Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, freddaras said:

εχεις καποιο λινκ εδω ? 

Δες μερικα ποστ πιο πανω το εχω ανεβασει σε αυτη τη σελίδα.Για να μην γεμιζουμε το νημα με τα ιδια και τα ιδια

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια mp3 πως βαζεις για ηχο κλησης?  οτι και αν εχω δοκιμασει δεν τον πιανει με τιποτα ! 
Με τον κλασικό τρόπο δεν το δέχεται;
Ρυθμίσεις ήχου, όλα τα κουδουνισματα;
Δοκιμάστε και μέσα από την εφαρμογή της μουσικής να τον ορίσετε,αν δεν μπαίνει αλλιώς.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, freddaras said:

Παιδια mp3 πως βαζεις για ηχο κλησης?  οτι και αν εχω δοκιμασει δεν τον πιανει με τιποτα ! 

Πρεπει ο ηχος που θες να χρησιμοπιησεις να ειναι στην εσωτερική μνημη της συσκευής

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις ! ο μονος τροπος για να μπει Mp3 σαν ηχος κλησης ειναι μονο μεσα απο τον Player του κινητου ! απο τις ρυθμίσεις μεσα κτλ δεν αναγνωριζει το mp3 με τιποτα ακομη και αν ειναι στην εσωτερικη μνημη ! τεσπα το λυσαμε και αυτο 😉 

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει ο ηχος που θες να χρησιμοπιησεις να ειναι στην εσωτερική μνημη της συσκευής
Τον έχω στην SD και μπαίνει μια χαρά.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή χρονιά και χρόνια πολλα σε όλους. Παρατήρησα χτες οτι το καλώδιο του φορτιστή σαν να εχει κοψει/ξεκολλήσει απ την μερια του usbA, με τι καλώδιο μπορώ να το αντικατάστησω ώστε να μη χασω τη γρήγορη φόρτιση? Με 2 που εχω δοκιμάσει απο ενα huawei που ειχα φορτίζει κανονικά και οχι γρήγορα. Και ειναι το ενα απο αυτα 5αμπερο κ ολας. 

IMG_20220104_103530.jpg

IMG_20220104_103403.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να κάνω την ίδια ερώτηση για το καλώδιο. και εμένα άρχισε να τα φτύνει δεν έχει διαλυθεί αλλά αν δεν είναι ίσιο και τεντωμένο δεν φορτίζει πλέον το κινητό. γενικά απαράδεκτα καλώδια...

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://pc-xperts.gr/index.php?route=product/product&product_id=257802

Ειδα αυτο ας πουμε, αλλα δε ξερω αν θα μου κανει τη γρήγορη φόρτιση η απλη. Τι χαρακτηριστικά θα πρεπει να κοιταω? Υπαρχουν καπου τα χαρακτηριστικά του μαμα καλωδίου? 

Link to comment
Share on other sites

https://pc-xperts.gr/index.php?route=product/product&product_id=257802
Ειδα αυτο ας πουμε, αλλα δε ξερω αν θα μου κανει τη γρήγορη φόρτιση η απλη. Τι χαρακτηριστικά θα πρεπει να κοιταω? Υπαρχουν καπου τα χαρακτηριστικά του μαμα καλωδίου? 
Έχω πάρει ένα παρόμοιο από e-shop.gr.
Φορτίζει στον ίδιο χρόνο, αλλά δεν βγάζει το γραφικό που βγάζει το καλώδιο της συσκευασίας, που αν έχω καταλάβει καλά πρέπει να έχει κάτι έξτρα σε σχέση με τα απλά καλώδια για την εμφάνιση του γραφικού γρήγορης φόρτισης.
Υπάρχουν και καλώδια xiaomi, αλλά δεν γνωρίζω αν κάνουν.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δοκίμασα ενα καλώδιο που ειχα σπίτι, 5αμπερο, γραφει και με αυτο "mi turbo charge" όπως γραφει και με το μαμά καλώδιο, η διαφορά που ειδα ειναι οτι με το μαμα δείχνει 2 δεκαδικά στη φόρτιση ενω με το αλλο καλώδιο οχι. Δεν εχω δοκιμάσει συνολικός χρόνο φόρτισης με το ενα και με το άλλο να δω διαφορά. Οπότε ίσως παρω αυτο το baseus που εβαλα ποιο πανω να το δοκιμάσω 

IMG-7be4d210eb707a1ccf5b65de9540ebb1-V.jpg

IMG-89ba63f52d150ea0f7487d3a6755cb9d-V.jpg

Screenshot_2022-01-04-15-02-59-952_com.digibites.accubattery.jpg

Screenshot_2022-01-04-15-01-43-107_com.digibites.accubattery.jpg

Edited by andipas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά επειδή σκέφτομαι την μετάβαση από note 9 pro στο 10 pro η μπαταρία του πως ειναι; εγώ στο 9 βγάζω 2ημερες άνετα γενικά αξίζει η μετάβαση;ευχαριστώ πολύ!! 

Edited by tyuio
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, tyuio said:

Καλησπέρα παιδιά επειδή σκέφτομαι την μετάβαση από note 9 pro στο 10 pro η μπαταρία του πως ειναι; εγώ στο 9 βγάζω 2ημερες άνετα γενικά αξίζει η μετάβαση;ευχαριστώ πολύ!! 

Η μπαταρία είναι καλή, αλλά η διαφορά με το 9 είναι κυρίως στην κάμερα την οθόνη και στο 5G. Σε ταχύτητα δεν θα δεις μεγάλη διαφορά. Εγώ θα περίμενα το 11 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nnoutas said:

Η μπαταρία είναι καλή, αλλά η διαφορά με το 9 είναι κυρίως στην κάμερα την οθόνη και στο 5G. Σε ταχύτητα δεν θα δεις μεγάλη διαφορά. Εγώ θα περίμενα το 11 🙂

Απλά το 11 δεν έχει card slot και γιαυτό το λόγο απορρίπτεται απευθείας, το 10 pro έχει 5g; ή μπαταρία βγάζει 2 ημέρεςε καλή χρήση; 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, tyuio said:

Απλά το 11 δεν έχει card slot και γιαυτό το λόγο απορρίπτεται απευθείας, το 10 pro έχει 5g; ή μπαταρία βγάζει 2 ημέρεςε καλή χρήση; 

Συγνώμη, λάθος δικό μου. Το pro δεν έχει 5g. Για την μπαταρία, χωρίς παιχνίδια και μέτρια χρήση βγάζει δύο μέρες σχεδόν. 

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι καλή, αλλά η διαφορά με το 9 είναι κυρίως στην κάμερα την οθόνη και στο 5G. Σε ταχύτητα δεν θα δεις μεγάλη διαφορά. Εγώ θα περίμενα το 11
Η μπαταρία στα 60Hz σου βγάζει δύο μέρες χαλαρά.. Είναι πολύ δυνατή γενικώς.. Οθόνη απίστευτη, κάμερα ειδικά την μέρα πολύ δυνατή, βραδινές και σελφι με gcam ανεβαίνουν level.. Το έχω μισό χρόνο περίπου και δεν έχω σκοπό να το αλλάξω. Παραμένει γρήγορο πάντα σύμφωνα με τις δικές μου ανάγκες και είναι ένα πακέτο που τα έχει κυριολεκτικά όλα όταν λέμε όλα εννοούμε όλα . Δυνατά stereo ηχεία ράδιο, υπέρυθρες, κάρτα μνήμης, ραδιόφωνο, Jack, usb on the go κτλ. Δεν ξέρω πραγματικά τι άλλο να ζητήσει κανείς.. Ίσως η τελευταία κυριολεκτικά συσκευή που μας τα δίνει όλα. Στα συν βάζουμε και την αναβάθμιση που θα έρθει σε λίγο καιρό..

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2022 at 12:54 ΠΜ, freddaras said:

Η μπαταρία στα 60Hz σου βγάζει δύο μέρες χαλαρά.. Είναι πολύ δυνατή γενικώς.. Οθόνη απίστευτη, κάμερα ειδικά την μέρα πολύ δυνατή, βραδινές και σελφι με gcam ανεβαίνουν level.. Το έχω μισό χρόνο περίπου και δεν έχω σκοπό να το αλλάξω. Παραμένει γρήγορο πάντα σύμφωνα με τις δικές μου ανάγκες και είναι ένα πακέτο που τα έχει κυριολεκτικά όλα όταν λέμε όλα εννοούμε όλα . Δυνατά stereo ηχεία ράδιο, υπέρυθρες, κάρτα μνήμης, ραδιόφωνο, Jack, usb on the go κτλ. Δεν ξέρω πραγματικά τι άλλο να ζητήσει κανείς.. Ίσως η τελευταία κυριολεκτικά συσκευή που μας τα δίνει όλα. Στα συν βάζουμε και την αναβάθμιση που θα έρθει σε λίγο καιρό..

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ακριβως ετσι....

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, giorgos365 said:

Ακριβως ετσι....

Το συνολικό πακέτο που προσφέρει η συσκευή, είναι πραγματικά απίστευτο για τα χρήματα του. Για να το κρατήσουμε άνετα για 2 χρόνια, θα ήθελα ένα κλικ καλύτερο επεξεργαστή. Αλλά οκ και ο 732G μια χαρά την κάνει τη δουλειά του.

Στο μέλλον θα δυσκολευτώ πολύ να βρω αντικαταστάτη, αφού για μένα είναι απαραίτητο το fm radio και όλοι οι κατασκευαστές το καταργούν σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2022 at 3:18 ΜΜ, Green_Dragon said:

Το συνολικό πακέτο που προσφέρει η συσκευή, είναι πραγματικά απίστευτο για τα χρήματα του. Για να το κρατήσουμε άνετα για 2 χρόνια, θα ήθελα ένα κλικ καλύτερο επεξεργαστή. Αλλά οκ και ο 732G μια χαρά την κάνει τη δουλειά του.

Στο μέλλον θα δυσκολευτώ πολύ να βρω αντικαταστάτη, αφού για μένα είναι απαραίτητο το fm radio και όλοι οι κατασκευαστές το καταργούν σιγά σιγά.

Εδω καταργούν την κάρτα μνήμης όπως στο Redmi Note 11pro,  στο ραδιόφωνο θα κολλήσουν; Κρίμα, ότι καταργούν στις ναυαρχίδες αρχίζουν να κάνουν το ίδιο και στις mid range συσκευές! ☹️

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, evris2013 said:

Εδω καταργούν την κάρτα μνήμης όπως στο Redmi Note 11pro,  στο ραδιόφωνο θα κολλήσουν; Κρίμα, ότι καταργούν στις ναυαρχίδες αρχίζουν να κάνουν το ίδιο και στις mid range συσκευές! ☹️

Δυστυχως ετσι ειναι.Κατι μου λεει οτι το 10 Προ θα ειναι το τελευταιο ολοκληρωμενο τηλεφωνο της σειρας.Γι αυτο,οσοι το εχετε,κρατηστε το....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, evris2013 said:

Εδω καταργούν την κάρτα μνήμης όπως στο Redmi Note 11pro,  στο ραδιόφωνο θα κολλήσουν; Κρίμα, ότι καταργούν στις ναυαρχίδες αρχίζουν να κάνουν το ίδιο και στις mid range συσκευές! ☹️

Μήν προτρέχετε βρε παιδιά! η Xiaomi μας εκπλήσσει πάντα.. εξάλλου απο ότι ξέρουμε πάντα διαχωρίζει την κινέζικη αγορά απο την υπόλοιπη υφήλιο.. μπορεί να έχει τα πάντα απο αυτά που νομίζετε οτι θα λείπουν..😉

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μετά από την ευχάριστη εμπειρία   από την χρήση του οικονομικού Redmi 8 της κόρης μου ( του πίνει το αίμα καθημερινά και πρόβλημα κανένα )  λέω να πάρω το Note 10s που το βρίσκω σε πολύ καλή τιμή. Το μόνο που με κάνει να διστάζω να το πάρω είναι το πρόβλημα με τον proximity sensor που διαβάζω στα διάφορα forum. Εσείς που το έχετε έχει όντος θέμα;

Link to comment
Share on other sites



Το μόνο που με κάνει να διστάζω να το πάρω είναι το πρόβλημα με τον proximity sensor που διαβάζω στα διάφορα forum. Εσείς που το έχετε έχει όντος θέμα;


Έχω το redmi note 10s.
Δεν έχω θέμα με το σένσορα.
Αλλά : έχω μεγάλα αυτιά. (Μη γελάτε).
Επειδή πλέον οι σένσορες είναι πολύ στην άκρη της συσκευής, θέλει λίγο πειραματισμό με τον τρόπο που βάζουμε τη συσκευή στο αυτί μας.
Δοκιμάστε και θα το καταλάβετε τι εννοώ.


Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aplos73 said:

Καλησπέρα στην παρέα. Μετά από την ευχάριστη εμπειρία   από την χρήση του οικονομικού Redmi 8 της κόρης μου ( του πίνει το αίμα καθημερινά και πρόβλημα κανένα )  λέω να πάρω το Note 10s που το βρίσκω σε πολύ καλή τιμή. Το μόνο που με κάνει να διστάζω να το πάρω είναι το πρόβλημα με τον proximity sensor που διαβάζω στα διάφορα forum. Εσείς που το έχετε έχει όντος θέμα;

 

1 ώρα πριν, conan1 said:


 

 


Έχω το redmi note 10s.
Δεν έχω θέμα με το σένσορα.
Αλλά : έχω μεγάλα αυτιά. (Μη γελάτε). emoji16.png
Επειδή πλέον οι σένσορες είναι πολύ στην άκρη της συσκευής, θέλει λίγο πειραματισμό με τον τρόπο που βάζουμε τη συσκευή στο αυτί μας.
Δοκιμάστε και θα το καταλάβετε τι εννοώ.


Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Παιδιά, θα σας πω τι έχω κάνει εγώ και πλέον δεν ασχολούμαι με τον proximity σένσορα. Έχω πάρει ένα Bluetooth headset και τέρμα ο σένσορας. Επίσης τρώω λιγότερο "ψήσιμο" από την επαφή με τη συσκευή.

Επίσης έχω πάρει από ένα κατάστημα οπτικών, ένα κορδόνι για γιαλιά, και έχω το  Bluetooth συνέχεια κρεμασμένο στο λαιμό για να μη το ψάχνω ή το χάνω. Και έχω βρει την υγειά μου.

 

MVIMG_20220112_211452.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωχ. Εγώ δεν έχω μεγάλα αυτιά. Οπότε αν το πάρω πρέπει να βρω τον τρόπο που θα το βάζω στο αυτί. Όσο για το bluetooth και εγώ χρησιμοποιώ και ανοιχτή ακρόαση αλλά υπάρχουν φορές που δεν θέλεις να σε ακούσει το σύμπαν όταν μιλάς. Κατά τα άλλα σαν εμπειρία χρήσης είναι οκ;

Link to comment
Share on other sites

Με τον αισθητήρα,50 τηλέφωνα στην γιορτή μου, κανένα πρόβλημα.....

για 3 λεπτά το έδωσα στην γυναίκα μου, αμέσως το έβαλε σιγαση...... κάτι είχε πατήσει με το αυτί.... όπως έχει συνέχεια πρόβλημα με το 9t,κ το προηγούμενο κινητό Xiaomi....

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...