Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά υπάρχει εντολή να μην προωθείται το economy και δεν πιάνεται στους στόχους.

Βέβαια αν σε ξεγέλασε ο υπάλληλος είναι απαράδεκτος.

Δυστυχώς αν υπέγραψες για απεριόριστα δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Αντιθέτως αν αγοράζεις μέσω 13888 είτε καλείς εσύ είτε σε καλούν είσαι εξαφανισμένος γιατί η κλήση καταγράφεται

 

καλά με κανέναν δεν μπορείς να είσαι σίγουρος πια; ούτε στους υπαλλήλους του οτε; δεν πήγες και σε καμιά μαύρη αγορά για να πεις, εντάξει μωρέ με ξεγέλασαν.

Link to comment
Share on other sites

Οι υπάλληλοι του ΟΤΕ είναι πωλητές όπως όλοι.

Και σε μια αλυσίδα τεχνολογίας να πας θα προσπαθήσουν να σου σπρώξουν αυτό που θέλουν.

Η εταιρεία δίνει μια γραμμή για το τι προωθεί και τι όχι και από εκεί και πέρα είναι και θέμα συνείδησης του υπαλλήλου.

Το ηθικό δίδαγμα είναι ότι διαβάζουμε πρώτα τι υπογράφουμε :ρ

Αυτό που μπορείς να κάνεις εφόσον δεν κάνεις πολλά τηλέφωνα είναι να βάλεις το 24 economy με 24αρι ίντερνετ 210 λεπτά σε σταθερά και 30 σε κινητά το μήνα με 27,90 το πρώτο εξάμηνο και 32,90 το δεύτερο.

Θα πληρώνεις 1 ευρώ το μήνα παραπάνω απ`ότι τώρα, αλλά θα έχεις 24αρι ίντερνετ

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά για να διαβάσεις τι υπογράφεις, θες καμιά βδομάδα διάβασμα. υπάρχει και η καλή πίστη ή μάλλον υπήρχε, πλέον, γιοκ, μας τελείωσε.

ούτε σε αυτό το θέμα υπερτερεί ο οτε πια. απλά το όνομα του έχει μείνει.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρόγραμμα ΟΤΕ Double Play 2 Economy που κοστίζει 21,90 ευρώ το πρώτο εξάμηνο, στην τελική τιμή συμπεριλαμβάνεται πάγιο γραμμής; Είναι δηλαδή τελική η τιμή έτσι δεν είναι; 43,80 ευρώ θα έρχεται το δίμηνο;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις αναγνώριση κλήσεων, + 2,46€ το δίμηνο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική βγάζουν τα πακέτα που έχουν! Για παράδειγμα:

ΟΤΕ Double Play 24 Απεριόριστα €36,80

ΟΤΕ Double Play 24 Απεριόριστα Plus €40,90

Διαφορά 4,1 ευρώ για να έχεις 60 λεπτά προς κινητά τα οποία έχουν χρέωση ανά λεπτό! Στο πρώτο πακέτο αν μιλήσεις 60 λεπτά προς κινητά θα σε χρεώσει 3,7 ευρώ μάλιστα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο!

https://www.ote.gr/web/guest/help-and-support/faq/pricelist/-/support/article/1111841

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πακέτο με απεριόριστα το οποίο είναι ακριβό και θέλω να το κόψω. Έχει περάσει ο πρώτος χρόνος και συνεπώς δικαιούμαι τη διακοπή.

Δε με ενδιαφέρει κανένα πακέτο τηλεφωνίας αλλά το πάγιο να είναι όσο πιο φτηνό γίνεται για conn-x 2MB και φυσικά το πάγιο της γραμμής. Επειδή έχω ISDN και θέλω να την κρατήσω ούτε μπορώ ούτε θέλων να φύγω από τον ΟΤΕ. Θέλω μόνο να του δίνω όσο λιγότερα γίνεται.

Τι προτάσεις έχετε; Εκτός από εναλλακτικούς φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πακέτο με απεριόριστα το οποίο είναι ακριβό και θέλω να το κόψω. Έχει περάσει ο πρώτος χρόνος και συνεπώς δικαιούμαι τη διακοπή.

Δε με ενδιαφέρει κανένα πακέτο τηλεφωνίας αλλά το πάγιο να είναι όσο πιο φτηνό γίνεται για conn-x 2MB και φυσικά το πάγιο της γραμμής. Επειδή έχω ISDN και θέλω να την κρατήσω ούτε μπορώ ούτε θέλων να φύγω από τον ΟΤΕ. Θέλω μόνο να του δίνω όσο λιγότερα γίνεται.

Τι προτάσεις έχετε; Εκτός από εναλλακτικούς φυσικά

Αν θες οικονομία πρέπει να φύγεις από ΟΤΕ γτ είναι πανάκριβος ....Στον οτε σου παίρνουν όσα περισσότερα γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πακέτο με απεριόριστα το οποίο είναι ακριβό και θέλω να το κόψω. Έχει περάσει ο πρώτος χρόνος και συνεπώς δικαιούμαι τη διακοπή.

Δε με ενδιαφέρει κανένα πακέτο τηλεφωνίας αλλά το πάγιο να είναι όσο πιο φτηνό γίνεται για conn-x 2MB και φυσικά το πάγιο της γραμμής. Επειδή έχω ISDN και θέλω να την κρατήσω ούτε μπορώ ούτε θέλων να φύγω από τον ΟΤΕ. Θέλω μόνο να του δίνω όσο λιγότερα γίνεται.

Τι προτάσεις έχετε; Εκτός από εναλλακτικούς φυσικά

 

Εφόσον εχεις ISDN και θελεις αξιόπιστο ιντερνετ, δεν νομιζω να μπορει να στα προσφέρει καποιος αλλος, το καλύτερο που εχεις να κάνεις ειναι να πας σε ενα κατάστημα οτε, γερμανος να δεις τι προγράμματα υπάρχουν και τι σε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Dp2 economy για isdn.

26,20 το μήνα το πρώτο εξάμηνο, 31,20.το μήνα το δεύτερο.

Conn-x 2mbps, 210 λεπτά το μήνα προς σταθερά, 30 λεπτά το μήνα προς κινητά

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

παιδιά πείτε καμιά γνώμη,γιατί αυτές τις μέρες θα βαρέσω πολλαπλά με τον ΟΤΕ που πάω να μπλέξω!!!!!

Μένω σε περιοχή με κάλυψη ιντερνετ ως 2mbps (ναι είμαι εντός Αττικής αλλά....) λοιπόν,καινούργιο σπίτι,οπότε νέα γραμμή τηλεφώνου και φυσικά ίντερνετ (έστω και 2αρι) τέσπα,μετά από 2μιση εβδομάδες με αίτηση πάνω στην αίτηση και τούμπαλιν και αφου ήρθε ο τεχνικός χθες,μου είπε το εξής....ότι δεν έχει εντολή για γραμμή ίντερνετ,αλλά μόνο τηλεφώνου :wacko: και ότι αν βάλει μόνο τη γραμμή τηλεφώνου ,ίντερνετ δεν θα πάρω ποτέ γιατί θα βάλει γραμμή φερέσιχνη (το γράφω σωστά?) αλλά αν πάρει την εντολή για το ίντερνετ,μπορεί να βάλει κανονικά και εξαρχής τα πάντα!!!!

το θέμα είναι ότι η επίσημη αντιμετώπιση του ΟΤΕ είναι ότι "θα βάλετε μόνο τη γραμμή τηλεφώνου (φερέσιχνη) και όταν και άμα σηκωθεί το pcm θα βάλουμε και το ίντερνετ"

τι είναι αυτά ρε παιδιά????σχεδόν όλοι οι γειτονές μου έχουν κανονικά ίντερνετ,"πόρτες" υπάρχουν διαθέσιμες απ'ότι με ενημέρωσαν,γιατί με ταλαιπωρούν τόσο ανευ λόγου και αιτίας,μέχρι και ο τεχνικός το είπε μόνος του ότι είναι κουλό αυτό που κάνουν!!!!:mad:

πείτε μου καμιά ιδέα τι θα μπορούσα να κάνω μπας και γίνει η δουλειά μου σωστά??καταγγελία στον ΕΕΤΤ??τι προτείνετε??

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το σπιτι που μένεις δεν εχει ακραίο δίκτυο, το φερέσυχνο είναι μια λύση μόνο για τηλεφωνία, δυστυχώς πρέπει να φύγει κάποιος απο εκεί για να βρεις γραμμή ή να γίνει επέκταση δικτύου.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το σπιτι που μένεις δεν εχει ακραίο δίκτυο, το φερέσυχνο είναι μια λύση μόνο για τηλεφωνία, δυστυχώς πρέπει να φύγει κάποιος απο εκεί για να βρεις γραμμή ή να γίνει επέκταση δικτύου.

 

δηλαδή υπάρχει ελλειψη γραμμών?εμένα όμως ειπαν οτι και γραμμές υπαρχουν αλλά και πόρτες για internet (απο τον ΟΤΕ)...

εν ολίγοις έτσι γίνεται σε κάθε γραμμη..

οποτε αυτό τι σημαίνει?οτι αν ισχύει αυτό που λες,είμαι καταδικασμένη να μείνω χωρίς δίκτυο?βασικά για το τηλ δεν με ενδιαφέρει καν :confused:

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Λογικα δεν υπαρχει ελευθερο ζευγος στο ΚΑΦΑΟ. Εαν υπηρχαν γραμμες κτλ οπως λες δεν θα ειχες προβλημα.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λογικα δεν υπαρχει ελευθερο ζευγος στο ΚΑΦΑΟ. Εαν υπηρχαν γραμμες κτλ οπως λες δεν θα ειχες προβλημα.

 

αυτοι μου λένε οτι υπάρχουν γραμμές διαθέσιμες,αλλά μου λένε επίσης οτι έτσι είναι η διαδικασία...πρωτα το τηλέφωνο και κάποια στιγμή στο μέλλον το ίντερνετ,το οποίο δεν στέκει απο τη στιγμη που την άποψη αυτή την καταρρίπτει ο ίδιος ο τεχνικός τους!!

αρα εμένα πια η θέση μου??ακυρωνω?παιρνω τη γραμμή και μετα ξεκινάω δεήσεις και ταματα για ίντερνετ,να στείλω κάνα ραβασάκι παραπανω με τα παράπονα μου?εχω αρχίσει να νοιωθω οτι ζω στον μεσαίωνα (που μάλλον εκεί πάμε με όλα τα σκηνικά που γίνονται τελευταια) :(

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα να κάνω διακοπή 3 μήνες πριν λήξει το συμβόλαιο για να πάω hol. Μου είπαν ότι το πέναλτι είναι 110€.ας υποθέσουμε ότι έτσι είναι, αν κάνω την αλλαγή θα μου ζητηθεί το ποσό ολόκληρο ώστε να αποδεσμευτεί η γραμμή ή θα μου έρθει αργότερα να το πληρώσω;
Link to comment
Share on other sites

θα εκδοθει νομιζω εκκαθαριστικος λογαριασμος που θα περιεχει το ποσο εκει μεσα. Εσυ τοτε λογικα θα εισαι ηδη στην hol
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

θα εκδοθει νομιζω εκκαθαριστικος λογαριασμος που θα περιεχει το ποσο εκει μεσα. Εσυ τοτε λογικα θα εισαι ηδη στην hol

 

Αυτό με ενδιαφέρει. Δεν θέλω να μην πληρώσω απλά θέλω να γίνει γρήγορα η διαδικασία και όταν εκδοθεί ο λογαριασμός τον πληρώνω. Πάντως τα 110 € που μου είπανε μου φαίνονται πάρα πολλά

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με ενδιαφέρει. Δεν θέλω να μην πληρώσω απλά θέλω να γίνει γρήγορα η διαδικασία και όταν εκδοθεί ο λογαριασμός τον πληρώνω. Πάντως τα 110 € που μου είπανε μου φαίνονται πάρα πολλά

 

Αυτό γράφει το συμβόλαιο σου.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις 24αρι κονεξ με απεριόριστη ομιλία το τέλος αποδέσμευσης είναι 110 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις 24αρι κονεξ με απεριόριστη ομιλία το τέλος αποδέσμευσης είναι 110 ευρώ

 

Ναι μου το ειπανε. Φυσικα ειναι δικο μου λαθος που υπεγραψα αυτο το συμβολαιο χωρις να το διαβασω, ας προσεχα. Θα πληρωσω μεν (σε 2-3 δοσεις γιατι 110 με τη μια δεν θα παρουνε ) αλλα αυτοι θα χασουν ενα πελατη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για σας αλλα εγω σημερα πηρα τηλ τον ΟΤΕ για αναβαθμιση στα 512 :D Για 1mbit βλεπωμεν στο μελλον...Τους πηρα πριν απο κανα 20λεπτο και μου ειπαν οτι θα με παρουν αυτοι..Να περιμενω σημερα η σε κανα χρονο ξερει κανεις?

καλό κουράγιο με τους το τμήμα εξυπηρέτησης του ΟΤΕ......

Link to comment
Share on other sites

είχα γράψει πριν μερικές μέρες για την όλη ταλαιπωρία με τον ΟΤΕ και για το ότι δεν μπορούσαν να μου βάλουν τηλ και ιντερνετ μαζί,λοιπόν κατόπιν 3σέλιδης γραπτής καταγγελίας στα κεντρικά του ΟΤΕ,αναφέροντας ΟΛΗ την ταλαιπωρία μέσα,χθες ήρθαν οι τεχνικοί και ως εκ θαύματος βρήκαν γραμμή για ίντερνετ και έτσι από'βδομάδα θα΄χω κανονικά ίντερνετ :D

και ο άγιος φοβέρα θέλει??μάλλον....

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Ξερει κανεις αν συνεχιζει να υφισταται το προγραμμα μονο dsl χωρις τηλεφωνικη γραμμη που ηταν στα 17.70 E?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Ξερει κανεις αν συνεχιζει να υφισταται το προγραμμα μονο dsl χωρις τηλεφωνικη γραμμη που ηταν στα 17.70 E?

 

 

Χωρίς τηλεφωνική γραμμή, ιντερνετ δεν γίνετε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...