Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω το s21 Ultra 512gb. Σήμερα από το Πλαίσιο μου είπαν ότι έχει καταργηθεί και δε θα ξανά έχουν απόθεμα. Ακόμη και στο σκρουτζ λίγα μαγαζιά το έχουν. Ξέρετε μήπως το λόγο;
Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή ήταν έτσι και λίγα. Θυμάμαι στις προπαραγγελίες όλοι τα έπαιρναν κι όταν πήρα το πλαίσιο μου είπαν ότι είναι άλλος κωδικός και το περιμένουν, κι αν βιάζομαι να μου στείλουν οποιοδήποτε άλλο άμεσα. Άργησε αρκετά Θυμάμαι και μετά δεν το είχαν καν από τότε. Κρίμα αν το καταργήσουν

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αρα από όπου βρω το τσιμπάω. Σε ευχαριστώ φίλε!

 

Τωρα εχω το Note 20 Ultra και σκέφτομαι να πάω στο s21 ultra . Φοβερή συσκευή το note αλλά δε μπορώ τη μπαταρία του. Οκ είναι ικανοποιητική αλλά μέχρι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνοντας το mi 10t pro και το s21 ultra βλέπω αισθητά καλύτερο σήμα στο xiaomi αλλά συμβαίνει και κάτι άλλο περίεργο.

 

Στο ίδιο σημείο το xiaomi δείχνει 4 στις 5 μπάρες σήμα 5G με μικρές ταχύτητες όμως (μέχρι 100mbs), ενώ στο S21 ultra δείχνει 2 στις 5 μπάρες 4G+ με τις ίδιες ταχύτητες.

 

Οκ οι μπάρες μπορεί να είναι θέμα software και να υπερβάλει το xiaomi αλλά το 5G με το 4G+?

Έχει τύχει σε άλλον ?

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνοντας το mi 10t pro και το s21 ultra βλέπω αισθητά καλύτερο σήμα στο xiaomi αλλά συμβαίνει και κάτι άλλο περίεργο.

 

Στο ίδιο σημείο το xiaomi δείχνει 4 στις 5 μπάρες σήμα 5G με μικρές ταχύτητες όμως (μέχρι 100mbs), ενώ στο S21 ultra δείχνει 2 στις 5 μπάρες 4G+ με τις ίδιες ταχύτητες.

 

Οκ οι μπάρες μπορεί να είναι θέμα software και να υπερβάλει το xiaomi αλλά το 5G με το 4G+?

Έχει τύχει σε άλλον ?

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

Δεν εχει καλο gsm reception κανενα samsung exynos model, δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πολύ καλά θα κάνεις κυρίως για τη μπαταρία του και θα σου πω εγώ για το κράτημα που έχει. Είναι πιο μικρό στο πλάτος και βολεύει πολύ καλά στο κράτημα. Απλά κοίτα λίγο το βάρος. Φυσικά το πίσω μέρος του είναι μέρα με τη νύχτα.

Ελπίζω να το χαρείς και να σε βολέψει όπως κι εμάς. Και αν έχεις συνηθίσει και το πενάκι δε θα σου λείψει.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ φίλε! Μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχει σε μεγάλες αλυσίδες. Θα ήθελα πλαίσιο η public αλλά δε το φέρνουν. Λες να βγει κάποια άλλη έκδοση πχ ; με άλλα χρώματα ή κάποια προωθητική ενέργεια;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε note 10 plus γράφει κανονικά και εμένα και τον συνομιλητή μου.Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η συσκευή. Δοκίμασες να παίξεις με τις ρυθμίσεις της εφαρμογής δηλ να ανεβάσεις τις μπάρες ήχου που εχει?
Καλησπέρα.Και σε μένα γράφει κανονικά τόσο στο Note 10+ αλλά και στο Note 20 Ultra που έχω.Το πρόβλημα είναι ξεκάθαρα στο firmware του S21 Ultra.Έχω παίξει με τις ρυθμίσεις της εφαρμογής αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να αγοράσω το s21 Ultra 512gb. Σήμερα από το Πλαίσιο μου είπαν ότι έχει καταργηθεί και δε θα ξανά έχουν απόθεμα. Ακόμη και στο σκρουτζ λίγα μαγαζιά το έχουν. Ξέρετε μήπως το λόγο;

Πριν 15 μέρες έκανα παραγγελία από Vodafone και ακόμα περιμένω, έχω χάσει αρκετά από μεταπωληση από το 256 που έχω ήδη και βλέπω να αργεί. Δε νομίζω ότι δεν υπάρχει απλά δε θα το φέρνει το πλαίσιο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καλο gsm reception κανενα samsung exynos model, δυστυχως...

Πως δείχνει ότι είσαι γκουρού κι έχεις δουλέψει πολλά πολλά Samsung αλλά και δοκιμάσει ταυτόχρονα και πόσες άλλες ναυαρχίδες από άλλες εταιρείες...

Απλά να επιβεβαιώσω αυτό που λέει ο Βαγγέλης έχοντας Mi 10 T & Samsung Fe 5g με τον ίδιο σναπ 865 και δουλεύοντας τα ταυτόχρονα σε καθημερινή βάση έχουν ακριβώς την ίδια συμπεριφορά στο σήμα και σε ταχύτητες speedtest τρώγονται μεταξύ τους με ελάχιστες μηδαμινές αποκλείσεις και διαφορές που θα τις χαρακτήριζα φυσιολογικές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν 15 μέρες έκανα παραγγελία από Vodafone και ακόμα περιμένω, έχω χάσει αρκετά από μεταπωληση από το 256 που έχω ήδη και βλέπω να αργεί.

Λογικό και αναμενόμενο όσο αυξάνονται οι τιμές, ειδικά σε τέτοια ποσά, τόσο μεγαλύτερη χασουρα υπάρχει ,απλά μέχρι τις 18/4 ισχύει και προωθητική κίνηση- προσφορά (150 ευρώ) από κουπονια από την Samsung μέσω emails Samsung Members.

Μου έβγαινε κάτι λιγότερο από 850 ευρώ το 12/128 όμως δεν προχώρησα διότι δεν με ενδιαφέρει η τρέχουσα σειρά s21.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να το πάρω από αλυσίδα επειδή θα κόψω τιμολόγιο και θα έχω έστω και μικρή επιστροφή στη eurobank. Από την άλλη ποιος θα κόψει τιμολόγιο στο σκρουτζ; όπως επίσης ζω Καστοριά και δύσκολα να γίνει ηλεκτρονικά ή διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Διευκρίνιση, η προσφορά που αναφέρω τρέχει αποκλειστικά και μόνο μέσω Samsung e-shop.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δεν υπάρχει πουθενά ούτε για δείγμα. Πρώτη φορά μετά από 3 μήνες κυκλοφορίας μιας συσκευής δε βρίσκω απόθεμα. Επίσης έχω την εντύπωση ότι η τιμή θα αυξηθεί...
Link to comment
Share on other sites

επειδή ψάχνω γενικώς για κάποιο samsung

μια χαρά το βλέπω στην αμαζόνα το 512 με την ίδια πωλητή

πάντα για s21 ultra 512gb

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδή ψάχνω γενικώς για κάποιο samsung

μια χαρά το βλέπω στην αμαζόνα το 512 με την ίδια πωλητή

πάντα για s21 ultra 512gb

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Έχεις λινκ ; Γιατί από το ιταλικό δε στέλνουν, όπως επίσης και από το γερμανικό νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

στέλνουν κανονικά απλά θα αργήσει να έρθει

σε 1 με δύο μήνες γράφει το οποίο δεν πρόσεξα νωρίτερα ...σορυ για αυτό

https://www.amazon.de/-/en/Samsung-smartphone-contract-infinity-display-silver/dp/B08QZXYFND/ref=mp_s_a_1_2?dchild=1&keywords=s21%2Bultra%2B256gb&qid=1618053275&sprefix=s21%2Bultra%2B256&sr=8-2&th=1&psc=1

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδα. Στην Ιταλία υπάρχει διαθέσιμο αλλά δε στέλνει Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδα. Στην Ιταλία υπάρχει διαθέσιμο αλλά δε στέλνει Ελλάδα
δεν θα είναι του Amazon λογικά η κάνω λάθος

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν θα είναι του Amazon λογικά η κάνω λάθος

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Είναι t-mobile branded οπότε γι αυτό μάλλον δε στέλνει

Link to comment
Share on other sites

αυτό στο λινκ είναι Unlocked for All Carriers φυσικά με εγγύηση της αμαζον με ότι σημαίνει αυτό βέβαια η τιμή θα ανέβει λίγο ακόμα λόγω διαφοράς ΦΠΑ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτό στο λινκ είναι Unlocked for All Carriers φυσικά με εγγύηση της αμαζον με ότι σημαίνει αυτό βέβαια η τιμή θα ανέβει λίγο ακόμα λόγω διαφοράς ΦΠΑ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Από το ιταλικό amazon είναι t-mobile. Το γερμανικό είναι unlocked αλλά θέλει 1 μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να το πάρω από αλυσίδα επειδή θα κόψω τιμολόγιο και θα έχω έστω και μικρή επιστροφή στη eurobank. Από την άλλη ποιος θα κόψει τιμολόγιο στο σκρουτζ; όπως επίσης ζω Καστοριά και δύσκολα να γίνει ηλεκτρονικά ή διαδικασία.

 

Το ίδιο το σκρουτζ κόβει τιμολόγιο και πληρώνεις χωρίς ΦΠΑ , πήρα το 126 900€

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο το σκρουτζ κόβει τιμολόγιο και πληρώνεις χωρίς ΦΠΑ , πήρα το 126 900€
και το αμαζον κόβει αν δεν κάνω λάθος

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο το σκρουτζ κόβει τιμολόγιο και πληρώνεις χωρίς ΦΠΑ , πήρα το 126 900€

 

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Μπαίνω να το ψάξω . Αν και απ ότι θυμάμαι κανένα μαγαζί δε το έχει διαθέσιμο μέσω σκρουτζ . Ακόμη και το imob που λέει διαθέσιμο δε το έχει. Το ΦΠΑ το αφαιρεί άμεσα και πληρώνεις τελική τιμή χωρίς ΦΠΑ ή γίνεται κάποιου είδους επιστροφή;

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Τα 1-2 μήνες δεν ισχύουν στην πραξη.

Σε δεκαδες παραγγελιες που εγραφε 1-2 μήνες σε 2 εβδομαδες το πολυ γινοταν αποστολη.

Αν δεν βρουν το Amazon αποθεμα ποιος θα βρει οταν μιλαμε για το μεγαλυτερο on line πολυκαταστημα στο κοσμο:)

 

Και εχει 16 ram οχι 12 οπως λανθασμενα γραφει στο γερμανικο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα 1-2 μήνες δεν ισχύουν στην πραξη.

Σε δεκαδες παραγγελιες που εγραφε 1-2 μήνες σε 2 εβδομαδες το πολυ γινοταν αποστολη.

Αν δεν βρουν το Amazon αποθεμα ποιος θα βρει οταν μιλαμε για το μεγαλυτερο on line πολυκαταστημα στο κοσμο:)

 

Και εχει 16 ram οχι 12 οπως λανθασμενα γραφει στο γερμανικο.

μπορείς να τους πιέσεις και λίγο για γρηγοροτερη αποστολή αν φυσικά μπορουν θα το κάνουν,μην λέμε τα αυτονόητα για το αμαζον,απλά αν είσαι και prime ξεχνάς ότι ξέρεις για τα ελληνικά μαγαζιά,πας σε άλλο επίπεδο εξυπηρέτησης

σορυ για το off topic

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...