Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει και κάποιος άλλος πρόβλημα σύζευξης του Bluetooth redmi note 4x 8.2.5.0 με Bingo m2 Κλωνο του Mi band 2 ;;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Έχει και κάποιος άλλος πρόβλημα σύζευξης του Bluetooth redmi note 4x 8.2.5.0 με Bingo m2 Κλωνο του Mi band 2 ;;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προσπάθησε να κανείς σύζευξη έχοντας το band συνδεδεμένο στο φορτιστή και κάνοντας απενεργοποιηση κι ενεργοποίηση εκείνη τη στιγμή

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Είμαι στη φάση να παραγγείλω το συγκεκριμένο τηλέφωνο και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιος οδηγός ή κάτι τέτοιο σχετικά με το τι πρέπει να κάνουμε όταν το ανοίξουμε σε σχέση με τις ROMs και τις εφαρμογές, γιατί διαβάζω και ακούω ότι τα Xiaomi είναι λίγο παράξενα ως προς τη διαχείρηση των apps και το ποια επιτρέπουν να τρέχουν στο background κλπ, για να πάρω μια ιδέα του τι σετάρισμα ή optimization χρειάζεται η συσκευή; Επίσης, τι διαφορά έχει από άποψη απόδοσης η Mediatek από τη Snapdragon έκδοση; Ποια είναι καλύτερη για gaming? Τέλος, οι διαφορές ανάμεσα στον Samsung και τον Sony σένσορα (απ' ότι κατάλαβα είναι λοτταρία το τι θα σου τύχει) είναι δραματικές; Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ενημερώσω τους ενδιαφερόμενους αγοραστές πως χθες το πρωί αγόρασα την συσκευή από την ευρωπαϊκή αποθήκη του vickmall και η παράδοση έγινε σήμερα το μεσημέρι.

Είναι η μαύρη, μόνο, ματ, με global rom, ευρωπαϊκό φορτιστή, 800 band, θηκη σιλικόνης και τζαμακι μάσκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να ενημερώσω τους ενδιαφερόμενους αγοραστές πως χθες το πρωί αγόρασα την συσκευή από την ευρωπαϊκή αποθήκη του vickmall και η παράδοση έγινε σήμερα το μεσημέρι.

Είναι η μαύρη, μόνο, ματ, με global rom, ευρωπαϊκό φορτιστή, 800 band, θηκη σιλικόνης και τζαμακι μάσκα.

 

Καλορίζικο μεγιες

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με τον ήχο σε βίντεο που έχει τραβήξει ο ίδιος;Σε νορμάλ συνθήκες με φυσιολογικό θόρυβο δεν ηταν τόσο εμφανές το πρόβλημα.Ακουγοταν μονο ενα χςςς που και που σαν να καλυπτα το μικροφωνο ξερω γω..Αλλά χθές που τράβηξα βίντεο από συναυλία ο ήχος πραγματικά ήταν χάλια!!! Σπασίματα και χςςςς και μπαμ και τσακ ότι να ναι ακούς εκτός από τον πραγματικό ήχο... Δοκιμάστε κάποιος σας παρακαλώ αν είναι δυνατόν, να τραβήξει ένα βίντεο με μουσική σε μεγάλη ένταση...

Δοκίμασα και με άλλη εφαρμογή πάλι τα ίδια...Το ίδιο συμβαίνει και με την εφαρμογή ηχογράφησης...Ελπίζω να είναι software το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

ειδα αυτην την τρελη προσφορα στο geekbuying.

Το χει με την 800αρα στα 131 ευρω.

Για δειτε το και πειτε μου ενα υπαρχει καποια παγιδα.

Απο τελωνιο τι παιζει ? ειναι οπως τα λενε πως πλεον περνανε πολυ ευκολα απο τελωνιο ?

ευχαριστω

 

http://www.geekbuying.com/item/International-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-3GB-32GB-Smartphon----Gray-376547.html

Link to comment
Share on other sites

Χλωμο το βλεπω. πιο μεγαλες πιθανοτητες εχεις για τελωνειο τωρα αποτι παλιοτερα ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα κι εγώ από citismarket!!

Ελπίζω να είναι έτσι όπως μου τα είπαν γιατί ποτέ κανείς δεν ξέρει... :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

ειδα αυτην την τρελη προσφορα στο geekbuying.

Το χει με την 800αρα στα 131 ευρω.

Για δειτε το και πειτε μου ενα υπαρχει καποια παγιδα.

Απο τελωνιο τι παιζει ? ειναι οπως τα λενε πως πλεον περνανε πολυ ευκολα απο τελωνιο ?

ευχαριστω

 

http://www.geekbuying.com/item/International-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-3GB-32GB-Smartphon----Gray-376547.html

 

τρελή δεν είναι τόσο κάνει και στο aliexpess σε όλα τα καταστήματα εδω και καιρό που το πήραμε τόσοι και με 20€ παραπάνω παιρνεις και την εκδοση 4/64. Τελωνείο ως τώρα από ali δεν επιασε κανέναν από geek δε ξέρω δε το έχει πάρει κανεις αν και τυχη ειναι ολα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

το παρήγγειλα κι εγώ από citismarket!!

Ελπίζω να είναι έτσι όπως μου τα είπαν γιατί ποτέ κανείς δεν ξέρει... :)

 

Και εγώ απο εκει το παράγγειλα το κινητό σε μαύρο. Εύχομαι να ειναι το 4x με τον κωδικό 2016102. Αλλα θα πάω απο εκει να το πάρω. Οποτε θα το τσεκάρω πίσω στο κουτί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. στο geekbuying λεει παράδοση σε 2-7 εργάσιμες ημέρες ..

Ειναι δυνατόν?

 

Αποστέλλεται σε 2-7 εργάσιμες ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήρα το κινητο. Δεν ειναι το global version παρολαυατα οπου κι αν ημουν ειχα 4g στην επαρχια δεν ξερω τι συμβαινει αλλα δεν με απασχολει. Μου φτανει και το 3g.

 

Το εχω παρει απο το citysmarket δεν πεχουν την global version απλα να το ξερουν ορισμενοι. Στα 170€ παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήρα το κινητο. Δεν ειναι το global version παρολαυατα οπου κι αν ημουν ειχα 4g στην επαρχια δεν ξερω τι συμβαινει αλλα δεν με απασχολει. Μου φτανει και το 3g.

 

Το εχω παρει απο το citysmarket δεν πεχουν την global version απλα να το ξερουν ορισμενοι. Στα 170€ παρακαλω.

εμένα μου είπαν ότι έχουν...τους απάντησα αφού είστε σίγουροι γράψτε το στα χαρακτηριστικά του τηλ...αμ δε

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήρα το κινητο. Δεν ειναι το global version παρολαυατα οπου κι αν ημουν ειχα 4g στην επαρχια δεν ξερω τι συμβαινει αλλα δεν με απασχολει. Μου φτανει και το 3g.

 

Το εχω παρει απο το citysmarket δεν πεχουν την global version απλα να το ξερουν ορισμενοι. Στα 170€ παρακαλω.

 

κριμα και φανηκε καλη τιμη

τους εστειλα εμαιλ αλλα δεν πηρα ακομα απαντηση

 

ξερετε αν παιζει καποιο αλλο ελληνικο μαγαζι που να πουλαει την international εκδοση με την 800αρα μπαντα?

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω κάποια πράγματα αφού έχετε εγκαταστήσει π.χ το viber , whatsapp, insta, facebook. Ορισμένοι μπορεί να παρατηρήσετε πως δεν σας ειδοποιεί η συσκευή ότι ήρθε μήνυμα π.χ από βιμπερ και πρέπει να μπαίνετε στην εφαρμογή για να το δείτε.

 

Απλά μπαίνετε στις ρυθμίσεις και ενεργοποιείτε την άδεια για τις εφαρμογές που θέλετε και επίσης πηγαίνετε στις εφαρμογές που σας ενδιαφέρει και ρυθμίζεται το πώς και αν θα θέλετε να εμφανίζονται στην αρχική οθόνη. Και στις ρυθμίσεις στην καρτέλα -ειδοποιησεις/ γραμμή κατάστασης ρυθμίζεται και εκεί τις εφαρμογές.

 

Τα λέω για να μην νομίζετε ότι φταίει η συσκευή

 

Η συσκευή πετάει.!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα και εγώ από ΕΔΩ .... .

 

Διάβασα το προηγούμενα post και σύμφωνα με την περιγραφή στο προιόν έχει και B20 μπάντα και Global Official Rom ... Ελπίζω να μην φάω φόλα . Αναμένουμε τώρα ...

Link to comment
Share on other sites

Αν το παραγγειλεις απο κινεζομαγαζο με courier παιζει μεγαλυτερη η μικροτερη πιθανοτητα να σου κατσει προβλημα με το τελωνειο? δεν εχω παραγγειλει τιποτα εδω και αρκετο καιρο και αναρωτιομουν πως ειναι τα πραγματα με τελωνεια κτλ αυτες τις μερες
Link to comment
Share on other sites

Αν το παραγγειλεις απο κινεζομαγαζο με courier παιζει μεγαλυτερη η μικροτερη πιθανοτητα να σου κατσει προβλημα με το τελωνειο? δεν εχω παραγγειλει τιποτα εδω και αρκετο καιρο και αναρωτιομουν πως ειναι τα πραγματα με τελωνεια κτλ αυτες τις μερες

 

Εννοείτε ότι ΔΕΝ παρήγγειλα με courier , μέχρι που το λέει σαν παρατήρηση όταν επιλέγεις τρόπο αποστολής . Εγώ που έχω παραγγείλει αρκετές φορές από εκεί το ήξερα αλλά πλέον σε προειδοποιεί κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι ΔΕΝ παρήγγειλα με courier , μέχρι που το λέει σαν παρατήρηση όταν επιλέγεις τρόπο αποστολής . Εγώ που έχω παραγγείλει αρκετές φορές από εκεί το ήξερα αλλά πλέον σε προειδοποιεί κιόλας

 

σορρυ για να καταλαβω, αν παραγγειλεις με κουριερ θα φας τελωνειο σιγουρα?

ετσι οπως το λες αυτο καταλαβα

 

απο geekbuying εχεις παρει πραγματα προσφατα και ηρθανε χωρις προβλημα με τελωνειο?

Link to comment
Share on other sites

σορρυ για να καταλαβω, αν παραγγειλεις με κουριερ θα φας τελωνειο σιγουρα?

ετσι οπως το λες αυτο καταλαβα

 

απο geekbuying εχεις παρει πραγματα προσφατα και ηρθανε χωρις προβλημα με τελωνειο?

 

Δεν έχω πάρει ποτέ με Courier αλλά σε άλλα θέματα που έχει σηζητηθεί το θέμα λέγανε ότι έχεις μεγάλη πιθανότητα να περάσεις τελωνείο .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με τις υπερυθρες πως συνδεω τον αποκωδικοιποιητη, τηλεοραση, οκ αιρ κοντισιον οκ, αλλα που σκ.. α βρισκω τον απ/τη.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήρα το κινητο. Δεν ειναι το global version παρολαυατα οπου κι αν ημουν ειχα 4g στην επαρχια δεν ξερω τι συμβαινει αλλα δεν με απασχολει. Μου φτανει και το 3g.

 

Το εχω παρει απο το citysmarket δεν πεχουν την global version απλα να το ξερουν ορισμενοι. Στα 170€ παρακαλω.

 

το παράγγειλα απο κει και το περιμένω αύριο.

Στο βίντεο που έχουν για παρουσίαση του μοντέλου αναγράφει τον αριθμό 2016102.

αν δεν είναι αυτό που θέλεις καταγγελεια για παραπλάνηση καταναλωτή!!

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε και από εμένα παραγγελία για ένα τεμάχιο Global version μαύρο από ευρωπαϊκή αποθήκη vickmall.

169 ευρώ μαζί με θήκη και τζάμακι δεν είναι άσχημα καυτά την γνώμη μου έτσι όπως έχει γίνει η κατάσταση με το τελωνείο.

Αναμονή λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...