έχω το χρόνο να ασχοληθώ αλλά αυτή η ROM που έδωσα λινκ στο αμέσως προηγούμενό μου post με έχει πριζώσει πολύ. Ευχαριστώ πολύ όμως! Δεν ήξερα πως υπάρχει και pure MIUI (κατήντησα να το γράψω κι αυτό :) ) θα το σκεφτώ σοβαρά γιατί στο προηγούμενό μου κινητό με είχε βολέψει τελικά. Dialer με recorder και γενικά έμοιαζαν οι default εφαρμογές μεταξύ τους. Αν κάνω πάντως κάποια αλλαγή, θα εμηνερώσω εδώ για τα-προσωπικά πάντα- θτεικά και αρνητικά στοιχεία.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν φεύγει αυτό με την εφαρμογή του Spotify ενώ η εφαρμογή είναι κλειστή; Σήμερα μου το κάνει πρώτη φορά. Το διώχνω με swipe δεξιά αλλά μόλις κλειδώσω και ξεκλειδώσω το τηλέφωνο αυτό εκεί. Θα τρελαθώ.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχουν τεράστιες διαφορές μεταξύ Xiaomi eu rom και EEA rom.

Με την eu rom έχεις τη δυνατότητα χρήσης των miui messages ,contacts και ηχογράφησης κλήσεων μέσω του miui dialer αααα και μεγαλύτερο εύρος επιλογής θεμάτων.

Η οθόνη μου φαίνεται πιο μουντή θα έλεγα και έχω την εντύπωση πως καταναλώνει περισσότερη μπαταρια.Βεβαια όλα αυτά είναι υποκειμενικά και σίγουρα μία ή και παραπάνω απόψεις βοηθούν περισσότερο.:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν φεύγει αυτό με την εφαρμογή του Spotify ενώ η εφαρμογή είναι κλειστή; Σήμερα μου το κάνει πρώτη φορά. Το διώχνω με swipe δεξιά αλλά μόλις κλειδώσω και ξεκλειδώσω το τηλέφωνο αυτό εκεί. Θα τρελαθώ.

 

Απαντήθηκε λίγα ποστ πριν. Κάνεις update τα notifications https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-notifications/miui-notifications-1-1-4-14-release/

Link to comment
Share on other sites

Απαντήθηκε λίγα ποστ πριν. Κάνεις update τα notifications https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-notifications/miui-notifications-1-1-4-14-release/

 

Εννοείς ότι πρέπει να κατεβάσω εγώ χειροκίνητα κάποια ενημέρωση; Αυτή που έχει στο λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι πρέπει να κατεβάσω εγώ χειροκίνητα κάποια ενημέρωση; Αυτή που έχει στο λινκ;

 

Nαι, είναι αρχείο apk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι απίστευτος φίλε. Δεν το είχα δει πουθενά αυτό ως λύση. Πως δουλεύει ακριβώς? Από ότι είδα έγινε αυτόματα. Τι πήγαινε στραβά και με την εγκατάσταση αυτή έφτιαξε?
Link to comment
Share on other sites

Είσαι απίστευτος φίλε. Δεν το είχα δει πουθενά αυτό ως λύση. Πως δουλεύει ακριβώς? Από ότι είδα έγινε αυτόματα. Τι πήγαινε στραβά και με την εγκατάσταση αυτή έφτιαξε?
Τίποτα απλά έκαναν πατάτα στο τελευταίο update

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απλά έκαναν πατάτα στο τελευταίο update

 

Από poco f3 με Tapatalk

 

Αν στο μέλλον με update το διορθώσουν θα χρειαστεί να κάνω κάτι; Γίνεται απεγκατασταση με κάποιο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Αν στο μέλλον με update το διορθώσουν θα χρειαστεί να κάνω κάτι; Γίνεται απεγκατασταση με κάποιο τρόπο;
Όχι τίποτα μην κάνεις

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα 399 από ελληνικό κατάστημα με εγγύηση infoquest αξίζει ή μπα;
Αν βρεις κάτι πιο οικονομικό με τα χαρακτηριστικά του f3, πάρτο

 

Από poco f3 με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Therion πιστεύω αξίζει, θεωρώ ότι μιλάς για την 8/256 έκδοση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ότι είχα από θέμα στο poco f3 το έχω λύσει, μόνο ενα έχω που δεν έχω βρει λύση ακόμα. Είμαι εννοείται σε global 12.5. Όταν ξεκινάω να γράφω σε οποιαδήποτε εφαρμογή (χρησιμοποιώ SwiftKey keyboard), σε random στιγμές κάνει ελαχιστοποίηση το πληκτρολόγιο σαν να έχω πατήσει το back button. Δεν το κάνει συνέχεια, δηλαδή μέσα στην ημέρα μπορεί να το κάνει 4-5 φορές σύνολο, αλλά όπως και να έχει είναι ενοχλητικό. Έχω σκεφτεί ότι μπορεί να φταίει το back gesture η το gesture εναλλαγής εφαρμογών που σε τέτοια περίπτωση είναι bug και δεν ξέρω κατά πόσο είναι κάτι που μπορώ να επέμβω εγώ. Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει η μήπως σας έχεις συμβεί και εσάς?

Link to comment
Share on other sites

Therion πιστεύω αξίζει, θεωρώ ότι μιλάς για την 8/256 έκδοση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ότι είχα από θέμα στο poco f3 το έχω λύσει, μόνο ενα έχω που δεν έχω βρει λύση ακόμα. Είμαι εννοείται σε global 12.5. Όταν ξεκινάω να γράφω σε οποιαδήποτε εφαρμογή (χρησιμοποιώ SwiftKey keyboard), σε random στιγμές κάνει ελαχιστοποίηση το πληκτρολόγιο σαν να έχω πατήσει το back button. Δεν το κάνει συνέχεια, δηλαδή μέσα στην ημέρα μπορεί να το κάνει 4-5 φορές σύνολο, αλλά όπως και να έχει είναι ενοχλητικό. Έχω σκεφτεί ότι μπορεί να φταίει το back gesture η το gesture εναλλαγής εφαρμογών που σε τέτοια περίπτωση είναι bug και δεν ξέρω κατά πόσο είναι κάτι που μπορώ να επέμβω εγώ. Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει η μήπως σας έχεις συμβεί και εσάς?

Χρησιμοποιώ το default της google και δεν έχω κάποιο θέμα, παρά μόνο όταν είχα ενεργοποιημένα τα gestures και ήθελα να γράψω λέξη που ξεκινάει από το γράμμα "Π" και αυτό επειδή χρησιμοποιώ το slice σαν λειτουργία. Οπότε και στην ουσία έκλεινα μόνος μου το πληκτρολόγιο. Θα σου πρότεινα να γυρίσεις για 1-2 μέρες στο default πληκτρολόγιο να δεις αν στο κάνει και πάλι.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Therion πιστεύω αξίζει, θεωρώ ότι μιλάς για την 8/256 έκδοση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ότι είχα από θέμα στο poco f3 το έχω λύσει, μόνο ενα έχω που δεν έχω βρει λύση ακόμα. Είμαι εννοείται σε global 12.5. Όταν ξεκινάω να γράφω σε οποιαδήποτε εφαρμογή (χρησιμοποιώ SwiftKey keyboard), σε random στιγμές κάνει ελαχιστοποίηση το πληκτρολόγιο σαν να έχω πατήσει το back button. Δεν το κάνει συνέχεια, δηλαδή μέσα στην ημέρα μπορεί να το κάνει 4-5 φορές σύνολο, αλλά όπως και να έχει είναι ενοχλητικό. Έχω σκεφτεί ότι μπορεί να φταίει το back gesture η το gesture εναλλαγής εφαρμογών που σε τέτοια περίπτωση είναι bug και δεν ξέρω κατά πόσο είναι κάτι που μπορώ να επέμβω εγώ. Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει η μήπως σας έχεις συμβεί και εσάς?

 

Με swift χωρίς gestures δεν έχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...