Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, SERS1612 said:

Δεν παίρνει κάρτα sd. Σωστά;
Επίσης - αν δεν κάνω λάθος - χάνει σε επεξεργαστή και μπαταρία...

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η μη ύπαρξη κάρτας sd, για κάποιους μπορεί να θεωρείται μειονέκτημα. 

Θα έλεγα κυρίως για ανθρώπους μεγαλύτερης ηλικίας που δεν είναι εξοικειωμένοι με υπηρεσίες Cloud και λοιπά. 

Για μένα δεν παίζει κανέναν απολύτως ρόλο βέβαια και δεν είναι κριτήριο η ύπαρξη υποδοχής κάρτας sd όταν επιλέγω ένα κινητό. 

Η μπαταρία του ενός είναι 5 160 και του άλλου 5.000, εντάξει η διαφορά είναι αμελητέα. 

Όσον αφορά τον επεξεργαστή δεν βλέπω γιατί να υστερεί ο 778. 

Τα scores στο antutu και αλλού είναι ενδεικτικά και υπέρ του Poco X5. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, p_k said:
Η μη ύπαρξη κάρτας sd, για κάποιους μπορεί να θεωρείται μειονέκτημα. 
Θα έλεγα κυρίως για ανθρώπους μεγαλύτερης ηλικίας που δεν είναι εξοικειωμένοι με υπηρεσίες Cloud και λοιπά. 
Για μένα δεν παίζει κανέναν απολύτως ρόλο βέβαια και δεν είναι κριτήριο η ύπαρξη υποδοχής κάρτας sd όταν επιλέγω ένα κινητό. 
Η μπαταρία του ενός είναι 5 160 και του άλλου 5.000, εντάξει η διαφορά είναι αμελητέα. 
Όσον αφορά τον επεξεργαστή δεν βλέπω γιατί να υστερεί ο 778. 
Τα scores στο antutu και αλλού είναι ενδεικτικά και υπέρ του Poco X5. 

Χωρίς καμία διάθεση για αντιπαράθεση. Δεν υπάρχει κανένας λόγος άλλωστε!
Αυτό που λέω είναι ότι το X5 Pro δεν είναι αναβάθμιση του X3 pro.
Ενώ είναι μια συσκευή νεότερη κατά 2-3 χρόνια δεν είναι καλύτερη σε όλα. Το ότι για εσένα δεν είναι κριτήριο η sd δεν σημαίνει ότι δεν είναι μια έλλειψη του x5 pro.

Σύγκριση επεξεργαστων

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-860-vs-qualcomm-snapdragon-778g-5g


Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, SERS1612 said:

Χωρίς καμία διάθεση για αντιπαράθεση. Δεν υπάρχει κανένας λόγος άλλωστε!
Αυτό που λέω είναι ότι το X5 Pro δεν είναι αναβάθμιση του X3 pro.
Ενώ είναι μια συσκευή νεότερη κατά 2-3 χρόνια δεν είναι καλύτερη σε όλα. Το ότι για εσένα δεν είναι κριτήριο η sd δεν σημαίνει ότι δεν είναι μια έλλειψη του x5 pro.

Σύγκριση επεξεργαστων

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-860-vs-qualcomm-snapdragon-778g-5g


Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εννοείται φίλε μου, αν είναι να παρεξηγούμαστε για συγκρίσεις επεξεργαστών, τότε τι κάνουμε; 😊

Λοιπόν, οκ. 

Στην καθημερινή χρήση πιστεύω ότι οι διαφορές είναι πολύ ανεπαισθητες. 

Τα antutu scores τα είδα στο gsmarena, εσύ ανέβασες πιο ολοκληρωμένη εικόνα. 

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και τότε με ποιο να το αντικαταστήσουμε ρε παιδιά, με λογικό κόστος (έως 300€);

Poco X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Και τότε με ποιο να το αντικαταστήσουμε ρε παιδιά, με λογικό κόστος (έως 300€);

Poco X3 Pro via Tapatalk


Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι που να είναι ξεκάθαρη αναβάθμιση. Για μένα όλα χάνουν στα σημεία από το X3 pro. Το ψάχνω εδώ και ένα χρόνο αλλά...Τίποτα.

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά το έχω πάρει απόφαση καινούργιο δεν υπάρχει... Θα πάω σε μεταχειρισμένο Samsung σειράς S20 και πάνω... Αν βρεθεί κάτι vfm... Σκεφτείτε ότι το A52s είναι καλύτερο και από Α54... Οι εταιρίες μας δουλεύουν, το Χ4 pro είχε το επεξεργαστή του redmi note 10 pro. Το X5 pro αυτόν του A52s (χειρότερο και από Poco F3) βγάζουν καμμια εικοσαριά μοντέλα με άλλη ραμ και κάμερα και σου λέει νέο μοντέλο. 

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Και τότε με ποιο να το αντικαταστήσουμε ρε παιδιά, με λογικό κόστος (έως 300€);

Poco X3 Pro via Tapatalk


Καλησπέρα, επειδή βαρέθηκα να ψάχνω και επειδή βρήκα το Poco X5 Pro 5G σε αρκετά καλή προσφορά (8GB/256GB σε μαύρο με 253€), μόλις το παρήγγειλα τελικά εγώ, προς αντικατάσταση του Χ3 Pro.

Poco X3 Pro via Tapatalk


Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνει κάρτα sd. Σωστά;
Επίσης - αν δεν κάνω λάθος - χάνει σε επεξεργαστή και μπαταρία...

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς μεγάλο μειονεκτήματα η απουσία sd στο Pro μόνο το απλό x5 έχει sd , εκεί βέβαια χάνεις σε άλλα.

Στάλθηκε από το SM-S908E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chios said:

Δυστυχώς μεγάλο μειονεκτήματα η απουσία sd στο Pro μόνο το απλό x5 έχει sd , εκεί βέβαια χάνεις σε άλλα.

Στάλθηκε από το SM-S908E μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η sd είναι ξεπερασμένη υπόθεση, όπως και να το κάνουμε. Το μέλλον είναι στο σύννεφο, ποιο μέλλον δηλαδή... Το παρόν. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η sd είναι ξεπερασμένη υπόθεση, όπως και να το κάνουμε. Το μέλλον είναι στο σύννεφο, ποιο μέλλον δηλαδή... Το παρόν. 
OK. Αυτό προωθούν οι εταιρείες γιατί τους συμφέρει. Εμείς τι κερδίζουμε απ αυτό;

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα, επειδή βαρέθηκα να ψάχνω και επειδή το βρήκα σε αρκετά καλή προσφορά (8GB/256GB σε μαύρο με 253€), μόλις το παρήγγειλα τελικά εγώ, προς αντικατάσταση του Χ3 Pro.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Ποιο τηλέφωνο φίλε μου;

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο τηλέφωνο φίλε μου;

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σόρυ, ξέχασα να το αναφέρω, το Poco X5 Pro 5G.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites



OK. Αυτό προωθούν οι εταιρείες γιατί τους συμφέρει. Εμείς τι κερδίζουμε απ αυτό;




Χάνουμε φίλε μου δυστυχώς την ευκολία και την ασφάλεια που προσφέρει η sd, ευτυχώς που βρίσκουμε ακόμα και αγοράζουμε τηλέφωνα με κάρτα μνήμης.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα σε όλους , σήμερα εντελώς ξαφνικά  το τηλ. έπεσε σε bootloop, έχει τύχει σε κανέναν άλλο και τι κάνω από δω και πέρα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/1/2024 at 12:58 ΜΜ, cpnemo said:

καλημέρα σε όλους , σήμερα εντελώς ξαφνικά  το τηλ. έπεσε σε bootloop, έχει τύχει σε κανέναν άλλο και τι κάνω από δω και πέρα?

Καλησπέρα, ακριβώς το ίδιο και στο τηλέφωνο φίλου μου εχθές το βράδυ. 

Κούμπωμα σε φορτιστή, νεκρό. Δοκιμή με power+Vol up ή power+Vol down, ή power+Vol up+down, τίποτα. 

Μένει να το κουμπώσω σε ΗΥ μπας και το δει. 

Τι άλλο κάνουμε ρε παιδιά; 

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ακόμα καμία ανταπόκριση στο κινητό. Συνδέθηκε σε desktop και laptop αλλά δεν έγινε απολύτως τίποτα.

Δόθηκε σε κατάστημα επισκευής για έλεγχο, είπαν καμένη μητρική και ζητούν 110€ για επισκευή χωρίς εγγύηση κιόλας!

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, topmar said:

Καλησπέρα, ακόμα καμία ανταπόκριση στο κινητό. Συνδέθηκε σε desktop και laptop αλλά δεν έγινε απολύτως τίποτα.

Δόθηκε σε κατάστημα επισκευής για έλεγχο, είπαν καμένη μητρική και ζητούν 110€ για επισκευή χωρίς εγγύηση κιόλας!

Καλημέρα, τα ίδια μου είπαν και μένα,  προσωπικά πιστεύω ότι δεν αξίζει η επισκευή γιατί όπως είπαν είναι συχνό φαινόμενο στα Poco και θα ξανασυμβεί σίγουρα. 'Άλλη μία εταιρεία στη μαύρη λίστα από μένα. Όσοι το έχετε ακόμα φροντίστε να παίρνετε τακτικά backup γιατί το παθαίνει ξαφνικά χωρίς καμμία ειδοποίηση ή δυσλειτουργία. Το πρόβλημα είναι κατασκευαστικό στις κολλήσεις επεξεργαστή πάνω στη μητρική. Κρίμα και ήταν αξιόλογη σαν συσκευή....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cpnemo said:

Καλημέρα, τα ίδια μου είπαν και μένα,  προσωπικά πιστεύω ότι δεν αξίζει η επισκευή γιατί όπως είπαν είναι συχνό φαινόμενο στα Poco και θα ξανασυμβεί σίγουρα. 'Άλλη μία εταιρεία στη μαύρη λίστα από μένα. Όσοι το έχετε ακόμα φροντίστε να παίρνετε τακτικά backup γιατί το παθαίνει ξαφνικά χωρίς καμμία ειδοποίηση ή δυσλειτουργία. Το πρόβλημα είναι κατασκευαστικό στις κολλήσεις επεξεργαστή πάνω στη μητρική. Κρίμα και ήταν αξιόλογη σαν συσκευή....

Το Χ3 δυστυχώς βγήκε προβληματικό. Έχει όμως τόσα άλλα μοντέλα η ΧΙΑΟΜΙ που δεν μπορεί να τα τσιυβαλιάζεις όλα. Εγώ είχα Poco F2 Pro για 2,5 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα. Πριν από αυτό ένα Μι 9 lite και τώρα το F5 Pro. Θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό; Σίγουρα όχι, αλλά δεν ακυρώνουμε μια εταιρεία για ένα κακό μοντέλο. 

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο μοντέλο το έχει η σύζυγος, ένας πολύ καλός φίλος @Don_VitoCorleone και το είχε η κόρη μου, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προβληματικό το Χ3 Pro, δεν θα το έλεγα. Έχω το ίδιο εδώ και 3 έτη και δουλεύει μια χαρά, το ότι κόλλησε στου φίλου μου δεν είναι ο κανόνας αλλά η εξαίρεση. 

Να μου πεις προβληματικό το Poco Μ3, το καταλαβαίνω, στα χέρια μου 2 στα 2 κόλλησαν, χώρια αυτά σε φίλους μου, οπότε, ναι είναι προβληματικό το μοντέλο αυτό.

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου x3 pro...8gb ram-256gb rom...15 Δεκεμβριου που μας πέρασε... Δυστυχώς έσβησε για τον ίδιο λόγο...Και δεν φτιάχνεται λόγω μητρικής..λόγω του γνωστού θέματος που έβγαλαν..Αγορασμενο από το Eshop λίγες μέρες αφότου κυκλοφόρησε...Κατά τα άλλα ένα εξαιρετικό κινητό Αλλά στο τέλος μου τα χάλασε...Αν ψάξετε σε ξένα sites έχει γίνει μεγάλος χαμός με τις μητρικές τους...Κυρίως στις σειρές M και X3 και x3 pro..Απλά όσα ήταν σε εγγύηση τα έφτιαχναν γιατί το έχουν αποδεχθεί σαν πρόβλημα στην poco...Είναι κατασκευαστικό λάθος παναθεμα τους...Όσοι την έχετε γλιτώσει μέχρι στιγμής μην λέτε μεγάλες κουβέντες...Το ίδιο νόμιζα και εγώ αλλά....

Πηγα σε poco πάλι αλλά το F5 12-256...Γιατί δεν έχουν ακουστεί θέματα για την F σειρά όλα αυτά τα χρόνια ..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Το συγκεκριμένο μοντέλο το έχει η σύζυγος, ένας πολύ καλός φίλος @Don_VitoCorleone και το είχε η κόρη μου, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Το Χ3 NFC που έχουμε έχει άλλο hardware απ το pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα και το δικό μου x3 pro άρχισε τα ξαφνικά κλεισίματα. Διάβασα στο XDA ότι με reballing αν το λέω κάνει φτιάχνεται. Ξέρετε κανένα σωστό μαγαζί να ρωτήσουμε για τιμή επισκευής?

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, papako35 said:

Σήμερα και το δικό μου x3 pro άρχισε τα ξαφνικά κλεισίματα. Διάβασα στο XDA ότι με reballing αν το λέω κάνει φτιάχνεται. Ξέρετε κανένα σωστό μαγαζί να ρωτήσουμε για τιμή επισκευής?

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,και μετά ξανακατεβασε την Ρομ και πέρασε την. Έτσι έφτιαξε το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2024 at 3:26 ΜΜ, tzeskos said:

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,και μετά ξανακατεβασε την Ρομ και πέρασε την. Έτσι έφτιαξε το δικό μου.

Έβαλες πάλι την xiaomi rom ή κάποια custom?

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, papako35 said:

Έβαλες πάλι την xiaomi rom ή κάποια custom?

Την δικιά του.

Εκεί λέει. Λήψη τελευταίου πακέτου.

Just now, tzeskos said:

Την δικιά του.

Εκεί που λέει. Λήψη τελευταίου πακέτου.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...