Jump to content

Τιμολόγια ADSL – Συγκρίσεις ISP - Προσφορές


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα οντως ισχυει!!! Μολις ειδα banner στο e-go.gr . Μαζι με οποιοδηποτε broadband pack στα 384,512,1024 6μηνες +6μηνες δωρο!! :w00t:

 

Δηλαδη το 1mbit βγαινει 42 Ευρω με το ΦΠΑ, ορματε :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 965
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έκανε το θαυμα του πάλι ο Θείος.

Μεγάλη η χάρη του.

Άντε να πάρει και τη forthnet να δούμε και από εκεί άσπρη μέρα.

 

Μέλος του Ομίλου EFG Eurobank Ergasias

 

Δεν την έχει αγοράσει ακόμα. Το business plan του ήταν εξαγόρα της Forthnet, μέτα την HOL και μέτα συγχώνευση :cool:

http://img262.imageshack.us/img262/7971/pub68112179146481597828td2.png

------------------------------

Wii number: 3236 8718 1653 5956

Link to comment
Share on other sites

Eχει υπογραφεί προσύμφωνο για την μεταβίβαση του 100% των μετοχών στην Intracom, όταν ολοκληρωθεί ο οικονομικός και νόμικος έλεγχος, γραφειοκρατικά θέματα δλδ, θα υπογραφεί και η οριστική σύμβαση.

Τυπικά δλδ έχει γίνει η συμφωνία και η μεταβίβαση, απλά μένουν να πέσουν και οι σφραγίδες από εφορίες, υπουργεία κλπ.

Οι προσφορές του Κόκκαλη είναι. ;)

 

ΕDIT: Και για του λόγου το αληθές δες και το παρακάτω κείμενο από τη σελίδα της HOL.

5 Αυγούστου 2005

 

Η Τράπεζα EFG Eurobank Ergasias Α.Ε. και η Ιntracom Α.Ε. ανακοίνωσαν ότι υπέγραψαν προσύμφωνο για τη μεταβίβαση στη δεύτερη του συνόλου (100%) των μετοχών της εταιρείας Hellas On Line, θυγατρικής εταιρείας του ομίλου Eurobank.

 

Η υπογραφή της οριστικής σύμβασης πωλήσεως και η ολοκλήρωση της μεταβίβασης των πιο πάνω μετοχών θα λάβει χώρα μετά την διεξαγωγή οικονομικού και νομικού ελέγχου και τελεί υπό την αίρεση της λήψης των απαιτούμενων από το νόμο διοικητικών αδειών και εγκρίσεων.

 

Respect λοιπόν στον Θείο. Με το καλό να πάρει και τη forthnet να δούμε και εκεί τέτοιες προσφορές. :p

Link to comment
Share on other sites

Αντι να δωσει τα λεφτα να κοντραριστει με το Novator, κανει τρελες τιμες απ'τη HOL. Το 6+6 του broadband εχει απιστευτα χαμηλη τιμη! Ειναι τουλαχιστον 35%-60% κατω οι τιμες σε σχεση με τον επομενο καλυτερο ISP. Αν δεν ανακοινωθει αλλη μεγαλη προσφορα, ο Θειος παιζει μονος του. Δυστυχως ολοι οσοι πηρατε τωρα τελευταια καποιο πακετο.. την πατησατε :O Περιμενετε λιγο ακομα να μπει ο Δεκεμβρης και αποφασιζετε :!:
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι αυτος ο θειος ρε παιδια?

 

Μάλλον δεν βλέπεις και πολύ Α.Μ.Α.Ν :p

 

Θείος είναι το προσωνύμιο του Αξιότιμου Κ.Κόκκαλη , πρόεδρα του Ολυμπιακού και πρόσφατου ιδιοκτήτη της Hellas on Line . :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα βρε παιδια (επειδη δεν ειμαι και πολυ στα πραγματα) Η Intracom θα παρει την HOL και εχει σκοπο και τη Forthnet??? Αν ισχυει αυτο τοτε ειμαι μαζι του... Οχι πως θελω να γινει πιο πλουσιος ο "Θειος" αλλα καποιος πρεπει να τα βαλει επιτελους με τον Οτε!!! Ολο και κατι καλυτερο θα μας προσφερει! (Αυτη ειναι η ταπεινη μου γνωμη) :X
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν βλέπεις και πολύ Α.Μ.Α.Ν :p

 

Θείος είναι το προσωνύμιο του Αξιότιμου Κ.Κόκκαλη , πρόεδρα του Ολυμπιακού και πρόσφατου ιδιοκτήτη της Hellas on Line . :)

 

 

A μαλιστα. Ο κος που δεν αφηνε τοσο καιρο να εχουμε ADSL για τα συμφεροντα του. Επιφυλασομαι για τις εξελιξεις.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

A μαλιστα. Ο κος που δεν αφηνε τοσο καιρο να εχουμε ADSL για τα συμφεροντα του. Επιφυλασομαι για τις εξελιξεις.

 

 

ssssssssss.... Μη λες τετοια για αυτον που τοσοι περιμενουν ως μεσια....

 

Αχ μνημη χρυσοψαρου που εχουν καποιοι....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

A μαλιστα. Ο κος που δεν αφηνε τοσο καιρο να εχουμε ADSL για τα συμφεροντα του. Επιφυλασομαι για τις εξελιξεις.

Diladi autos ftaiei pou o OTE de mas evaze ADSL gia na plironoume ton EPAK kai na mas pianei ton kolo?

A re thymata, gia ola ftaei o Kokalis se auti ti hora... (ypopsin, eimai vazelos)

Vour oloi stin OTEnet!!!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετά την προσφορά της HOL, ήρθε και της forthnet:

 

Forthnet, με τη νέα Χριστουγεννιάτικη προσφορά της στα πακέτα ADSL in a box, προσκαλεί και προκαλεί όλους τους χρήστες του Internet να απολαύσουν ευρυζωνική πρόσβαση χωρίς να την πληρώσουν ... ακριβά.

 

Πιο συγκεκριμένα, από την 1η Δεκεμβρίου και έως 31 Ιανουαρίου τα πακέτα ADSL in a box και ADSL in a box Plus προσφέρουν δύο (2) μήνες επιπλέον πρόσβαση μέσω τεχνολογίας ADSL με συνολικό κόστος μόλις 109 ευρώ (χωρίς ΦΠΑ) και 159 ευρώ (χωρίς ΦΠΑ) αντίστοιχα. Η ειδική αυτή προσφορά δίνει τη δυνατότητα να αποκτήσει κανείς ADSL συνδρομή με συνολικό κόστος που ξεκινά μόλις από 21,8 ευρώ το μήνα, όλα πληρωμένα!

 

Τα πακέτα ADSL in a box περιλαμβάνουν όλα όσα χρειάζεται κάποιος για να συνδεθεί με ADSL εύκολα και άμεσα, χωρίς περιορισμούς χρόνου και όγκου. Τα πακέτα περιλαμβάνουν μέσα σε μία και μόνο συσκευασία όλο τον απαραίτητο εξοπλισμό, 3μηνη -με 2 επιπλέον μήνες δώρο- συνδρομή Forthnet ADSL 1Bill 384 (αφορά πάγιο γραμμής & συνδρομή Internet), 4 ώρες δωρεάν αστικές κλήσεις το μήνα με Forthnet Telephony, υπηρεσίες προστασίας My Security και όλα τα προνόμια των συνδρομών Forthnet Internet. Επιπλέον, το ADSL in a box Plus παρέχει ακόμα περισσότερες δυνατότητες, καθώς περιλαμβάνει ADSL Router υψηλών επιδόσεων για ασύρματη πρόσβαση (Wi-Fi) χωρίς καλώδια και περιορισμούς από όλους τους χώρους του σπιτιού ή του γραφείου, υπηρεσίες καταχώρισης domain .gr, e-mail hosting και κάρτες προπληρωμένου χρόνου πρόσβασης NetKey 6 ευρώ και NetKey WiFi 6 ευρώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=88855

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

επωφεληθηκα και εκανα συνδεση με την HOL και το κουπονι του RAM.Είχα αρχικά pstn γραμμή.Τώρα με γραμμη 384 εξοπλισμο αρχικα τελλη κλπ μου βγαίνει για το τρίμηνο 18+φπα. πολυ καλα ωσ εδω. Οταν τελειωσει το τριμηνο ομως σκεφτομαι να την διακοψω και να δω για πιο συμφερουσα προσφορα γιατι τοτε το κοστοσ θα εχει ανεβει στα 35 ευρο+φπα . αν διακοψω λοιπον τη συνδεση θα συνεχισω να εχω γραμμη DSL και τον εξοπλισμό που πήρα έτσι ώστε να κοιταξω για αλλες προσφορες? Φοβάμαι ότι θα μου ζητήσουν τον εξοπλισμό πίσω κ ότι θα ξανακάνουν τη γραμμή pstn για αυτό ρωτάω. Τέλος αν μπορω να διακώψω με τα παρόν τιμολόγια πια εταιρια θα ηταν πιο συμφέρουσα για μένα (δε θα ήθελα να κάνω πάνω απο εξάμηνη σύνδεση)

Συγνώμη αν σας κούρασα, ανυπομωνώ για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά! θα ήθελα να με βοηθήσετε πάνω στο θέμα ADSL. έχω σύνδεση ISDN64 και τη βρίσκω τώρα πια σχετικά ακριβή γι αυτα που μου περέχει.

θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνετε μια σύνδεση ADSL, το συνολικό κόστος για την εγκατάσταση και το μηνιαίο κόστος. πιστεύω οτι περέχεται η διπλή γραμμή που είναι στην ISDN έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

επωφεληθηκα και εκανα συνδεση με την HOL και το κουπονι του RAM.Είχα αρχικά pstn γραμμή.Τώρα με γραμμη 384 εξοπλισμο αρχικα τελλη κλπ μου βγαίνει για το τρίμηνο 18+φπα. πολυ καλα ωσ εδω. Οταν τελειωσει το τριμηνο ομως σκεφτομαι να την διακοψω και να δω για πιο συμφερουσα προσφορα γιατι τοτε το κοστοσ θα εχει ανεβει στα 35 ευρο+φπα . αν διακοψω λοιπον τη συνδεση θα συνεχισω να εχω γραμμη DSL και τον εξοπλισμό που πήρα έτσι ώστε να κοιταξω για αλλες προσφορες? Φοβάμαι ότι θα μου ζητήσουν τον εξοπλισμό πίσω κ ότι θα ξανακάνουν τη γραμμή pstn για αυτό ρωτάω. Τέλος αν μπορω να διακώψω με τα παρόν τιμολόγια πια εταιρια θα ηταν πιο συμφέρουσα για μένα (δε θα ήθελα να κάνω πάνω απο εξάμηνη σύνδεση)

Συγνώμη αν σας κούρασα, ανυπομωνώ για τις απαντήσεις σας

 

Το 18ε+ΦΠΑ πως το βγάζεις αφού έχεις το κουπόνι του RAM;Όταν τελείωσει η σύνδεση του Ram η γραμμή παραμένει dsl και ο εξοπλισμός ανήκει σε σένα αφού τον αγόρασες εσύ.(Το ram δεν έδινε κάτι μαζί με την σύνδεση)

 

Ασε να τελειώσει η τρίμηνη και μετά μπορείς να διαλέξεις κάποιο πακέτο (adsl in a box,ondsl kit),ή να πάρεις το broandband pack της Hol που βγαίνει σε πολύ χαμηλή τελική τιμή.

 

καλημέρα παιδιά! θα ήθελα να με βοηθήσετε πάνω στο θέμα ADSL. έχω σύνδεση ISDN64 και τη βρίσκω τώρα πια σχετικά ακριβή γι αυτα που μου περέχει.θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνετε μια σύνδεση ADSL, το συνολικό κόστος για την εγκατάσταση και το μηνιαίο κόστος. πιστεύω οτι περέχεται η διπλή γραμμή που είναι στην ISDN έτσι δεν είναι;

 

Όποιο πακέτο απο τα υπάρχοντα διαλέξεις η συνολική τιμή για 384 ανά μήνα βγαίνει περίπου 25ε.Η διπλή γραμμή της isdn συνεχίζει να δουλεύει το ίδιο όπως και πριν.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά! θα ήθελα να με βοηθήσετε πάνω στο θέμα ADSL. έχω σύνδεση ISDN64 και τη βρίσκω τώρα πια σχετικά ακριβή γι αυτα που μου περέχει.

θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνετε μια σύνδεση ADSL, το συνολικό κόστος για την εγκατάσταση και το μηνιαίο κόστος. πιστεύω οτι περέχεται η διπλή γραμμή που είναι στην ISDN έτσι δεν είναι;

 

Mporeis:

a) na agoraseis kapoio paketo (adsl in a box, ondsl kit ktl), kai eisai kalimenos kai apo thema exsoplismou kai malista se xamiles times. Sinithos oi prosfores ginontai prota se tetoia paketa apo oles tis etairies. Episis sinithos me ayta ta paketa glitoneis kai to telos energopoiisis adsl toy ote (35 euro)

 

b)An des thes na desmeyteis me ena paketo kai na pareis ta modem pou sou dinoun, mporeis na agoraseis esi to modem (apo 50 ta apla, mexri 100 eyro gia na pareis ena koryfaio zyxel :) ), na kaneis esi tin energopoiisi toy dsl (tilephonaki ston ote, se 12 ores exeis dsl(ama eisai tyxeros :cool: ) kai na pareis kai sindesi dsl (analoga tin etaireia, sti forthnet px mporeis me ena tilephono na pareis sindesi, gia osos diastima thes (apo mina mexri xrono)).

 

I proti periptosi einai kali alla se desmeyei ligaki, sti deyteri mporeis na kopseis ton paroxea sindesis an den eisai ikanopoiimenos opote thes, kai na glitoseis trexsimo an (o mi geneito) kati paei straba... :)

 

Gia paketa den xsero times, kalitera na sou pei kapoios pou exei.

 

Pantos, gia adsl 384 kai forthnet plironeis 75-80 eyro to dimino ((pagio adsl + siondesi) to fpa perilambanetai stin timi). Ama exeis pstn sinexizeis na plironeis to pagio toy pstn, ama exeis isdn sinexizeis na plironeis to pagio tis isdn. Apla me tin adsl exeis idi dio grammes (tilephono kai internet) Ama exeis adsl over isdn exei 2 tilephona + internet.

 

Kostos egatastasis einai to kostos tou modem, kai to telos energopoiisis toy ote pou opos eipa einai 35 eyro. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα μόλις το adsl in a box plus απο το Πλαίσιο με δώρο το Nintendo.Δεν ξέρω αν πραγματικά με συμφέρει μιας και έχω ήδη ανοιχτή γραμμή dsl και εξοπλισμό αλλά το Linksys και το Nintendo ήταν πρόκληση.To in a box σκέτο κάνει 189€ σύμφωνα με την Forthnet οπότε το Nintendo το Πλαίσιο το δίνει δωρεάν στην ουσία.. :blink:

 

Οπότε λογικά τώρα πρέπει να ζητήσω απο τον ΟΤΕ κατάργηση της γραμμής και να γίνει εκ νέου ενεργοποίηση μέσω της Forthnet.Θα μου μείνει και το speedtouch στο συρτάρι :p

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα μόλις το adsl in a box plus απο το Πλαίσιο με δώρο το Nintendo.Δεν ξέρω αν πραγματικά με συμφέρει μιας και έχω ήδη ανοιχτή γραμμή dsl και εξοπλισμό αλλά το Linksys και το Nintendo ήταν πρόκληση.To in a box σκέτο κάνει 189? σύμφωνα με την Forthnet οπότε το Nintendo το Πλαίσιο το δίνει δωρεάν στην ουσία.. :blink:

 

 

Καλα και πως βγαινουν? Δινουν 150ε δωρο(nintedo ds+παιχνιδι), το wifi modem κατω απο 100ε δεν κανει, παμε στα 250+ βαλε και τους 4μηνες ολα πληρωμενα και πληρωνεις μονο 189ε! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα μόλις το adsl in a box plus απο το Πλαίσιο με δώρο το Nintendo.Δεν ξέρω αν πραγματικά με συμφέρει μιας και έχω ήδη ανοιχτή γραμμή dsl και εξοπλισμό αλλά το Linksys και το Nintendo ήταν πρόκληση.To in a box σκέτο κάνει 189€ σύμφωνα με την Forthnet οπότε το Nintendo το Πλαίσιο το δίνει δωρεάν στην ουσία.. :blink:

 

Οπότε λογικά τώρα πρέπει να ζητήσω απο τον ΟΤΕ κατάργηση της γραμμής και να γίνει εκ νέου ενεργοποίηση μέσω της Forthnet.Θα μου μείνει και το speedtouch στο συρτάρι :p

Δυστυχώς Βασίλη το speedtouch μπορεί και να μην παραμείνει στο συρτάρι...

Έκανα το ίδιο με εσένα, αλλά χωρίς την προσφορά με το Nintendo, και το wireless router της linksys δεν μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις.

Χρειάστηκε να βγάλω από το συρτάρι το speedtouch.

Ας μην πω και για τα προβλήματα της forthnet και freakάρεις!:p

Link to comment
Share on other sites

Καλα και πως βγαινουν? Δινουν 150ε δωρο(nintedo ds+παιχνιδι), το wifi modem κατω απο 100ε δεν κανει, παμε στα 250+ βαλε και τους 4μηνες ολα πληρωμενα και πληρωνεις μονο 189ε! :blink:

 

Εχμ...πλεον ειναι 5 μηνες ολα πληρωμενα :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Εχμ...πλεον ειναι 5 μηνες ολα πληρωμενα :w00t:

 

E τοτε θα το σκεφτω!

 

Το σκεφτηκα! Ομως κολαω καπου, αμα το παρω τωρα μπορω να το ενεργοποιησω το 2010 που θα ερθει το dsl στην κωμοπολη 5 λεπτα απο θεσσαλονικη που μενω? :lol:

 

Πλακα κανω, σε κανα δυο μηνες που θα παω κοζανη ηθελα να πω!?

Link to comment
Share on other sites

E τοτε θα το σκεφτω!

 

Το σκεφτηκα! Ομως κολαω καπου, αμα το παρω τωρα μπορω να το ενεργοποιησω το 2010 που θα ερθει το dsl στην κωμοπολη 5 λεπτα απο θεσσαλονικη που μενω? :lol:

 

Πλακα κανω, σε κανα δυο μηνες που θα παω κοζανη ηθελα να πω!?

 

Μεχρι 31/01 ισχυει η προσφορα. Αληθεια, που μενεις και δεν εχεις καλυψη?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το ίδιο με εσένα, αλλά χωρίς την προσφορά με το Nintendo, και το wireless router της linksys δεν μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις.

Δοκιμασες να κανεις update to firmware;

Ας μην πω και για τα προβλήματα της forthnet και freakάρεις!

Εδω παντως η forthnet πεταει. Ειχα το crypto f200 και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα ολο το 4μηνο (42 http/torrents, 25 emule 384/128 συνδεση.). Οτι προβλημα ειχα ηταν εξαιτιας του ΟΤΕ (εμπαινα και με αλλη συνδεση και εβλεπα).

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 31/01 ισχυει η προσφορα. Αληθεια, που μενεις και δεν εχεις καλυψη?

 

Μεχρι 31/1 μπορεις να το αγορασεις, εγω θα το παρω τωρα(για να προλαβω το ds!), αλλα μεχρι ποτε μπορω να το ενεργοποιησω ειναι το θεμα, δεν πιστευω να το αγορασω και μετα απο 2μηνες να μου ειναι αχρηστο?!

 

Χαλαστρα μενω, βγες στον διεθνη για Αθηνα και σε 5λεπτα θα δεις την σχετικη ταμπελα(λιγο μετα την Σινδο)!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...