Jump to content

Περί... τηλεοπτικών προγραμμάτων και ταινιών γενικά


VeCo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 174
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίταξα το πρόγραμμα της ΕΡΤ και το έχει στην ερτ1 το χάραμα.

Στην ερτ2 δεν είδα τίποτα.

 

Παντώς αξίζει σαν ντοκιμαντέρ και θα το δώ για 3η φορά. Άλλα μακάρι να το έβαζε σε μία ποιό νορμάλ ώρα. Τουλάχιστον μετα την προβολή θα είναι διαθεσίμα για 14 ημέρες στο web TV της ΕΡΤ. Πως σας φαίνονται όμως τα συγκεκριμένα ντοκιμαντέρ;

Edited by xar03
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
Καλησπερα! Ψάχνω απεγνωσμένα μια παιδική σειρά στην οποία υπήρχε ένα τυπογραφείο. Τύπωναν βιβλία με τον παλιό τρόπο, με ανάγλυφη πλακέτα ας πούμε πάνω σε τύπου βιβλίο και μετά "ταξίδευαν" οι ήρωες στην ιστορία. Ίσως να είναι απόσπασμα από κάποιο επεισόδιο... Όπως και να χει έχω σπάσει το κεφάλι μου, σας έρχεται κάτι στο μυαλο; :wacko::D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!!

Ότι λέει ο τίτλος..Προτείνετε ένα ντοκιμαντέρ από Netflix κυρίως αλλά και γενικότερα! Να ξεκινήσω με το πρώτο: "My octopus teacher"Ενα πολύ ευχάριστο ντοκ. ειδικά για οικογενειάρχες.Ποτέ δε περίμενα ένα μαλάκιο να με κάνει να δακρύσω και να σκεφτώ τόσο όμορφα πράματα για τη ζωή!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά.

https://m.imdb.com/title/tt0390521/

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To Blue Planet II αξιζει.Καλογυρισμενο, με αρκετα εντυπωσιακες εικονες.Αν εχεις νετφλιξ εκτος απο το social dilemma που αναφερθηκε παραπανω προτεινω τα Explained,Connected,History 101 .Ειναι ολα σειρες ντοκυμαντερ με συντομα αυτοτελη επεισοδια ποικιλης θεματολογιας.Επισεις αν σου αρεσουν τα μεταφυσικα προτεινω και το νεοφερμενο Surviving Death.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά,τα είδα όλα..Δε θα πω τίποτα, ούτε δείτε το, ούτε μη το δείτε καθώς δεν είναι για όλους..Δε περιγραφω άλλο, δείτε το με δική σας ευθύνη!!! "The cosmic theory"

https://youtu.be/-hCaiOOaUAE

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια με υγεια και τυχη ! Ο Αγιος Βασιλης τελικα ηρθε με το "6" και εφερε μια LG TV ! Αυτη https://www.lg.com/gr/tileoraseis/lg-49un71006lb.

Αμ ελα που η κοπελα δε σκαμπαζω γρι απο δορυφορο και ληψη καναλιων...Παρ ολα αυτα εχω δορυφορικο δεκτη ,εναν της Edision τον piccollo S2+T2/C.Απο οτι θυμαμαι ευκολα στην αυτοματη αναζητηση επιασα τα ελευθερα του Astra και ειμαι πολυ ικανοποιημενη που πιανω τοσα γερμανικα καναλια που με ενδιαφερουν για να ακουω την γλωσσα λογω γερμανικης φιλολογιας :lol:

Ξερω λοιπον πως εκτος απο την αυτοματη αναζητηση υπαρχει και η χειροκινητη ,που μπορεις να ψαξεις να βρεις ενα συγκεκριμενο καναλι να συντονισεις ,αφου εχεις τα στοιχεια του (καλα γατα ,ξερω οτι υπαρχουν σαιτ για δορυφορικα καναλια :p ).Ετσι λοιπον με την αυτοματη αναζητηση στην τν που εχει οπως ειπαμε και δορυφορικο δεκτη ,προσθεσα τον δορυφορο Astra 19.2 :p:lol: και επιασε καποια ελευθερα καναλια ,καλα γατα η ξανθια !!! Παρ΄ολα αυτα ...αλλα τα καναλια που επιασε ο δεκτης της τν και αλλα τα καναλια του Edision ...!!! Ουτε ενα γερμανικο ...φυσικα εβαλα τις ιδιες επιλογες αναζητησης και φυσικα ποτε δεν καταφερα να συντονισω ξεχωριστα ενα καναλι ουτε στον Edision ουτε στην τν... Πως ρε γαμ..ο μου συντονιζεις ενα καναλι?Μηπως δεν γινεται να συντονισεις ενα καναλι μονο του οπως στα επιγεια καναλια της τν και απλα με καποιες ρυθμισεις στον δορυφορο κανεις μαζικη αναζητηση και καθε φορα πιανει αναλογα με τις ρυθμισεις και τα οποια καναλια? Δωστε τα φωτα σας please :D

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να ρωτησεις και σε αυτο το forum:https://forum.satleo.gr/index.php/board,8.0.html

Υπαρχει ολοκληρη ενοτητα σχετικα με την ληψη δορυφορικων καναλιων του δορυφορου Astra 19.2.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την πιο μικρή σε ίντσες με τον ενσωματωμένο δέκτη.

Βλεπω hotbird.

Για να επανασυντονίσω κάποια ιταλικά που άλλαξαν συχνότητα (βλέπω συνέχεια), έπρεπε να ξανά σκαναρω όλο το δορυφόρο και μετά να τα ταξινομήσω όπως τα είχα.

 

-------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να ρωτησεις και σε αυτο το forum:https://forum.satleo.gr/index.php/board,8.0.html

Υπαρχει ολοκληρη ενοτητα σχετικα με την ληψη δορυφορικων καναλιων του δορυφορου Astra 19.2.

 

Ευχαριστω πολυ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την πιο μικρή σε ίντσες με τον ενσωματωμένο δέκτη.

Βλεπω hotbird.

Για να επανασυντονίσω κάποια ιταλικά που άλλαξαν συχνότητα (βλέπω συνέχεια), έπρεπε να ξανά σκαναρω όλο το δορυφόρο και μετά να τα ταξινομήσω όπως τα είχα.

 

-------

Tapa

 

Αρα μονο με επανασυντονισμο ,μπας και πιασει και καποιο αλλο ή να τα ξαναβρει εφοσον αλλαξαν συχνοτητα! Ευχαριστω πολυ !

Link to comment
Share on other sites

Έχω την πιο μικρή σε ίντσες με τον ενσωματωμένο δέκτη.

Βλεπω hotbird.

Για να επανασυντονίσω κάποια ιταλικά που άλλαξαν συχνότητα (βλέπω συνέχεια), έπρεπε να ξανά σκαναρω όλο το δορυφόρο και μετά να τα ταξινομήσω όπως τα είχα.

 

-------

Tapa

 

Δοκιμασες να συντονισεις καποιο καναλι απο μονο του βρισκοντας την συχνοτητα του απο καποιο σαιτ ?Ξερεις τι ειναι η επιλογη ρυθμιση αναμεταδοτη? Καθε αναμεταδοτης εχει καποια νουμερα πχ 12184 Η 22000 ...Αυτο ειναι μαλλον η συχνοτητα καθε καναλιου? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να συντονισεις καποιο καναλι απο μονο του βρισκοντας την συχνοτητα του απο καποιο σαιτ ?Ξερεις τι ειναι η επιλογη ρυθμιση αναμεταδοτη? Καθε αναμεταδοτης εχει καποια νουμερα πχ 12184 Η 22000 ...Αυτο ειναι μαλλον η συχνοτητα καθε καναλιου? Ευχαριστω!

Η συχνότητα ειναι, αλλα θα πρεπει να ξερεις και αν ειναι Οριζόντια (H) ή Κάθετη (V) η εκπομπή του καναλιού

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ψαχνω Ελληνικους υποτιτλους.

Η αν την εχει καποιος στο pc του.

Η σε dvd........:)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... τηλεοπτικών προγραμμάτων και ταινιών γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...