Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι ισχύει κανονικά η προώθηση των κλήσεων στο κινητό χωρίς χρέωση από το σταθερό και όταν αποκατασταθει η βλάβη αυτόματα βγαίνει η προώθηση. Πιστεύω ότι μπορεί να είχε συνχρονισει κάποια στιγμή το μόντεμ σου και να βγήκε η προώθηση αυτόματα.πάντως όταν υπάρχει βλάβη και την δηλώσεις εσύ σε ρωτάνε άμα θέλεις να βάλεις προώθηση των κλήσεων ή όχι. Δεν μπαίνει μόνο του αυτόματα από την στιγμή που δηλωθεί η βλάβη. Επίσης τώρα σε πια περιοχή είσαι? Και έχεις πρόβλημα? Δεν μας αναφέρεις. Εσείς δοκιμάσει κανένα μόντεμ παλιό? Μηπως αυτό συγχρονίσει έστω και χαμηλά?

 

Καταλαβα τις λες περι προωθησης.

Ειχαν ενεργοποιηση προωθηση, οταν ειχα δωσει εγω την βλαβη.

Μετα απο δυο μερες, τοτε, θεωρησαν οτι λυθηκε το προβλημα.

 

Επειτα ομως, εστειλα απο μονοι τους sms, οτι υπαρχει προβλημα που επηρεαζει ολη την περιοχη μου.

Ετσι, μαλλον χαθηκε η προωθηση κλησεων. Μαλλον αν θελω, πρεπει να τους ζητησω να την ξανα-ενεργοποιησουν.

 

Περιοχη δεν θα ηθελα να πω. modem το κλασικο speedport. 2 ετων, αυτο που μου εδωσαν οταν μας πηγαν αναγκαστηκα σε voip.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Πέρυσι τέτοια εποχή είχα μεταφέρει στην COSMOTE την σταθερή μου γραμμή μέσω φορητότητας λαμβάνοντας μια προσφορά από τον αριθμό 2106295102. Εκεί μου είχαν δώσει double play 24mbps με δωρεάν τέλη σύνδεσης και σε 2 αριθμούς δώρο 200 λεπτά(κινητά καρτοκινητά). Κάλεσα σήμερα τον αριθμό αυτό καθώς τον είχα αποθηκευμένο αλλά δεν έχω σημειώσει πουθενά την εκπρόσωπο εκείνη που με είχε εξυπηρετήσει. Ο εκπρόσωπος που απάντησε στην γραμμή μου έδινε προσφορά ίδια με το site ούτε δωρεάν τέλη ούτε τίποτα. Προσπάθησε να ψάξει την καρτέλα μου αλλά δεν βρήκε επικοινωνία στο κινητό μου. Έχει μιλήσει ξανά κάποιος με αυτό το τμήμα ; Υπάρχει άραγε ακόμη ή το έκοψαν ;

Link to comment
Share on other sites

ο οτε εχει στο site vdsl 50 και 2 ωρες προς κινητα και απεριοριστα σταθερα στα 32,90 ευρω και αμα βαλεις email/sms λογαριασμο σου ερχεται 1 ευρω μειον αρα στα 31,90 ευρω! δες εδω https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod430040

επισης ειναι πολυ κουλο να πληρωνεις 36 ευρω ενω τις εχει πιο οικονομικες στο site . Μηπως εχεις βαλει το πακετο μετα 420 λεπτα προς κινητα ? στα 36,90 ευρω ( που και αυτο εχει 1 ευρω εκπτωση στα 35,90 ευρω).

Οσο για την vodafone , θελω να σε ρωτησω σε τι περιοχη εισαι; και τι ταχυδρομικο κωδικα εχεις; εχεις δει αμα μπορεις να παρεις ftth με τιμη στην 50 ρα για 2 χρονια ; .

 

 

Εμένα ο ταχυδρομικός κώδικος είναι στο πλάνο FTTH αλλα οχι η οδος που ειναι μια απο τις κεντρικότερες των Χανίων.Παίζει να μπεί σε δεύτερο χρόνο;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο ταχυδρομικός κώδικος είναι στο πλάνο FTTH αλλα οχι η οδος που ειναι μια απο τις κεντρικότερες των Χανίων.Παίζει να μπεί σε δεύτερο χρόνο;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Το ιδιο συμβαινει και σε μενα...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μολης ανανέωσα το συμβόλαιο μου για 2 χρόνια. Πήρα 250' σταθερα,30' σε κινητά με 24αρα ταχύτητα στα 22€ τελική τιμή. Μου άλλαξαν και την τηλεφωνία σε voip
Link to comment
Share on other sites

Μολης ανανέωσα το συμβόλαιο μου για 2 χρόνια. Πήρα 250' σταθερα,30' σε κινητά με 24αρα ταχύτητα στα 22€ τελική τιμή. Μου άλλαξαν και την τηλεφωνία σε voip

Με ενδιαφέρει αυτό το πακέτο για την γραμμή στο χωριό, που έχει λήξει το συμβόλαιο και πληρώνω 31,xx€.

Τους ρώτησα για ανανέωση αλλά δεν είχαν να προτείνουν κάτι άλλο πέρα από το ένα πρόγραμμα που φαίνεται και στο site στα 29,xx€, οπότε είπα να περιμένω κάποια προσφορά.

Το τηλέφωνο είναι ήδη VoIP.

Πως σου έδωσαν αυτό το πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει αυτό το πακέτο για την γραμμή στο χωριό, που έχει λήξει το συμβόλαιο και πληρώνω 31,xx€.

Τους ρώτησα για ανανέωση αλλά δεν είχαν να προτείνουν κάτι άλλο πέρα από το ένα πρόγραμμα που φαίνεται και στο site στα 29,xx€, οπότε είπα να περιμένω κάποια προσφορά.

Το τηλέφωνο είναι ήδη VoIP.

Πως σου έδωσαν αυτό το πακέτο;

 

Το ήδη είχα αυτό το πακέτο. Απλώς έληγε το 2 ετες συμβόλαιο μου σε λίγες μέρες και τους τηλεφώνησα και ξαναπήρα το ίδιο πακέτο στην ίδια τιμή. Το καλό είναι ότι επειδή παίρνω adsl από τα νέα καφαο τύπου vdsl πιάνω φουλ 24 και δεν ήθελα να φύγω από τον οτε

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει αυτό το πακέτο για την γραμμή στο χωριό, που έχει λήξει το συμβόλαιο και πληρώνω 31,xx€.

Τους ρώτησα για ανανέωση αλλά δεν είχαν να προτείνουν κάτι άλλο πέρα από το ένα πρόγραμμα που φαίνεται και στο site στα 29,xx€, οπότε είπα να περιμένω κάποια προσφορά.

Το τηλέφωνο είναι ήδη VoIP.

Πως σου έδωσαν αυτό το πακέτο;

 

ανα πασα ωρα και στιγμη μπορεις να παρεις το 13888 και να ζητησεις να κανεις ανανεωση στο συμβολαιο σου για τα επομενα 2 χρονια με την ιδια τιμη που πληρωνεις και ετσι γλυτωνεις την ενδεχομενη αυξηση του πακετου .

Αλλα εγω νομιζα το ελαχιστο πακετο ειναι το πακετο με τα 26,90 ευρω με 120 λεπτα προς κινητα και εξωτερικο και απεριοριστα σταθερα , περιμενα οτι ειχανε καταργησει το πακετο με τα 250 λεπτα προς σταθερα . πολυ καλη η τιμη αν οντως δεν κανεις κλησεις προς σταθερα τοτε αξιζει αλλιως αμα ξεφυγεις θα το πληρωσεις ακριβα , θυμαμαι ειχα φτασει 120 ευρω παλια που ειχα καποιο πακετο χωρις απεριοριστα προς σταθερα

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ανα πασα ωρα και στιγμη μπορεις να παρεις το 13888 και να ζητησεις να κανεις ανανεωση στο συμβολαιο σου για τα επομενα 2 χρονια με την ιδια τιμη που πληρωνεις και ετσι γλυτωνεις την ενδεχομενη αυξηση του πακετου .

Αλλα εγω νομιζα το ελαχιστο πακετο ειναι το πακετο με τα 26,90 ευρω με 120 λεπτα προς κινητα και εξωτερικο και απεριοριστα σταθερα , περιμενα οτι ειχανε καταργησει το πακετο με τα 250 λεπτα προς σταθερα . πολυ καλη η τιμη αν οντως δεν κανεις κλησεις προς σταθερα τοτε αξιζει αλλιως αμα ξεφυγεις θα το πληρωσεις ακριβα , θυμαμαι ειχα φτασει 120 ευρω παλια που ειχα καποιο πακετο χωρις απεριοριστα προς σταθερα

Πλήρωνα 29,90€ και όταν έληξε το συμβόλαιο πήγε 31,xx€.

Πήγα σε κατάστημα για ανανέωση και προσφορά αλλά μου είπαν υπάρχει μόνο αυτό που φαίνεται στο site με 29,90€. Επίσης, τους είπα ότι δεν με πειράζει να έχει μόνο internet χωρίς χρόνο ομιλίας, μιας και δεν πάω συχνά στο χωριό και δεν το χρησιμοποιώ για κλήσεις αλλά και πάλι δεν είχαν να προτείνουν κάτι καλύτερο.

Μου είπαν να καλέσω την εξυπηρέτηση πελατών μήπως μπορούν να κάνουν κάτι εκείνοι (π.χ. να αφαιρέσουν χρόνο ομιλίας ώστε να πέσει η τιμή). Κάλεσα αλλά ούτε και από 'κει είχαν να δώσουν κάτι διαφορετικό.

Οπότε το άφησα χωρίς ανανέωση, πληρώνοντας 2€ παραπάνω και ελπίζοντας σύντομα σε μια καλύτερη προσφορά.

Εναλλακτικός πάροχος δεν υπάρχει στο χωριό και διατίθεται μόνο ADSL έως 24 Mbps.

Link to comment
Share on other sites

Πλήρωνα 29,90€ και όταν έληξε το συμβόλαιο πήγε 31,xx€.

Πήγα σε κατάστημα για ανανέωση και προσφορά αλλά μου είπαν υπάρχει μόνο αυτό που φαίνεται στο site με 29,90€. Επίσης, τους είπα ότι δεν με πειράζει να έχει μόνο internet χωρίς χρόνο ομιλίας, μιας και δεν πάω συχνά στο χωριό και δεν το χρησιμοποιώ για κλήσεις αλλά και πάλι δεν είχαν να προτείνουν κάτι καλύτερο.

Μου είπαν να καλέσω την εξυπηρέτηση πελατών μήπως μπορούν να κάνουν κάτι εκείνοι (π.χ. να αφαιρέσουν χρόνο ομιλίας ώστε να πέσει η τιμή). Κάλεσα αλλά ούτε και από 'κει είχαν να δώσουν κάτι διαφορετικό.

Οπότε το άφησα χωρίς ανανέωση, πληρώνοντας 2€ παραπάνω και ελπίζοντας σύντομα σε μια καλύτερη προσφορά.

Εναλλακτικός πάροχος δεν υπάρχει στο χωριό και διατίθεται μόνο ADSL έως 24 Mbps.

 

Στο χωριό κάθε ποτέ πας ? Μήπως σε εξυπηρετεί το κατεξοχην καλύτερα? Με 20.88 ευρώ τον μήνα και να δουλεύει το τηλέφωνο και το ίντερνετ μόνο 6 μήνες τον χρόνο? Χριστούγεννα Πάσχα και 4 μήνες το καλοκαίρι? .

Και νεκρό όλη την άλλη περίοδο? Επίσης ακούγεται σχετικό μυνημα ότι το τηλέφωνο δουλεύει μόνο συγκεκριμένες χρονικες περιόδους όταν σε καλέσει κάποιος εκτός χρονικής περιόδου. Στο χωριό σε πια περιοχή είσαι? . Μήπως συμφέρει καλύτερα να σας σε τοπικό πάροχος ασύρματου δικτύου?

Επίσης υπάρχει πρόγραμμα με σκετο ίντερνετ το double play s αλλά πληρώνεις 23.90 ευρώ τον μήνα. Οπότε συμφέρει καλύτερα το δικό σου πρόγραμμα με τα 22 ευρώ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Στο χωριό κάθε ποτέ πας ? Μήπως σε εξυπηρετεί το κατεξοχην καλύτερα? Με 20.88 ευρώ τον μήνα και να δουλεύει το τηλέφωνο και το ίντερνετ μόνο 6 μήνες τον χρόνο? Χριστούγεννα Πάσχα και 4 μήνες το καλοκαίρι? .

 

Και νεκρό όλη την άλλη περίοδο? Επίσης ακούγεται σχετικό μυνημα ότι το τηλέφωνο δουλεύει μόνο συγκεκριμένες χρονικες περιόδους όταν σε καλέσει κάποιος εκτός χρονικής περιόδου. Στο χωριό σε πια περιοχή είσαι? . Μήπως συμφέρει καλύτερα να σας σε τοπικό πάροχος ασύρματου δικτύου?

 

Επίσης υπάρχει πρόγραμμα με σκετο ίντερνετ το double play s αλλά πληρώνεις 23.90 ευρώ τον μήνα. Οπότε συμφέρει καλύτερα το δικό σου πρόγραμμα με τα 22 ευρώ.

Σε αυτό φίλε μου με το κατεξοχήν που λες πληρώνεις μόνο τους μήνες που χρησιμοποιείς ή όλο τον χρόνο τα 20.88;;;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλο το χρόνο. Δεν συμφέρει. Να πληρώνεις δηλαδή ακόμη και αν είναι νεκρό.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό φίλε μου με το κατεξοχήν που λες πληρώνεις μόνο τους μήνες που χρησιμοποιείς ή όλο τον χρόνο τα 20.88;;;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δυστυχως ολο τον χρονο , βολευει μονο εαν πηγαινεις μονο αυτες τις ημερες στο εξοχικο και αμα θελεις μονο ιντερνετ!

επισης ειναι 12 μηνο προγραμμα το κατεξοχην σε συγκριση με τα κανονικα προγραμματα double play.

οσο για το πακετο με σκετο ιντερνετ το βρηκα υπαρχει εδω https://www.cosmote.gr/announcements/fixed/17122019_anakoinwsh_diathesis__COSMOTE_DOUBLE_PLAY_24_S_24m.pdf

COSMOTE Double Play 24 S το παγιο ειναι 23,90 € και χωρις ομιλια .

Όλες οι κλήσεις προς σταθερά τηλέφωνα (αστικά και υπεραστικά) χρεώνονται με ενιαία τιμή 0,20€/λεπτό και οι

κλήσεις προς εθνικά κινητά χρεώνονται με ενιαία τιμή 0,40€/λεπτό. Βήμα χρέωσης είναι το λεπτό. Τυχόν κλάσμα

λεπτού, σε κάθε κλήση, θα υπολογίζεται ως ακέραιο λεπτό

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Στο χωριό κάθε ποτέ πας ? Μήπως σε εξυπηρετεί το κατεξοχην καλύτερα? Με 20.88 ευρώ τον μήνα και να δουλεύει το τηλέφωνο και το ίντερνετ μόνο 6 μήνες τον χρόνο? Χριστούγεννα Πάσχα και 4 μήνες το καλοκαίρι? .

Και νεκρό όλη την άλλη περίοδο? Επίσης ακούγεται σχετικό μυνημα ότι το τηλέφωνο δουλεύει μόνο συγκεκριμένες χρονικες περιόδους όταν σε καλέσει κάποιος εκτός χρονικής περιόδου. Στο χωριό σε πια περιοχή είσαι? . Μήπως συμφέρει καλύτερα να σας σε τοπικό πάροχος ασύρματου δικτύου?

Επίσης υπάρχει πρόγραμμα με σκετο ίντερνετ το double play s αλλά πληρώνεις 23.90 ευρώ τον μήνα. Οπότε συμφέρει καλύτερα το δικό σου πρόγραμμα με τα 22 ευρώ.

Το internet το θέλω συνέχεια. Υπάρχουν συνδεδεμένες κάμερες. Οπότε μάλλον δεν συμφέρει ασύρματος πάροχος.

 

Εμένα γιατί δεν μου είπαν για το σκέτο internet στην εξυπηρέτηση πελατών ή στο κατάστημα όταν τους είπα ότι δεν με ενδιαφέρει καθόλου ο χρόνος ομιλίας και με βολεύει το σκέτο internet;

 

Δεν πληρώνω 22€ αλλά 31,xx€ ή 29,90€ αν δεσμευτώ με συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Το internet το θέλω συνέχεια. Υπάρχουν συνδεδεμένες κάμερες. Οπότε μάλλον δεν συμφέρει ασύρματος πάροχος.

 

Εμένα γιατί δεν μου είπαν για το σκέτο internet στην εξυπηρέτηση πελατών ή στο κατάστημα όταν τους είπα ότι δεν με ενδιαφέρει καθόλου ο χρόνος ομιλίας και με βολεύει το σκέτο internet;

 

Δεν πληρώνω 22€ αλλά 31,xx€ ή 29,90€ αν δεσμευτώ με συμβόλαιο.

 

Συγνωμη εγω μπερδευτικα με το προηγουμενο ατομο για τα 22 ευρω.

Αρα σε συμφερει το 23,90 ευρω απο τα 31χχ που πληρωνεις τωρα , παρε το 13888 και ζητα να μπεις σε αυτο το προγραμμα !.

Οσο για το ασυρματος παροχος που λεμε δεν ειναι δικτυου κινητης αλλα ασυρματος παροχος με απεριοριστο ιντερνετ! θα σου στειλω pm να σου πω , για να μην ξεφευγω απο το θεμα του φορουμ.

Οσο για αυτο που μου ειπες γιατι δεν σε ενημερωσαν για το πακετο με σκετο ιντερνετ που υπαρχει εδω https://www.cosmote.gr/announcements/fixed/17122019_anakoinwsh_diathesis__COSMOTE_DOUBLE_PLAY_24_S_24m.pdf

Αμα δεις εχει ημερομηνια Μαρούσι, 17 Δεκεμβρίου 2019. Μηπως ειχες καλεσει νωριτερα ; . για αυτο και δεν στο ειπανε ; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το VoIP τηλέφωνο σήμερα; Ενώ έχουμε κανονικά ίντερνετ, το φωτάκι του τηλεφώνου είναι σβηστό. Έκανα restart στο ρούτερ και πάλι δεν έφτιαξε.

 

Δεν μπορούμε να καλέσουμε, ούτε να μας καλέσουν (λέει ο αριθμός δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή). :wacko:

 

Ρωτάω μήπως είναι γενικευμένο το πρόβλημα, διαφορετικά θα το δηλώσω βλάβη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το VoIP τηλέφωνο σήμερα; Ενώ έχουμε κανονικά ίντερνετ, το φωτάκι του τηλεφώνου είναι σβηστό. Έκανα restart στο ρούτερ και πάλι δεν έφτιαξε.

 

Δεν μπορούμε να καλέσουμε, ούτε να μας καλέσουν (λέει ο αριθμός δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή). :wacko:

 

Ρωτάω μήπως είναι γενικευμένο το πρόβλημα, διαφορετικά θα το δηλώσω βλάβη.

 

Καλύτερα κανε reset στο router κρατώντας πατημένο με μια καρφίτσα. Πρόσεχε ότι αλλαγές έχεις κάνει στο router πρέπει να τις ξανά περάσεις. Πχ όνομα Wi-Fi και κωδικό Wi-Fi . Εάν δεν στρώσει κάλεσε το 13788 δωρεάν είναι από όλα τα κινητά και σταθερά στην Ελλάδα ανεξαρτήτως πάροχου και δήλωσε βλάβη.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα κανε reset στο router κρατώντας πατημένο με μια καρφίτσα. Πρόσεχε ότι αλλαγές έχεις κάνει στο router πρέπει να τις ξανά περάσεις. Πχ όνομα Wi-Fi και κωδικό Wi-Fi . Εάν δεν στρώσει κάλεσε το 13788 δωρεάν είναι από όλα τα κινητά και σταθερά στην Ελλάδα ανεξαρτήτως πάροχου και δήλωσε βλάβη.

 

Πήρα από κινητό το 13788 και αφού έβαλα τον αριθμό σταθερού και έκανε έναν έλεγχο στη γραμμή, ξαφνικά 1 λεπτό μετά το τηλέφωνο επανήλθε! Ίσως το σύστημα να έκανε μόνο του κάποιο reset στη γραμμή (όχι στο ρούτερ). Καλό. :up:

Link to comment
Share on other sites

Οσο για αυτο που μου ειπες γιατι δεν σε ενημερωσαν για το πακετο με σκετο ιντερνετ που υπαρχει εδω https://www.cosmote.gr/announcements/fixed/17122019_anakoinwsh_diathesis__COSMOTE_DOUBLE_PLAY_24_S_24m.pdf

Αμα δεις εχει ημερομηνια Μαρούσι, 17 Δεκεμβρίου 2019. Μηπως ειχες καλεσει νωριτερα ; . για αυτο και δεν στο ειπανε ; .

Αρχές Φεβρουαρίου 2020 είχα ρωτήσει (σε κατάστημα και εξυπηρέτηση πελατών).

Θα τους ξανακαλέσω.

Link to comment
Share on other sites

c7d718ce8ec1a16cb44c7ee176e7c343.jpg

Τι ακριβώς θα κάνει ο τεχνικός; Εχω κάνει καινούργια αίτηση για τηλ και ιντερνετ.Το ρουτερ μου είπαν οτι θα αποσταλεί απο βδομαδα

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

c7d718ce8ec1a16cb44c7ee176e7c343.jpg

Τι ακριβώς θα κάνει ο τεχνικός; Εχω κάνει καινούργια αίτηση για τηλ και ιντερνετ.Το ρουτερ μου είπαν οτι θα αποσταλεί απο βδομαδα

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

θα συνδεσει μαλλον το καλωδιο του οτε και θα σου φερει γραμμη μεσα στο σπιτι , εγω αυτο καταλαβαινω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

c7d718ce8ec1a16cb44c7ee176e7c343.jpg

Τι ακριβώς θα κάνει ο τεχνικός; Εχω κάνει καινούργια αίτηση για τηλ και ιντερνετ.Το ρουτερ μου είπαν οτι θα αποσταλεί απο βδομαδα

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Θα συνδεσει την γραμμη στο κουτι στην εισοδο του σπιτιου, θα κανει μετρηση στην εισοδο και στο σπιτι μεσα και πιθανον να δει αν δουλευει η τηλεφωνια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ήρθε πρόσφατα λογαριασμός στους δικούς μου 70€ (2 μηνο) μόνο πάγια στο COSMOTE Home Double Play 24 L (24mbps πιάνει 8max , Απεριόριστα σταθερά +30' κινητά), διαπίστωσα πώς είναι εκτός συμβολαίου οπότε γίνεται ότι γίνεται. Σε επικοινωνία για προσφορά ή ανανέωση μου είπαν για το COSMOTE Home Double Play 24 L (ΚΤ/17) - 24 μήνες Εντός Δέσμευσης : 26,15 € αλλά έπεσε η συνομιλία και δε μπορώ να βρω τι παρέχει και το βρίσκω μόνο ονομαστικά σε ένα pdf.

Πρέπει να απευθυνθώ σε συγκεκριμένο τμήμα τους ή να κοιτάξω πρώτα για προσφορές από άλλους παρόχους γιατί δεν υποστηρίζεται vdsl στην διεύθυνση (και ας έχει DSLAM ο Οτέ στα 400μ);

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ήρθε πρόσφατα λογαριασμός στους δικούς μου 70€ (2 μηνο) μόνο πάγια στο COSMOTE Home Double Play 24 L (24mbps πιάνει 8max , Απεριόριστα σταθερά +30' κινητά), διαπίστωσα πώς είναι εκτός συμβολαίου οπότε γίνεται ότι γίνεται. Σε επικοινωνία για προσφορά ή ανανέωση μου είπαν για το COSMOTE Home Double Play 24 L (ΚΤ/17) - 24 μήνες Εντός Δέσμευσης : 26,15 € αλλά έπεσε η συνομιλία και δε μπορώ να βρω τι παρέχει και το βρίσκω μόνο ονομαστικά σε ένα pdf.

Πρέπει να απευθυνθώ σε συγκεκριμένο τμήμα τους ή να κοιτάξω πρώτα για προσφορές από άλλους παρόχους γιατί δεν υποστηρίζεται vdsl στην διεύθυνση (και ας έχει DSLAM ο Οτέ στα 400μ);

 

Καλησπέρα αυτό το πρόγραμμα το είχα και εγώ αλλά επειδή το καλοκαίρι η έβγαλαν τα νεα πακέτα που δίνουν επιπλέον 1:30 ώρα προς κινητά δηλαδή 2 ώρες προς κινητά με 27.90 ευρώ το έβαλα . Διότι πάντα μιλούσαμε περισσότερο σε κινητά οπότε με λιγότερο από 2 ευρώ συμφέρει πολύ. Όσο για τα απεριόριστα σταθερά και ίντερνετ έως 24 παραμένουν τα ίδια στο πρόγραμμα. Επίσης το νέο πρόγραμμα αυτό με τις δυο ώρες προς κινητά Ελλάδας μπορείς και να καλέσεις και διεθνή νούμερα και σταθερά και κινητα σε κάποιες χώρες. Το πρόγραμμα δυστυχώς δεν θα το βρεις στο site τους. Στο site τους υπάρχει το μεγαλύτερο πρόγραμμα που δίνει 420 λεπτά προς κινητά και προς διεθνή με 2 ευρώ παρά πάνω στο πάγιο άρα στα 29.90 ευρώ.

Επίσης άμα βάλεις email λογαριασμό έχεις έκπτωση 1 ευρώ τον μήνα και αφορά και τα δυο προγράμματα. Και εγώ έχω έως 24 και πιάνω 8 ! Και ανήκω στο 20% της περιοχής που δεν αναβαθμίστηκε με vdsl. Εναλλακτικό παροχο δεν έχω και τα 8mbs κάνω την δουλειά μου. Αμα χρειαστώ παραπάνω ταχύτητες στο ίντερνετ θα βάλω speed booster με 9.90 ευρώ στο πάγιο και επειδή είναι επί πρόσθετο πακέτο θα το ακυρώσω οπότε θέλω με ένα χαμηλό πόσο penalty .Αν και μάλλον θα έχω κάλυψη ασύρματου παροχου με απεριοριστο ίντερνετ εντός 2020 και μάλλον θα φύγω από τον οτε , διότι δίνει εγγυημένη ταχύτητα κοντά στην πράγματικη ! . Εαν στην περιοχή σου υπάρχει άλλος πάροχος σταθερής θα πρότεινα να ρωτήσεις τιμές και πόσο ταχύτητα πιάνει εάν έχει μόνο έως 24 . Διότι πολλές φορές ότι πληρώνουμε περνούμε και συνήθως υπάρχουν προβλήματα. Ψάξε σε φόρουμ για το κάθε εναλλακτικό παροχή ή ρώτα τυχόν γείτονες και γνωστούς. Τέλος άμα πριν περιοχή σου υπάρχει κάλυψη ασύρματου ίντερνετ απεριόριστου ρώτησε και αυτό. Μια συμβουλή κάθε φόρα που ανανεώνεις το πρόγραμμα στο σταθερό βάζε μια υπενθύμιση 2 χρόνια μετά και πριν συμπληρωθεί κάλεσε το. 13888 πχ για Οτε και ζητά προσφορά για να μην την ξανά πατήσεις και πληρώσεις πάγιο εκτός δέσμευσης και συνήθως ανεβαίνει κατά πολύ το πάγιο. Αν δεν σε συμφέρει τυχόν πρόγραμμα κάλεσε πάλι στο 13888 και ζητά να ανανεώσεις το ίδιο πακέτο για ακόμα δυο χρόνια με την ίδια τιμή. Το έκανα και στο προτείνω , και έτσι δεν την πατάς για παραπάνω πάγια! Επιπλέον μέσα στο my cosmote αναγράφεται η ημερομηνία λήξης της δέσμευσης!

 

Μπαινοντας σημερα στο site του εδω https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod430029

εχει το πακετο απο 29,90 ευρω στα 28,90 ευρω και γραφει οτι << Στην τιμή περιλαμβάνεται έκπτωση 1€ λόγω της ενεργοποίησης του e-λογαριασμού. Μετά τους πρώτους 24 μήνες, η τιμή του Double Play πακέτου διαμορφώνεται σε 42,90€ το μήνα >> .

δηλαδη ο οτε το πακετο εως 24 για νεες συνδεσεις θα το δινει μονο με email /sms ; .

Επισης βλεπω οτι εχει το speedport plus στην φωτογραφια , δινουνε το speedport plus στις νεες συνδεσεις; 24!!

Τελικα πηρα το 13888 και μου ειπανε οτι ναι! γινεται!! τωρα πια δινουνε το ρουτερ αυτο και στις 24ρες γραμμες!! και ζητησα αντικατασταση και να μου το στειλουνε!!.

Τι αλλαζει με το νεο ρουτερ;. μονο οτι εχει και εκπομπη 5ghz!!! εχει καλυτερο wifi στα 2.4 ή οχι;

επισης διαβαζα προβληματα με το battery drain στο κινητο τελειωνει πιο ευκολα η μπαταρια αληθευει; .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...