Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, konakis said:

Σήμερα παρέλαβα Redmi Note 12 Pro (8/256)  με τον σναπ 732g για τον γιό μου μετά από 4 γεμάτα χρόνια με το Redmi note 9S. Όπως ακριβώς το έγραψες... σκυλιά!! Αμέτρητες φορτίσεις αμέτρητες πτώσεις... εκεί δουλεύει non stop , απίστευτα καλά και ανθεκτικά τηλέφωνα. Γνωστός μου σε επισκευές κινητών μου είπε ότι η σειρά Redmi note 9 (Pro, 9s) είναι κορυφή, πολύ σπάνια φτάνουν στα χέρια του για επισκευή σε σε σχέση με άλλα κινητά, ελπίζω να βγει και αυτό που του πήρα αντάξιο της ποιότητας που είχε και έχει το 9S.

Έκανες πάρα πολύ σωστή επιλογή, να το χαρεί το παιδί!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 917
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα στην ομάδα.

Ήρθε νέο Google Play system update Απριλίου 2024 στο Mi11i. 

Βλέπω πήρε την HyperOS η κινεζική έκδοση του Mi11i. 

Κοντεύουμε. 

Link to comment
Share on other sites

To HyperOS το έχω δουλέψει στο  Redmi Note 12 Pro (8/256) του γιου μου. Δεν το λες άσχημο ούτε και κάτι ουόου πάντως...ίσως, λέω ίσως παραμείνω με την τελευταία έκδοση στην συσκευή μου ( patches Δεκεμβρίου 23 και MIUI 14) τελείως απροβλημάτιστο το τηλεφωνάκι μετά από δυόμισι χρόνια χρήσης. 

Βέβαια βασικό τηλέφωνο έχω για καθημερινή μου χρήση το s23u 12/512 ...μου αρέσει η εναλλαγή από Samsung Ui σε MIUI και εναλλάξ, δεν τα βαριέμαι στο ίδιο περιβάλλον χρήσης....

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 24/4/2024 at 5:35 ΜΜ, nikolasGG said:

Καλησπέρα στην ομάδα.

Ήρθε νέο Google Play system update Απριλίου 2024 στο Mi11i. 

Βλέπω πήρε την HyperOS η κινεζική έκδοση του Mi11i. 

Κοντεύουμε. 

 

Χτες πήρα εγώ την αντίστοιχη VF έκδοση. Ήμουν μόνο με data από Μ. Παρασκευή, οπότε ίσως να είχε βγει και 1-2 μέρες νωρίτερα.

Όλα καλά, μικρό update (200κάτι ΜΒ).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

Χριστός Ανέστη. 

Με αλλαγή περιοχής σε Γαλλία, ήρθε η HyperOS 1.0.2.0. UKKEUXM, με επίπεδο ασφάλεια Android 01-04-2024.

Μέχρι στιγμής, χωρίς θέματα.

Δεν έγινε επαναφορά. 

Λίγο ποιο φωτεινή η οθόνη και τα εικονίδια, περισσότερη free ram με τις ίδιες εφαρμογές.

Οι γνωστές αλλαγές του HyperOS σε οθόνη κλειδώματος, μενού και ειδοποιήσεις στην επάνω σειρά. 

Edited by nikolasGG
Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2024 at 6:39 ΜΜ, nikolasGG said:

Μέχρι στιγμής, χωρίς θέματα.

Λέγε, λέγε, γιατί αργά ή γρήγορα θα φτάσει και σε εμάς λογικά.

Σε άλλο forum είδα για θέμα (όχι μόνιμο) με ανέπαφες πληρωμές/nfc. Έχεις τυχόν παρατηρήσει κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα, το τσέκαρα και δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα με τις ανέπαφες πληρωμές ή με κάτι άλλο.

Πιο smooth, λίγη περισσότερη διαθέσιμη μνήμη με τις ίδιες εφαρμογές και δεν μου κάνει αλλαγή σε 60 hz οθόνη όταν το κινητό μένει ώρα σε αδράνεια, συνήθως το πρωί (άνοιγα την κάμερα για να πάει σε 120hz).

Δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση. 

Edited by nikolasGG
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mi11i Hyper OS εδώ και κάποιες μέρες στο τηλέφωνο της αδελφής. Προς το παρόν σφαίρα πάει. Δεν έγινε επαναφορά. Όλα καλά.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι άλλο... Το mi11i της αδελφής μου έχει θέμα στο κουμπί που έχει το δαχτυλικο αποτύπωμα. Κολλάει το κουμπί και κάνει restart μέχρι να το καθαρίσω με οινόπνευμα.

Συνειδητοποίησα ότι έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα γενικά. Εσείς το έχετε;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

On 28/5/2024 at 10:11 ΠΜ, mixtri said:

Παιδιά κάτι άλλο... Το mi11i της αδελφής μου έχει θέμα στο κουμπί που έχει το δαχτυλικο αποτύπωμα. Κολλάει το κουμπί και κάνει restart μέχρι να το καθαρίσω με οινόπνευμα.

Συνειδητοποίησα ότι έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα γενικά. Εσείς το έχετε;

Όχι, δεν έχω κάτι αντίστοιχο.

Τη συσκευή την έχω 1.5 χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dekaohtoura said:

Όχι, δεν έχω κάτι αντίστοιχο.

Τη συσκευή την έχω 1.5 χρόνο.

Την έχω 4 χρόνια νομίζω. 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2024 at 10:00 ΜΜ, mixtri said:

Την έχω 4 χρόνια νομίζω. 

Δεν γίνεται 4. Day-1 να το πήρες, είσαι στα 3 από χτες-προχτές.

Σίγουρα πάντως το έχεις ζορίσει πολύ παραπάνω από ότι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dekaohtoura said:

Δεν γίνεται 4. Day-1 να το πήρες, είσαι στα 3 από χτες-προχτές.

Σίγουρα πάντως το έχεις ζορίσει πολύ παραπάνω από ότι εγώ.

Day one το πήρα. Νομίζω είπα 4 χρόνια. Στην κορώνα το 20 νόμιζα το είχα πάρει αλλά τελικά ήταν το 21.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά το πήγα στο service και θα κάνουν αλλαγή κουμπιού και μπαταρίας (δίκη μου αίτηση). Όλο μαζί στα 110€. Καλή τιμή γενικά. Τα εργατικά είναι 60€.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας να αξιωθεί η VF να βγάλει τη ΗyperOS ROM, ένα περίεργο προβληματάκι στο 11ι.

Αν πάω να το συνδέσω με την τηλεόραση (LG C2), στις επιλογές στην τηλεόραση έχω μόνο "ακύρωση" και τίποτα άλλο. Περνάει ο χρόνος, ακυρώνεται αυτόματα, το κάνω ξανά, το ίδιο, την τρίτη φορά το δέχεται πάλι αυτόματα και λειτουργεί κανονικά.

Μέχρι πρόσφατα (δεν ξέρω ακριβώς πότε), δεν είχα αντίστοιχο θέμα. Δοκίμασα με άλλη συσκευή (ένα 1+ 8), έβγαλε κανονικά τις επιλογές και μόλις πάτησα σύνδεση/αποδοχή, το είδε κανονικά.

Θέμα ενημέρωσης της τηλεόρασης? Γιατί στο 1+ λειτουργεί κανονικά, όμως?

Θέμα της τελευταίας ενημέρωσης του κινητού? Αλλά τί σχέση έχει με τις επιλογές που βλέπω στην τηλεόραση?

Κάτι συνδυαστικό?

Το πιο πιθανό είναι να στρώσει σε επόμενη αναβάθμιση είτε του κινητού είτε της τηλεόρασης.

Αν έχει κάποιος κάποια ιδέα, ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Dekaohtoura said:

Περιμένοντας να αξιωθεί η VF να βγάλει τη ΗyperOS ROM, ένα περίεργο προβληματάκι στο 11ι.

Αν πάω να το συνδέσω με την τηλεόραση (LG C2), στις επιλογές στην τηλεόραση έχω μόνο "ακύρωση" και τίποτα άλλο. Περνάει ο χρόνος, ακυρώνεται αυτόματα, το κάνω ξανά, το ίδιο, την τρίτη φορά το δέχεται πάλι αυτόματα και λειτουργεί κανονικά.

Μέχρι πρόσφατα (δεν ξέρω ακριβώς πότε), δεν είχα αντίστοιχο θέμα. Δοκίμασα με άλλη συσκευή (ένα 1+ 8), έβγαλε κανονικά τις επιλογές και μόλις πάτησα σύνδεση/αποδοχή, το είδε κανονικά.

Θέμα ενημέρωσης της τηλεόρασης? Γιατί στο 1+ λειτουργεί κανονικά, όμως?

Θέμα της τελευταίας ενημέρωσης του κινητού? Αλλά τί σχέση έχει με τις επιλογές που βλέπω στην τηλεόραση?

Κάτι συνδυαστικό?

Το πιο πιθανό είναι να στρώσει σε επόμενη αναβάθμιση είτε του κινητού είτε της τηλεόρασης.

Αν έχει κάποιος κάποια ιδέα, ευπρόσδεκτη.

Καλημέρα. 

Αν κατάλαβα καλά, κάτι παρόμοιο μου έκανε με την σύνδεση του pc, μέσω bluetooth, με την C2. 

Έπρεπε να προβώ σε "διαγραφή ιστορικού συνδέσεων" (Γενικά / Συσκευές /Εξωτερικές συσκευές). 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nikolasGG said:

Καλημέρα. 

Αν κατάλαβα καλά, κάτι παρόμοιο μου έκανε με την σύνδεση του pc, μέσω bluetooth, με την C2. 

Έπρεπε να προβώ σε "διαγραφή ιστορικού συνδέσεων" (Γενικά / Συσκευές /Εξωτερικές συσκευές). 

Ναι μεν μου εμφάνισε την επιλογή για αποδοχή/απόρριψη/αποκλεισμό, αλλά το αποτέλεσμα ίδιο.

Πάτησα αποδοχή, δεν έκανε απολύτως τίποτα.

Την επόμενη φορά που δοκίμασα, μου έβγαζε μόνο την ακύρωση ως επιλογή, ίδια συμπεριφορά με πριν.

Θα το δοκιμάσω ξανά κάποια άλλη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...