Jump to content

Realme 7


racerr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, Green_Dragon said:

Επειδή υπάρχουν αρκετές στο play store, ποια έχεις χρησιμοποιήσει εσύ και ήταν σωστή και αξιόπιστη. Λειτουργεί και ανάμεσα σε συσκευές διαφορετικών brand;

Η εφαρμογή κλωνοποίησης υπάρχει ήδη στο λειτουργικό Realme UI. Λειτουργεί και μεταξύ διαφορετικών brand.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 120
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν μπορείτε να με βοηθήσετε, ποιος είναι ο πιο ασφαλής τρόπος να περάσω όλα τα στοιχεία από την παλιά συσκευή στη καινούργια;
1) Για κλήσεις και sms, χρησιμοποιώ το sms backup and restore...ok... 2). Για το viber κάνω πρώτα ένα backup. 3) Τα mails ....ok 4) Facebook και messenger ...ok....με τους κωδικούς.
Τις επαφές του και τις φωτογραφίες, πως είναι προτιμότερο να τις μεταφέρω;
 
 
Εγώ όλα αυτά που αναφέρεις τα κάνω αυτόματα βάζοντας στο αρχικό στήσιμο το Gmail επιλέγω επαναφορά από backup και όλα έρχονται αυτόματα στην καινούργια συσκευή, ακόμα και τα WiFi password.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2022 at 9:36 ΜΜ, chios said:
On 29/3/2022 at 8:28 ΜΜ, Green_Dragon said:
Αν μπορείτε να με βοηθήσετε, ποιος είναι ο πιο ασφαλής τρόπος να περάσω όλα τα στοιχεία από την παλιά συσκευή στη καινούργια;
1) Για κλήσεις και sms, χρησιμοποιώ το sms backup and restore...ok... 2). Για το viber κάνω πρώτα ένα backup. 3) Τα mails ....ok 4) Facebook και messenger ...ok....με τους κωδικούς.
Τις επαφές του και τις φωτογραφίες, πως είναι προτιμότερο να τις μεταφέρω;
 
 

Εγώ όλα αυτά που αναφέρεις τα κάνω αυτόματα βάζοντας στο αρχικό στήσιμο το Gmail επιλέγω επαναφορά από backup και όλα έρχονται αυτόματα στην καινούργια συσκευή, ακόμα και τα WiFi password.

Τελικά χρησιμοποίησα την επαναφορά backup από το gmai και όλα ήρθαν κανονικά. Μια χαρά έκανε και τις ενημερώσεις.

Η συσκευή είναι αξιόλογη για τα χρήματα της. Ελπίζω να κρατήσει.

Ξέρετε για UI 3.0 ;

Link to comment
Share on other sites

https://www.rmupdate.com/2022/03/30/realme-ui-3-0-early-access-is-available-for-realme-7-narzo-20-pro-and-naroz-30/
Έχει ξεκινήσει Ινδία λογικά θα έρθει και στα global.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με βάση το https://rmleaks.com/realme-ui-3-0/

Θα έρθει μέσα στον Απρίλιο.

Παρεπιπτόντως εάν κάποιος είχε βάλει παραγγελία στην προσφορά του Γερμανού και δεν σκοπεύει να παραλάβει, ενδιαφέρομαι. Αν υπάρχει κάποιος, ας στείλει μήνυμα

 

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, αλλά δεν πιστεύω ότι θα έρθει τόσο γρήγορα. Το master edition είχε early access τον Δεκέμβριο και η σταθερή έκδοση βγήκε πριν 5 μέρες. Περίπου 3 μήνες διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2022 at 9:36 ΜΜ, chios said:
On 29/3/2022 at 8:28 ΜΜ, Green_Dragon said:
Αν μπορείτε να με βοηθήσετε, ποιος είναι ο πιο ασφαλής τρόπος να περάσω όλα τα στοιχεία από την παλιά συσκευή στη καινούργια;
1) Για κλήσεις και sms, χρησιμοποιώ το sms backup and restore...ok... 2). Για το viber κάνω πρώτα ένα backup. 3) Τα mails ....ok 4) Facebook και messenger ...ok....με τους κωδικούς.
Τις επαφές του και τις φωτογραφίες, πως είναι προτιμότερο να τις μεταφέρω;
 
 

Εγώ όλα αυτά που αναφέρεις τα κάνω αυτόματα βάζοντας στο αρχικό στήσιμο το Gmail επιλέγω επαναφορά από backup και όλα έρχονται αυτόματα στην καινούργια συσκευή, ακόμα και τα WiFi password.

Αυτο πως ακριβως γινεται γιατι εχει ενα προβλημα ο θειος μου και θελω να του το κανω?

Τα βηματα δηλαδη ηθελα αν εχεις την καλοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Μαρέσει πολύ αυτό το κινητάκι και ας το έχω για δεύτερο. Όμως πρόσεξα μια χαζομάρα και χαλάει τα τσάκρα μου. Γιατί γράφει No Sim; 

Screenshot_2022-09-26-16-26-45-01_7c6675ada7b05a8d2d5c5ffa2a487337.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Σήμερα έλαβα android 12.  Με UI 3 φυσικά.   

Σαν να καταναλώνει λιγάκι μπαταρία παραπάνω. Τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται.  Εχει πάρει κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Zerga08 said:

Σήμερα έλαβα android 12.  Με UI 3 φυσικά.   

Σαν να καταναλώνει λιγάκι μπαταρία παραπάνω. Τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται.  Εχει πάρει κανείς άλλος?

Off topic σε σχέση με αυτό που ρωτάς(γιατί δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση). Έχεις βρει καμιά καλή θήκη που να προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Φρέσκο πράμα που σαλεύει. Θα αφήσω το σύστημα μερικές μέρες για να βγάλω συμπέρασμα για την μπαταρία. Σε κάποιες εφαρμογές δείχνει ότι σκρολάρει καλύτερα από πριν.

Επίσης ενεργοποιήθηκε η κλήση μέσω WiFi (στην Vodafone).

Screenshot_2022-10-27-15-19-48-45_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Screenshot_2022-10-27-21-17-21-10_54063fc6848ac98a54ce5f2a63661433.jpg

Edited by WPerty
Vowifi
Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2022 at 4:28 ΜΜ, alkontogia said:

Off topic σε σχέση με αυτό που ρωτάς(γιατί δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση). Έχεις βρει καμιά καλή θήκη που να προτείνεις;

Eγώ έχω αυτήν....

https://www.e-shop.gr/smart-magnet-flip-case-for-realme-7-navy-blue-p-TEL.073221

Φθηνή και καλή. Στα 2 χρόνια που έχω το κινητό,  η φθορά της θήκης είναι ελάχιστη. 

On 31/10/2022 at 2:34 ΜΜ, babo said:

Καλησπερα.

Μετα την αναβαθμιση σε 3.0 οταν με καλουν δεν αναβει η οθονη. Δεν μπορω να δω καν ποιος με παιρνει. Καμια ιδεα?

Δες από τις ρυθμίσεις μήπως βρεις κάτι.   Σε εμένα πάντως μέχρι στιγμής όλα βαίνουν καλώς. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Zerga08 said:

Δες από τις ρυθμίσεις μήπως βρεις κάτι.   Σε εμένα πάντως μέχρι στιγμής όλα βαίνουν καλώς. 

Οσο εψαξα δεν εχω βρει κατι. Εχω παρατηρησει και καποια αλλα κουσουρια μεχρι στιγμης. ασταθειες σε apps και games. Καποια δεν δουλευουν σωστα όποτε τους καπνισει. Πριν την αναβαθμιση δεν υπηρχε κανενα προβλημα. Αλλα αυτο με την οθονη ειναι απαραδεκτο. Δεν μου το κανει μονο στις κλησεις αλλα και στο whatsup πχ οταν με παιρνουν τηλεφωνο η οθονη παραμενει κλειστη. 

Edited by babo
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, babo said:

Οσο εψαξα δεν εχω βρει κατι. Εχω παρατηρησει και καποια αλλα κουσουρια μεχρι στιγμης. ασταθειες σε apps και games. Καποια δεν δουλευουν σωστα όποτε τους καπνισει. Πριν την αναβαθμιση δεν υπηρχε κανενα προβλημα. Αλλα αυτο με την οθονη ειναι απαραδεκτο. Δεν μου το κανει μονο στις κλησεις αλλα και στο whatsup πχ οταν με παιρνουν τηλεφωνο η οθονη παραμενει κλειστη. 

Δες αν δουλεύει σωστά ο αισθητήρας φωτεινότητας - εγγύτητας, πιθανόν να έχει κάποια σχέση. Μπορεί να έχει πιάσει βρωμιά ή κάτι τέτοιο. Αν στο τεστ δουλεύει σωστά, τότε πας για επαναφορά συστήματος. Εμένα δουλεύει κανονικά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, WPerty said:

Δες αν δουλεύει σωστά ο αισθητήρας φωτεινότητας - εγγύτητας, πιθανόν να έχει κάποια σχέση. Μπορεί να έχει πιάσει βρωμιά ή κάτι τέτοιο. Αν στο τεστ δουλεύει σωστά, τότε πας για επαναφορά συστήματος. Εμένα δουλεύει κανονικά πάντως.

πως γινεται το τεστ που λετε?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, babo said:

πως γινεται το τεστ που λετε?

Μπες στην εφαρμογή "διαχείριση τηλεφώνου" και θα βρεις την διάγνωση στην δεξιά καρτέλα. Δες τη φωτό. 

Screenshot_2022-11-02-18-12-14-47_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 27/10/2022 at 3:40 ΜΜ, WPerty said:

Καλησπέρα,

Φρέσκο πράμα που σαλεύει. Θα αφήσω το σύστημα μερικές μέρες για να βγάλω συμπέρασμα για την μπαταρία. Σε κάποιες εφαρμογές δείχνει ότι σκρολάρει καλύτερα από πριν.

Επίσης ενεργοποιήθηκε η κλήση μέσω WiFi (στην Vodafone).

Screenshot_2022-10-27-15-19-48-45_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

Screenshot_2022-10-27-21-17-21-10_54063fc6848ac98a54ce5f2a63661433.jpg

Ξέρει κανεις πως μπορώ να επιστρέψω στην παλιά έκδοση;

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ξερει κανεις γιατι τρεμοπαιζει η οθονη του κινητου?μηπως τα φτυνει?με επανεκκινηση συνεχιζει σε ακυρες στιγμες να το κανει

πριν κανα διμηνο ειχε πεσει κατω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...