Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποποπο ρεζίλι γίναμε χαχαχα.. Σε ευχαριστώ φίλε μου

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χαχα κι εμένα το εμφανίζει ορισμένες φορές.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Δεν νομίζω να αλλάξει κάτι αν το πας πίσω. Το κάνει σε πολλούς και εγώ μέσα και το κάνει μόνο στην πανω μεριά, στην περιοχή των καμερών.

Ο γιός μου, μου είπε ότι και ένα σάμσουνγκ σειράς s που είχε το έκανε.

Ας αναφέρουν στο νήμα οι χρήστες οι οποίοι έχουν την συγκεκριμένη συσκευή, εάν έχουν αυτό το τρίξιμο...και σε ποιούς δεν το κάνει.

Κάντε και μια ερώτηση ή επικοινωνήστε με email με την εταιρία, να το αναφέρετε και να μας πείτε και στους υπόλοιπους...

 

edit: μετά την δεύτερη επαναφορά, ως νέο τηλέφωνο και περνώντας και σετάροντας μια μια τις εφαρμογές, εξακολουθώ να μην παίρνω ειδοποιήσεις στο ρολόι.

Χθες το βράδυ ξαφνικά μου πετάει μια ειδοποίηση από instagram και ωπ λέω λές; χάρηκα και λέω θα το τσεκάρω αύριο ,αλλά δυστυχώς τίποτα......πολύ τρελά πράγματα μας κάνει αυτή η χιαομι

Εσένα αυτόν τον ήχο πίσω στην κάμερα ,ποτέ στο κάνει;Όταν χτυπάς εκεί με το δάχτυλο ελαφρά και το αφήνεις κάτω λίγο απότομα η σε άσχετες ώρες;
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε οι κάτοχοι αν έχει προεγκατεστημενο tempered glass ή απλή μεμβράνη; Γιατί δεν είμαι σίγουρος και εννοείται χωρίς γυαλί δεν βγαίνει από το κουτί... Ακόμη θυμάμαι, πρώτη μέρα με το αθάνατο RN3 PRO, και το περιεργαζόμουν κ λέω "δε βάζω τζαμακι πρώτα" και μετά από μιά ώρα μου έπεσε και έσπασε (το τζαμακι ευτυχώς). Η amoled είναι τσουχτερή....

 

απλή μεμβράνη έχει το rn10 το απλό, τουλάχιστον το δικό μου έτσι φαίνεται.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για τον θορυβο που λετε ..

εγω εβαλα αυτη την ΑΠΙΘΑΝΗ θηκη ..προστατεύει το κινητο φουλ (και την καμερα πισω ) δεν δινει καθολου βαρος και ξεχασα και τον θορυβο που λετε ! δοκιμαστε και θα με θυμηθείτε :lol::)

https://www.skroutz.gr/s/28430583/Nillkin-Camshield-Back-Cover-%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Redmi-Note-10-Pro.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια για τον θορυβο που λετε ..

εγω εβαλα αυτη την ΑΠΙΘΑΝΗ θηκη ..προστατεύει το κινητο φουλ (και την καμερα πισω ) δεν δινει καθολου βαρος και ξεχασα και τον θορυβο που λετε ! δοκιμαστε και θα με θυμηθείτε :lol::)

https://www.skroutz.gr/s/28430583/Nillkin-Camshield-Back-Cover-%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Redmi-Note-10-Pro.html

Ωραία θήκη!Είχες και εσύ θέμα με τον ήχο πίσω στις κάμερες σαν κουδούνισμα;
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θήκη!Είχες και εσύ θέμα με τον ήχο πίσω στις κάμερες σαν κουδούνισμα;

οχι εντονο αλλα ναι ! και το προσεξα τυχαια :)

εβαλα ομως αυτη την θηκη (που το τονιζω ειναι ΥΠΕΡΟΧΗ για τα λεφτα της ) και το ξεχασα εντελως :)

Link to comment
Share on other sites

οχι εντονο αλλα ναι ! και το προσεξα τυχαια :)

εβαλα ομως αυτη την θηκη (που το τονιζω ειναι ΥΠΕΡΟΧΗ για τα λεφτα της ) και το ξεχασα εντελως :)

Δηλαδή φίλε για να καταλάβω,ποτέ τον άκουγες τον ήχο αυτό;Προσπαθώ να καταλάβω τι παίζει και από που είναι.
Link to comment
Share on other sites

Για ένα φίλο που έχει θέμα με τις ειδοποιήσεις να πω ότι μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα ότι όποιος χρεισημοποιει honor η huawei band η ρολόι να κατεβάσει το health από app galerry και όχι από play store για να έχει πιο αναβαθμισμενη health και να δουλεύουν όλα σωστα
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 9 Pro και σκέφτομαι να πάω στο 10 pro αλλά με ανησυχεί αυτό με τον θόρυβο που αναφέρεται. Σίγουρα θήκη θα βάλω μια spigen καθώς σε όλες μου τις συσκευές τις εμπιστεύομαι και τις αγοράζω. Όσο για τις ειδοποιήσεις στο messenger και εμένα στο 9 pro δεν μου έρχεται και πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να δω ότι κάποιος μου έχει στείλει μήνυμα. Σε βίντεο πρόσεξα ότι και ο αισθητήρας δεν τα πάει και πολύ καλά και εκεί που πας να μιλήσεις και σκοτεινιάζει η οθόνη μπορεί ξαφνικά να σου γίνει ενεργή και να πατηθεί πχ καταλάθος το κλείσιμο και να κλείσεις άθελά σου την συνομιλία.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 9 Pro και σκέφτομαι να πάω στο 10 pro αλλά με ανησυχεί αυτό με τον θόρυβο που αναφέρεται. Σίγουρα θήκη θα βάλω μια spigen καθώς σε όλες μου τις συσκευές τις εμπιστεύομαι και τις αγοράζω. Όσο για τις ειδοποιήσεις στο messenger και εμένα στο 9 pro δεν μου έρχεται και πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να δω ότι κάποιος μου έχει στείλει μήνυμα. Σε βίντεο πρόσεξα ότι και ο αισθητήρας δεν τα πάει και πολύ καλά και εκεί που πας να μιλήσεις και σκοτεινιάζει η οθόνη μπορεί ξαφνικά να σου γίνει ενεργή και να πατηθεί πχ καταλάθος το κλείσιμο και να κλείσεις άθελά σου την συνομιλία.
Αυτό με το θόρυβο δεν είναι λειτουργικό να επηρεάζει κάτι και μη φανταστείς κάνει κανένα δυνατό ήχο,απλά όταν το χτυπάς από πίσω κάνει ένα ελαφρύ ήχο που νομίζω είναι από τον σταθεροποιητή της κάμερας.Για το messenger φταίει η εφαρμογή ,συμβαίνει σε πολλά μοντέλα και σε αλλαγές εταιρείες.Με τον αισθητήρα εγώ δεν έχω κάποιο θέμα ,αλλά και αυτοί που έχουν θα διορθωθεί σε μελλοντικό update.
Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα που με βασανιζει.. Και το προηγουμενο κινητο (Redmi Note 6 Pro), και το τωρινο (Redmi Note 10), αργουν πολυ να ερθουν τα μηνυματα στο messenger. Δηλαδη να ερθει η ειδοποιηση οτι ηρθε μηνυμα. Αν κατα λαθος μπεις στο messenger το βλεπεις.

 

Μπηκα στις ρυθμισεις της εφαρμογης και απενεργοποιησα την εξοικονομηση μπαταριας, για να μην αδρανοποιειται ποτε η εφαρμογη αλλα το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει.

 

Εχω και μια γειτονισσα με τηλεφωνο xiaomi και ισχυει το ιδιο και γι αυτην.

 

Υποθετω οτι εχει να κανει με το miui και την εξοικονομηση μπαταριας αλλα δεν μπορεσα ποτε να το λυσω.

 

Αν εχει καποιος να προτεινει κατι ειμαι κατι παραπανω απο χαρουμενος να το ακουσω.

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα που με βασανιζει.. Και το προηγουμενο κινητο (Redmi Note 6 Pro), και το τωρινο (Redmi Note 10), αργουν πολυ να ερθουν τα μηνυματα στο messenger. Δηλαδη να ερθει η ειδοποιηση οτι ηρθε μηνυμα. Αν κατα λαθος μπεις στο messenger το βλεπεις.

 

Μπηκα στις ρυθμισεις της εφαρμογης και απενεργοποιησα την εξοικονομηση μπαταριας, για να μην αδρανοποιειται ποτε η εφαρμογη αλλα το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει.

 

Εχω και μια γειτονισσα με τηλεφωνο xiaomi και ισχυει το ιδιο και γι αυτην.

 

Υποθετω οτι εχει να κανει με το miui και την εξοικονομηση μπαταριας αλλα δεν μπορεσα ποτε να το λυσω.

 

Αν εχει καποιος να προτεινει κατι ειμαι κατι παραπανω απο χαρουμενος να το ακουσω.

 

Τσέκαρε επίσης και την αυτόματη έναρξη αλλά το πιο σημαντικό είναι να κλειδωσεις την εφαρμογή στα πρόσφατα... Παρατεταμένο πάτημα και το λουκετάκι.

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε επίσης και την αυτόματη έναρξη αλλά το πιο σημαντικό είναι να κλειδωσεις την εφαρμογή στα πρόσφατα... Παρατεταμένο πάτημα και το λουκετάκι.

Πώς γίνεται αυτό; Το λουκετάκι που ακριβώς είναι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τον ήχο είναι μικρή λεπτομέρεια. Μέσα σε θήκη spigen πιθανόν να μην ακούγεται καν. Για το μεσεντζερ (και οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή που δεν σας στέλνει ειδοποιήσεις) είναι απλό το πράγμα και οι μύστες των Ξαομί το γνωρίζουν ήδη. Πατήστε παρατεταμένα πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής που δεν σας στέλνει ειδοποιήσεις. Επιλέξτε "Πληροφορίες εφαρμογής". Πατήστε το κουμπί να ενεργοποιηθεί η "Αυτόματη έναρξη". Αφού το κάνετε scroll-άρετε λίγο πιο κάτω και πατήστε πάνω στην επιλογή "Εξοικονόμηση μπαταρίας". Επιλέξτε το "Χωρίς περιορισμούς". Είσαστε έτοιμοι.

 

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το θόρυβο δεν είναι λειτουργικό να επηρεάζει κάτι και μη φανταστείς κάνει κανένα δυνατό ήχο,απλά όταν το χτυπάς από πίσω κάνει ένα ελαφρύ ήχο που νομίζω είναι από τον σταθεροποιητή της κάμερας.Για το messenger φταίει η εφαρμογή ,συμβαίνει σε πολλά μοντέλα και σε αλλαγές εταιρείες.Με τον αισθητήρα εγώ δεν έχω κάποιο θέμα ,αλλά και αυτοί που έχουν θα διορθωθεί σε μελλοντικό update.

 

Δεν εχει σταθεροποιητη η καμερα του RN10 pro....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.... Ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Αυτό το πρόβλημα με το να τρεμοπαιζει η οθόνη και σε κάποιες περιπτώσεις να μην ανταποκρίνεται υφίσταται; Έχω δει διάφορα βίντεο στο youtube που το αναφέρουν σαν πρόβλημα. Λένε να βάλεις dark mode, 120hz Ρυθμό ανανέωσης και ότι τρεμοπαιζει η οθόνη. Πραγματικά ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σταθεροποιητη η καμερα του RN10 pro....
Ναι σωστά,είδα κάπου να το αναφέρουν και το έγραψα χωρίς να το πολυψάξω.Δέν έχει ois έχει eis,οπότε δεν είναι από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό; Το λουκετάκι που ακριβώς είναι;

 

Πας στα πρόσφατα, πατάς την εφαρμογή που θέλεις παρατεταμένα (εννοείται ότι θα τρέχει η εφαρμογή) και πάνω πάνω έχει ένα λουκετάκι που όταν το πατήσεις θα δείχνει κλειδωμένο.

Πές μας αν έχει αποτέλεσμα και αν έστρωσαν οι ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό; Το λουκετάκι που ακριβώς είναι;

Την ώρα που πας να κλείσεις τις εφαρμογές που έχεις ανοίξει πρόσφατα και τρέχουν στο παρασκήνιο(είτε με swipe, είτε με το τετράγωνο κουμπί ), πατάς παρατεταμένα στην εφαρμογή που σε ενδιαφέρει και μετά πατάς το λουκετάκι και αυτό ήταν. Η εφαρμογή είναι κλειδωμένη να "τρέχει" συνεχώς..

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Εσένα αυτόν τον ήχο πίσω στην κάμερα ,ποτέ στο κάνει;Όταν χτυπάς εκεί με το δάχτυλο ελαφρά και το αφήνεις κάτω λίγο απότομα η σε άσχετες ώρες;

Ακριβώς όπως τα λες...

 

Σε ότι αφορά το τρίξιμο στην περιοχή των καμερών και με την θήκη spigen που έχει πάνω και την έχω βάλει σε προηγούμενο πόστ μου, ακόμα το κάνει.

Δεν είναι λειτουργικό το πρόβλημα, πιο πολύ αισθητικό και δεν επηρεάζει την λειτουργία του τηλεφώνου.

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λες...

 

Σε ότι αφορά το τρίξιμο στην περιοχή των καμερών και με την θήκη spigen που έχει πάνω και την έχω βάλει σε προηγούμενο πόστ μου, ακόμα το κάνει.

Δεν είναι λειτουργικό το πρόβλημα, πιο πολύ αισθητικό και δεν επηρεάζει την λειτουργία του τηλεφώνου.

 

Απ'οτι έψαξα πρέπει να είναι από το καπάκι της κάμερας.Δεν επηρεάζει κάτι παρά μόνο το σπάσιμο νεύρων

Link to comment
Share on other sites

Για ένα φίλο που έχει θέμα με τις ειδοποιήσεις να πω ότι μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα ότι όποιος χρεισημοποιει honor η huawei band η ρολόι να κατεβάσει το health από app galerry και όχι από play store για να έχει πιο αναβαθμισμενη health και να δουλεύουν όλα σωστα

Φίλε μου το γνωρίζω αυτό και έχω κατεβάσει το HMS core , το huawei appgallery και από εκεί την πρόσφατη έκδοση του ΥΓΕΙΑ, αλλά τα προβλήματα ειδοποιήσεων παραμένουν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απ'οτι έψαξα πρέπει να είναι από το καπάκι της κάμερας.Δεν επηρεάζει κάτι παρά μόνο το σπάσιμο νεύρων

ακριβώς!!!...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι έψαξα πρέπει να είναι από το καπάκι της κάμερας.Δεν επηρεάζει κάτι παρά μόνο το σπάσιμο νεύρων
Ακόμα έχουμε παιδικές ασθένειες από την xiaomi!Όπως και το miui των global εκδόσεων τραγικό !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς όπως τα λες...

 

Σε ότι αφορά το τρίξιμο στην περιοχή των καμερών και με την θήκη spigen που έχει πάνω και την έχω βάλει σε προηγούμενο πόστ μου, ακόμα το κάνει.

Δεν είναι λειτουργικό το πρόβλημα, πιο πολύ αισθητικό και δεν επηρεάζει την λειτουργία του τηλεφώνου.

Όντως δεν επηρεάζει σε κάτι και για να το κάνει θέλει χτύπημα,αλλά είναι σπαστικό και δεν είναι και κανένα κινητό των 100€ για να δικαιολογεί τέτοια πράγματα,300€ έχει !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 10 / Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...