Jump to content

Poco X3 Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 20/4/2023 at 9:28 ΜΜ, anadrasi said:

Δηλαδή όλοι οι υπόλοιποι κάτοχοι παιδεύεστε σαν κι εμένα προσπαθώντας να διακρίνετε τα της οθόνης στον ήλιο; Δεν μπορούσα να το φανταστώ...

Λύσεις υπάρχουν τελικά;

Σας ευχαριστώ πολύ όλους που απατήσατε στην ερώτησή μου σχετικά με τη φωτεινότητα οθόνης και αδυναμία ανάγνωσης σε συνθήκες ήλιου!

Link to comment
Share on other sites

On 24/4/2023 at 7:35 ΠΜ, cocous said:

Διαβάζω διάφορα θεματάκια σχετικά με αυτό οπότε προτιμώ να περιμένω απο το να μπλέξω. Γενικά όμως μιας και το ανέφερες ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να μην έρθει το update. Διαφορετικά θα το ρισκάρω.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ έκανα χειροκίνητα την αναβάθμιση, όλα καλά εκτός του σήματος στο 4g+ LTE, κολλάει στο E και ίντερνετ χάλια 

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, panosm74 said:

Εγώ έκανα χειροκίνητα την αναβάθμιση, όλα καλά εκτός του σήματος στο 4g+ LTE, κολλάει στο E και ίντερνετ χάλια 

Πήγαινε στο μενου επιλογές προγραμματιστών και βρες την επιλογή  μόνιμα ανοιχτά τα δεδομένα, ακόμα και αν είναι ενεργό το wifi, για γρήγορη εναλλαγή δικτύων και βάλε on και δες μετά αν έφτιαξε.

Εσύ πια ρομ έχεις;;

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε δεν κρατιέμαι εγώ με τις αλλαγές στο κινητό. Ξαναπέρασα MIUI για να δοκιμάσω την 14.0.2 EU. Τα όποια bugs που είχα με την 14.0.1 διορθώθηκαν. Ευτυχώς. Τώρα μου αρέσει κιόλας. Ξαναμένω με MIUI μέχρι να το βαρεθώ

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2023 at 5:11 ΠΜ, memostrikas said:

Πήγαινε στο μενου επιλογές προγραμματιστών και βρες την επιλογή  μόνιμα ανοιχτά τα δεδομένα, ακόμα και αν είναι ενεργό το wifi, για γρήγορη εναλλαγή δικτύων και βάλε on και δες μετά αν έφτιαξε.

Εσύ πια ρομ έχεις;;

14.0.2

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις με την σειρά την 13.0.4, μετά την 13.0.6, και μετά 14.0.1.0 
Μετά θα πάρει μόνο του την 14.0.2.0 την τελευταία.

OTA update βρήκα μόνο για την 13.0.4.
Μετά έχει recovery rom και fast boot rom στην 13.0.6.

Όπως είμαι τώρα στην 13.0.3 αν κατεβάσω την recovery rom 14.0.2.0 που δίνει ως τελευταία και βάζοντας την στην κάρτα μνήμης αφού πρώτα αλλάξω το όνομα στο zip file θα γίνει η αναβάθμιση ή θα γίνει @#€%€#@?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, μήπως υπάρχει κάποιο link για κατέβασμα της ROM 13.0.6.0 SJUEUXM, για χειροκίνητο πέρασμα;

Άκυρο, τη βρήκα:
https://miuirom.org/load?o=poco-x3-pro&v=13.0.6.0.SJUEUXM&l=en&t=Recovery

Poco X3 Pro via Tapatalk



Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους. Πριν 3 μερες ανακαλυψα οτι εξαφανιστηκαν απο τη συσκευή το ενα τριτο των αποθηκευμενων φωτογραφιών κ βιντεο. Εχει συμβεί μήπως κ σε κάποιον άλλο άραγε; 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε πρόσφατα μήνυμα ότι καταργείται το xiaomi cloud στο συγχρονισμό των φωτογραφιών και αν θέλω να γίνει συγχρονισμός με το Google photos για να μη χαθούν αποθηκευμένες εκεί φωτογραφίες. Μήπως δεν πρόσεξες κάτι στη διαδικασία και γι αυτό χάθηκαν....

Link to comment
Share on other sites



Καλημέρα σε όλους. Πριν 3 μερες ανακαλυψα οτι εξαφανιστηκαν απο τη συσκευή το ενα τριτο των αποθηκευμενων φωτογραφιών κ βιντεο. Εχει συμβεί μήπως κ σε κάποιον άλλο άραγε; 


Δεν είχες ρυθμίσει το αυτόματο backup στο Google Photos ;

Βγήκε πρόσφατα μήνυμα ότι καταργείται το xiaomi cloud στο συγχρονισμό των φωτογραφιών και αν θέλω να γίνει συγχρονισμός με το Google photos για να μη χαθούν αποθηκευμένες εκεί φωτογραφίες. Μήπως δεν πρόσεξες κάτι στη διαδικασία και γι αυτό χάθηκαν....


Σωστά

Poco X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενημερωθεί κ για την κατάργηση του cloud της xiaomi οπως επισης ειχα κ το backup. Ετσι κ αλλιως το υλικό υπάρχει στις φωτογραφιες google. Απλα εξαφανιστηκαν απο το τηλ. Κ δεν ειναι μια δυο φωτο αλλα παραπανω απο τις μισές. Ακόμα κ κατα λαθος να διεγραφα καποιες, μιλαμε για πανω απο χιλιες φωτογραφιες. Παράξενο. Απλα ειπα μηπως εχει συμβει κ σε αλλον. 

Link to comment
Share on other sites

Ομάδα καλημέρα

Σε αρκετά βίντεο στο YouTube  δείχνει πως ενεργοποιήσεις το WiFi calling στο x3 pro όμως στις ρυθμίσεις των καρτών - δικτύων δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε?

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

Τι εταιρεία έχεις; Εμένα με Cosmote και Vodafone (με ενεργή την υπηρεσία) μου τον εμφανίζει το διακόπτη χωρίς να κάνω κάτι. Με Nova όσο είχα δεν φαινόταν κάτι.

Tip: πληκτρολογώντας *#*#869434#*#* για VoWiFi και *#*#86583#*#* για VoLTE εμφανίζεται ο διακόπτης στο μενού ανεξάρτητα από τι δίνει ο πάροχος.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, panosm74 said:

Ομάδα καλημέρα

Σε αρκετά βίντεο στο YouTube  δείχνει πως ενεργοποιήσεις το WiFi calling στο x3 pro όμως στις ρυθμίσεις των καρτών - δικτύων δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε?

Μήπως δεν είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία από την εταιρία κινητής;

On 9/6/2023 at 12:16 ΠΜ, Shamrockk said:

Ειχα ενημερωθεί κ για την κατάργηση του cloud της xiaomi οπως επισης ειχα κ το backup. Ετσι κ αλλιως το υλικό υπάρχει στις φωτογραφιες google. Απλα εξαφανιστηκαν απο το τηλ. Κ δεν ειναι μια δυο φωτο αλλα παραπανω απο τις μισές. Ακόμα κ κατα λαθος να διεγραφα καποιες, μιλαμε για πανω απο χιλιες φωτογραφιες. Παράξενο. Απλα ειπα μηπως εχει συμβει κ σε αλλον. 

Σε εμένα σβήστηκαν όταν τις έσβησα στη σελίδα google photos και στη σελίδα i.mi.com και έγινε συγχρονισμός.

Βέβαια τις είχες στα διαγραμμένα για 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου κόλλησε εδώ... Screenshot_2023-06-12-13-29-22-950-edit_com.android.updater.jpg

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα είχε κολλήσει στην 13.0.3
Κατέβασα την επίσημη recovery rom 13.0.6 και την πέρασα χειροκίνητα χωρίς root χωρίς τίποτα απο το μενού που βγάζει οταν πατάς τις 3 τελίτσες εκεί που κοιτάς εαν έχει ενημέρωση το τηλέφωνο. Με το που πέρασε και έκανε επανακίνηση κατευθείαν έβγαλε από μόνο του ότι έχει ενημέρωση την τελευταία 14.xxxx
Την έκανα και όλα οκ.

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cocous said:

Παιδιά εμένα είχε κολλήσει στην 13.0.3
Κατέβασα την επίσημη recovery rom 13.0.6 και την πέρασα χειροκίνητα χωρίς root χωρίς τίποτα απο το μενού που βγάζει οταν πατάς τις 3 τελίτσες εκεί που κοιτάς εαν έχει ενημέρωση το τηλέφωνο. Με το που πέρασε και έκανε επανακίνηση κατευθείαν έβγαλε από μόνο του ότι έχει ενημέρωση την τελευταία 14.xxxx
Την έκανα και όλα οκ.

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα. Επομένως κατεβάζεις το recovery της 13.0.6 και μετά το recovery του miui 14.? Ρωτάω γιατί έχει και fastboot kai ota

Screenshot_2023-06-12-15-38-57-737-edit_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκω αυτή τη rom που λες;

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκω αυτή τη rom που λες;



Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


https://miuirom.org/phones/poco-x3-pro

Πρέπει όμως να δεις ποια έχεις ώστε να κατεβάσεις την σωστή

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Ποια κατεβάζω; recovery ετσι ;Screenshot_2023-06-13-11-06-17-044-edit_com.android.settings.thumb.jpg.4d5cb422142008dea81b669d9c973f29.jpg

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις ευρωπαϊκή θα κατεβάσεις την ευρωπαϊκή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή; Screenshot_2023-06-13-11-15-52-215-edit_com.android.chrome.jpg

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά
Μόλις περάσεις αυτή θα σου βγάλει από μόνο του την 14αρα Απλά σε εμένα δεν έμπαινε η 13.0.4 που έχεις εσύ. Εγώ έβαλα την 13.0.6 απο 13.0.3

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Πως θα την περάσω τη νέα ρομ;
Θέλει ξεκλείδωτο bootloader;
Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...