Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα 450 buy in

Μέχρι τότε ας το χαίρονται μόνοι τους...καλό είναι κ το ποκο

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενθουσιάστηκες με την προσφορά ??????

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανακοινώθηκε άρθρο στην κεντρική σελίδα που αναφέρει

 

Η "είδηση", όμως, αφορά την τιμή του στην Ευρώπη. Ενώ στην Κίνα ξεκινά από τα €500 για τη βασική έκδοση (8/128GB), στην Ευρώπη η τιμή του θα ξεκινά από τα €799, σχεδόν €300 περισσότερα, κάτι που δεν θα χαροποιήσει τους φίλους του brand. Όσο για την έκδοση 12/256GB, δε γνωρίζουμε ακόμα το πόσο θα κοστίζει στην Ευρώπη, αλλά λογικά θα κυμανθεί κοντά στα €900.

Θα πιάσει ταβάνι στις πωλήσεις , ειδικά το 256

Ταβάνι του κάτω ορόφου....

Link to comment
Share on other sites

Στα 450 buy in

Μέχρι τότε ας το χαίρονται μόνοι τους...καλό είναι κ το ποκο

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενθουσιάστηκες με την προσφορά ??????

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα πιάσει ταβάνι στις πωλήσεις , ειδικά το 256

Ταβάνι του κάτω ορόφου....

 

Περιμενε να δουμε τιμες απο Infoquest πρωτα.

Σιγουρα θα υπαρξουν καποιοι που θα το αγορασουν φθηνοτερα απο Κινα,βεβαια δεν του βλεπω να το κρατανε και πολυ.

Οι υπολοιποι λογικα θα περιμενουν καποια εκπτωση απο μεγαλες αλυσιδες αργοτερα στον χρονο.

Το προβλημα στην περιπτωση της Xiaomi ειναι οτι αν για παραδειγμα το αγορασεις τελος του χρονου,ναι μεν θα το παρεις προφανως φθηνοτερα,αλλα στην ουσια θα εχεις να περιμενεις μονο μια μεγαλη αναβαθμιση να παρει η συσκευη(μετα το Android 12 οποτε το παρει απο Σεπτεμβριο και μετα).

Link to comment
Share on other sites

Η xiaomi είναι σαν την Samsung? Δηλαδή δίνει αναβαθμίσεις μέχρι 2 χρόνια στη συσκευή; δεν μιλάω για security updates.

Το σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το Mi 11 για αυτό ρωτάω. Ευχαριστώ.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η xiaomi είναι σαν την Samsung? Δηλαδή δίνει αναβαθμίσεις μέχρι 2 χρόνια στη συσκευή; δεν μιλάω για security updates.

Το σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το Mi 11 για αυτό ρωτάω. Ευχαριστώ.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Η Samsung απο περυσι εχει πει οτι δινει 3χρονια σε αναβαθμισεις στις ναυαρχιδες της.

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εταιρείες έχουν υποχρέωση σύμφωνα με την google να δίνουν 3 χρόνια αναβαθμίσεις και 2 αναβαθμίσεις Android

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πλήρες απογοήτευση η μπαταρία του δυστυχώς, να καταπιείς την απουσία sd, θύρας ακουστικών, αλλά την μπαταρία με τίποτα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια σαν χωρητικοτητα δεν λεει το 100%.κ το λεω αυτο γιατί ειμαι κατοχος mi10pro με την ιδια μπαταρια κ βγαζει 2 μερες γεματες κ 6:30 οθονη... Αν του πιω το αιμα παρι στην μιαμιση μερα.. Δεν νομιζω να ζηταει κατι παραπανω κανεις απο τετοιων επιδοσεων κινητα... Εδω τα iphone κ πρεπει να βρεις μπριζα το βραδυ.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια σαν χωρητικοτητα δεν λεει το 100%.κ το λεω αυτο γιατί ειμαι κατοχος mi10pro με την ιδια μπαταρια κ βγαζει 2 μερες γεματες κ 6:30 οθονη... Αν του πιω το αιμα παρι στην μιαμιση μερα.. Δεν νομιζω να ζηταει κατι παραπανω κανεις απο τετοιων επιδοσεων κινητα... Εδω τα iphone κ πρεπει να βρεις μπριζα το βραδυ.
Θα συμφωνήσω και εγώ στο mi10 η μπαταρία του πραγματικά είναι άψογη.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To mi10 έχει πολύ καλύτερη αυτονομία από το 11.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi 10

6.67ιντσες οθονη,2340x1080 αναλυση,90hz,4780mah μπαταρια

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_10-review-2107p3.php

 

Xiaomi mi11

6.81ιντσες οθονη,3200x1440 αναλυση,120hz,4600mah μπαταρια

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_11-review-2228p3.php

 

Με λιγα λογια οπως μπορειτε να δειτε και οι υπολοιποι που αναφερετε το mi10,ανεβηκαν παντου οι απαιτησεις στην οθονη(καταναλωση),αλλα για αγνωστο λογο η μπαταρια μειωθηκε.

 

Πως να μην βγαλει μετα χειροτερα νουμερα?

Συγκρινετε τα νουμερα απο κατω κατω στο κομματι της αυτονομιας και δειτε τι τρομερες διαφορες υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση το ένα με το άλλο, εδώ ισχύει το κάθε πέρσι και καλύτερα. Και αυτά τα τεστ γίνονται σε καθαρά τηλέφωνα σε πραγματικές συνθήκες με messeger viber κλπ εφαρμογές που τρέχουμε οι περισσότεροι τα πράγματα θα είναι χειρότερα.

Μακριά από μένα τέτοια τηλέφωνα να το χαίρονται και ας βρούνε κορόιδα να δώσουν χιλιάρικα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία χρόνια είχα κόλλημα με τα Samsung (s7 edge, s8 & s8 plus, s9 plus & s20 plus κι ένα note 8). Εδώ κι ένα χρόνο περίπου είμαι με το αγαπημένο μου και καθημερινό 1+ 7 Pro. Μαζί εδώ και τρεις μήνες περίπου τα έχω ζευγάρι με το Mi 10 T. Tα δουλεύω καθημερινά και τα δύο και ώρες ώρες συγκρίνω κάμερες, θέαση βίντεο σκρολάρισμα κλπ πάντα με στοκ ρομς το καθένα και με τα τελευταία τους updates με patches Ιανουαρίου.

Δηλώνω ξεκάθαρα μιας και είναι η πρώτη μου φορά με semi-flagship της Xiaomi ( 4,5

redmi υπάρχουν και έχουν περάσει απ'την οικογένεια) εντυπωσιασμένος! Ίσως να φλυάρησα λιγάκι παραπάνω αρχικά, απλά ήθελα να τονίσω ότι έχουν περάσει απ'τα χέρια μου αξιόλογες έως εξαιρετικές συσκευές μαζί με δυο Χαβάη ( p20 pro & mate 20 Pro) οπότε ναι δηλώνω ξεκάθαρα ότι με μια καλή μελλοντική προσφορά θα το τιμήσω το Mi 11. Φαίνεται για εξαιρετικά ποιοτική συσκευή... εδώ είμαστε εν αναμονή.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, όλα ωραία, η μπαταρία είναι το μεγάλο ερωτηματικό... Χάθηκε να βάλουν 50000ma???

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, όλα ωραία, η μπαταρία είναι το μεγάλο ερωτηματικό... Χάθηκε να βάλουν 50000ma???

 

Θα εχουν τα ακριβοτερα μοντελα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι μλκες οι Κινέζοι

 

Στενεψαν κ την οθόνη κι άλλο...

Ότι χειρότερο μπορούν να κάνουν, το ιδανικό είναι 18.5/9.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως καλή τιμή από amazon.es 676€ με την αποστολή !

Καλά αρχίσαμε !!!

 

Ισως ειναι και κραχτης για τα διαφορα θεματα που εχουν βγει στην φορα για το κινητο οπως τα κλασσικα bugs του miui,θεματα με notifcations/ειδοποιησεις,θεματα με θερμοκρασιες(πχ στο gsmarena τους εκλεισε το κινητο οταν τρεχαν stress test).

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι και κραχτης για τα διαφορα θεματα που εχουν βγει στην φορα για το κινητο οπως τα κλασσικα bugs του miui,θεματα με notifcations/ειδοποιησεις,θεματα με θερμοκρασιες(πχ στο gsmarena τους εκλεισε το κινητο οταν τρεχαν stress test).

 

Τόσα πολλά θέματα έχει βγάλει ???

Δεν πρόκειται να προχωρήσω τώρα σε αγορά αλλά σε 4-5 μήνες περίπου, άρα αν έχει θέματα hardware θα έχουν λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστηχως εχει τα θεματακια του. Βεβαια και παλι η τιμη του amazon(που τελειωσε)ηταν αρκετα καλη.

 

Αν ξαναπαιξει,ισως να το τσιμπησω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Βασικό πρόβλημα που δεν την παλεύω η χάλια μπαταρία.

Ποτέ αγορά day One, σε κανένα 6 μηνο να δούμε πως θα πάει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρια στα reviews μια χαρα ειναι.

Προφανως με 120hz και 2k αναλυση δεν θα βγαζει 10 ωρες sot αλλα για οποιον θελει διαρκεια μπορει να ριξει λιγο τα hz και να βαλει την αναλυση στα 1080 και η μπαταρια κραταει παρα πολυ για οποιον ειναι αυτη η προτεραιοτητα.

Με 2Κ και 120hz και 1000mAh παραπανω να'βαζε παλι πολυ ικανοποιητικη αυτονομια δεν θα ειχε.

 

Οποτε μη γραφετε υπερβολες καποιοι, δεν θα κανει τουβλο το κινητο η xiaomi για να σας βγαζει 2 μερες χωρις φορτιση.

1 μερα τη βγαζει ανετα, σε ολα τα reviews ετσι γραφουν. Και σιγουρα απο κατι 12προ κλπ ειναι πολυ ανωτερο στην αυτονομια και με χαοτικα καλυτερη οθονη κι ας κοστιζει σχεδον 50% κατω. Κι απ'το s21 ultra ειναι πολυ λιγο κατωτερο με ολα στο φουλ και ανωτερο (λιγο παλι) με την οθονη στα 1080p. Αρα σε γενικες γραμμες ειναι ισαξια στην αυτονομια οποτε η γκρινια για τον τομεα αυτο ειναι υπερβολικη ξεκαθαρα.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι θέμα τι ζητάει ο καθένας, εγώ κρατάω τις συσκευές χρόνια οπότε αν καινούργιο βγάζει μέρα μετά από 1-2 χρόνια δεν θα την παλεύει, οπότε κοιτάω τουλάχιστον με νορμάλ χρήση να βγάζει άνετα 2+ μέρες. Υπάρχουν άλλοι που δεν τους νοιάζει γιατί κάθε χρόνο αλλάζουν συσκευές. Το καλό είναι ότι υπάρχουν πολλά πλέον κινητά για όλα τα γούστα και όλα τα πορτοφόλια.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 / 11i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...