Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ εγώ πιστεύω ότι θα διορθώσει το όλο θέμα αν Κ σε πολλά βιντεακια που παρακολουθώ ποιο πολύ σε θέμα λογισμικού δείχνει ότι έχει παιχτεί στο xiaomi 11. Τώρα όσο για την θερμοκρασία που ανεβάζει κάτσε να δούμε Κ τις άλλες συσκευές
Link to comment
Share on other sites

Ένα βίντεο για την κάμερα του Mi 11
πανω κάτω μια χαρά τα πήγε πιστεύω ότι θα θέλαμε λίγο καλύτερη ευκρίνεια στη selfie στο βιντεο
Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο λέει πως γενικά είχε εμφανιστεί σε αρκετούς χρήστες. Επίσης τα προβλήματα υπερθέρμανσης ίσως να μην λυθούν με αναβάθμιση... ειδικά εαν η Qualcom έκανε καμία πατάτα όπως τότε με τους 808 και 810.

 

Κριμα γιατί τα άσχημα σχολια εδω στα νήματα για mi10 & mi10 pro με σταμάτησαν απ το να προχωρήσω σε αγορά και περιμενα το Mi11

Βασικά ο 810 είχε το θέμα μόνο κι εγινε downgrade στον 808 πού τοποθετήθηκε σε αρκετά τότε μοντέλα.φυσικά ο 808 δεν ήταν κάτι σπουδαίο.

Τώρα με το mi11,δε νομίζω να είναι θέμα hardware.

Μάλλον θα λυθεί με αναβαθμίσεις.

Οπως και να χει το κινητό είναι άκρως ενδιαφέρον και είμαι περίεργος στο να το δω από κοντά.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πώς να το αγοράσει ? Δεν έχει βγει ακόμα global!
Από Κίνα

Πουλιέται η CN έκδοση

Περνάς GMS πανευκολα

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο FB group #Xiaomi Greece άρχισαν να βάζουν φυτιλιές για αφίξεις...

 

Μείνετε συντονισμένοι για το flagship #Mi11 της Xiaomi!

Εξοπλισμένο με MIUI ROM και Android 11, μπορείτε να περιμένετε μία τέλεια εμπειρία χρήστη και τις αγαπημένες σας εφαρμογές Google με Google Play Protect!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαμια πληροφορηση για το ποσο θα κοστιζει περιπου στην Ευρωπη, εχουμε?

Αν δεν υπαρχει θεμα υπερθερμανσης τοτε προκειται πραγματικα για κορυφαια συσκευη κι αν εχει και τιμες πανω κατω παλαιοτερων ναυαρχιδων της xiaomi (πριν απο mi10 που το ξεφτυλισε) δηλαδη γυρω στα 600-650 αρχικη τιμη, τοτε θα κανει παταγο.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνωρίζουμε η ευρωπαϊκή με την κινέζικη έκδοση αν έχουνε τις ίδιες μπάντες ;
Link to comment
Share on other sites

Πάντος με τις μπάντες που έχει μέχρι τώρα, δεν υπάρχει η μία από τις δύο μπάντες 5G που θα υπάρχουν στην Ελλάδα. Επίσης νομίζω ότι όταν το έχουμε με δύο sim, δεν θα υποστηρίζει 5G όπως τα One Plus & iPhone 12. Εγώ πήρα προχθές το galaxy S21+, το έχω με δύο sim, και στην Cosmote σε κάποιες περιοχές της Αθήνας είχα 5G. Δοκίμασα να κατεβάσω μια εφαρμογή 25ΜΒ και δεν πρόλαβα να δω να κατεβαίνει, και είχε κατέβει. Αν το Mi11 έχει τα ψιλοθεματάκια της xiaomi στο software, λειψές μπάντες, και περιορισμό στο 5G, θα αξίζει να το επιλέξει κανείς αν έχει πάνω από 700€;
Link to comment
Share on other sites

Πάντος με τις μπάντες που έχει μέχρι τώρα, δεν υπάρχει η μία από τις δύο μπάντες 5G που θα υπάρχουν στην Ελλάδα. Επίσης νομίζω ότι όταν το έχουμε με δύο sim, δεν θα υποστηρίζει 5G όπως τα One Plus & iPhone 12. Εγώ πήρα προχθές το galaxy S21+, το έχω με δύο sim, και στην Cosmote σε κάποιες περιοχές της Αθήνας είχα 5G. Δοκίμασα να κατεβάσω μια εφαρμογή 25ΜΒ και δεν πρόλαβα να δω να κατεβαίνει, και είχε κατέβει. Αν το Mi11 έχει τα ψιλοθεματάκια της xiaomi στο software, λειψές μπάντες, και περιορισμό στο 5G, θα αξίζει να το επιλέξει κανείς αν έχει πάνω από 700€;

 

Καλά εννοείται πώς όχι. Αλλά πιστεύω η global έκδοση έχει να κάνει Κ με τις μπάντες όπως Κ με τα oneplus , όταν το πάρεις από Κίνα banggod κτλ δεν έχεις τις μπάντες ενώ αν το πάρεις από Amazon η από την ίδια την εταιρεία τις έχεις κανονικά Κ το καταλαβαίνεις από κωδικό in 2023 eu ενώ in2020 chine

Link to comment
Share on other sites

Τελικά 8 Φεβρουαρίου θα κυκλοφορήσει με 800 ευρώ παρακαλώ. Άρα το pro μην το περιμένετε κάτω από 1000ρικο
Link to comment
Share on other sites

Τελικά 8 Φεβρουαρίου θα κυκλοφορήσει με 800 ευρώ παρακαλώ. Άρα το pro μην το περιμένετε κάτω από 1000ρικο

Tεραστια διαφορα σε σχεση με Κινα.

Στα χρηματα αυτα δεν αξιζει προφανως. Μονη ελπιδα να απαξιωθει συντομα ωστε στο 5μηνο να πεσει κατω απο 500 αλλα δυσκολο το βλεπω αν εχει οντως τετοια αρχικη.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει την τιμολογιακή πολιτική της samsung με το s21,+,ultra.Στα 500 οταν πεσει το αγοράζουμε στα 600 μονο απο πλαισιο Κωτσόβολο για την εγγύηση.Αλλιως μενω για μια ακομα χρόνια με το mi9.
Link to comment
Share on other sites

Όντως τεράστια η διαφορά αλλά κ από την άλλη να περιμένεις τόσους μήνες για να πέσει η τιμή, θα έχεις επιλέξει άλλη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Όντως τεράστια η διαφορά αλλά κ από την άλλη να περιμένεις τόσους μήνες για να πέσει η τιμή, θα έχεις επιλέξει άλλη συσκευή.

E γιατι αλλη ναυαρχιδα στα 500 ευρω και κατω θα βρεις εστω τοτε?

Με τιποτα εκτος κι αν βγει κανα καινουριο pocophone το οποιο ωστοσο δεν νομιζω να'ναι τοσο ολοκληρωμενο.

Οποτε τοσο που εχουν φτασει οι ναυαρχιδες πλεον, μονοδρομος η αναμονη και μαλιστα σε εταιρειες οπως η xiaomi που πεφτει ακομα και τωρα καπως η τιμη γιατι αν περιμενει κανεις να παρει το s21 ultra (τυχαιο παραδειγμα μιας και με exynos δεν παει πουθενα) πχ σε λογικη τιμη, θα'χει βγει το s23 και παλι πανω απο 500 θα'χει.

 

Kριμα που τα mi10 T-pro εχουν lcd οθονη παντως γιατι εχουν λογικες τιμες και κριμα επισης που η xiaomi δεν ακολουθησε παρομοια τιμολογιακη πολιτικη για το mi11 αλλα συνεχιζει τα λαθη του mi10.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Το mi10t pro είναι εξαιρετική υλοποίηση.

 

Ας έχει LCD

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατά χαρακτηριστικά και πλήρες τηλέφωνο!

Μόνη μου ένσταση η περιοχή των καμερών πίσω και πόσο μπορεί να προεξέχουν κατά τ' άλλα περίφημο!

 

Η παγκόσμια κυκλοφορία του Xiaomi Mi 11 θα πραγματοποιηθεί στις 8 Φεβρουαρίου, όπως επιβεβαίωσε η εταιρεία.

Η συσκευή ανακοινώθηκε αρχικά στην Κίνα στις 28 Δεκεμβρίου.

Η εκδήλωση θα ξεκινήσει στις 13:00 CET, που ισούται με 2 η ώρα τοπική Ελλάδας.

Θα είναι φυσικά και αυτή μια εκδήλωση καθαρά από το διαδίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Το mi10t pro είναι εξαιρετική υλοποίηση.

 

Ας έχει LCD

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Συμφωνω και με λογικοτατη τιμη.

Απλα προσωπικα θελω οταν προκειται για ναυαρχιδα να εχω και amoled οθονη, κατα τ'αλλα αλλο μειονεκτημα για την τιμη της δεν εχει η συσκευη αυτη.

 

Γι'αυτο ειναι κριμα που αντι η xiaomi να συνεχισει την πετυχημενη συνταγη με ναυαρχιδες 600-700 ευρω που'χε παντα να εχει ακριβυνει τοσο με το mi11 (oπως και με το 10) χωρις καν να μιλαμε για το pro μοντελο.

Αλλα οταν πλεον αλλοι ζητουν 1000αρικα για exynos και πληρωνεις και τον φορτιστη εξτρα, ε κοροιδο ειναι η xiaomi να τα δινει 500 ευρω ?

Απλα ειχα μια ελπιδα τωρα λογω πολυ καλης τιμολογησης στην Κινα αλλα επεσα εξω.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Το Μι11 600€ έχει από Κίνα

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Aν και η global εκδοση εχει τοσο τοτε συντομα στο σκρουτζ καπου εκει θα το δουμε.

Μακαρι πραγματικα.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 / 11i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...