Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα είναι θέμα τι ζητάει ο καθένας, εγώ κρατάω τις συσκευές χρόνια οπότε αν καινούργιο βγάζει μέρα μετά από 1-2 χρόνια δεν θα την παλεύει, οπότε κοιτάω τουλάχιστον με νορμάλ χρήση να βγάζει άνετα 2+ μέρες. Υπάρχουν άλλοι που δεν τους νοιάζει γιατί κάθε χρόνο αλλάζουν συσκευές. Το καλό είναι ότι υπάρχουν πολλά πλέον κινητά για όλα τα γούστα και όλα τα πορτοφόλια.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγω δυο και παραπανω χρονια τις κραταω.

Απλα το mi11 συγκρινομενο με τις αλλες ναυαρχιδες εχει μια χαρα μπαταρια. Αν καποιος θελει αυτονομια redmi note τοτε καμια ναυαρχιδα δεν του κανει, οχι μονο το mi11. Το να βγαζει ανετα 2 μερες δεν υπαρχει σε καμια ναυαρχιδα.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα πρώτα να αγοραστεί από κανέναν στα δικά μας forums ώστε να δούμε μία πιο αντιπροσωπευτική άποψη όσον αφορά την αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λενε θα έρθει στην Ελλαδα η έκδοση 8+256 899euro με δώρο mi watch.Με τόσα λεφτά αγόραζα 3 Mi 9 γιατί δεν με ενδιαφέρει το ρολογάκι που θεωρτηικα ειναι προσφορα.Απίστευτη τιμή αν δεν πέσει στα 650 δεν θα πουλήσει, όπως και δεν πούλησε το Mi10 στην Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Σε θεμα καμερας και επιδοσεων το samsung note 10+ το ξεπερναει κατα πολυ το mi 11 απο οσο φανταζομαι;πρωτη φορα σκεφτομαι να παω σε xiaomi και διαβασα στα 899 θα ερθει ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

89χαχαχααχχχαχαψαψαψψααψαψχαχαχαχ

Για 500€ καλό είναι

Όχι παραπάνω

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Σε θεμα καμερας και επιδοσεων το samsung note 10+ το ξεπερναει κατα πολυ το mi 11 απο οσο φανταζομαι;πρωτη φορα σκεφτομαι να παω σε xiaomi και διαβασα στα 899 θα ερθει ελλαδα

 

Από την εμπειρία μου με την σειρά Mi 10 T δεν ισχύει αυτό που λες. Μόνο στα 60 fps βίντεο με το Αf του note πιθανόν να είναι καλύτερο. Όσον αφορά τις επιδόσεις πάλι μπροστά είναι τα Mi 10 T πόσο δε φαντάζομαι το Mi 11. Αν συγκρίνουμε και με exynos άστο καλύτερα...

Από έναν θαυμαστή της Samsung ( s7 edge, s8 plus, s9 plus, s20 plus & note 8 πρώην κάτοχος) και νυν κάτοχο 1+ 7 Pro & Mi 10 T.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

89χαχαχααχχχαχαψαψαψψααψαψχαχαχαχ

Για 500€ καλό είναι

Όχι παραπάνω

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μέχρι Έξι εξίμισι κατοστάρικα είναι καλά παραπάνω πας στα κλασσικά σαμμυ, 1+ κλπ εκτός αν δεν σε απασχολεί ιδιαίτερα το οικονομικό κομμάτι διότι κατά τα άλλα φαίνεται πολύ καλή συσκευή το Mi 11. Βέβαια στα 900 ευρώ θα το φάει η μαρμάγκα χα χα χα χα

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία μου με την σειρά Mi 10 T δεν ισχύει αυτό που λες. Μόνο στα 60 fps βίντεο με το Αf του note πιθανόν να είναι καλύτερο. Όσον αφορά τις επιδόσεις πάλι μπροστά είναι τα Mi 10 T πόσο δε φαντάζομαι το Mi 11. Αν συγκρίνουμε και με exynos άστο καλύτερα...

Από έναν θαυμαστή της Samsung ( s7 edge, s8 plus, s9 plus, s20 plus & note 8 πρώην κάτοχος) και νυν κάτοχο 1+ 7 Pro & Mi 10 T.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μέχρι Έξι εξίμισι κατοστάρικα είναι καλά παραπάνω πας στα κλασσικά σαμμυ, 1+ κλπ εκτός αν δεν σε απασχολεί ιδιαίτερα το οικονομικό κομμάτι διότι κατά τα άλλα φαίνεται πολύ καλή συσκευή το Mi 11. Βέβαια στα 900 ευρώ θα το φάει η μαρμάγκα χα χα χα χα

 

Για αρχικη τιμη 750 ειναι, οπως και η επισημη του, και αγορα μολις πεσει κατω απο 500 κατι που παλια θα γινοταν σε 5-6 μηνες μαξ αλλα απ'τον κοβιντ και μετα φτασαμε μεχρι και το poco f2 pro να'χει σχεδον οσο πριν ενα χρονο που κυκλοφορησε.

 

Απο εκει και περα, οσο κοροιδια ειναι να δωσεις 800+ για το mi11, αλλο τοσο και περισσοτερο ειναι να δωσεις και 900-1000 για s21, iphone 11 κλπ που ειναι και καρναβαλια μπροστα του σε ολους σχεδον τους τομεις.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...επιβεβαιωμένο λοιπόν...

Ωστόσο το δώρο το γράφουν δωρω στο παραπάνω site...

Τεσπα,ακριβό το θεωρώ παρόλο πού φαίνεται συμπαθητικό.

Πιστεύω με μία αρχική τιμή στα 750,κάτι θα έκανε.

Μόλις βέβαια πέσει η τιμή του σίγουρα θα πουλήσει.

Βέβαια φέτος ακούγεται ότι είναι κάπως θερμός ο 888 και μάλλον περισσότερο ενεργοβόρος από τον περσινό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

900€ για Poco?

Όχι δα

Συγνώμη Μι11

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις πρόβλημα να μην πω κάτι άλλο για να δώσεις τόσα λεφτά για xiaomi με το προβληματικό MIUI, 200-250 και πολλά της είναι, όταν αποφασίσουν να ασχοληθούν με το λογισμικό τότε βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μου ήρθε σήμερα.

Είμαι σίγουρος ότι μόλις το πιάσεις στα χέρια σου θα αλλάξεις γνώμη...

Πρέπει να έχεις πρόβλημα να μην πω κάτι άλλο για να δώσεις τόσα λεφτά για xiaomi με το προβληματικό MIUI, 200-250 και πολλά της είναι, όταν αποφασίσουν να ασχοληθούν με το λογισμικό τότε βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μου ήρθε σήμερα.

 

Είμαι σίγουρος ότι μόλις το πιάσεις στα χέρια σου θα αλλάξεις γνώμη...

Φίλος δώσε πληροφορίες... Θεωρείς ότι αξίζει η μετάβαση από Μι10;

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεν είχα ποτέ mi 10!

Απίστευτη οθόνη, ελαφρύ και πολύ όμορφη-premium συσκευή..

Καλημέρα για πες από που το πηρες και σε τι ποσο; Σκέφτομαι τη μετάβαση από Mi 9 αλλά δεν ξέρω αν αξίζει αυτή τη στιγμή ακόμα και τα 750 από amazon spain ή από το alli 646 με κινδυνο του τελωνειου.

Link to comment
Share on other sites

Από το Ισπανικό amazon 670.

χθες έπαιξε η ίδια τιμή και στο Ιταλικό άμαζον!

Καλημέρα για πες από που το πηρες και σε τι ποσο; Σκέφτομαι τη μετάβαση από Mi 9 αλλά δεν ξέρω αν αξίζει αυτή τη στιγμή ακόμα και τα 750 από amazon spain ή από το alli 646 με κινδυνο του τελωνειου.
Link to comment
Share on other sites

Από το Ισπανικό amazon 670.

χθες έπαιξε η ίδια τιμή και στο Ιταλικό άμαζον!

 

Καλορίζικο κάθε μέρα μπαίνω και στα δύο αλλά μάλλον στο ισπανικό αν θυμάμαι ήταν η τιμή στην αρχή που είχε κάνει προσφορά. Στο ιταλικό δεν υπάρχει διαθεσιμότητα που είχα μπει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Δεν είχα ποτέ mi 10!

 

Απίστευτη οθόνη, ελαφρύ και πολύ όμορφη-premium συσκευή..

Σαν να περιγράφεις το mi10.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο Ιταλικό έπαιξε χθες το πρωί για λίγο,400 κομμάτια κ εξαντλήθηκε.

Με δώρο το ρολόι!

Καλορίζικο κάθε μέρα μπαίνω και στα δύο αλλά μάλλον στο ισπανικό αν θυμάμαι ήταν η τιμή στην αρχή που είχε κάνει προσφορά. Στο ιταλικό δεν υπάρχει διαθεσιμότητα που είχα μπει.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε! Κινητάρα εννοείται αλλά αυτός ο αισθητήρας αποτυπώματος είναι λίγο τραγικός. Ίσως φταίει ότι έδωσα τον αντίχειρα, δεν ξέρω
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα για πες από που το πηρες και σε τι ποσο; Σκέφτομαι τη μετάβαση από Mi 9 αλλά δεν ξέρω αν αξίζει αυτή τη στιγμή ακόμα και τα 750 από amazon spain ή από το alli 646 με κινδυνο του τελωνειου.

 

Κάνε λίγο υπομονή, είμαστε αρκετοί με τα mi9 που θα πάμε σε mi 11 , μόλις βγήκε , σε κανένα δίμηνο θα το βρούμε από καμία καλή προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 / 11i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...